Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2011 o 17:03, Wakizashi napisał:

Okami - przyznaje, świetna gra o wspaniałym klimacie, niepowtarzalna, miodna i epicka
:) Ale.... czy to aby na pewno jest RPG? Wydaje mi się, że kwalifikuje się jako gra przygodowa:P

Masz trochę racji. Okami to taki przygodowo-zręcznościowo-platformowy RPG ;)
Taki Odin Sphere też jest zazwyczaj nazywany erpegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 17:37, Pietro87 napisał:

Przykolorowałeś xD
Britic score 8.9 [co nie zmienia faktu że gra jest miodna]


Critic score to 8.9 ale Gamespot score to 9.5.

Nie rozumiem tego podziału :P Ale tak jak powiedziałeś, nic nie zmieni faktu, że gra jest miodna :) Na sobote szykuje mi się gra ze znajomymi we czterech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gamespot score to ocena serwisu gamespot i ich redakcji, critic score to ocena wyliczana bodajże ze średniej z ocen 10ciu największych serwisów lub czasopism [lu zbiorczo i z tego i z tego, już nie pamiętam dokładnie jak to tam wyliczają].
No a user score - wiadomo =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 18:05, Pietro87 napisał:

Gamespot score to ocena serwisu gamespot i ich redakcji, critic score to ocena wyliczana
bodajże ze średniej z ocen 10ciu największych serwisów lub czasopism [lu zbiorczo i z
tego i z tego, już nie pamiętam dokładnie jak to tam wyliczają].
No a user score - wiadomo =)


Ale 8.9 jako średnia to i tak rewelacyjny wynik. Szkoda, że "dwójka" nie wyszła i nie wyjdzie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2011 o 18:12, Wakizashi napisał:

Ale 8.9 jako średnia to i tak rewelacyjny wynik. Szkoda, że "dwójka" nie wyszła i nie
wyjdzie. :(


Nigdy nie mów nigdy xD
Duke Forever jednak sie pojawił [już prawie tu jest] więc kto wie xD

Swoją drogą pamiętam podobną sytuacje z licencją na dragon balla, kupę lat bodajże od DB Botuden na psxa nie powstała żadna produkcja z tego uniwersum godna uwagi i wszyscy zakładali, że nie powstanie, aż nagle atari uderzyło na ps2 całą serią coraz to lepszych bijatyk, o ile tego uniwersum nie stawiam na piedestale to nie mniej jest to jeden z fajniejszych shonenów moich dziecięcych lat i miałem do niego sentyment, atari dało mi to na co wtedy czekałem.
Licencja na TMB tez może kiedyś zostać wskrzeszona w wielkim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2011 o 18:58, Pietro87 napisał:


Nigdy nie mów nigdy xD
Duke Forever jednak sie pojawił [już prawie tu jest] więc kto wie xD

Swoją drogą pamiętam podobną sytuacje z licencją na dragon balla, kupę lat bodajże od
DB Botuden na psxa nie powstała żadna produkcja z tego uniwersum godna uwagi i wszyscy
zakładali, że nie powstanie, aż nagle atari uderzyło na ps2 całą serią coraz to lepszych
bijatyk, o ile tego uniwersum nie stawiam na piedestale to nie mniej jest to jeden z
fajniejszych shonenów moich dziecięcych lat i miałem do niego sentyment, atari dało mi
to na co wtedy czekałem.
Licencja na TMB tez może kiedyś zostać wskrzeszona w wielkim stylu.


Mmmm... Tylko, że to nie będzie już ten sam TM: Black. Nie wiem, czy wiesz ale cała ekipa odpowiedzialna za powstawanie TM: Black 2 zmarła po katastrofie samolotu. Ale przed tym wypadkiem przygotowali 4 nowe mapy i jeden nowy samochód (nieciekawy...), które dodane zostały do portu Twisted Metal Head On na PS2 w wersji extra Twisted Edition. Ciekawy pakiet, swoją drogą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:21, Pietro87 napisał:

A tego że zginęli w katastrofie lotniczej nie wiedziałem o.0

To już wiesz.
Wpisz sobie w google albo na youtube - Twisted Metal: Head On - Extra Twisted Edition. Nie pożałujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Disgaea bardzo trudna jest dla nowicjusza w tRPG ?? Grałem jedynie w SMT:DS na DS ale tam czułem się jak w domu (znane umiejętności z SMT PS2 itp. ) a tu wszystko wydaje się bardzo skomplikowane .Polecacie ? Zobaczyłem trailer czwórki troszkę się podjarałem ale i tak trzeba zacząć od początku .I ktoś się orintuję czy te wszystkie części są jakoś połączone fabularnie czy to luźne kontynuacje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 18:43, Darnok_Rukia napisał:

A Disgaea bardzo trudna jest dla nowicjusza w tRPG ??

Średnio. Final Fantasy Tactics mimo że nieco mniej skomplikowana to wydawała mi sie trudniejsza. Z Disgaea jest tak że gdy przeciwnicy zaczynają stanowić problem zawsze możesz sie wzmocnić w Item World. Polega to na tym że bierzesz dowolny item z ekwipunku i "wchodzisz" do niego. Walczysz wtedy na losowo generowanych mapach-piętrach. Oczywiście czym lepszy przedmiot tym mocniejsi w nim wrogowi. Wyjść, zapisać i odnowić drużynę możesz tylko co dziesięć pięter, chyba że masz specjalny itemik. Dodatkowo za każde piętro które przejdziesz, item w którym walczysz dostaje level co przekłada się na zwiększenie jego statystyk. 10 walk bez zapisu to sporo (przegrana oznacza Game Over i wszystko idzie na marne) ale gdy wychodzisz obładowany skarbami, masą xp i mocno ulepszonym przedmiotem w którym byłeś to satysfakcja jest niesamowita ;)
Takie pakowanie drużyny jest cholernie wciągające. Nie jestem fanem grindu i maxowania postaci w RPG ale tutaj ten cały mechanizm jest tak skombinowany że jest czystą przyjemnością :)

Dnia 17.02.2011 o 18:43, Darnok_Rukia napisał:

Grałem jedynie w SMT:DS na DS ale
tam czułem się jak w domu (znane umiejętności z SMT PS2 itp. ) a tu wszystko wydaje się
bardzo skomplikowane .Polecacie ?

Polecam. Gra naprawdę wciąga, momentami aż za bardzo ;) Jest mocno rozbudowana, mamy tu całe tony skillów, klas postaci, elementów ekwipunku, zasad i sposobów walki (kombosy, ataki grupowe, podnoszenie jednej postaci przez drugą, wykorzystanie Geo Paneli itd.) oraz innego stuffu. Wszystko jest jednak dosyć łatwo przyswajalne. Na początku jest krótki samouczek, a potem w każdej chwili można zajrzeć do tekstowej pomocy.
Ja obecnie gram w jedynkę (wersja na PSP ale nie różnią się one tak bardzo). Fabuła ukończona po koło 55 h Teraz jak mi wróci ochota zabiorę się za dodatkowe mapki :)

Dnia 17.02.2011 o 18:43, Darnok_Rukia napisał:

Zobaczyłem trailer czwórki troszkę się podjarałem ale
i tak trzeba zacząć od początku .I ktoś się orintuję czy te wszystkie części są jakoś
połączone fabularnie czy to luźne kontynuacje ??

Tego nie wiem, ale wątpię by były jakieś mocne powiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przerwie pomiędzy czymś większym znalazłem ciekawą grę .Czy ktoś miał do czynienia z Ar Tonelico bo mam problem i nie wiem czy w ogóle jest sens go pisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Moja konsola po kilku latach użytkowania przestała czytać płyty. Sama konsola się włącza - moge nawet "posurfować" po jakże rozległym menu startowym, ale mimo włożenia płytki gra się nie odpala.

Co trzeba zrobić? Co wymienić? Ile to może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wina lasera. Możesz popróbować różnych płytek czyszczących, ale wątpię, żeby to coś zdziałało, więc prawdopodobnie czeka Cię wymiana lasera. Możesz oddać konsolę do najbliższego serwisu albo kupić na allegro laser (ok. 50zł) i samemu zamontować (instrukcje znajdziesz na youtube).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 16:17, woko27 napisał:

Ewidentna wina lasera. Możesz popróbować różnych płytek czyszczących, ale wątpię, żeby
to coś zdziałało, więc prawdopodobnie czeka Cię wymiana lasera. Możesz oddać konsolę
do najbliższego serwisu albo kupić na allegro laser (ok. 50zł) i samemu zamontować (instrukcje
znajdziesz na youtube).


Czy montaż jest skomplikowany? I jaki konkretny model lasera mam kupić - bo z tego co wiem - jest kilka rodzaji. Moja konsola to wersja Slim, z zewnętrznym zasilaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 12:43, Wakizashi napisał:

Czy montaż jest skomplikowany?

Nie mam pojęcia, nigdy nie wymieniałem lasera w swojej PS2 - sprzedałem ją jeszcze przed zepsuciem. :) Wpisz sobie na youtube "laser ps2" i powinno wyskoczyć parę wyników.

Dnia 08.04.2011 o 12:43, Wakizashi napisał:

I jaki konkretny model lasera mam kupić - bo z tego co
wiem - jest kilka rodzaji. Moja konsola to wersja Slim, z zewnętrznym zasilaczem

Np. taki http://allegro.pl/laser-do-ps2-pvr-802-nowy-f-vat-lodz-sklep-i1552384125.html
Piszą, że to laser do model konsoli od SCPH-70000 do SCPH-90000 (numer możesz sprawdzić na spodzie albo z tyłu konsoli, już nie pamiętam), czyli po prostu wszystkie slimy.
Jest to też chyba zamiennik, a nie oryginalny laser od Sony, ale nie powinno być problemów (jak już pisałem nie zajmowałem się wcześniej laserem w PS2). To chyba tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 12:43, Wakizashi napisał:

Czy montaż jest skomplikowany? I jaki konkretny model lasera mam kupić - bo z tego co
wiem - jest kilka rodzaji. Moja konsola to wersja Slim, z zewnętrznym zasilaczem

Dobrze by było zwrócić uwagę czy konsola w ogóle kręci płytką, bo może warto by było kupić laser z całym napędem. Jest jakieś 30-40 zł droższy. Ja gdy wymieniałem postanowiłem postawić na pewniaka i kupiłem z napędem. Jak ty zrobisz, zależy od ciebie :)
Wymiana jest dość prosta. Gdy wymieniasz z całym napędem, wystarczy odkręcić cztery dosyć duże śrubki i odpiąć dwie taśmy-przewody. Jeśli wymieniasz sam laser to jest odrobinę trudniej. Musisz odkręcić trzy małe śrubeczki, dwie przytrzymujące prowadnicę po której jeździ laser i jedną od samego lasera, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni śrubokręt. Zawsze możesz ściągnąć obudowę i zobaczyć jak to wygląda, ale myślę że powinieneś dać sobie radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, zapomniałem o najważniejszym. Przed montażem, po pierwsze trzeba usunąć zworkę antystatyczną, czyli małą grudkę cyny, którą trzeba rozlutować. Z tym miałem największy problem, bo jedyna lutownica którą mam w domu okazała się do tego zadania wybitnie za duża. Musiałem się więc posłużyć substytutem w postaci rozgrzanej igły ;)

Tu masz przykładowy laser z napędem.
http://allegro.pl/laser-pvr802w-pvr-802w-z-mech-do-ps-2-slim-i1552621597.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2011 o 18:27, Kosmitus napisał:

Dobrze by było zwrócić uwagę czy konsola w ogóle kręci płytką, bo może warto by było
kupić laser z całym napędem. Jest jakieś 30-40 zł droższy.


Chyba nie kręci płytką, bo nie wydaje dźwięku przy odpalaniu. Trzeba będzie kupić z napędem. :( BTW. Będzie mnie to kosztować około 100 zł. Troszke drogo, biorąc pod uwagę niski koszt używanej PS2 Slim w dobrym stanie

Dnia 08.04.2011 o 18:27, Kosmitus napisał:

Wymiana jest dość prosta. Gdy wymieniasz z całym napędem, wystarczy odkręcić cztery dosyć
duże śrubki i odpiąć dwie taśmy-przewody. Jeśli wymieniasz sam laser to jest odrobinę
trudniej. Musisz odkręcić trzy małe śrubeczki, dwie przytrzymujące prowadnicę po której
jeździ laser i jedną od samego lasera, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni śrubokręt.
Zawsze możesz ściągnąć obudowę i zobaczyć jak to wygląda, ale myślę że powinieneś dać
sobie radę ;)


Mam taką nadzieje :)

Dzięki za pomoc :)

@woko27 Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem multi tap i mi nie działa. Pierwsze wejście normalnie wykrywa a pozostałe 3 już nie... na początku myślałem, że zepsuty więc go wymieniłem ale z nowym było tak samo. W internecie znalazłem kilka osób które miały taki sam problem czyli, że co? - mam konsolę slim i nie mam możliwości pogrania we 4? Chciałem pograć w grę z PSX - Crasha Basha i specjalnie dla niej go kupiłem... Pozostaje mi go jedynie zwrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować