Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Nowe gry = 99,90 zł, nowe gry później =59,90 zł, nowe gry jeszcze później = 19,90 już nie tak nowe gry troszkę jeszcze później= czasopismo komputerowe

65 postów w tym temacie

UUUffff. Trochę długi tytuł, ale właśnie to dość ważny i kłopotliwy temat.
Otóż przypomnijcie sobie czasy, gdy widzieliscie jakąs super grę na ladzie sklepowej . Cena zwykle dośc duża - 99,90(to chyba najczęstsza cena), lub nawet więcej
Wersja A: Wyciskam kase skąd się da i kupuję.
Wersja B : troche czekam i kupuje jak cena się obniży do granic 50-70 zł
Wersja C: Czekam więcej i kupuje grę w tanich seriach vide Extra klasyka
Wersja D: Czekam już długo, gra już jest mało popularna, ale dostaje ja graTIS (CHYBA) do czasopisma typu CDA. czy play.
Która opcję wybieracie?
Oczywiście niektóre gierki sa warte kupowania ich teraz, ale przed każdym zakupem należy się zastanowić.
Co Wy sądzicie o tym? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:27, Robek 009 napisał:

ja chba wybieram opcję: b,c,d bo od razu według mnie nie ma sensu kupować bo sie poczeka ze
2 miesiące i gra ztanieje ;)

Niestety z nie wszystkimi tytułami się tak dzieje, niektóre do dziś maja ta samą cenę, mimo, iż są starociami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos fajnego lub EK od razu , inne gry po jakims czasie , na allegro czy w promocjach w roznych netowych sklepach. tanie serie nie , gry z gazet tez nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:36, Smugller napisał:

Ja wybieram wszystkie opcje. W zależności od tytułu.

Ja tez, niestety coraż czesciej c i d :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki tytuł i jakiej to produkcji. Z niektórymi grami nie warto czekać, bo wiadomo że NIE BĘDĄ tańsze ani nie będą w magazynach z grami.
A niektóre nawet jeśli stanieją to nie za szybko.
Za to duża część tanieje tak, że czasami rzeczywiście lepiej poczekać....

Najczęściej nie tanieją te mało popularne, co dziwne, bo gdyby w sklepach zarzucili niską ceną to by im to znikło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze marzyłem, że jak będę na swoim to nie będę musiał brać pod uwagę wersji B,C,D. No i jestem na swoim i szczerze powiem, że udaje mi się kupować tyle w preorderze, że chyba na emeryturze będę to przechodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:44, Uther_Lightbringer napisał:

Powiedz jaki tytuł i jakiej to produkcji. Z niektórymi grami nie warto czekać, bo wiadomo że
NIE BĘDĄ tańsze ani nie będą w magazynach z grami.
A niektóre nawet jeśli stanieją to nie za szybko.
Za to duża część tanieje tak, że czasami rzeczywiście lepiej poczekać....

Najczęściej nie tanieją te mało popularne, co dziwne, bo gdyby w sklepach zarzucili niską ceną
to by im to znikło...


większośc tanieje, ale
1)spójrz w reklamy wysyłkowych sklepów
2) WoW nigdy nie stanieje, bo po co (gra, nie abonament), właściwie to MMorpgi powinny być darmowe,tylko abonament płatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:36, Smugller napisał:

Ja wybieram wszystkie opcje. W zależności od tytułu.


A i jeszcze w zależności od pieniędzy. Niestey :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2006 o 18:49, Liqid napisał:

2) WoW nigdy nie stanieje, bo po co (gra, nie abonament), właściwie to MMorpgi powinny być
darmowe,tylko abonament płatny

Według mnie MMORPGI powinny być płatne( albo darmowe), a abonamentu nie powinno być wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry ale jeszcze częściej od wydawcy: W przypadku LEM''u i gier z universum SW kupuję odrazu (opcja A), wiadomo że te gry nie tanieją praktycznie wcale w jednostce czasu:P Jeżeli chodzi o Ubisoft (np. Prince of Persia) to opcja B- gdzieś po roku każda część taniała o połowę. C odpada- za długo trzeba czekać. D również- wersja z magazynu nie prezentuje się tak okazale jak ''normalna''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od samej gry. NWN kupiłem dzień po premierze (w dzien premiery siedzialem 2h w sklepie i sie nie doczekalem), a np. Gothica2 z dodatkiem z miesiąc temu z 50zł zniżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram dokładnie tytuły , które zakupię - zwykle jeśli mi zależy to nei czekam na czaspopismo. Nie lubię też kupować w tych tanich edycji gier czekając na to aż włąśnie sie w niej znajdą. Jeśli juztakie gry kupuję to tylko jeśli mi bardzo na nich zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak kupuje gre jak mi się podoba, a wtedy na cene już nie patrze. Może kosztować 150zł a może być i za 40zł. Jak jest grą na której ukazanie czekam to biore ją odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja B ale zdarza się też A
Pozostałe jeśli akurat trafi sie coś fajnego co przeoczyłem lub nie miałem akurat funduszy kupić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wersja A lub B. Jeżeli grałem w demko albo w betę, a gra mi się spodobała (a na dodatek kosztuje do 120 złociszy) to kupię w dzień premiery albo zaraz po premierce :) Jeżeli akurat nie mam funduszy to się wstrzymam i poczekam, a się dowiem że do gry są planowane dodatki to poczekam do wyjścia dodatku i kupie grę zwykle za pół ceny premierowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry typu "must have" kupuję od razu chcby w pre-orderze, potem Platynowe kolekcje gry które chce miec a wcześniej nie miałem na nie finansów, w najtańszych seriach kupuję starsze gry których nie miałem ew. dobieram coś na czym nie zależało mi szczególnie, od tak dla zabicia czasu. Natomiast co do gier z gazet to tylko te z CDA bo to pismo kupuje regularnie więc jak coś się trafi to owszem zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, a wyobraźcie sobie, że czekacie parę miesięcy aż stanieje Baldurs Gate 3/Starcraft 2/Max Payne 3/wstaw-jakiś-tytuł-według-własnego-uznania. Ty czekasz, inni grają, wypowiadają swoje opinie na forum, wymieniają uwagi o grze... Nieeee, tak się nie da. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować