Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Diablo III uśmierci World of Warcraft?

40 postów w tym temacie

Ta wiadomość tylko mnie utwierdza w przekonaniu że Diablo 3 mógłby powstać wcześniej. Zwlekają z nim, żeby nie doszło do kanibalizmu własnych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że Diablo 3 przyciągnie do siebie miliony, ale żeby od razu było zabójcą WoWa? Nie ma mowy. Na pewno wpłynie na ilość graczy tego MMO, ale nie będą to aż tak drastyczne zmiany. Większe zamieszanie w tym temacie mógłby zrobić WoW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzę w jednym zdaniu WoW i Diablo rzygać mi się chcę. Wara mi od Pana Ciemności Hordo i Sojuszu! Już i tak ta Warcraftowo cukierkowa grafika mnie przeraża... Może da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja. Sam mam za przykład współlokatora, który rzucił grę w WoWa z dnia na dzień, bo jak to ładnie powiedział "ujrzał bezsens w robieniu od początku tego samego", to oczywiście po wejściu kataklizmu i gdy jego drogocenne przedmioty stały się kupą złomu.
Mnie osobiście ta gra nudzi, więc pograłem chwilę i dałem sobie spokój.

W każdym bądź razie, uważam że długo nic nie zdetronizuje WoWa, choćby dlatego że jako pierwszy tak ogromną rzeszę graczy skupił wokół siebie. Kiedyś pewnie ilość aktywnych graczy zejdzie na poziom Ultimy, ale do tego jeszcze dużo czasu - o ile dodatki następne będą zadowalające.

No, to się pobawiłem w analityka, a co do D3 to ja w niego nie zagram. Tyle lat czekałem, a chcą mi dać coś co przypomina mi bardziej Sacred 2 zmieszane z czymś tam. Nie ten klimat oraz slashery mnie już po prostu nie kręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 13:49, soleno napisał:

> No tak ,ale Diablo III to nie jest bezmózgi MMO gdzie się tylko chodzi i zabija.

hahah... ktoś tu chyba nie rozumie co mówi, hipokryzja w czystej postaci!
Człowieku, jak możesz określać mmo bezmózgim, gdy hack&slash którym jest i był Diablo
to przecież zwykłe oranie zastępów mobów szarżujących w kierunku postaci? Wydaję mi się,
że pvp areny, battlegroundy czy chociażby grupowe instancje są Ci obce? Zapewniam Cię,
że należy w nich używać mózgu, oj należy.

No i widzę, że oceniasz POZIOM tych gier kryterium płatności i tym czy się kończą (wtf?).
Hmm, bardzo interesująca metoda muszę przyznać...

A do tematu, to szczerze wątpie w upadek WoW-a po premierze Diablo III. Są osoby, które
grają w WoW-a i Diablo na przemian.


Ta? a gdzie w grze mmo masz inaczej ? W diablo kończysz rozgrywkę i wszyscy idą do domu. Owszem w h&s chodzi o wybicie wrogów do nogi ,ale masz fabułe która popycha gre do przodu a gdzie masz coś takiego w mmo ? W wowie nie ma końca tej gry co czynią ją bezmózgą. Nic mi nie jest obce bo grałem wiele mmorpgów i skoro się nudzą tzn ze ten rodzaj gier jest beznadziejny. Teraz do nowego diablo wprowadzają wszystko to co zabrakło w poprzedniej części, pvp i crafting , areny... + że gra nie jest głupia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 16:48, vegost napisał:

Ta? a gdzie w grze mmo masz inaczej ? W diablo kończysz rozgrywkę i wszyscy idą do domu.
Owszem w h&s chodzi o wybicie wrogów do nogi ,ale masz fabułe która popycha gre do przodu
a gdzie masz coś takiego w mmo ? W wowie nie ma końca tej gry co czynią ją bezmózgą.


Prawdziwym plusem MMO jest właśnie brak końca (sandbox, open-ended etc) .... ale niektórzy wolą liniowe, ograniczone zabawki.

Co kto woli. Z drugiej strony jeśli uważasz, że skoro coś Cię nudzi lub nie podoba Ci się, to jest głupie ... czas dorosnąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:52, Festin napisał:

Prawdziwym plusem MMO jest właśnie brak końca (sandbox, open-ended etc) ....

Dla mnie to największy minus tych gier (oprócz tego, że są głównie multi). ;p

Ale co kto woli. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo bezmozgie... a solidny build to co?! xD

To samo MMO, trzeba przeciez ogarnac solidny build. Jak tank spapra, reszta leci. Heal spartoli reszta leci. Dps przesadzi z agro spapra. Byle jaki bezmozgi gracz przeciez nic nie osiagnie... PvP tez masz tyle mozliwosci, ze kretem byc nie mozna ;d

Co do samego rozwalenia diablo vs wow. Nigdy jakos do wowa mnie nie ciagnelo. Nie to co diablo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 20:07, Zgreed66 napisał:

Diablo bezmozgie... a solidny build to co?! xD

To samo MMO, trzeba przeciez ogarnac solidny build. Jak tank spapra, reszta leci. Heal
spartoli reszta leci. Dps przesadzi z agro spapra. Byle jaki bezmozgi gracz przeciez
nic nie osiagnie... PvP tez masz tyle mozliwosci, ze kretem byc nie mozna ;d

Co do samego rozwalenia diablo vs wow. Nigdy jakos do wowa mnie nie ciagnelo. Nie to
co diablo ;d


Zapomniałeś o "jak dps spapra build/rotacje, to reszta też leci" :) Nawet w rifcie ludzie odkrywają, że jednak i tam raidy wymagają odrobiny myślenia i nieraz sie okazuje, że podniecona gildia robi raid a w trakcie się okazuje, że brak im drugie tyle DPSa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 21:41, Thanathos napisał:

Zapomniałeś o "jak dps spapra build/rotacje, to reszta też leci" :) Nawet w rifcie ludzie
odkrywają, że jednak i tam raidy wymagają odrobiny myślenia i nieraz sie okazuje, że
podniecona gildia robi raid a w trakcie się okazuje, że brak im drugie tyle DPSa :D


A no, tak. Wybacz. Nie gralem w WoWa po prostu jade na logike xD
No tak tego bosa tez trzeba sprawnie ubic xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra cos sie ciekawie zrobilo w tym temacie :)

Nie bede cytowal ale dopowiem dla informacji innych.

Wow tak samo jak diablo nie sa bezmzgimi rabaninami.

Jestem fanem swiata warcrafta jak i diablo ale w wowa nie dalem rady zbyt dlugo grac ze wzgledu na wlasnie przesyt rabania.
Pogralem troche zeby pokombinowac z buildami i tyle a szkoda bo warcraft 3 bardziej przyciagal moim zdaniem glownie przez wspaniale opowiedziana fabule, ktorej nie ma w wowie na bierzaco.

Masa questow i lazenia od moba do moba to jednak zbyt nuzace na dluzsza mete.

To co wyroznia diablo to wlasnie fabula, ktora ciagnie sie gesto za graczem.
A z drugiej strony nnieograniczone mozliwosci buildowania postaci jak w wowie.

Piraci napewno diablo 3 nie usmierca bo sila diablo tkwi w battlenecie :)

Co do NOX-a to byl ciekawy ale nie tak dopracowany jak i prosty zarazem jak diablo.

Poza tym swiat sanktuarium i ta odwieczna walka dobra ze zlem tak przyciaga glownie przez to iz jest bardzo realna w sensie podobienstw w religijnych aspektach.

Diablo 3 napewno nie zabierze graczy od wowa bo tam jest masa rzeczy do zrobienia plus abonament z ktorego wiele osob nie zrezygnuje zbyt szybko ze wzgledu na wklad.

No moze przejdzie jakies grono z pvp ale glownie tych co lubia szybkie sesyjki jak w lolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 09:18, SarenkaB napisał:

Fabuła w Diablo,lol.
Już lepsza jest w WoWie,mówię poważnie.

No tak dla zwyklego zjadacza chleba....
Natomiast gdy ktos zna swiat sanktuarium do glebi i jest z seria od jej poczatkow to tak Diablo ma wspaniala fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 11:10, mef666 napisał:

> Fabuła w Diablo,lol.
> Już lepsza jest w WoWie,mówię poważnie.
No tak dla zwyklego zjadacza chleba....
Natomiast gdy ktos zna swiat sanktuarium do glebi i jest z seria od jej poczatkow to
tak Diablo ma wspaniala fabule.


To samo mozna powiedziec o Warcrafcie. Lore jest znacznie bardziej obszerne w Warcrafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 11:10, mef666 napisał:

> Fabuła w Diablo,lol.
> Już lepsza jest w WoWie,mówię poważnie.
No tak dla zwyklego zjadacza chleba....
Natomiast gdy ktos zna swiat sanktuarium do glebi i jest z seria od jej poczatkow to
tak Diablo ma wspaniala fabule.

To samo można powiedzieć o WoWie,jeśli dobrze zna się lore to fabuła może być wspaniała(nie wliczając w to fabuły z WarCraftów,chociaż trzecia część strasznie popsuła uniwersum).Chociaż dla mnie Diablo na pewno wygrywa z WarCraftem jeśli chodzi o klimat.Nawiązania do religii,satanistyczna otoczka,szkoda że druga część tak się upodobniła do innych uniwersów fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować