Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Killzone 3 - recenzja

37 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2011 o 20:09, dark_master napisał:

tutaj też autor w recenzji pisze że gra jest przeciętna, ale jedno dostaje 6 inne 9.


"Jaki jest efekt? Po ekscytujących i bardzo przyjemnych testach pełnej wersji, mogę z całą pewnością powiedzieć, że znakomity. Killzone 3 się broni, Killzone 3 dostarcza sporo satysfakcji, Killzone 3 to po prostu świetna gra! Jednak - i wypada powiedzieć to jasno już na samym początku - na pewno nie gra genialna."

W którym miejscu recenzji jest napisane, ze K3 jest przeciętny ? Bo chyba przeoczyłem :P. Czyżby problemy z czytaniem ze rozumieniem, czy po prostu nie cierpisz exów PS3 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2011 o 08:46, palpatine napisał:

W którym miejscu recenzji jest napisane, ze K3 jest przeciętny ? Bo chyba przeoczyłem
:P. Czyżby problemy z czytaniem ze rozumieniem, czy po prostu nie cierpisz exów PS3
;).

w przeciwiweństwie do ciebie, po prostu nie spuszczam się nad każdym z napisem "ps3 only", tylko dlatego, że jest "only" ;) Jak tam sprzedaż move który zgniecie kinnecta (którego największą wadą jest to, że nie ma go na PS3)? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 08:46, palpatine napisał:

Przeczytaj reckę jeszcze raz ;)


dokładnie w tym samym cytacie który dał papatine - "Jednak - i wypada powiedzieć to jasno już na samym początku - na pewno nie gra genialna". I dalej "nie spodziewajcie się zaskakujących rozwiązań, czy spektakularnych innowacji. Killzone 3 to z pewnością nie jest przełomowy tytuł. Stanowi raczej doskonałą rzemieślniczą robotę". Czyli nic czego byśmy nie widzieli, aplikowanie trzeci raz tego samego, fabuła głupawa (vide wątek ''wyrżnął swoją planetę, musimy się ewakuować, ale setki hellgastów których wyrżniemy po drodze tego problemu nie miało), całość króciutka, etapy z pojazdami to już w ogóle, podkręcono jedynie grafę. A podsumowanie to już w ogóle, wynika z niego że wszystkie plusy to audiowizualia, multi i fakt, że nie spieprzono sterowania na move (to powinna być oczywista oczywistość, a nie plus).
Oczywiście że nie czyni to zaraz KZ3 totalnego crapa, ale przyznawanie grze oceny 9.0 (pamiętajmy, 10 to ocena której nikt nigdy niby nie dostanie) choć nic nie wnosi i jest najwyżej dobra/bardzo dobra to JEST pomyłka.

EDIT: d'oh, jak zwykle jakieś problemy techniczne. Miała to być odpowiedź na posta kodiego,ale mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mastermind ma tę przewagę nad nami, że grał w pełną wersję, przeżył to i w swojej subiektywnej ocenie wystawił Kz3 cenzurkę. Ja grałem tylko w demko i betę, ale widać więcej różnic, niż podkręcona grafika (bo to akurat detal w zestawieniu faktycznie istotnych zmian). Poza audiowizualiami są kwestie sterowania (nie na move tylko na zwykłym padzie), zróżnicowania poziomów, poprawa funkcjonalności giwer (+demontaż broni stacjonarnych), wreszcie upragniony split-screen co-op, nieco wzbogacone multi (system rozwoju klas), no i wreszcie Rico jest bardziej kumplem niż bezmózgą upierdliwą mendą ;) Biorąc pod uwagę, że Kz2 był mimo wszystko grą dobrą, a nawet bardzo dobrą, ocena trójki na poziomie dwójki nie jest dużym wykroczeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ten minus dotyczący QTE trochę naciągany, dość niepotrzebnie. Ale to opinia recenzenta, tak więc ci którzy tak jak ja nie potrzebują QTE w FPSach (!) mogą ocenę końcową na podstawie recenzji podnieść o pół oczka. Must-have, nie mogę sie doczekac 25 lutego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh z chęcią zagrałbym w Killzone 3 ale brak ps3 mi to uniemożliwia... do kolegi też nie pójdę bo on nie gra w strzelanki a nie mam zamiaru mu gry za 200zł prezentować.... także gra ominie mnie łukiem - szkoda ale na szczęście jest Bulletstorm +beta najbardziej oczekiwanej przeze mnie gry tego roku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poza raz pierwszy trudno zrozumieć czym kierują się rozmaici "oceniacze" (w tym autor ww tekstu). Z jednej strony chwali grę pod niebiosa...w pierwszych linijkach kokluduje jednak, że to jedynie rzemieślnicza robota...końcowo wytyka liniowość i odtwórczość...Ostatecznie zaś daje notę 9/10. Schizofrenia;-).

Poza wszystkim, po demku wnosząc, to OBECNIE NAJLEPSZY FPS (może poza nowym Battlefieldem). Na obiektywną ocenę trybu multi przyjdzie ofkoz poczekać.Gra jest świetna. Szczególnie efekt 3D (krytykowany nie wiedzieć czemu) wypaada kapitalnie. Do tego półotwarta budowa leweli. Bomba!...In minus - tradycyjnie dupowata narracja (i zapewne takaż fabuła)...i jeszcze to bieganie z krótkim rękawkiem w śnieżnej zadymce;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze grafika: "delikatnie poniżej Uncharted 2 i God of War 3"...a o 3 D ani, ani...ko jakaś zmowa milczenia;-)?. 3D jest coś wyraźnie dyskryminowane;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu graczy oceniając grę patrzy na to, czy są w niej nowości, których w dotychczasowych grach nie było - co uważam za niezbyt dobre. Na grę można patrzeć z innej perspektywy, czyli zapomnieć o innych grach i o tym co w nich było, a jednocześnie skupić się na tej w którą teraz gramy. Killzone 3 według mnie wypadł naprawdę świetnie co wywnioskowałem po demie i beta-testach... niestety premiera dopiero za trzy dni. Dziwi mnie tylko tryb kooperacji w którym to drugi gracz siedzący obok nie chodzi Rico tak jak by się to wszystkim zdawało, lecz postacią - której niestety nie znam, ale słyszałem, że była w pierwszej części - która nie jest związana z kampanią dla jedego gracza. Jak dla mnie gra zasługuje w pełni na 9,5/10, ale to tylko moje zdanie, więc uważam że jeśli ktoś ma zamiar kupić tą grę, ale nie jest w 100 % do niej przekonany to powinien się zainteresować demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 19:42, marcin-malysza napisał:

> No i czy taka castelvania czy naście innych tytułów z ostatnich dwóch miesięcy nie
jest
> przez to w takim razie pokrzywdzona, bo jako "rzemieślnicze" tytuły dostały tylko
6-8/10?
Inne są kryteria oceniania slaherów, inne RPGów a inne FPSów. A tu i tak na siłę porównania
gier FPS z innymi gatunkami i zdziwienie, że dostała więcej :D.

Dokładnie FPSy mają +3 do oceny tylko dlatego, że są FPSami (albo dlatego, że są wielkimi "hitami" ).

Dnia 17.02.2011 o 19:42, marcin-malysza napisał:

W kategorii FPS to jedna
z lepszych gier zatem ocena jest jak najbardziej w porządku. Castelvania nie była na
tyle dobra by w kategorii slasher zyskać więcej niż dostała

Trochę szkoda, że tak doskonałe action-adventure dostaje takie niskie oceny. Cóż Konami za mało wydało na marketing, ale mimo wszystko gra obroniła się sama - przez całkiem długi czas ciężko było ją dostać ze względu na duże zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"brak QTE"

zawsze myślałem że brak QTE jest plusem w grze bo QTE wskazują na brak fantazji twórców i przeważnie mają na celu nadrobienie ubogiego interfejsu :) nie grałem to nie wiem... ocena wysoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gierkę w domu i mogę powiedzieć że jest naprawdę niezła ale ale... wciąż nie dodano w mulit opcji chowania się za przedmioty, wślizgu który możemy użyć tylko w single no i gra miała się nie ciąć a miejscami są jasiek dziwne ścinki. Gram Fragiem Fx shark i np strasznie irytujące jest poruszanie się kursorem po mapie? przyspiesza przy mocniejszych ruchach. AA zapomniał bym oznajmić ze 5.1 działa tak ch...o ze to jest tragedia... dźwięk maszyn są przyciszone np przy scenie kiedy jadą autem z taka dynamiką żeee az by się chciało słyszeć warkot silnika i szuranie opon, to dostajemy dialog i a resztę słychać jak by km dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:40, Davide napisał:

Mam gierkę w domu i mogę powiedzieć że jest naprawdę niezła ale ale... wciąż nie dodano
w mulit opcji chowania się za przedmioty, wślizgu który możemy użyć tylko w single no
i gra miała się nie ciąć a miejscami są jasiek dziwne ścinki. Gram Fragiem Fx shark i
np strasznie irytujące jest poruszanie się kursorem po mapie? przyspiesza przy mocniejszych
ruchach. AA zapomniał bym oznajmić ze 5.1 działa tak ch...o ze to jest tragedia... dźwięk
maszyn są przyciszone np przy scenie kiedy jadą autem z taka dynamiką żeee az by się
chciało słyszeć warkot silnika i szuranie opon, to dostajemy dialog i a resztę słychać
jak by km dalej.


raczej nie będzie chowania się za osłon w multi. to samo było w "dwójce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować