Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Adrian Chmielarz nie zagrał w Duke Nukem 3D?

99 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2011 o 13:24, Vojtas napisał:

Cygani to Romowie. A że stereotypowo mówi się tak również o Sinti, to druga sprawa. I
co w takim razie powiedzieć o cyganerii? ;)

No jak to co, wiadomo. Cyganeria to baza Romów XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 15:24, Xantus napisał:

> Dobre, naprawdę dobre xd
> Najlepsze było gdzie powstał szampan? w szampanii :D

Dnia 07.01.2011 o 15:24, Xantus napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szampan
"Nazwę swą zawdzięcza Szampanii, regionowi w północno-wschodniej Francji, głównemu
miejscu jego produkcji.
"


LOL, na to nie zwróciłem uwagi. Niezła wtopa, Longer. :DDD

BTW - mnie rozwalił fakt, że laska w Wawie siedzi już od jakiegoś czasu ("I''m lead producer on the project and I''m spending most of my time in Warsaw, Poland, with People Can Fly"), a jeszcze niczego się o Polsce nie nauczyła. Np. tego jak tu wygląda zima albo jak żyją zwykli ludzie - nie wymagam przecież, by wiedziała, że nie ma tu tradycji budowania igloo, ani że nasz kraj leży w centrum Europy, czy że moje państwo jest starsze od jej o drobne 900 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej... Babka jest producentem gry kosztującej kilkadziesiąt milionów dolarów (zgaduję, ale tyle dziś kosztują gry) i nie ma bladego pojęcia o doświadczeniu programistycznym jej głównego programisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 15:24, Xantus napisał:

"Nazwę swą zawdzięcza Szampanii, regionowi w północno-wschodniej Francji, głównemu
miejscu jego produkcji.
"


Dobrze, rozumiem moja pomyłka, wstyd mi. Jednak nie mam wątpliwości, że pani odpowiadająca na to pytanie nie miała zielonego pojęcia;) A Francja to Francja;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:24, Vojtas napisał:

Cygani to Romowie.


Tak mi się włąśnie wydawało i wypowiedź Xjumapytecha trochę mnie zdziwiła, ale uznałem że ma rację :|

@prior1: Naprawdę, przestań. Rozumiem że czujesz się trochę głupio, bo napisałeś debilny komentarz, ale już się, proszę, nie pogrążaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 00:10, Vojtas napisał:

Zabawne, że pisząc o stereotypach, [...]

Ale ja przecież pisałem i o tych i o tych. Romowie po prostu też tam są i widać ich z daleka (wyglądają tak samo jak Romowie "polscy"). No, bo to Romowie są w Polsce i odnosiłem się do tych, którzy są tam jak i Rumunów, którzy w Polsce najczęściej tylko handlują. A tak w ogóle to cyganów jest najwięcej właśnie w Rumunii i oni niby mają takie korzenie, ale to z stamtąd przyjeżdżają i tam też ich odsyłają (przykład to Francja parę miesięcy temu), więc dlatego piszę o Rumunii, bo oni sami w sobie nie mają żadnego kraju zamieszkania, ale tym krajem uważa się Rumunię i przez ich pryzmat również Rumunię się ocenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 19:24, Rincewind napisał:

Też nie grałem. Wielkie halo. Może dlatego że raczkowałem jeszcze jak gra wyszła ;p

To zagraj, zajebiście wciągająca giera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 19:41, Danio237 napisał:

> Też nie grałem. Wielkie halo. Może dlatego że raczkowałem jeszcze jak gra wyszła
;p
To zagraj, zajebiście wciągająca giera.


Zbyt dużo tych fajerwerków graficznych w grach widziałem by gra mnie zauroczyła. Odchaczę ją sobie jak dorosnę do starszych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 18:59, Kretoszczur napisał:

> Cygani to Romowie.

Tak mi się włąśnie wydawało i wypowiedź Xjumapytecha trochę mnie zdziwiła, ale uznałem
że ma rację :|

@prior1: Naprawdę, przestań. Rozumiem że czujesz się trochę głupio, bo napisałeś debilny
komentarz, ale już się, proszę, nie pogrążaj.


Jedyne debilne komentarze jakie przeczytałem w tym temacie są Twojego autorstwa. A tak poza tym te swoje brednie, jak zauważyłem szerzysz nie tylko tutaj, ale także na polygami.pl. Twoje komentarze świadczą o twoim bezdennym buractwie, cóż ale może jeszcze z tego wyrośniesz chłopcze!
P.S Nie wiem ile masz lat, ale z tego co piszesz to pewnie jakieś dwanaście. Może twoi starzy zapłacili za twój kurs języka angielskiego, może umiesz go na poziomie podstawowym, tego nie wiem. Radze tobie, namów swoich rodziców, żeby jeszcze tobie trochę do tego dołożyli i wysłali ciebie gdzieś za granice ( najlepiej na długo ), wtedy przekonasz się ile twoja wiedza jest warta. Myślę że nie wiele, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji szczurku, najpierw naucz się poprawnie władać mową ojczystą, potem szpanuj angielskim, bo do końca zostaniesz tylko burakiem. To jest tylko dobra rada, kogoś od ciebie starszego. Zapamiętaj ją, bo wcale źle tobie nie życzę ( to odnośnie twoich recenzji na WordPress.com.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP
Przeczytaj te swoje dwa komentarze i pomysl, czy ich poziom nie sięgnał poziomu "dwunastolatka".

Nie chciało mi się w tym temacie pisac i jakos nie zaluje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 19:21, Xjumpaytech napisał:

Ale ja przecież pisałem i o tych i o tych. Romowie po prostu też tam są i widać ich z
daleka (wyglądają tak samo jak Romowie "polscy"). No, bo to Romowie są w Polsce i odnosiłem
się do tych, którzy są tam jak i Rumunów, którzy w Polsce najczęściej tylko handlują.


Odniosłem wrażenie, że miałeś na myśli właśnie Cyganów. Etniczny Rumun nie różni się wyglądem od statystycznego Polaka, więc trudno go rozpoznać, jeśli się nie odezwie. Natomiast Romów rozpoznać jest bardzo łatwo choćby z uwagi na charakterystyczną ciemną karnację, ciemne włosy i oczy (co jednak od razu niczego nie przesądza).

Dnia 07.01.2011 o 19:21, Xjumpaytech napisał:

A tak w ogóle to cyganów jest najwięcej właśnie w Rumunii i oni niby mają takie korzenie,
ale to z stamtąd przyjeżdżają i tam też ich odsyłają (przykład to Francja parę miesięcy
temu),


Cyganie są rozproszeni po całym świecie, choć oczywiście najwięcej jest ich w Europie. Trudno ich liczyć, bo wielu z nich nie jest w żaden sposób ewidencjonowanych we względu na styl życia i ubóstwo. Oprócz Rumunii bardzo dużo jest ich też w Hiszpanii (ponad 800 tys.).

Dnia 07.01.2011 o 19:21, Xjumpaytech napisał:

więc dlatego piszę o Rumunii, bo oni sami w sobie nie mają żadnego kraju zamieszkania,
ale tym krajem uważa się Rumunię i przez ich pryzmat również Rumunię się ocenia.


No i to jest właśnie ten stereotyp, bo Romowie w wielu przypadkach budzą negatywne skojarzenia, przynajmniej w Polsce (u nas jest ich naprawdę mało, w porównaniu do chociażby takiej Bułgarii, gdzie stanowią blisko 5% populacji kraju). Romowie nie mają ojczyzny ani własnej ziemi, z którą się identyfikują. Tzn. populacja cygańska danego kraju może się identyfikować z miejscem zamieszkania, ale najczęściej tak nie jest. Oni się nie asymilują, dlatego m.in. we Francji ten problem urósł do wielkich rozmiarów. Bieda i przestępczość to pogłębiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:09, prior1 napisał:

szpanuj angielskim


Rozumiem, że moje ''brednie'' i ''szpanowanie'' to komentarz na polygamii odnoszący się do polonizacji? Nie, to nie szpanowanie angielskim. Po prostu niektóre rzeczy lepiej brzmią/wyglądają po angielsku (polecam obejrzenie polskich nazw jednostek w Starcrafcie II), a także czasem polonizacje przygniatają słabym wykonaniem (polski dubbing w Mass Effect 2, gdzie w pewnym momencie toczy się rozmowa między dwoma postaciami dubbingowanymi przez tą samą aktorkę). Może źle się wyraziłem: ZAWSZE powinien być wybór wersji językowej.
Co się tyczy debilnych komentarzy: nie musimy się ze sobą zgadzać, ale chodzi mi tylko o to, że twoje komentarze są ordynarne i brak w nich kultury. Nie piszę i nie pisałem tego agresywnie, ale odniosłem wrażenie że twój 3. i 4. komentarz są desperacką próbą pokazania "hej, przecież to co napisałem jest śmieszne". Wystarczyło powiedzieć "przepraszam". Ja z reguły tak robię gdy palnę jakąś głupotę.
Co zaś się tyczy twoich uwag o moim wieku - nie mam 12 lat, ale nie jestem też dużo starszy. Uważam, że wiek nie świadczy o możliwości pisania na takich forach - z reguły staram się pisać rozsądnie, dbam o ortografię, nie chcę być postrzegany jako troll. Na polygamii rzeczywiście trochę przesadziłem w temacie tych polonizacji, za co Cię serdecznie przepraszam i za sekundę sprostuję mój komentarz także na tamtym serwisie.
Na koniec sprawa moich recenzji - jeśli nie byłby to dla Ciebie problem, wskaż mi błędy, a z chęcią je poprawię :)
I naprawdę - nie potrzeba aż tak dużej agresji. O ironicznych tytułach "szczurka" nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Kretoszczur
> @prior1: Naprawdę, przestań. Rozumiem że czujesz się trochę głupio, bo napisałeś debilny komentarz, ale już się, proszę, nie pogrążaj.
Uważaj na swoje słownictwo i okaż innym nieco więcej szacunku proszę.
> Co się tyczy debilnych komentarzy: nie musimy się ze sobą zgadzać, ale chodzi mi tylko o to, że twoje komentarze są ordynarne i brak w nich kultury.
Ty też się niezbyt tu popisałeś.
Ostrzeżenie

-> prior1
> Jedyne debilne komentarze jakie przeczytałem w tym temacie są Twojego autorstwa. /.../> Twoje komentarze świadczą o twoim bezdennym buractwie, cóż ale może jeszcze z tego wyrośniesz chłopcze!
> A tak przy okazji szczurku /.../ bo do końca zostaniesz tylko burakiem.
Za chamstwo i protekcjonalność degrad -1.

-> Zgreed66
> Przeczytaj te swoje dwa komentarze i pomysl, czy ich poziom nie sięgnał poziomu "dwunastolatka". Nie chciało mi się w tym temacie pisac i jakos nie zaluje ;p
Szkoda że jak Ci się już zachciało to napisałeś posta który ani nie nawiązuje do artykułu który ma być w tym temacie komentowany ani nie usiłuje nic konstruktywnego wprowadzić do dyskusji.
Ostrzeżenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:56, Kretoszczur napisał:

> szpanuj angielskim

Rozumiem, że moje ''brednie'' i ''szpanowanie'' to komentarz na polygamii odnoszący się
do polonizacji? Nie, to nie szpanowanie angielskim. Po prostu niektóre rzeczy lepiej
brzmią/wyglądają po angielsku (polecam obejrzenie polskich nazw jednostek w Starcrafcie
II), a także czasem polonizacje przygniatają słabym wykonaniem (polski dubbing w Mass
Effect 2, gdzie w pewnym momencie toczy się rozmowa między dwoma postaciami dubbingowanymi
przez tą samą aktorkę). Może źle się wyraziłem: ZAWSZE powinien być wybór wersji językowej.
Co się tyczy debilnych komentarzy: nie musimy się ze sobą zgadzać, ale chodzi mi tylko
o to, że twoje komentarze są ordynarne i brak w nich kultury. Nie piszę i nie pisałem
tego agresywnie, ale odniosłem wrażenie że twój 3. i 4. komentarz są desperacką próbą
pokazania "hej, przecież to co napisałem jest śmieszne". Wystarczyło powiedzieć "przepraszam".


Ok, trochę przesadziłem. Faktycznie zapomniałem, że na tym forum piszą raczej ludzie sporo ode mnie młodsi, więc powinienem uważać co piszę.
A co do twoich recenzji, nie jest tak źle, z wiekiem się wyrobisz:)
Co złego to nie ja;)

Dnia 07.01.2011 o 20:56, Kretoszczur napisał:

Ja z reguły tak robię gdy palnę jakąś głupotę.
Co zaś się tyczy twoich uwag o moim wieku - nie mam 12 lat, ale nie jestem też dużo starszy.
Uważam, że wiek nie świadczy o możliwości pisania na takich forach - z reguły staram
się pisać rozsądnie, dbam o ortografię, nie chcę być postrzegany jako troll. Na polygamii
rzeczywiście trochę przesadziłem w temacie tych polonizacji, za co Cię serdecznie przepraszam
i za sekundę sprostuję mój komentarz także na tamtym serwisie.
Na koniec sprawa moich recenzji - jeśli nie byłby to dla Ciebie problem, wskaż mi błędy,
a z chęcią je poprawię :)
I naprawdę - nie potrzeba aż tak dużej agresji. O ironicznych tytułach "szczurka" nie
wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2011 o 15:49, Vojtas napisał:

BTW - mnie rozwalił fakt, że laska w Wawie siedzi już od jakiegoś czasu ("I''m lead producer
on the project and I''m spending most of my time in Warsaw, Poland, with People Can Fly"),
a jeszcze niczego się o Polsce nie nauczyła. Np. tego jak tu wygląda zima albo jak żyją
zwykli ludzie - nie wymagam przecież, by wiedziała, że nie ma tu tradycji budowania igloo,
ani że nasz kraj leży w centrum Europy, czy że moje państwo jest starsze od jej o drobne
900 lat.


I to nie jej państwo, tamte ziemie należą do rdzennych mieszkańców Ameryki a oni są tylko najeźdźcami.
Ale mnie też dziwi fakt iż mimo to, że nasz kraj<mam tu na myśli Kościuszkę i Pułaskiego no i polskie wojsko biorące udział w bitwie o niepodległość>miał spory wpływ na i Historie to i tak nadal myślą, że my jesteśmy obywatelami czwartego świata.
A riposta pana Chmielarza jak najbardziej pozytywna. Ciekawe czy ta pani już zdążyła to przeczytać i jaki wyraz twarzy przy tym miała, no i najważniejsze: czy zauważyła tą sporą dozę sarkazmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 23:39, Odbytnica napisał:

oba


Jest też opcja że jestem za inteligentny i wiem o co tutaj chodzi, ale po prostu mnie to nie śmieszy wiec nie jestem pewien że o to tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 11:17, marcin-malysza napisał:

I to nie jej państwo, tamte ziemie należą do rdzennych mieszkańców Ameryki a oni są tylko
najeźdźcami.


Co jakby nie zmienia faktu, że to są obecnie ICH ziemie. Tak samo jak nic nie zmieni faktu, że Lwów jest dziś miastem ukraińskim.

Dnia 08.01.2011 o 11:17, marcin-malysza napisał:

Ale mnie też dziwi fakt iż mimo to, że nasz kraj<mam tu na myśli Kościuszkę i Pułaskiego
no i polskie wojsko biorące udział w bitwie o niepodległość>miał spory wpływ na i
Historie to i tak nadal myślą, że my jesteśmy obywatelami czwartego świata.


Ano, ale nie wszyscy tak myślą na szczęście.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=109022&n=50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować