Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Seks - temat tabu

1110 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 20:21, szypek26 napisał:

Najprościej będzie po prostu powiedzieć "onanizowałem się". Niemniej pytanie jest dobre
:P

Ja wcześneij mówiłem - byłem nieskromny, ale ksiądz kazał mi sprecyzował. więc teraz mówię, albo "onanizowałem się", albo po prostu "masturbowałem"

Dnia 13.02.2009 o 20:21, szypek26 napisał:

Jeśli nie wiedziałeś, że to grzech, nie musisz się spowiadać. Przynajmniej tak mnie uczyli
na religi...

Tak jest. Jeśli nie wiesz, że coś co robisz jest grzechem to nei ma konieczności wyspowiadania się z tego.

wip_01
"Oczywiscie jeżeli nadal mówimy o kwestiach kościelnmych to marnowanie nasienia jest jednym z powodów uznania masturbacji jako grzechu."
Czyli jeśli ktoś jeszcze nie dojrzał i nie ma nasienia, to może się masturbować nie mając przy tym pełnego grzechu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam tytuł tematu, to po prostu jest niezbyt logiczny - seks był tematem tabu kiedyś, teraz nie jest. Dowód? Obejrzeć telewizję wystarczy, np. jakiś talk-show, albo obrady sejmu czy tam senatu... Przykro mi to mówić, ale żyjemy w dosyć wyuzdanych czasach. Choć z drugiej strony krycie się ze wszystkim co ma związek z seksem to też nie est dobre wyjście - trzeba to jakoś wypośrodkować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 20:29, Ancient Lord napisał:

Czyli jeśli ktoś jeszcze nie dojrzał i nie ma nasienia, to może się masturbować nie mając
przy tym pełnego grzechu?

Trudne pytania zadajesz, za trudne :P Ja nie jestem specem w kwestiach kościelnych, zaznaczam to. Nie znam podziału na pelny grzech i inne, ale jeżeli to jest grzechem to uważam jednak że grzechem jest nadal, nawet jeśli jeszczenie ma pełnej dojrzałości płciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 20:40, wip_01 napisał:

Trudne pytania zadajesz, za trudne :P Ja nie jestem specem w kwestiach kościelnych, zaznaczam
to.

Spytam księdza w szkole :)

Dnia 13.02.2009 o 20:40, wip_01 napisał:

Nie znam podziału na pelny grzech i inne, ale jeżeli to jest grzechem to uważam jednak
że grzechem jest nadal, nawet jeśli jeszczenie ma pełnej dojrzałości płciowej.

Wiesz, pewnie też to jest grzechem, bo jest to aktywność seksualna, tak czy inaczej zwana samogwałtem - gwałt jest chyba grzechem (każda forma seksu przed zawarciem związku małżeńskiego jest grzechem) - więc wychodzi na to, że to jest grzech.

BTW marnowanie nasienia jest grzechem chyba tylko w Hinduskich religiach i wg. żydów.

Ale chyba nie ma człowieka, który nie onanizowałby się w okresie dojrzewania - sam pamiętam jak "ruszałem skórę" prawie codziennie. Teraz mi to przeszło i nawet nie chce mi się tego robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to wyspowiadam się niedługo.
A co do tego czy zatajałem czy nie to patrzę tak na to, że słyszałem że to grzech, ale słyszałem też że nie... Nie spowiadałem się, nie wiedziałem, czyli nie zatajałem. Teraz muszę wyznać i odciąć się od uzależnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 19:52, PoProstuJa napisał:

Dręczy mnie pewna rzecz. Otóż, czy masturbacja, onanizowanie, jest to grzech? Rozumiem,
że marnowanie nasienia czyli chyba tak...? Sam nie wiem, a mam problem.


w sumie niby tak. grzechem jest niby też współżycie przed ślubem. Ale każdy wie jak jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zależy mi na szybkiej pewnej odpowiedzi. Czy jeśli podczas stosunku(bez prezerwatywy) nie dojdzie do wytrysku ''wewnątrz'' partnerki to mozliwe jest zajscie w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:36, smar napisał:

Mam pytanie. Zależy mi na szybkiej pewnej odpowiedzi. Czy jeśli podczas stosunku(bez
prezerwatywy) nie dojdzie do wytrysku ''wewnątrz'' partnerki to mozliwe jest zajscie
w ciążę?


Możliwe gdyż przed wytryskiem jest wydzielana wodnista ,,maź" która tez zawiera w sobie plemniki a gdy wycieka z członka to bardzo tego nie czuć. Dlatego radzę ci zawsze stosuj prezerwatywę jeżeli nie chcesz przedwczesnie zostać tatusiem;)

Ja tam dla przezorności uzywam 2 naraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2009 o 22:44, Citkowsky napisał:

Ja tam dla przezorności uzywam 2 naraz;)


I pewnie jeszcze jakichś ultra grubych ''extra safe'' ;)

A koledze smarowi radziłbym wejść na fora i strony poświęcone antykoncepcji, tam znajdziesz wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 23:05, Marcin-91 napisał:


> Ja tam dla przezorności uzywam 2 naraz;)

I pewnie jeszcze jakichś ultra grubych ''extra safe'' ;)

A koledze smarowi radziłbym wejść na fora i strony poświęcone antykoncepcji, tam znajdziesz
wszystkie informacje.



Nie, zwykłe ale dwie;) Przezorny zawsze ubezpieczony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:44, Citkowsky napisał:

Ja tam dla przezorności uzywam 2 naraz;)


Co zwiększa uszkodzenia (pęknięcia, przetarcia). Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 07:10, Dekerinho6 napisał:

Sory za głupie pytanie, ale czy na prawdę używasz 2 naraz ??? xD

Skoro tak napisał, to znaczy, że tak ...
@Damianuss1: To "odnawia się" co 20 minut. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:42, xbit71 napisał:

> Sory za głupie pytanie, ale czy na prawdę używasz 2 naraz ??? xD
Skoro tak napisał, to znaczy, że tak ...


No, ale jedna prezerwatywa przecież wystarczy ... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:34, Epiphany napisał:

> Ja tam dla przezorności uzywam 2 naraz;)

Co zwiększa uszkodzenia (pęknięcia, przetarcia). Powodzenia!



Od 2 prawie lat nie ma problemu z tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:21, PoProstuJa napisał:

Aha, no to wyspowiadam się niedługo.
A co do tego czy zatajałem czy nie to patrzę tak na to, że słyszałem że to grzech, ale
słyszałem też że nie... Nie spowiadałem się, nie wiedziałem, czyli nie zatajałem. Teraz
muszę wyznać i odciąć się od uzależnienia.



Z własnego doświadczenia mówie Ci, że księża zazwyczaj krępują się gdzy spowiada się z masturbacji... Potem zapewne dostaniesz krótkie pouczenie o skromności i odwracaniu uwagi od grzechu.
Z własnego doświadczenia powiem Ci też, że wyjęście z tego nałogu nie jest proste. Sam probuje od jakichś 3 miesięcy, i efekty są marne. Fakt bardzo sie ograniczyłem, ale dalej niestety czasem zdazy mi się :/ Potem bardzo tego żełuje, ale zdarza się :/ Podstawową zasada powinien być brak prowokacji, ale z tym czasem ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś o co chodzi z kolorami Durexów...ostatnio miałem bodajże niebieskie(opakowanie)i normalne były...tak mi się przynajmniej wydawało :P Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 11:23, MacoRIP napisał:

Powie mi ktoś o co chodzi z kolorami Durexów...ostatnio miałem bodajże niebieskie(opakowanie)i
normalne były...tak mi się przynajmniej wydawało :P Z góry dzięki.

Kiedyś różne kolory to różne smaki były [lol] :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 11:23, MacoRIP napisał:

Powie mi ktoś o co chodzi z kolorami Durexów...ostatnio miałem bodajże niebieskie(opakowanie)i
normalne były...tak mi się przynajmniej wydawało :P Z góry dzięki.


różne kolory to różne rodzaje - długie, bardzo grube, bardzo cienkie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować