Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Wiem, że takie pytanie pojawiało się już pewnie wiele razy, ale moglibyście powiedzieć mi czy z zakwasami powinno się ćwiczyc? Tzn. mam je od przedwczorajszego treningu (w zasadzie to pierwszego takiego poważniejszego) i dalej mnie boli biceps i klata, a kolega mówi mi, żeby znowu do niego wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsze na zakwasy są ćwiczenia ;]
oczywiście pod warunkiem, że ćwiczysz inne partie mięśni - te zakwaszone się regenerują, daj im czas na odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 11:15, BoloMaster napisał:


Jakaś taka sztanga lekka. Tzn. nie znam się, też rozglądam się za sztangą, ale z taką lekką jeszcze się nie spotkałem. Chociaż może jeżeli nie będzie się dokładac więcej obciążenia to nie będzie problemów żadnych. Sam jestem ciekaw opinii użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sztanga jest w porządku, nie widziałem cięższej niż ~9-10kg.

bardzo zacny zestaw, jak się ma regulowaną ławeczkę i stojak na sztangę to można brać bez zastanowienia. cena naprawdę przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No laweczka ma musi odejsc na emeryturę.
Teraz szukam dobrej ławki. Prosze o jakies linki, itd.
Bez zadnych debilnych bajerów typu dodatek na rozpietki, czy do pleców bo to jest szmelc i nie ma co ukrywac.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szmelc to mało powiedziane. To jest gówno przez duże G. Ani dużego obciążenia nie założysz, ani pf. ;P
A co do ławeczek, to mogę polecić rodzime Marbo.
Na przykład
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-zestaw-19-lawka-ze-stojakami-l002-wyciag-do-lawki-w004-obciazenie-i-gryfy.html

Tylko, że poszukaj sobie bez tych pierdolców, które dodają. Porządny, stabilny sprzęt. No i 35cm szerokości, ja miałem coś niedużo powyżej 20... Mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie troche wiecej szerokości..
Plecy urosły i niewygodnie mi^^
Wiesz mi chodzi o laweczke, bo nie jestem jakis zielony by kupywać z bajerem na rozpietki, gdzie nawet porządnie sie ich nie da wykonac:]

Dzieki za rade, sprawdze. Ale jak nic nie bedzie to ojciec cos ma załatwić, bo jak ja mu pokazuje jakies to mowi ze sie nie nadają. Albo juz lepiej zrobic samemu, jak wlasnie on uczynił za młodu :]


Pzdr

Edit:
A cos takiego?
http://allegro.pl/item1044056489_ekskluzywna_mega_lawka_thorn_master_body_7810.html
Kurde juz sam nie wiem, lepiej by bylo ja przed zakupem sprawdzic chyba?
Bo ławka to ławka ma byc wygodna i wytrzymala a nie wyglądac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ławkę Keltona bodajże zestaw Home II i osobno dokupiłem modlitewnik i mogę polecić, przez pół roku częstego użytkowania na razie żadnych problemów nie miałem. Jedynie problem z wysyłką był, trochę czekać musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie na moją domową siłownię w piwnicy odświeżyłem ( pomalowałem ściany ), to teraz trzeba przejść do konkretów czyli do sprzętu :P .Wybrałem taki zestaw firmy Kelton http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/13/35/288 , zmieszczę się na tej ławce( mój wzrost 190 cm) ? I czy w ogóle się opłaca kupić ten zestaw ?

Poszukuję jeszcze zestawu obciążenie + gryf + gryfiki, co możecie polecić? I czy warto wydać kasę na gryf łamany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2010 o 12:08, HeyBabyGirl napisał:

Poszukuję jeszcze zestawu obciążenie + gryf + gryfiki, co możecie polecić? I czy warto
wydać kasę na gryf łamany ?


kilka postów wyżej ktoś pytał o to samo, wyszło na:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1057663941
:)

a gryf łamany to dobra rzecz, chociaż priorytetem powinien być oczywiście prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 12:28, Daelor napisał:

kilka postów wyżej ktoś pytał o to samo, wyszło na:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1057663941


Zestaw jest dobry, ale mam obiekcje co do obciążenia firmy Promax, ponieważ spotkałem się na forum kulturystycznym (SFD) z negatywną opinią tych talerzy: "jest to beton zalany plastikiem" , niewytrzymałe , bardzo szerokie i nie poręczne.Nie wiem, ile prawdy jest w tych argumentach, ale niepokoi mnie to,że na aukcji którą podałeś nie ma żadnych informacji związanych z obciążeniem ( pomijając wymiary), czy są gumowane/żeliwne/czy jakieś inne cudo. Ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości, bo argumenty takie jak na w.w aukcji ,"Najwyższa jakość gwarantowana "traktuję jak powietrze :)

PS. Oczywiście jestem zielony w tych sprawach, więc proszę pomóc nie bić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... niewytrzymałe i nieporęczne? tańczyć z nimi nie będziesz.
zresztą, w tym Keltonie masz ładne bolce na obciążenie, więc po podłodze się nie będzie walać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 17:23, karolekx23x napisał:

Ćwiczę od ponad 2 miesiecy i chcę zastosowac odżywkę , jaka wybrac , chcę taką która
naj mniej szkodzi ? Najlepiej jak by była jak naturalna , białkowa.


Ćwiczyć jeszcze z 10 miesięcy, dopracować plan i dietę i myśleć potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 17:23, karolekx23x napisał:

Ćwiczę od ponad 2 miesiecy i chcę zastosowac odżywkę , jaka wybrac , chcę taką która
naj mniej szkodzi ? Najlepiej jak by była jak naturalna , białkowa.

;f tak jak mówi Budo ja już chodzę pół roku na normalną siłkę (a wcześniej pół roku ćwiczeń w domu) i nic nie biorę bo nie ma sensu- dobra dieta i częste posiłki są lepsze od koksów;) Hmm aż się zważę w poniedziałek gdy będę się szarpał z 70kg na klatę. Czuję, że będzie rekord!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 18:57, karolekx23x napisał:

Oki , wiec jeśli nic to moze i racja. Ale dzieki za pomoc. Potem pomyśle czy wziaść czy
nie.

Mięśnie po 1-2 miesiącach dopiero dostają informacje: Wysiłek, żarcie, odpoczynek- aha tak jest ciągle, trzeba odbudowywać mięśnie gdyby to się powtórzyło.
Więc dopiero po takim czasie zacznie być widać efekty. Mi wszystko poszło w II planie treningowym, teraz to już w ogóle. Odżywki kupię na jesień jeśli dalej będę koksił, a nie wyobrażam sobie tygodnia bez siłki:D
Tak więc na razie nie ma sensu brać się za odżywki bo tylko niepotrzebne otłuszczenie Ci zostanie. Poza tym bez dobrej diety możesz jeść i kilogramami koksy a to i tak nic nie da.
Więc kolego- serki białe, mięcho, wędliny, ryż, kasze, warzywa, owoce, banany, jogurt, płatki owsiane, rybki.
Jak boli to rośnie, powtarzaj to radośnie.↵Rosną bice, rosną bary, nie poznaje mnie już stary.↵Biceps, triceps, kark szeroki, rozrastamy się na boki.↵Są zakwasy? tożto znak nadejścia masy. Chcesz mieć masę jedz kiełbasę kurczak ryż i kreatyna zrobią z cienie sku*wysyna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować