Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co z tą branżą? - Rozszerzona rzeczywistość grania

12 postów w tym temacie

Zawsze lubiłem dinozaury, zostaję przy klawiaturze i myszce, a reszta świata może dalej ewoluować niczym pokemony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatni filmik przypomniał mi się Ruse na "inteligentnym stole" Microsoftu. Byłoby miło, gdyby wszystko działało jak na reklamach i wizualizacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzieci ruszą z sofy prosto na autostradę, ale będzie ubaw, nawet kierowcy będą czuli jakby kierowali samochodami we Froggerze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oglądając ostatni filmik już sobie wyobraziłem jak się gość obraca a tam wielki ork któryły wali go po łbie :D (a w rzeczywistości łysy karku z baseballem - mam nadzieję że nie uraziłem żadnych łysych, napakowanych "baseballistów" :D)
Jestem całym sercem za rzeczywistością rozszerzoną ale do tego przydały by się okulary a nie nos "wsadzony" w ekran komórki. Gry to pikuś w porównaniu do innych przydatnych rzeczy jakie mogło by nam to zaoferować np idę ulicą patrze na logo restauracji i bez wchodzenia do niej mogę sprawdzić co mają w menu, a to tylko jeden na szybko wymyślony pomysł - możliwości są nieograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:33, Altairus napisał:

Jestem całym sercem za rzeczywistością rozszerzoną ale do tego przydały by się okulary
a nie nos "wsadzony" w ekran komórki. Gry to pikuś w porównaniu do innych przydatnych
rzeczy jakie mogło by nam to zaoferować np idę ulicą patrze na logo restauracji i bez
wchodzenia do niej mogę sprawdzić co mają w menu, a to tylko jeden na szybko wymyślony
pomysł - możliwości są nieograniczone.


A czy przypadkiem Google nie pracuje nad czymś takim? Tzn. nie aż tak rozwiniętym, ale o zbliżonej funkcjonalności.

A co do tematu rozszerzonej rzeczywistości to jestem ciekaw w jakim to kierunku pójdzie. Póki co pojawiają się pomysły, które powoli są wcielane w życie. Ja jednak wychowany na klawiaturze i myszce, albo raczej na joystickach, pewnie się nie przyzwyczaję do tych zmian ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:33, Altairus napisał:

np idę ulicą patrze na logo restauracji i bez
wchodzenia do niej mogę sprawdzić co mają w menu, a to tylko jeden na szybko wymyślony
pomysł - możliwości są nieograniczone.


Jest już takie coś i całkiem sprawnie działa ;- ). A mianowicie "Layar".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda ciągle na etapie myszki i klawiatury (bo konsolowe gry to nie dla mnie) ale jak by zamienić smartphone-a (na filmiku nie wyglądało to na zbyt wygodne) na okulary/gogle z przezroczystym wyświetlaczem i dorobić jakiś "pewny" (żadnych gestów ani tym podobnych funkcji pseudolosowych) interfejs to chętnie bym używał, zwłaszcza jak noszenie takowych przez cały dzień nie miało by skutków ubocznych (wtedy np monitor czy też telewizor jak ktoś ciągle w 20 wieku można by całkiem wyeliminować, bo "dorobimy" go zosobie gdzie tylko będziemy chcieli. Zaś gdzieś tam w głębi szafy będzie skrzynka z CPU i GPU do zastosowań którym sprzęt "noszony" nie sprosta ze względu na zbyt małą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Pierwszym z nich było odejście od klawiatury i monitora na rzecz telewizora i pada z długim kablem. Dzięki temu gracz z niewygodnego krzesła czy taboretu wymuszającego pozycję siedzącą przeniósł się na wygodne fotele, sofy, kanapy, wersalki, łóżka itp.""

Ja od 7 lat gram na komputerze, co nie znaczy że siedzę na niewygodnym krześle. 24*Wide, wygodny fotel "biurowy" i mój ostatni nabytek, czyli Pad firmy Microsoft oczywiście bezprzewodowy, żyć nie umierać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze uważałem że gry to coś więcej niż rozrywka. To co teraz widzimy to tylko jakiś tam etap ich rozwoju. Trzeba przyznać że takie pokemony jak opisane w artykule byłyby prawdziwym hitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować