Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 111: 11 najbardziej oczekiwanych gier 2011 roku

118 postów w tym temacie

Zauważyłem, że spora ilość osób w komentarzach pisze, że czekają głównie na Wiedźmina 2 lub tylko na niego, a nie jest on na pierwszym miejscu w oczekiwaniach. A dzieje się tak, ponieważ gdyby był na pierwszym miejscu to zaraz by wyskoczyło grono hejterów, którzy uważają, że Wiesiek jest na pierwszym miejscu tylko dlatego, bo jest polski.

Co do tematu to ja osobiście czekam najbardziej na Wiedźmina i Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:21, Vojtas napisał:

Tak. Sęk w tym, że Adam "Sztiglitz" Bednarek się myli. Redzi wypowiadali się na ten temat
i na pewno będzie nie mniej grania niż w W1. Po prostu Adaś jest bardzo nieświeży, bo
o tym dewsi mówili już w Kolonii. Upsss...

Właśnie też mi się tak wydawało, wręcz biorąc pod uwagę tę pajęczynkę jaką pakowali do press paków na GC, to aż dziwne by było. W każdym bądź razie dzięki za rozwianie wątpliwości.

Dnia 11.01.2011 o 18:21, Vojtas napisał:

Ja słyszałem, ale niezbyt je lubię, zwłaszcza w tym kontekście.

Brzmi nieodpowiednio gdy używane jest przez dziennikarza, tak niedbale.

@Wielki_Bubba
Zdecydowanie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:45, Wielki_Bubba napisał:

Zauważyłem, że spora ilość osób w komentarzach pisze, że czekają głównie na Wiedźmina
2 lub tylko na niego, a nie jest on na pierwszym miejscu w oczekiwaniach. A dzieje się
tak, ponieważ gdyby był na pierwszym miejscu to zaraz by wyskoczyło grono hejterów,


Na pohybel hejterom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:21, Vojtas napisał:

Jest OCZYWISTE, że najbardziej oczekiwaną grą w Polsce jest Wiedźmin 2. Jeszcze jakieś pytania?

Jest OCZYWISTE, że najbardziej lubianym pokarmem są wymioty.

Taki jest poziom twojego argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tym razem w ramach komentarza dorzucam swoją listę. ^^

1. Mass Effect - moje wymagania wobec tej gry są wysokie jak względem żadnej innej w ciągu ostatnich kilku lat, a brak bardziej konkretnych informacji tylko tylko nakręca wyobraźnię. W każdym razie spodziewam się filmowego i epickiego zakończenia jednej z najlepszych serii gier RPG w historii.

2. Assassins Creed 2: Brotherhood - tu sytuacja jest o tyle łatwa, że po pierwsze gra już wyszła na konsolach, a po drugie z opinii wynika, iż jest naprawdę dobra. Jeśli do tego dodać bardzo dobrze wykonanie techniczne poprzednich pecetowych wersji serii o asasynie, jestem naprawdę spokojny.

3. Wiedźmin 2 - tu niepokoją 2 rzeczy: otwarty świat i implementacja skradania się, którego w grach nie cierpię (mam nadzieję, że da się obejść i swobodnie grać bez tego). Poza tym liczę na starego dobrego pod względem kwiecistości dialogów i opowiadanej historii Wiedźmina w nowej oprawie.

4. Tomb Raider - nowe wcielenie Lary (zarówno wizualne jak i gameplayowe) zapowiada się bardzo ciekawie, na tyle że to pierwsza gra w serii na mojej takiej liście. Oby autorzy spełnili pokładane w tym tytule nadzieje.

5. Dragon Age 2 - pierwsza część wywołała u mnie mieszane uczucia, choć generalnie była całkiem dobra produkcją. W dwójce z otwartymi ramionami przyjmę ukonkretnionego bohatera i nowy system walki (na ile okaże się przyjemny?), lecz brzydszą niż w poprzedniczce oprawę graficzną już niekoniecznie. No i mam nadzieję na znacznie większe zróżnicowanie przeciwników jak i fabułę, która nie będzie się kręcić wokół tego samego przeciwnika co w jedynce.

6. Test Drive Unlimited 2 - tekst na temat tej gry w najnowszym CDA, a zwłaszcza uwagi odnośnie trybu jazdy. Jeśli rzeczywiście da się grać zręcznościowo, bez symulacyjnych fanaberii, a co najważniejsze - na padzie, to będę zachwycony.

7. Batman: Arkham City - "Łeee, Batman. Nie lubię amerykańskich bohaterów komiksów, chodzących z gaciami na wierzchu". Taka była moja opinia przed zagraniem w pierwszą część, która później okazała się niezwykle grywalną pozycją, ze świetnie zrealizowanym modelem walki. Dlatego też czekam na dwójkę.

8. The Elder Scrolls V: Skyrim - tutaj wyjątkowo z przekory. Bo chciałbym, aby Bethesda wreszcie zrobiła grę z ciekawą fabułą oraz zapadającymi w pamięć postaciami/wydarzeniami, a nie tylko duży, ładny i pusty świat w którym co jakiś czas trafia się na płaskie postaci i nudne zadania. Przynajmniej generacja sprzętu ta sama co w czasach Obliviona, więc mam nadzieję że tym razem cała para nie pójdzie w grafikę.

9. Rage - skoro było raz z przekory, to tu tym razem z ciekawości. Czy tytuł ten okaże się odrodzeniem znakomitej niegdyś firmy, która od 10 lat nie zrobiła niczego wyjątkowego, czy może tez okaże się ich gwoździem do trumny?

W ten oto sposób nawet do 10 pozycji nie doszedłem, ale nie chciałem też wciskać niczego na siłę. W każdym razie zapowiada się bardzo ciekawy rok.... I kolejny, bo w 2012 Bioshock Infinite, a także zapewne Assassin''s Creed 3.


I konkluzja - świat idzie do przodu. Gdyby mi ktoś 5 lat temu powiedział, że 3 gry na 5 najbardziej oczekiwanych to będą cRPG - wybuchnąłbym śmiechem. A tu proszę. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie czułem, że druga część Batmana będzie na pierwszym miejscu ;-P. Moja lista różni się nieco od tej zaprezentowanej ale to chyba normalne. Każdy ma jakieś tam swoje "priorytety". Przyznam natomiast, że strach pomyśleć ile tej forsy się "przegra" w tym roku :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co? A Mass Effect 3 to co, pies? Na żadną z tych gier tak bardzo nie czekam jak na Mass Effect 3. Cała reszta włącznie z Ragem i DNF to dla mnie jedynie ciekawostki. Pozostaje jeszcze Diablo 3, ale ono nie wyjdzie w 2011 na 95% :) Pozostałe 5% to cud, ale cuda w Blizzardzie się raczej nie dzieją. Prędzej zagram w Torchlight 2 niż w D3. Powiem Wam szczerze, że od kiedy zagrałem w Torchlight 1, już jakoś tak bardzo na D3 nie czekam, jak kiedyś. A jak w T2 będzie multi, tryb kooperacji, to już chyba w ogóle oleję D3.

Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex Human Revolution
BioShock Infinite (płonna nadzieja, że w tym roku)
Mass Effect 3
Rage (głównie kieruje mną zainteresowanie "rzekomo" rewolucyjną technologią - nie uwierzę, póki nie odpalę)
LA Noire
Tomb Raider
i to chyba dla mnie najbardziej wyczekiwane tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wrzuciłbym tutaj Mass 3. Możecie go nie lubić w redakcji bo jest hybrydą (ZUO) ale nie możecie powiedzieć, że nie jest to gra bardzo oczekiwana jako zwieńczenie trylogii.
- Polite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. LA Noire to może być naprawdę coś. Ale oczywiście nie na PC znowuż. Pewnie jeśli w ogóle wydadzą, to z rocznym poślizgiem. :/
2. Wiedźmin 2 - jestem o grę spokojny, ale mam nadzieję na 1 małą rzecz - że tym razem twórcy wypełniając lokacje maszkarami pójdą w jakość, a nie w ilość - tak by walka np. z wywerną to było coś nawet gdy Geralt ma wysoki poziom, a nie tak że od niechcenia mordujemy 15 rakich w drodze na łąkę po jakieś kwiatki. :| Trochę realizmu w przedstawianiu świata proszę.
3. Batman - coś mi się zdaje, że to będzie gra roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:28, barth89 napisał:

A gdzie Mass Effect 3? A gdzie Battlefield 3? A gdzie DIRT 3, F1 2011, TDU2, Shift 2?


a gdzie masz miejsce na to wszystko? 11 to gier to 11, i nie Twoich gier, tylko wybranych przez redakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WŁAsnie dołacze sie do pytanie - gdzie jest ME 3 ??
Ale po tym jak w 100 (sic) najlepszych grach nieznalazło się miejsce ani dla 1 ani dla 2giej czesci to czego sie tu spodziewac ....

Wedłóg mnie to skandal. Po o pisać tego typu teksty w ogółe - macie szczeście że nie macie tak naprawdę solidnej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:59, Angmir napisał:

WŁAsnie dołacze sie do pytanie - gdzie jest ME 3 ??
Ale po tym jak w 100 (sic) najlepszych grach nieznalazło się miejsce ani dla 1 ani dla
2giej czesci to czego sie tu spodziewac ....

Wedłóg mnie to skandal. Po o pisać tego typu teksty w ogółe - macie szczeście że nie
macie tak naprawdę solidnej konkurencji.

Zgadzam się z kolegą, ekipa z "gram.pl" nie lubi gier studia Bio Ware.... to zresztą widać w rankingach i oczekiwaniach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i? mają prawa nie lubić, co Wam do tego? To ich rankingi a nie Wasze - dla fana piłki nożnej największą atrakcją tego roku i tak będzie FIFA 12, dla maniaka gier bioware - mass effect 3 i dragon age 2, a dla jeszcze kogoś innego coś zupełnie innego - dotrze to do Was w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować