Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed: Hot Pursuit - recenzja (PC)

43 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2010 o 15:40, Dante_Syn_Spardy napisał:

Co wy tak się czepiacie tej gry. Multiplayer i tryb hot pursuit rządzi. Bardzo fajnie
się gra. No ale jak ktoś grał tylko w singla to faktycznie może narzekać.


Grałem również w multi. Tak samo powtarzalna i nudna, jak single. O braku zbalansowania policja vs uciekinierzy nie wspominając. Ani o tym, że gra tnie się niemiłosiernie, mimo szybkiego łącza ( 5 mb/sec) i PC znacznie przewyższającego wymagania zalecane.

Zresztą, całą przyjemność gry odbiera konieczność ciągłego, od nowa, konfigurowania kontrolera - bo po wyjściu z gry konfiguracja gdzieś wyparowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra postarałem się posiedziec dłuzej przy tej giece, niestety wysiadłem.
Co mnie dobiło?

Optymalizacja, a raczej jej brak. U kumpla na A64 X2, 2.8 2gb hd2900xt. Czasem delikatnie przycielo,nie mialo to wiekszego znaczenia. Bajery jak pamiętam powłączałem. U mnie na wolniej chodzacym procu o 600mhz i hd 3850, muli jak ja ****** mam z 15-20fps, najlepsze jest odpalenie Menedzera zadań, a ten NIE UZYWA drugiego rdzenia, prawie 2011 rok, a giera jedzie na jednym rdzeniu? Na liczniku miał moze srednio 30%. Wylaczenie cieni, zmiana rozdzielczosciz 1440x900 na 800x600 cos zmienia? Kompletnie nic... Moze mam walniete drivery, nie wiem. Filtrowania ni ma, tekstury wysokiej rozdzielczosci off. Liczba fps, sie nie zmienia. Ghz''e ftw.

To co juz pisałem pod recka ps3.
Powrot do korzeni, jako wywalenie tuningu, spowalniaczy, cofania czasu? To dla mnie troche za mało. Sposob kierowania nie przypada mi do gustu, wole jednak taki z HP2/Underground bez driftu, niestety nie znajde sobie tutaj nic, bo bez driftu sobie nie poskręcam. Nitro... Ładuje się piekielnie szybko, więc raczej nie jest to mozliwosc jego uzywania, a raczej obowiazek. Jak napisał maggit, trasy do bani i ta broń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę rozwiązanie z pierwszego, oryginalnego Hot Pursuit. Kolczatki tylko dla policji, aresztowanie delikwenta tylko poprzez zatrzymanie go na parę sekund/przebicie opon, brak nitro, widok z wnętrza. Co mi się jeszcze podobało - komputer nie doganiał uciekiniera "oszukując". Hot Pursuit 2 już nie był taki dobry, właśnie ze względu na udziwnienia (typu helikopter zrzucający wybuchające beczki :D). Co nie zmienia faktu, że Criterion zrobił to czego się spodziewałem - Burnout:Hot Pursuit. Trochę szkoda, ale gra jest dobra więc whatever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na silniku Burnout Paradise więc najważniejszy jest procek..


A bez tego oszukiwania komputera to było by tak jak jest czasami na multi gdy gram uciekinierem, gracze policjanci nie mogą mnie dogonić i tylko co jakiś czas omijam blokadę i kolczatkę z helikoptera, aż im się skończą.

Z drugiej strony czasami jak mnie dorwą w kilku to nie ma po co uciekać bo jak tylko któryś sprawi że w coś walnę, to po pojawieniu się na drodze mam jakieś 0,3 sekundy na reakcję bo inaczej od razu drugi we mnie wjeżdża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 11:27, rtyrtyrty napisał:

Gra jest na silniku Burnout Paradise więc najważniejszy jest procek..


Takie coś bym rozumiał jeżeli gra normalnie wykorzystuje 2rdzenie, a nie jeden w 100% a drugi w 25-30%.
70% jednego rdzenia leży odłogiem. Jak jakaś kaszana wygląda katasrofalnie a kompa je tyle, że wola to o pomstę do nieba, to zostatnie ona zjechana. Jakby nie bylo, ta gierka za takie coś też powinna dostac zółtą kartę, bo jest to duża wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest w filmiku, kiedy dochodzi do zderzenia to ujrzałem napis: "Uwaga kolizja. Ale urwał!" ROTFL :P Co do gry to na pewno warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagranie w tę grę jeszcze przede mną, ale po tym, co widać na filmikach gra jest bardziej Burnoutem niż NFS-em i przesadnie efekciarską produkcją. Mam nadzieję, że całość jest grywalna, ale jeśli pojawią się jakieś poważne błędy techniczne, to ja chyba jednak zostanę przy trójeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tego NFS od kolegi, mam komputer powyżej minimalnych wymagań i tworzą mi się na grafie tzw artefakty, dla mnie tą grę przekreśliły wyścigi w nocy i brak możliwości tuningu, wyboru samochodu, nie da się też pokonać zakrętu przy pełnej prędkości bo znosi w stronę barierek, moja ogólna ocena to 4/10, a tak ogólnie to gierka spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 17:44, wincent23 napisał:

dla mnie tą grę przekreśliły wyścigi w nocy i brak możliwości tuningu, wyboru samochodu


Ta gra to "powrót do korzeni". Więc wiadomo było, że nie będzie tuningu. Dla ciebie minus, dla innych plus. Minusem tuningu, byla jazda jednym samochodem i tylko jego dopakowywanie, tutaj jezdzisz dosłownie wszystkimi wozami (przynajmniej tak bylo kiedys ;d) w tej czesci zrobilem tylko 3 wyscigi ;p

Dnia 04.12.2010 o 17:44, wincent23 napisał:

nie da się też pokonać zakrętu przy pełnej prędkości bo znosi
w stronę barierek, moja ogólna ocena to 4/10, a tak ogólnie to gierka spoko


Driftem, driftem czyt. hamulcem ręcznym :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ta gra mnie zawiodła jak mało która. Wtórność na każdej płaszczyźnie, już serio wolę zagrać w jakieś samochodówki we flashu, choćby to: [reklama - m] - bo może i flashowe jest i może i wyskakuje błąd jak się człowiek loguje (który trzeba zignorować) - ale bez kitu, przynajmniej można wygrać coś - w tym wypadku sprzęt za 8000 złotych.

Zrobili po prostu powtórkę starego hot pursuit, powielili te same mechanizmy, (a jeśli chodzi o model wypadków, to nowy NFS:HP jest krokiem wstecz w stosunku do Burnouta)... rozgrywka jest nudna, długie czasy ładowania się wyścigów, także więcej człowiek czeka niż gra... nie mówiąc już w ogóle o niedopracowanej współpracy z kierownicą. Serio - wolę gierki we flashu, jak mówię, człowiek przynajmniej coś z tego ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem, według mnie NFS Undergraund i NFSU2 były lepsze. W najnowszym NFS brak jest opcji tuningu oraz wprowadzono dziwny system poślizgów na zakrętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co miał być tam tuning? To powrót do korzeni serii, gdy nie było wieś-tuningu, a podkręcanie samochodów i zmienianie "wizualiów" ograniczało się do paru suwaków i zmiany koloru lakieru. I to było idealne, bo mamy dodatkowo do czynienia z mieszanką najbardziej luksusowych sportowych samochodów, a nie dresiarstwem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mieszanką najbardziej

Dnia 10.01.2011 o 12:33, Demagol napisał:

luksusowych sportowych samochodów, a nie dresiarstwem :P.


Luksusowych których nigdy nie będziesz miał. Już lepiej było by dać samochody które na prawdę w takich wyścigach są używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 13:27, Axuwax napisał:

Luksusowych których nigdy nie będziesz miał. Już lepiej było by dać samochody które na
prawdę w takich wyścigach są używane.


To chociaż sobie w grze bede miał okazje pośmigać. Jaki durny agrument.
Tuningu nie masz? I dobrze, nie jezdzisz jednym-trzema samochodami. Chcesz szybszy woz? Bierzesz nowe autko, a nie dopakowujesz zlom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 13:27, Axuwax napisał:

Luksusowych których nigdy nie będziesz miał. Już lepiej było by dać samochody które na
prawdę w takich wyścigach są używane.


A co mnie to obchodzi, że nigdy nie będę miał? Może nawet nie chciałbym mieć? (Zresztą i tak bym się nimi nie ścigał) Otaczają mnie biedaczkowate auta, to jeszcze ta biedaczkowatość ma się wdzierać do gier? Po to są gry, by sobie takimi luksusowymi wózkami pojeździć. Widzę, że wydaje ci się, że NFS zaczyna się dopiero od Undergrounda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,a tak właściwie NFS Hot Pursuit dobra gra?.Gdyż być może zamierzam sobie ją kupić ale z zapowiedzi w internecie może wydawać się niezła, lecz nie wiem co na to gracze,którzy w to grają.Gdyż z tego co grałem i słyszałem nie wszystkie NFS-y są rewelacyjnie.I nie wiem czy najnowszy NFS jest naprawdę godny zagrania czy to po prostu znowu kolejna tzw"pomyłka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować