Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Posłanka Parlamentu Europejskiego chce wycofać ze sklepów Mafię II

92 postów w tym temacie

Hmmm ale czy to zwalnia ze zdolności racjonalnego myślenia ?
Imho to zagranie własnie pod publikę, analogicznie jak z naszych realiów zagrywa man J.K. katastrofą Smoleńską [OT : swoją droga taki oburzony, że to prawdopodobnie nie szczątki jego brata pochowali na Wawelu a przecież on sam identyfikował - to co brata nie poznał ? ale dobra sorx odjechałem komentem od tematu]

Baba pewnie liczy że coś na tym ugra, a przynajmniej ja bym tak obstawiał. A ugra tylko tyle, że zapamięta ją społeczność graczy jako kolejnego zbłąkanego politycznego oszołoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 15:33, Stiglitz napisał:

Może po prostu zacznij uważnie czytać, a nie głupio się tłumaczysz, że niby było coś
zmieniane.


Czemu "niby"...?

Zresztą, jedna sprawa tyczy się samej zawartości tekstu, a druga jego faktycznego sensu - może zechcesz mi wytłumaczyć, co próbowaliście ugrać takim newsem, poza wywołaniem fali chamstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, komedią jest, że mi się zarzuca niedokładne czytanie, podczas gdy ogół prezentuje umiejętności czytania ze zrozumieniem na poziomie klas 1-3...podstawówki. Stoi w moim poście jak wół:

"Owszem, to nie tłumaczy takich dziwacznych postulatów"

a Ty mi wypisujesz jakieś totalne dyrdymały nie wiem a''propos czego...


Dla jasności rozwinę: nie chodzi mi o samą zawartość czy sensowność takich postulatów, bo ani nie jestem fachowcem-psychologiem czy socjologiem, który byłby w stanie ocenić faktyczny efekt społeczny takich produktów (a, wyobraź sobie, "Godfathera" uważa się za film, który akurat troszkę szkód narobił), ani mi blisko do jakiś radykałów, co to by 90% gier z półek wyrzucili. Co prawda akurat MafiaII była na tyle badziewna, że jej los jest mi absolutnie obojętny ^^'' ale takie zarzuty, jakie stawia Alfano, są dość niepoważne.

Mi chodzi o poziom wypowiedzi innych userów i zwrócenie uwagi na fakt, że jest to osoba DOŚĆ mocno poszkodowana i choćby z tego powodu należy jej się ODROBINA szacunku - skoro dla większości obecnych tu osób pojęcie szacunku z samego faktu, że jest a) kobietą b) po prostu człowiekiem jest już obce. I totalnym nieporozumieniem są tu wtręty najeżdżające na UE, wzniosłych tekstów a''la "szmaciara" nie komentując...

Stosując Twe porównanie: po pierwsze, to był Twój pradziad, to był jej ojciec; śmiem twierdzić, że jesteś mniej zżyty z antenatem poległym podczas IIWŚ niż ona była z własnym rodzicielem. Druga sprawa jest taka, że gdybyś teraz - czysto hipotetycznie - kierowany ślepą nienawiścią do ideologii która zabrała Ci dziadka sklepał jakiegoś naziola np. za sam fakt, że nosi swastykę na łopacie i machnie Ci przed nosem "Sieg hail" (abstrahując tutaj od kwestii, czy byłbyś w stanie położyć takiego facia ;>), to dalej bym nie pochwalił takiego zachowania, ale wykazałbym się dużo większym zrozumieniem niż wobec gościa, który po prostu komuś obił maskę bo mu się tak nudziło/podobało.

Kapiszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2010 o 17:46, Dexter_McAaron napisał:

Zresztą, jedna sprawa tyczy się samej zawartości tekstu, a druga jego faktycznego sensu
- może zechcesz mi wytłumaczyć, co próbowaliście ugrać takim newsem, poza wywołaniem
fali chamstwa?

A co ty próbujesz ugrać kłamiąc, że edytowałem newsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2010 o 17:58, Dexter_McAaron napisał:

(abstrahując tutaj od kwestii, czy byłbyś w stanie położyć takiego facia ;>),


Słaba prowokacja [nie jestem niestety z tych którzy napinają sie przez internet - komentarza nie będzie, prócz stwierdzenia... że to ciągle słaba prowokacja]

I dalej śmiem twierdzić - że nic nie zwalnia od zdolności logicznego myślenia i poprawnego rozumowania [to w odniesieniu do pani poseł], zwłaszcza jak ktoś zauważył ten wyrok wykonano 16 lat temu.
Polityków jak i wszystkich ludzi powinna obowiązywał maksyma : włącz myślenie. Niezależnie od okoliczności.

A to jak ktoś się już faktycznie w danej sytuacji zachowa świadczy tylko o jego poziomie i zdolności racjonalnej oceny danej sytuacji.

Nie "pociskam" tez jak ktoś tam pisał tej kobiety, stwierdzam jedynie, że zajmowanie się takimi absurdami za pieniądze podatników zakrawa na debilizm i próbę ugrania czegoś na personalnej tragedii - takie moje subiektywne zdanie, możesz się z nim nie zgadzać masz takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:07, Dexter_McAaron napisał:

Nie oceniaj ludzi podług swojej miary proszę - nie wszyscy od razu chcą coś "ugrać".


To powiedz dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd, bo wszystkie zawarte informacje w newsie są od samego początku, wiem bo go czytałem. (Nie widzę by news był edytowany czy zmieniany)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:07, Dexter_McAaron napisał:

> A co ty próbujesz ugrać kłamiąc, że edytowałem newsa?

Nie oceniaj ludzi podług swojej miary proszę - nie wszyscy od razu chcą coś "ugrać".

Raczej oceniam twoją - w końcu to ty zakładasz, że ja miałbym coś tym newsem "ugrać"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:12, Pietro87 napisał:

Słaba prowokacja [nie jestem niestety z tych którzy napinają sie przez internet - komentarza
nie będzie, prócz stwierdzenia... że to ciągle słaba prowokacja]


To nie była prowokacja, raczej bawiłem się stereotypem naziola jako dużego, przepakowanego pana w glanach, a nie wiem czy rozmawiam (zakładając, że 87 oznacza rocznik) z osobą wysportowaną, czy...no, troszkę mniej. No ale jeśli chcesz widzieć w tym prowokację, wolna wola. Komentarza nie będzie, prócz stwierdzenia, że ktoś tu jest przewrażliwiony ;]

Dnia 19.12.2010 o 18:12, Pietro87 napisał:

I dalej śmiem twierdzić - że nic nie zwalnia od zdolności logicznego myślenia i poprawnego
rozumowania [to w odniesieniu do pani poseł], zwłaszcza jak ktoś zauważył ten wyrok wykonano
16 lat temu.


A ja powtarzam, że krytykowanie (słuszne) to jedno, jeb**** kogoś to drugie. A ja po prostu odnoszę wrażenie, że gro z tych osób nie przeczytało / nie zrozumiało newsa, tylko po prostu mędli tym jęzorem te same hasełka, co zawsze.

Dnia 19.12.2010 o 18:12, Pietro87 napisał:

A to jak ktoś się już faktycznie w danej sytuacji zachowa świadczy tylko o jego poziomie
i zdolności racjonalnej oceny danej sytuacji.


Owszem, racja, niemniej nawet jeśli zachowa się wg ogólnej - co nie znaczy też, że najlepszej - miary nieracjonalnie, to sądzę, iż zasługuje na odrobinę zrozumienia (przypominam, że zrozumienie =/= akceptacja).

Dnia 19.12.2010 o 18:12, Pietro87 napisał:

Nie "pociskam" tez jak ktoś tam pisał tej kobiety, stwierdzam jedynie, że zajmowanie
się takimi absurdami za pieniądze podatników zakrawa na debilizm i próbę ugrania czegoś
na personalnej tragedii


a) akurat śmiem wątpić czy za to płacą polscy podatnicy, więc może nie śpiesz się już łapać za portfel ;> z kolei nachalny eurosceptyzm też jest naciągany, ponieważ nigdzie nie jest napisane, że postulat Alfano ma cuś cokolwiek wspólnego z instytucjami unijnymi;
b) jak już słusznie napisał Tyler: nie znamy motywów owej posłanki, więc być może ja bronię okrutnie wręcz cynicznej osoby, a być może Ty ją krzywdzisz... ye never know

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 18:14, Stiglitz napisał:

Raczej oceniam twoją - w końcu to ty zakładasz, że ja miałbym coś tym newsem "ugrać"...


Owszem, bo to ty go zamieściłeś i ty sobą prezentujesz pewne przedsiębiorstwo, siłą rzeczy nastawione na jakąś formę zysku (no chyba że gram.pl stał się ostatnio instytucją non-profit).

Ja tylko stawiam w wątpliwość sens takich informacji oraz twoją rzetelność i jako osoba funkcjonująca w wirtualnej przestrzeni pod przybraną ksywką trudno byłoby, abym miał z tego jakikolwiek zysk.

Pomijam już fakt, że takie dziecinne odbijanie piłeczki tylko potwierdza moją diagnozę twojego poziomu...


Tak czy siak, ta dyskusja zmierza na mieliznę, więc - ze swej strony - nie widzę sensu jej kontynuowania. Ja zostanę przy swojej opinii o dołującym poziomie newsroomu, ty zostań przy swojej opinii jakobym miał jakiś szatański interes w publicznym kłamaniu na forum. A inni niech sobie bluzgają na w znacznej mierze bogu ducha winną babkę - i na zdrowie.
EOT


Isildur --->

Z niekompetentnymi osobami nie rozmawiam, dziękuję dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 19:03, Dexter_McAaron napisał:

> Raczej oceniam twoją - w końcu to ty zakładasz, że ja miałbym coś tym newsem "ugrać"...


Owszem, bo to ty go zamieściłeś i ty sobą prezentujesz pewne przedsiębiorstwo, siłą rzeczy
nastawione na jakąś formę zysku (no chyba że gram.pl stał się ostatnio instytucją non-profit).

Ja tylko stawiam w wątpliwość sens takich informacji oraz twoją rzetelność i jako osoba
funkcjonująca w wirtualnej przestrzeni pod przybraną ksywką trudno byłoby, abym miał
z tego jakikolwiek zysk.

Pomijam już fakt, że takie dziecinne odbijanie piłeczki tylko potwierdza moją diagnozę
twojego poziomu...


Tak czy siak, ta dyskusja zmierza na mieliznę, więc - ze swej strony - nie widzę sensu
jej kontynuowania. Ja zostanę przy swojej opinii o dołującym poziomie newsroomu, ty zostań
przy swojej opinii jakobym miał jakiś szatański interes w publicznym kłamaniu na forum.
A inni niech sobie bluzgają na w znacznej mierze bogu ducha winną babkę - i na zdrowie.
EOT

Słuchaj, to ty próbujesz wszystkim wmówić, że news był zmieniony. Albo zwyczajnie się pomyliłeś (w co wątpię), albo robisz to celowo, by nas/mnie ośmieszyć i pokazać, jakie to gram.pl jest złe. I jeszcze wyskakujesz z tekstami o rzetelności. Wyjaśnij, czemu kłamiesz i możemy zacząć rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał sprawcy wyżej ukazanej kłótni dał ostrzeżenie za obrażanie moderatora(czyt. Isildura). Chętnie bym się dołączył, ale nie chce mi się pisać kolejnego komentarza na 50 wersów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dla kolegi Dexter_McAaron mam wątek jak ulał: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35082&u=149

Co do pani poseł - cóż, każdy ma jakąś zadrę. Pomysł oczywiście i tak nie przejdzie, a burza wokół tego jakby mieli zakazać internetu. ;] Mało to było innych głupich pomysłów? To temat do żartów a nie do bulwersowania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 18:48, Piotrbov napisał:

Nie głupi pomysł. 120 złotych za 10 godzin gry? Niech Unia Europejska zabroni takich
gier.


Witaj.

Z tym to się zgadzam gra na max 2 dni dla tych co zbytnio nie ogarniają a dla maniakow na 1 albo i pół dnia.. nie postarali się chłopaki. Trapi mnie myśl, czemu oni np o tym samym nie pomysleli jak wyszło GTA4 i cała ta saga oraz z grami które kilka postów wyzej wymienił Tyler_D. Chore gdyby to weszło w życie to by 80% znikło z półek pozostały by tylko Bob Budowniczy.. gry na klockach LEGO oraz wszystkie gry Symulatory np: NFS i FIFy oraz reszta gier sporotpodobnych.. zamiast zająć się kryzysem bądź podobnymi sprawami to gier się czepiają ehh oni tam chyba na serio nie mają co robić.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakbym stracił kogoś bliskiego przez mafię to nie wiem czy bym skakał z radości, gdyby wyszła gra w której lata się mafiozem...

Więc w tym akurat nie widzę nic (przynajmniej po części) co byłoby na prawdę jakieś dziwne i głupie. Oczywiście pomijając fakt, że Mafia 1 też kiedyś tam wyszła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 23:17, Markush napisał:

Swoją drogą jakbym stracił kogoś bliskiego przez mafię to nie wiem czy bym skakał z radości,
gdyby wyszła gra w której lata się mafiozem...


Na tej zasadzie powinno się też zabronić literatury i filmów poruszających ten temat (ban na Ojca Chrzestnego i Rodzinę Soprano!). No i zabronić GTA bo ktoś kiedyś stracił samochód przez złodzieja. Zabronić Counter Strike bo przecież można grać terrorystą, a ktoś kiedyś stracił kogoś w zamachu.

Dnia 19.12.2010 o 23:17, Markush napisał:

Więc w tym akurat nie widzę nic (przynajmniej po części) co byłoby na prawdę jakieś dziwne
i głupie. Oczywiście pomijając fakt, że Mafia 1 też kiedyś tam wyszła. :D


Ja widzę niebezpieczne cenzurowanie jakiegoś aspektu życia. Jak mówię - skoro gry to dlaczego nie filmy? Skoro filmy to dlaczego nie literatura? A skoro literatura to dlaczego nie cenzura informacyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 01:26, Fumiko napisał:

Na tej zasadzie powinno się też zabronić literatury i filmów poruszających ten temat
(ban na Ojca Chrzestnego i Rodzinę Soprano!). No i zabronić GTA bo ktoś kiedyś stracił
samochód przez złodzieja. Zabronić Counter Strike bo przecież można grać terrorystą,
a ktoś kiedyś stracił kogoś w zamachu.

Po prostu spójrzmy prawdzie w oczy. Nie mają się czego czepiać, a gry są ostatnio na topie.
Szczerze pani poseł współczuję i nawet nie wyobrażam sobie jak okropną stratą musi być odebranie najbliższej osoby w tak brutalny sposób, ale moment. CO ma piernik do wiatraka? Czy właśnie na Padre Corleone była obojętna, a na grę już nie? Coś tu jest ostro nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 19:03, Dexter_McAaron napisał:

Isildur --->

Z niekompetentnymi osobami nie rozmawiam, dziękuję dobranoc


Gdybym był niekompetentny to nie pełniłbym funkcji, poza tym jeśli nie dyskutujesz to po co odpisujesz? Poza tym to forum publiczne i mam prawo zadać tobie pytanie, jeśli się na tym forum wypowiadasz i troszkę szacunku proszę bo na tę chwile go u ciebie nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 20:56, wojcio102 napisał:

Ja bym dał sprawcy wyżej ukazanej kłótni dał ostrzeżenie za obrażanie moderatora(czyt.
Isildura). Chętnie bym się dołączył, ale nie chce mi się pisać kolejnego komentarza na
50 wersów ;)


Dziękuję za troskę,ale wierz mi, że sobie sam poradzę. Poza tym to Moderator decyduje a nie Przodownik, o tym czy dana osoba zasłużyła na ostrzeżenie czy degrada. Tym czasem Ty za spam otrzymujesz ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować