Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2010 o 18:20, Reynart napisał:

Subiektywna ocena gramowych "wieśminofili" wcale mnie nie dziwi...było tak już przy pierwszej
części która na zachodzie sprzedała się lepiej niż rzeczony "polski mega hit" Wiedźmin
który moim zdaniem był tylko mocno rozbudowanym MODEM Neverwinter Nights....

Spodziewam się ze TW II też będzie miało lepsze wyniki niż produkt CDP Red....


Jeszcze jedną rzeczą na plus dla TW II jest fakt, że jest na 4 platformy (PC, XBOX, PS3 oraz MacOS), gdy Wieśmin jest na całą... jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zaniżylli ocenę bo jak ktos mądrze zauwarzył nie dostali od Reality Pump reklam za które czerpią kaskę... gra zasługuje spokojnie na te 8/10 ;/ i chociaż uwielbiam Wiedźmina to naprawdę mam wrażenie, że ktoś tam od nich miał wpływ na ocenę recenzji... 11 dni po przemierze ocena gry... i w dodatku 6/10... zresztą nie tylko na Gramie takie jaja bo we wszystkich (polskich) serwisach gra albo jeszcze nie ma recenzji albo dostała ją 2 dni temu ;/
ale tam gdzie się ukazała te 8/10 dostała przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jazda konna= jazda na konio-podobnej kłodzie drewna(chodzę pieszo+ buty +20% szybkości) i interfejs zaliczam do wad.
Zalety to ciekawa fabuła, długość rozrywki, grafika, niektóre zadania poboczne są rewelacyjne, walka, pełna swoboda w kształtowaniu postaci(wojownik, łucznik, mag--->mag wojownik etc.). Aktualnie gram w TW 2 i powiem tyle: gra się dobrze. Wracam do TW 2 ;)
Edit: Gram w TW2 zaraz po Fallout: New Vegas...pod względem technicznym( zawieszanie, szybkość wczytywania, inne błędy) TW2(PC) jest o niebo lepsze, w New Vegas grałem na PS3...40+ zawieszeń i innych dziwnych rzeczy, po 40-stym przestałem liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ocena 6 !!! kumpel po paru dniach grania byl zachwycony , na roznych stronach ludzie podzielali jego opinie
a tu ocena 6 czyli sredniach w ktorego obecnie nie ma co grac bo sa inne lepsze gry ...
chociazby w black ops ktoremu daliscie 6.5 a tu w 24 h gra zarobila ponad 300 mld dol..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:00, Amom napisał:

ocena 6 !!! kumpel po paru dniach grania byl zachwycony , na roznych stronach ludzie
podzielali jego opinie
a tu ocena 6 czyli sredniach w ktorego obecnie nie ma co grac bo sa inne lepsze gry
...
chociazby w black ops ktoremu daliscie 6.5 a tu w 24 h gra zarobila ponad 300 mld dol..


Sugerujesz że ludzie specjalnie kupują gry w które wg.gram.pl nie warto grać?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem, więc się zasadniczo nie wypowiadam, ale wspomnę, że na tym portalu chcą od niedawna stosować pełną rozpiętość ocen. I jak to wygląda? Tak jak się spodziewałem. Kiedy człowiek widzi ocenę 6/10 to od razu ma przed oczami crap nieziemski, którego nie powinno się tykać 3-metrowym kijem. Gram.pl świata nie zwojujecie takim rozstrzałem. Niby cel szczytny by gry dobre oceniać niżej niż tytuły wybitne, ale ten system po prostu nie działa i będziecie jedyną redakcją, która dała TW2 6/10.

Głupie pierdółki w stylu kijowa mapa i niepoukładany ekwipunek nie kwalifikują żeby grę tak zjechać. Ostatnio w Arcanii też były problemy z mapą i teleportami, w Wiedźminie ułożenie ekwipunku było gorzej niż tragicznie, a w Oblivionie koń też był spartaczony i kompletnie zbędny (nie to co w takim Shadow of Colossus czy RDR). To są błędy raczej mało istotne i mogą zaniżyć ocenę o 1-2 oczka.

Teraz pytanie roku: Kiedy do cholery Two Worlds 2 wyjdzie na xboxa 360 bądź PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:00, Amom napisał:

chociazby w black ops ktoremu daliscie 6.5 a tu w 24 h gra zarobila ponad 300 mld dol..


Rozumiem, że tylko wyniki sprzedaży świadczą o tym, czy dana gra jest dobra, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SarenkaB w tym, co napisałeś jest coś na rzeczy. Otóż zastanawiasz się, czy kupić daną grę, wchodzisz na gram.pl i widzisz:

Two Worlds II 6.0 - kupuj, warto
Arcania 7.5 - nie kupuj
Ghost Warrior7.5 - nie kupij
Castlevania 6.0 - kupuj, warto
Black Ops 6.5 - kupuj, warto

Jak widać "wyjątek" potwierdza regułę. No i się sprawdza.

Henrar m.in. sprzedaż świadczy o tym, czy dany produkt jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno przestałem wierzyć w te wasze "recenzje". To kpina. GoW: Duch Sparty- czas: ~6h, zagadek: nul; Castlevania: LoS: czas: ~20h +masa zagadek. technicznie podobnie, jeśli nie tak samo. GoW: 9.9, Cast.: 6."cośtam" no i gdzie tu do czorta logika? że Kratos bardziej znany? Nie chrzańcie mi tu tylko że GoW to PSP i się nie da, bo Monster Hunter rozbudowaniem przyćmiewa masę gier na konsole i PC. Skończcie z recenzjami, a róbcie to co wam najlepiej wychodzi czyli newsy zewsząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 19:36, TobiAlex napisał:

Henrar m.in. sprzedaż świadczy o tym, czy dany produkt jest dobry.


Czyli mam rozumieć, że MW2 z tymi x milionami to taki gamingowy second-coming-of-Jesus-Christ, a taki Alan Wake czy Heavy Rain to mega crapy. Daj spokój.

@heros: nie ma to jak porównywanie gry na konsolę przenośną a tą na stacjonarną.

Spoiler

Ja pierdolę

- przepraszam, ale już nie mogę, ludzie, pisałem to wcześniej, ale napiszę jeszcze raz -
RECENZJA JEST SUBIEKTYWNĄ OCENĄ PISZĄCEGO!!! Tak ciężko to zrozumieć? Do tego dochodzi fakt, że dla większości wciąż się liczą tylko oceny 7-10, gdzie 7=crap. Brawo, po prostu brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SarenkaB
Sugeruję, że miliony much, nie mogą się mylić. To po komentarzach na roznych serwisach, tyczy sie również Two World 2.

Wydaje mi się, że ocena Mastermind-a jest bardzo subiektywna i moze ona nie zauwazyl rzeczy o ktorych pisza inni.
Recenzja ZawszE bedzie subiektywna, ale osoba pisząca ja powinna brac pod uwage wszystko co jest z ta grą związane.

Moja postawa jest czysto sceptyczna, nie chce wyzwalać negatywnych emocji.
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 14:15, Henrar napisał:


Wiesz, ze recenzja jest SUBIETKYWNĄ oceną recenzenta?

imho to wygodna wymówka którą można usprawiedliwiać wysoką ocenę dla największego nawet crapa, bo ''mnie przecież się podobało, nie rozumiem o co wam chodzi''.

Dnia 23.11.2010 o 14:15, Henrar napisał:

Zaraz się jeszcze pojawią komentarze, że przez takich jak Mastermind spada średnia na
metacritic...

tbh akurat mastermind jak dla mnie znany jest raczej z tendencji w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż nic nie znaczy... Przykładowo, Frictional zrobił świetną Amnesię i sprzedał, powiedzmy, 35,000 kopii. Gra jest świetna i ma średnią ocen 8+. Podobnie było z Alan Wake... Jego sprzedaż też nie zachwycała, a recenzje pokazywały, że Remedy odwaliło kawał dobrej roboty. Po prostu ludzie biorą to, co "cool", mają gdzieś ambitne projekty, inne od reszty, no bo po jaką cholerę? A później płacz, że nikt nie zrobi System Shock 3... Nie zrobi, bo się nie sprzeda. Dzieci wolą nowego NFS czy CoD. Proste.

Call of Duty zawsze się sprzeda, bez względu na to, co za szajs do niego wcisną, bo nazywa się Call of Duty i jest mega-hype-over-9000. Podobnie jest z Blizzardem - StarCraft 2 dla mnie żadnym objawieniem nie jest.

Dalsze przykłady? Gry "indie", które rozwalają gameplayem i "funem" wiele "wielkich" gier, a kosztują 3x mniej i mają sprzedaż liczoną w tysiącach, a nie milionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z zawartymi w podsumowaniu zaletami i wadami - autor lepiej tego nie mógł ująć. Natomiast ocena to czysta kpina, ale przecież według redaktorów wszystkie nowe produkcje są gorsze od kiczowatego S:GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena mnie zaskoczyła , wiec widać ze Niemcy lepiej potrafią wyciagnac lepsze aspekty a tu chyba kazdy chce skrzywdzic produkcje i to ze nie wychodził by Wiedźmin 2 ocena była by lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 15:23, CthulhuPL napisał:

@Midarktemp

Ta gra NIE MA ogromnego świata. Główa, największa wyspa w grze (Eikronas) jest prawie
wcale niedostępna w singlu (w multi jest niewiele lepiej).


Hmmm, a to ciekawe. Możesz rozwinąć tą myśl? Gram ładnych parę godzin, ale jestem dopiero na Erimos. W jakim stopniu jest ona niedostępna (znaczy się Eikronas nie Erimos). Powiedz bo naprawdę zaczynam się niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 23:13, krzysiek-xxx napisał:

Hmmm, a to ciekawe. Możesz rozwinąć tą myśl? Gram ładnych parę godzin, ale jestem dopiero
na Erimos. W jakim stopniu jest ona niedostępna (znaczy się Eikronas nie Erimos). Powiedz
bo naprawdę zaczynam się niepokoić.


Dostępna jest tylko taka część wyspy: http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Dokumenty/1532807828.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najelepszy rgp fantsy w konwencji tpp ostatnich lat... chociaż głównie ze względu na ogólnie niski poziom tych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak MozgotrzepPL wczesniej, trafnie zuwarzył, redaktor Mastermind walczy o zbalansowanie ocen. Jednak jak widać jego oceny w kontekście ocen innych recenzentów w obrębie tego samego serwisu dają mylne wrażenie o prawdziwej jakości danej gry.

Innym zagadnieniem jest sprzedaż nowych marek, zazwyczaj jest ...nieadekwatna do ich jakości, ale tak to chyba działa, gracze muszą "przetestować" ją (wiadomo torrenty, 2nd hendy itp), ewentualne następne części sprzedają się znacznie, znacznie lepiej, gdy gracze przekonają sie że gra jest warta kupna, niestety tak to działa i przypuszczalnie wydawcy dobrze o tym wiedzą, no i całe szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować