Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 20:26, Wintesun napisał:

Dusze to ma Okami i FF, a co do ICO to słyszałem że w małej ilości sztuk ją wypuścili
tak więc wygląda na to że niezłą szansę zdybałeś.
Edit: Shadow of Colossius grałem tylko w demo ale szybko się zniechęciłem bo lezała sobie
księżniczka na ołtarzu i jej się zabić nie dało( o ile już martwa nie była) a jak mierzyłem
do konia z łuku to uciekał... nie wiem czy w pełnej wersji te bugi występują, ale raczej
chyba tak.


No to nic, tylko pogratulować kreatywności. Ty tak serio gadasz czy żartujesz? Bo jeśli serio, to lepiej poczytaj o SotC i nie pisz głupot. Tam się szuka kolosów. Nic innego na mapie nie ma, żadnych stworków. Ta księżniczka tam ma leżeć, bo tego fabuła wymaga -.- Mnie ta gra wciągnęła, miałem EK, ale musiałem sprzedać, bo brakowało mi hajsu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak było, ale a nuż z księżniczki jakiś fajny itemik by wydropił czy coś, a kunia od tyłu zachodziłem i tak się zawsze pokapował że do niego mierze... a jakiś własnie taki mutant łaził ale mnie stratował także pomyslałem że to jakiś element otoczenia jest, a jak go ominołem to tak jeszcze z 10 minut pogalopowałem i myślałem że sie obraz dogrywa czy coś bo biegne w pustke, a z drugiej strony ściana nie do przejscia... trochę dziwna ta gra, ale w sumie sam mechanika fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hallo mam pytanie, czy żeby korzystać z kopi to trzeba mieć oryginalnego Magic Swapa??? i czy trzeba coś dolutowywać? wystarczy sama płyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:22, Piwomaniak napisał:

Hallo mam pytanie, czy żeby korzystać z kopi to trzeba mieć oryginalnego Magic Swapa???
i czy trzeba coś dolutowywać? wystarczy sama płyta?

Żeby korzystać z oryginalnych kopii to najpierw trzeba je kupić w sklepie.
A piractwo na forum jest zabronione więc uważaj na słówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 14:20, jackass napisał:

> szukam gier w które mógłbym zagrać wspólnie z dziewczyną/kolegą, możecie mi coś
doradzić?
> najlepiej jeśli będzie taka gra miała jakąś fabułę...znaczy więcej fabuły niż w
SoulCalibur
> :P
świetna i wciągająca historia ,wzruszająca opowieść chłopca i tajemniczej dziewczyny
- ICO ,oraz kontynuacja Shadow of the Colossuss.Polecam też SingStar ,Eye-toy ,Metal
Gear Solid 3,moze God of War 1&2 ,bardzo artystycznie zrobiona i ciekawa -Okami ,Final
Fantasy (chyba z 13 części) jeśli chodzi o j-RPG,Ratchet and Clank ,Jak and Daxter (idealne
gry dla dziewczyn,proste i zabawne z łągodną fabułką),jak lubicie się bać to Resident
Evil 4 i Silent Hill wszystkie części ,spodobać się też może SLY 2 ,Kingdom Hearts jeśli
lubicie RPG z postaciami z Disneya ,zabawne ale okrzygnięte genialnym tytułem Beyond
Good and Evil i Psychonauts,a ze zręcznościówek to Prince of Persia 1 i 3 (2 nie za bardzo
dla dziewczyny).Pozdro


no ok, część z tytułów znam, o kilku słyszałem, ale o większości z nich wiem że jest na 1 osobę :P a coś na 2 graczy?
choć przyznam że Silent Hill to ciekawy pomysł...w sumie nie trzeba grać aby się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 21:22, Piwomaniak napisał:

Hallo mam pytanie, czy żeby korzystać z kopi to trzeba mieć oryginalnego Magic Swapa???
i czy trzeba coś dolutowywać? wystarczy sama płyta?


tak, Swap musi być oryginalny...jak inaczej PS2 go odczyta?
wraz ze Swap Magic są dostarczane specjalne zaślepki które pozwalają oszukać konsolę bez zdejmowania plomby gwarancyjnej dzięki czemu można włączać płyty przy otwartej klapce
dalej wygląda to tak
wkładasz Swapa
pokręci się, dotrze do menu i się zatrzyma
wyjmujesz swapa i wkładasz kopię swojego oryginału, zamykasz klapkę (opcjonalnie ale lepiej bo sięn ie kurzy lasera :P
klikasz raz albo dwa X (zależy od wersji swapa, jeśli najnowsza to 2 razy)
grasz :)

uwaga, jeśli nie masz, to kup do konsoli kabel wideo który ma zakończenie euro, nie przejściówkę, a zakończenie (wyleciała mi nazwa kabla) - inaczej część gier będzie czarno biała...taki defekt tego systemu...ale zmiana kabla pomaga
taki kabel kosztuje w granicach 20 zł, ale się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 00:13, Beleth napisał:

> Hallo mam pytanie, czy żeby korzystać z kopi to trzeba mieć oryginalnego Magic Swapa???

> i czy trzeba coś dolutowywać? wystarczy sama płyta?

tak, Swap musi być oryginalny...jak inaczej PS2 go odczyta?
wraz ze Swap Magic są dostarczane specjalne zaślepki które pozwalają oszukać konsolę
bez zdejmowania plomby gwarancyjnej dzięki czemu można włączać płyty przy otwartej klapce
dalej wygląda to tak
wkładasz Swapa
pokręci się, dotrze do menu i się zatrzyma
wyjmujesz swapa i wkładasz kopię swojego oryginału, zamykasz klapkę (opcjonalnie ale
lepiej bo sięn ie kurzy lasera :P
klikasz raz albo dwa X (zależy od wersji swapa, jeśli najnowsza to 2 razy)
grasz :)

uwaga, jeśli nie masz, to kup do konsoli kabel wideo który ma zakończenie euro, nie przejściówkę,
a zakończenie (wyleciała mi nazwa kabla) - inaczej część gier będzie czarno biała...taki
defekt tego systemu...ale zmiana kabla pomaga
taki kabel kosztuje w granicach 20 zł, ale się opłaca


To chyba scart ale nie jestem pewien. A magic Swap jest legalny no bo na allegro można kupić, wcale nie pisałem że go używam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 10:48, Piwomaniak napisał:

To chyba scart ale nie jestem pewien. A magic Swap jest legalny no bo na allegro można
kupić, wcale nie pisałem że go używam :P


Masz prawo go używać. Możesz mieć przecież oryginał i jego kopię ;) Kto ci to udowodni, że tak nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 00:13, Beleth napisał:

uwaga, jeśli nie masz, to kup do konsoli kabel wideo który ma zakończenie euro, nie przejściówkę,
a zakończenie (wyleciała mi nazwa kabla) - inaczej część gier będzie czarno biała...taki
defekt tego systemu...ale zmiana kabla pomaga
taki kabel kosztuje w granicach 20 zł, ale się opłaca


To nie defekt systemu tylko płyty NTSC. A kabel nazywa się RGB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 13:03, bojanzaw napisał:

Masz prawo go używać. Możesz mieć przecież oryginał i jego kopię ;) Kto ci to udowodni,
że tak nie jest?

Ok ale po co by korzystał z takiej możliwości i zużywał sobie laser?Sprawa ma się inaczej z PSP bo tam jak grasz w gry z karty to oszczędzasz baterie a tu nie widzę żadnych przeszkód żeby grać na oryginałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 15:59, pawciooo23 napisał:

Ok ale po co by korzystał z takiej możliwości i zużywał sobie laser?Sprawa ma się inaczej
z PSP bo tam jak grasz w gry z karty to oszczędzasz baterie a tu nie widzę żadnych przeszkód
żeby grać na oryginałach.


Hmm,może po to by nie niszczyć/zużywać płyt?Bo w końcu jak ci się porysuje płyta oryginalna to masz po gierce a tak to najwyżej zrobisz se druga kopię zapasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 15:59, pawciooo23 napisał:

Ok ale po co by korzystał z takiej możliwości i zużywał sobie laser?Sprawa ma się inaczej
z PSP bo tam jak grasz w gry z karty to oszczędzasz baterie a tu nie widzę żadnych przeszkód
żeby grać na oryginałach.


Z tym zużywaniem lasera to różnie bywa, ja odpalałam swoje kopie zapasowe z 3 lata i jakoś problemów nie ma, no chyba, że ktoś nagrywa na syfne płytki z Biedronki. A mój laser już naprawdę jest po przejściach: najpierw używałem Swap Magic 3.6 i trzeba było grać przy otwartej klapce, a później wywaliłem ten szajs do kosza i zamontowałem modchipa i gra wszystko do tej pory. Zresztą nawet jak padnie laser to można tanio kupić na Allegro, więc ja tu nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, oczywiście - wszyscy użytkownicy Swap Magica i czipów montowanych w konsolach grają na kopiach zapasowych swoich ORYGINALNYCH, kupionych gierek... Moją konsolę mam już ok. półtora roku, jestem jej trzecim posiadaczem, jest porysowana na potęgę, a wszystko śmiga na niej aż miło. Żaden laser mi nie wysiada, płyty się nie niszczą, jednym słowem jest OK. Co do "ochrony" swoich rzekomo oryginalnych płytek przez użytkowników Swapa i czipów - po co tego używać? Przecież te płyty się nie zniszczą po roku, dwóch czy nawet trzech latach użytkowania! Mam kilka używanych gier (znaczy kupiłem już używane), niektóre są dość mocno zrysowane, ale jaki w tym problem skoro wszystko działa jak na nowiutkich lśniących płytkach?! Kto normalny gra w grę codziennie przez kilka lat? - bo chyba tylko w takim przypadku możliwa byłaby sytuacja, w której płyta uległaby zniszczeniu :/
Po co się oszukiwać: 99% użytkowników Swapa i czipów to zwyczajni PIRACI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:29, Quatre napisał:

Taa, oczywiście - wszyscy użytkownicy Swap Magica i czipów montowanych w konsolach grają
na kopiach zapasowych swoich ORYGINALNYCH, kupionych gierek... Moją konsolę mam już ok.
półtora roku, jestem jej trzecim posiadaczem, jest porysowana na potęgę, a wszystko śmiga
na niej aż miło. Żaden laser mi nie wysiada, płyty się nie niszczą, jednym słowem jest
OK. Co do "ochrony" swoich rzekomo oryginalnych płytek przez użytkowników Swapa i czipów
- po co tego używać? Przecież te płyty się nie zniszczą po roku, dwóch czy nawet trzech
latach użytkowania! Mam kilka używanych gier (znaczy kupiłem już używane), niektóre są
dość mocno zrysowane, ale jaki w tym problem skoro wszystko działa jak na nowiutkich
lśniących płytkach?! Kto normalny gra w grę codziennie przez kilka lat? - bo chyba tylko
w takim przypadku możliwa byłaby sytuacja, w której płyta uległaby zniszczeniu :/
Po co się oszukiwać: 99% użytkowników Swapa i czipów to zwyczajni PIRACI...


Sugerujesz, że jestem piratem? Ja np. mam przykre doświadczenie z młodszym bratem, który zniszczył mi grę The Getaway: Black Monday, gdybym wcześniej zrobił sobie kopie miałbym oryginał nienaruszony, a tak nadaje się na śmietnik. Po za tym nienaruszone oryginały można sprzedać później na Allegro i mieć kasę na nową grę. A lepiej na aukcji napisać gra bez rys niż ma kilka drobnych rysek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma drobne rysy, to nie trzeba nic pisać. Wtedy nikt Ci nie zarzuci, że skłamałeś.

I Quatre ma racje, w mega przytłaczającej wielkości sprzęt umożliwiający grę na piratach kupuję się by grać na piratach, nie na kopiach. Jak jest z Tobą, nie wiem. Ale ogólnie tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zarówno Quatre jak i Ryan mają rację...choć przyznam Ryanowi że Quatre chyba nie miał nigdy przykrych doświadczeń z innymi domownikami jeśli chodzi o płytki...ja sam staram się jak najlepiej traktować moje gry, ale wielokrotnie spotykalem się z tym że ktoś chciał np skorzystać z napędu w kompie i gra która tam była lądowała luzem na biureczku pośród kurzu i okruchów dzięki czemu moje AvP2 wygląda jak skóra 90 latki...
to samo się ma do gier na konsole :/
nie da się powiedzieć że gry się nie niszczą w trakcie używania, bo można przez nieuwagę na chwilę odłożyć płytę, albo ręka się obsunie przy wciskaniu na miejsce w pudełku i jest rysa (ostatnio tak miałem, myślałem że zacznę wyć do księżyca bo ledwo przyszła pocztą płytka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda dobrze wiemy ze kazdy kto ma przerobiona konsolke czy to ps2 czy to psp
jest piratem i koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dziwi mnie tylko zaklamanie jakie panuje na forum
i dziwi mnie polityka firmy, ze niby ja nie pirace i mam swobode wypowiadania sie jak i co zrobic i przerobic bo to "LEGALNE"
ban dla KAZDEGO
Sony zapowiedzialo walke z piractwem - ja bym zaczal wlasnie od forum i durnych stron za przerobki i wszelakie tego typu uslugi kary !!!!
i bardzo Was prosze hipokrykci nie piszcie mi ze "ja nie jestem piratem" bo ja wam NIE WIERZE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wierzyć nie chce, aby przerabianie konsol miało wiele wspólnego z kopiami oryginałów....;]

btw Beleth ->
"uwaga, jeśli nie masz, to kup do konsoli kabel wideo który ma zakończenie euro, nie przejściówkę, a zakończenie (wyleciała mi nazwa kabla) - inaczej część gier będzie czarno biała...taki defekt tego systemu...ale zmiana kabla pomaga taki kabel kosztuje w granicach 20 zł, ale się opłaca"

Gry w Europie mają system PAL, to o czym piszesz występuje przy systemie NTSC - chcesz powiedzieć, że grasz na kopiach oryginalnych gier sprowadzonych z Japonii?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2008 o 23:39, Ryan Cooper napisał:


Sugerujesz, że jestem piratem? Ja np. mam przykre doświadczenie z młodszym bratem, który
zniszczył mi grę The Getaway: Black Monday, gdybym wcześniej zrobił sobie kopie miałbym
oryginał nienaruszony, a tak nadaje się na śmietnik. Po za tym nienaruszone oryginały
można sprzedać później na Allegro i mieć kasę na nową grę. A lepiej na aukcji napisać
gra bez rys niż ma kilka drobnych rysek.


ja sugeruje ...a mam pytanie jak zgolisz org. na allegro to....kopie oczywiscie zniszczysz a moze oddasz z org. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 10:43, ChrisBgnr napisał:

Też mi się wierzyć nie chce, aby przerabianie konsol miało wiele wspólnego z kopiami
oryginałów....;]

btw Beleth ->
"uwaga, jeśli nie masz, to kup do konsoli kabel wideo który ma zakończenie euro, nie
przejściówkę, a zakończenie (wyleciała mi nazwa kabla) - inaczej część gier będzie czarno
biała...taki defekt tego systemu...ale zmiana kabla pomaga taki kabel kosztuje w granicach
20 zł, ale się opłaca"

Gry w Europie mają system PAL, to o czym piszesz występuje przy systemie NTSC - chcesz
powiedzieć, że grasz na kopiach oryginalnych gier sprowadzonych z Japonii?^^

Mówiąc po ludzku, z grami w PAL nie ma tego problemu. Jeśli coś komuś wyświetla się w czerni i bieli, to tylko dlatego, że gra jest w NTSC. A taką odpali tylko na konsoli od cioci z Ameryki lub przerobionej.
Jak dobrze, że PS3 nie ma blokady regionalnej i nie straci się gier, które nie wyszły poza Japonię, bo można je spokojnie sprowadzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować