Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Interfejs Wiedźmina 2 powstawał także z myślą o konsolach

53 postów w tym temacie

jak jest cos do wszystkiego to jest do ...
zebyscie sie nie zdziwili :), wyjdzie wiedzmin na pc, a tu na ekranie beda nas witac ikonami przyciskow z xboxa AXYB i bez pada ani rusz, tylko czekac na pierwszą łatkę odblokowujaca mysz i klawiature XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, zrzędzicie. Jakby nie patrzeć Wiedźmin 2 jest pisany przede wszystkim pod komputery PC, a konwersja na konsole to rozpatrywana ewentualność (na którą jestem gotów się zgodzić, co jak co, ale gra sprzeda się niestety najlepiej właśnie na konsolach, a to przede wszystkim sprzedaż za granicami naszego kraju wpłynie na zyski z sprzedaży tej produkcji). Jestem pełen optymizmu i uważam, że CD Projekt RED zadba o to, by interfejs był idealny dla gracza komputerowego, a jednocześnie nadawał się do implantacji w wersji konsolowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie najpierw na PC a dopiero potem na konsole, więc dostaniemy pełnowartościowy produkt. Nie płaczcie na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gears of War, zestawem mysz+klawiatura, grało się całkiem fajnie, mimo, że gra jest całkowicie projektowana na konsolę. Znając panów i panie z CDprojekt Red, wątpię żeby nasza PCtowa nacja miała jakieś problemy z obsługą. Zwłaszcza, że twórcy zapowiedzieli brak kompromisów w wersji PC. Ja obaw nie mam, może jestem naiwny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również wierzę, że CDPRed zrobi wszystko aby użytkownicy PC byli zadowoleni. Wystarczy się przyjrzeć wydaniu wersji rozszerzonej do "jedynki". Poprawili tam dużo elementów (może to trochę kiepskie porównanie). Moim zdaniem PC to wciąż dla nich priorytet. A to, że przygotowują sobie grunt pod konsole to dobrze dla nich. Ktoś pewnie napisze... właśnie "dla nich". Bądźmy optymistami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt RED zawsze stawiał PC na pierwsze miejsce, a o co do konsoli to bardzo dobry pomysł i musi się udać, CD Projekt RED będzie miał wiele zysków tym co gry od nich będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Gram.pl jak zwykle żeruje na fobiach. Ja rozumiem, że niektórzy mają złe doświadczenia z grami multiplatformowymi, ale pomyślcie logicznie:

1. Jeśli sterowanie wersji PC będzie skopane, gra w polskim Internecie zostanie ZNISZCZONA.Wiem, że Redom zależy na opinii w kraju.

2. Jeśli sobie przypomnicie dobrze, dewsi grali na padzie podczas przeróżnych prezentacji - dotyczy to zarówno W2 jak i W1. Czy zatem grało się źle M+K w W1? Nie, zestaw ten sprawdził się świetnie.

3. Jeśli gra się przynajmniej nie zwróci, nie tylko nie będzie wersji konsolowej, ale już w ogóle żadnej innej gry od CDP Red. Ergo tak elementarne rzeczy jak interfejs i sterowanie, muszą być skrojone na miarę PC. Bez dwóch zdań. Oni są tego świadomi i, jestem przekonany, że się postarają.

Muszę wszakże dodać, że Redzi nie powinni mówić w ten sposób, bo, jak widać na załączonym obrazku, przypominają złe wspomnienia z konsolowych konwersji i niechcący wywołują zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam już te pojękiwania i po prostu padam ze śmiechu. Już głosy "nie kupie", już "jestem zaniepokojony", ludzie, nieźle śmieszni jesteście. Pewnie za chwile pojawi się coś o "uproszczeniach" :D A wszystko tylko dlatego, że gra może być obsługiwana padem. Niektórzy to mają naprawdę niezły refleks. Chciałbym przypomnieć, że wszędzie (poprawcie mnie, jeśli się mylę) gameplay gry prezentowany był na padzie. Jęczycie jak przekupki na bazarze. Nie dziwię się, że CDPR nic nie chce więcej powiedzieć. Przecież Polska konsolofobia by ich pogrzebała żywcem.
Ja tam się cieszę, przynajmniej jak ktoś będzie chciał, to sobie tego pada podłączy. Jak nie będzie chciał, to pogra za pomocą myszki i klawiatury. W czym niektórzy dopatrują sie problemu - nie rozumiem. Chyba, że czytają ze swojej kryształowej pro-pc-only-hardcore-farmville-alike-pc-games-fan kuli, że z powodu interfejsu już będzie źle (i tak przecież będzie inny na m+k). Niezły mam z Was ubaw, naprawdę. A mój preorder spokojnie sobie czeka na potwierdzenie, którego ze spokojem dokonam przed możliwą wysyłką :) Wiedźmin 1 był świetny, dwójka zapowiada się wybornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 11:13, ModernTalking napisał:

Czytam już te pojękiwania i po prostu padam ze śmiechu. Już głosy "nie kupie", już "jestem
zaniepokojony", ludzie, nieźle śmieszni jesteście. Pewnie za chwile pojawi się coś u
"uproszczeniach" :D A wszystko tylko dlatego, że gra może być obsługiwana padem. Niektórzy
to mają naprawdę niezły refleks. Chciałbym przypomnieć, że wszędzie (poprawcie mnie,
jeśli się mylę) gameplay gry prezentowany był na padzie. Jęczycie jak przekupki na bazarze.
Nie dziwię się, że CDPR nic nie chce więcej powiedzieć. Przecież Polska konsolofobia
by ich pogrzebała żywcem.
Ja tam się cieszę, przynajmniej jak ktoś będzie chciał, to sobie tego pada podłączy.
Jak nie będzie chciał, to pogra za pomocą myszki i klawiatury. W czym niektórzy dopatrują
sie problemu - nie rozumiem. Chyba, że czytają ze swojej kryształowej pro-pc-only-hardcore-farmville-alike-pc-games
kuli, że z powodu interfejsu już będzie źle (i tak przecież będzie inny na m+k). Niezły
mam z Was ubaw, naprawdę.

Tu się zgadzam ModernTalking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe

pierwsze (płatne;)) DLC dla PCtowców to będzie łątka odblokowująca mysz i klawiature :P

a tak na poważnie to jest to polska produkcja i nawet jak bedzie sie w niej sterować wykałaczką to zakupie,
panowie z CDREd-a zasluzyli na odrobine zaufania po pierwszej części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 11:13, ModernTalking napisał:

Przecież Polska konsolofobia by ich pogrzebała żywcem. [..]


To nie jest polska konsolofobia. Narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu wielu graczy pecetowych nie raz się przejechało na totalnie zjeb.. popsutych konwersjach z konsoli. Żeby daleko nie szukać - Dead Space 1 sterowanie K&M ma po prostu upiorne. Nie dziw się zatem, że niektórzy reagują zaniepokojeniem na takie słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować