• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Shogun 2: Total War

Pytanie

No i już się nagrałem... Wczoraj gra działała świetnie, bez żadnych problemów się uruchamiała, dziś - leży i kwiczy. Zaczyna się wczytywać, pojawia się ekran tytułowy (zaznaczam - NIE główne menu), po czym bez żadnego komunikatu o błędzie gra wykrzacza się do Windowsów. Ot tak, bez śladu. Była - i nie ma.

Rzuciłem okiem na forum i widzę, że nie ja jeden mam taki problem. Dziwne natomiast jest to, że wcześniej gra działała!

CPU - Intel Core Duo (@2.13 GHz)
RAM - 2 GB
GPU - NVidia GF 9600GT
Win - XP SP3

Zrobiłem sprawdzenie integralności plików, Steam stwierdził, że 5 plików nie przeszło testu i musi je sobie ściągnąć. Ściągnął, uruchomiłem Shoguna ponownie - nic się nie zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

89 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.03.2011 o 23:19, grzesgogo napisał:

Co zrobić ??


Po kilkudniowych staraniach i wypełnianiu poleceń pracownika CDP, udało mi się w końcu grę nakłonić do współpracy. Pomogło uruchomienie w trybie czystego bootowania. Po takim uruchomieniu gra ruszyła bez problemu, a gdy uruchomiłem kompa w trybie normalnym - wszystko już było jak należy. Od tego czasu nie mam żadnych problemów z grą. Spróbuj, może pomoże:)

Instrukcję, jak uruchomić kompa w trybie czystego bootowania, znajdziesz tu: http://www.cdprojekt.pl/support/tutorial/3027/Czyste_bootowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.04.2011 o 00:36, Carter napisał:

A ja tu czegoś nie rozumiem co ma bios do gry bios startuje kompa a potem system kontrole
przejmuje . I w momencie odpalania gry na pewno bios w grę nie ingeruje .Wydali grę z
bugiem i teraz starają się załatać .


Bios działa inaczej niż myślisz. On zasadniczo pośredniczy w wymianie danych między systemem operacyjnym a sprzętem a nie tylko startuje kompa. Więc może mieć wpływ na działanie gier i programów (i często ma, przy źle skonfigurowanym BIOS-ie to problemów ze sprzętem będzie co nie miara, z tym że nie wszystkie będą od razu widoczne w każdej sytuacji. Jak chcesz samemu się "pobawić" to spróbuj sobie pozamieniać IRQ (przerwania) i zobacz jak będzie "fajnie", zwłaszcza jeśli 2 urządzenia miałyby takie samo :D).
Więc to niezupełnie tak że podczas uruchamiania gry BIOS w nią nie ingeruje, w praktyce jest tak że jeśli jakieś fabryczne ustawienia BIOS-u są schrzanione to dany tytuł który akurat korzysta z konkretnej biblioteki rzeczywiście zacznie świrować. No i akurat przy premierze Shoguna wyszło szydło z worka że Gigabyte ewidentnie coś schrzanił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.04.2011 o 00:36, Carter napisał:

A ja tu czegoś nie rozumiem co ma bios do gry bios startuje kompa a potem system kontrole
przejmuje . I w momencie odpalania gry na pewno bios w grę nie ingeruje .Wydali grę z
bugiem i teraz starają się załatać .


Zgadzam się z zoptofafem. Dodatkowo dopisze, że to BIOS odpowiada za obsługę procesorów i pamięci RAM (oraz w przypadku płyt z softowym zarządzaniem za napięcia dla podzespołów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy tylko ja tak mam, że w trakcie gry wywala mi do pulpitu z komunikatem "przestało działać"? Zwykle miałem to np. po godzinie grania, może nawet więcej, a dzisiaj co kilka minut... Może też powinienem zaktualizować BIOS? Mam płytę Gigabyte UD 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam taki problem ze na mapie kampanii jak ja przesuwam to wyskakują mi kołowe paski albo cały odsłonięty obszar mapy zmienia kolor, a pod czas bitew skaczą cienie i zaznaczenie która jednostka jest wyprana widać tylko przy maksymalnym przybliżeniu, nie wiem co robić zmieniałem ustawienia grafiki ale to nic nie dało jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam to samo co kolega wyżej + ogień i dym są paskowane (lub nie wyświetlają się w ogóle), co mam nadzieję widać na screenach.
Core2Duo 2.13GHz
GeForce 7950 GT
3GB RAM
Win XP SP3

20110404195836

20110404195850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2011 o 19:40, damlon napisał:

Nikt się nie spotkał z takim problemem, ani nie zna rozwiązania?
Dodam, że demo chodziło bez zarzutu.


Wygląda na to, iż jest to problem związany z GF7.
Na forum SEGA pojawiło się również kilka informacji o takich problemach.
Jest szansa, że producent gry lub nvdia (lub w porozumieniu) rozwiążą ten problem w przyszłych aktualizacjach.

Natomiast ze swojej strony mógłbyś wypróbować kilka różnych wersji sterowników graficznych (w tym najnowszą wersję BETA) - być może któraś z nich rozwiąże problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za informację. Próbowałem już kilku wersji sterowników. Demo działało poprawnie, więc prawdopodobnie istnieje rozwiązanie problemu. Na szczęście poza tym błędem, nie spotkałem się na razie z żadnym problemem ze stabilnością, czy wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować