Zaloguj się, aby obserwować  
RODOwiec_9670952

Forumowiczu dołącz do redakcji gram.pl!

222 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2005 o 14:11, LifaR napisał:

/.../wtedy będzie trzeba
czasu trochę na pisanie newsów poświęcić ;-)


Teraz z czasem to chyba u każdego trudno :( No ale czas to pieniądz, pieniądz jest czasem, a czasem go nie ma... :P Więc może jednak zaryzykować mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 11:45, Domek napisał:

Niestety, słownik w OO jest tragiczny - brakuje masy zupełnie dobrych i całkiem zwyczajnych słów (spróbuj np. "grach").


Chah wiem ;P... ale zasysasz uaktualnianą niemal codziennie wersję z Kurnik.pl i robisz to co ja zaznaczyłem - "trzeba go najpierw skonfigurować" (miałem tu na myśli odpowiednie jego rozwinięcie i poprawki ;P )

Dnia 20.10.2005 o 11:45, Domek napisał:

Jakby co to polecam http://sjp.pwn.pl :)


Wiem i znam dobrze - tylko czemużto tak nieczęsto używam? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm ;]
hmmmm :]

co do tego newsa Domka to jak się wczytacie nie chodzi o ulepszanie tylko o całkowite napisanie od nowa ;]
gdybym ja się za to brała, to wypunktowałabym sobie fakty a potem zapomniała co napisał Domek i napisała po swojemu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z tym ,ze zwięzłość newsa i jego charakter wykluczają całkowita odmienność. Osoba, która go wcześniej przeczytała będzie miec bardzo ciężko aby napisać coś innowacyjnego, bo ciężko zapomniec dobry tekst. Treść zreszta nie musi ulec zmianie, tylko forma. Tak mi się wydaje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No treści ogólnie nie można zmieniać bo informacje mają pozostać te same, najłatwiej zrobić jak powiedziała TYHE ;-) Ale się tu kurcze poradnik newsmana zaraz zrobi, szanse się wyrównają i będzie trudniej :p
A co do czasu - trudno o niego w klasie maturalnej, ale na parę newsików się go zawsze by znalazło trochę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 15:01, Aggry napisał:

Czy osoby nie posiadające jeszcze magicznej osiemnastki, słowem: pełnoletności, mogą nawet nie próbować?


Jak najbardziej mogą próbować. Dla nas liczą się umiejętności a nie lata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie, ale muszę zapytać:

Nawiązując do zadania nr 1 to ta informacja ma być bardzo świeża (np. jakaś nowość z ostatnich dni) czy taka trochę starsza? Liczę na jakąś odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm może się w weekend wezme ... nic na łupu cupu :) trzeba spokojnie podejść do zadania :)

To pierwsze jest cięższe i od niego trzeba zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 15:29, hunter22 napisał:

Trochę głupie pytanie, ale muszę zapytać:

Nawiązując do zadania nr 1 to ta informacja ma być bardzo świeża (np. jakaś nowość
z ostatnich dni) czy taka trochę starsza? Liczę na jakąś odpowiedź.


ehhh nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale:
1) gdyby mialo to ogromne znaczenie, to goscie napisaliby jaka informacja ma to byc (czy stara czy nowa)
2) praca newsmana wymaga wyszukiwania nowych newsow - to taka podpowiedz logiczna
3) obawiam sie ze osoby zadajace tak oczywiste pytania strzelaja sobie sami bramke. ty sam powinienes wiedziec jakiego newsa wybrac i juz dawno im go wyslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 15:33, D2T napisał:

3) obawiam sie ze osoby zadajace tak
oczywiste pytania strzelaja sobie sami bramke. ty sam powinienes wiedziec jakiego newsa wybrac i juz dawno im go wyslac


hehehehe... właśnie, właśnie ;]
jak sądzę, inicjatywa i samodzielność się liczą ;>
sami powinniście wiedzieć o czym chcecie napisać. bardzo chcecie. ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redaktor to osoba przynajmniej na tyle samodzielna, ze sama wybiera news i nie musi sie pytać czy to się nadaje. Musi równiez pamiętac że to przedewszystkim informacja, a nie opinia. (taka mała pomoc jakby ktoś zapomniał, bo napewno ktoś taki sie trafi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol :) newsman powinien wykazać się samodzielnością i jak powiedziała tyhe wiedzieć jak sobie radzić... a nie dopytywać się co i jak ;]

jakbym miał czas i chęci to pokazał bym wam klasę ale... ee... za dużo mam kolokwiów co tydzień więc... :P
(to akurat na poważnie... szkoda, ubawiłby się człek jako newsman :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować