Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

F.E.A.R. - najbardziej oczekiwana gra FPP roku już w sprzedaży!

121 postów w tym temacie

Guzik prawda.
Też miałem taki problem, a na pewno na 100% wszystko dobrze robiłem.
Rozwiązanie:
Nie przejmować się, okienko przesunąć na dół ekranu i instalować dalej (grze to nie przeszkadza w instalacji, choć pasek przesuwa się powoli, co może zmylić). Potem restart i wszystko ok.

Cieszę się, że mam dożywotnią gwar, bo gdy za 5 lat złożę kompa zdolnego ją udźwignąć, to sobie dopiero pogram :P (Athlon Barton 2500-1,8GHZ, 512 Ram Dual Ch, GF 5200 128 MB 128 bit)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA JEST NIESAMOWITA-KUPIŁEM JĄ WCZORAJ.MIAŁEM PROBLEM Z INSTALACJĄ. ZA RADĄ CD PROJEKT ZROBIŁEM JĄ PRZEZ FOLDER NA TWARDZIELU. UWAGA DLA CD PROJEKT-W INSTRUKCJI LUB NA PUDEŁKU POWINNA BYĆ INFORMACJA Z KTÓRĄ PŁYTĄ GRA POWINNA SIĘ ODPALAĆ. JUŻ DZISIAJ ROZMAWIAŁEM NA TEMAT NOWELIZACJI SPRZĘTU /TO JEST DOPIERO HORROR/. NA SWOIM DOTYCHCZASOWYM GRAŁEM NA USTAWIENIACH WYŻSZYCH NIŻ ŚREDNICH I W ROZDZIELCZOŚCI 1024x768 - GRA CHODZIŁA B.DOBRZE. NIE MNIEJ JEDNAK, AŻ KUSI JAK MOGŁABY WYGLĄDAĆ NA SAMYCH MAKSACH- STRACH POMYŚLEĆ. CZY KTOŚ Z WAS POSIADA WYSOKIEJ KLASY KOMP I GRAŁ JUŻ W F.E.A.R. NA SAMYCH MAKSACH? JAKIE WRAŻENIA?
POZDRAWIAM
JAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 00:49, Bambusek napisał:

Tyle że na konsoli w F.E.A.R nie zagrasz.


wiem, bo obecne konsole raczej by sobie z nia w tej postaci rady nie daly. ale wlasnie dlatego co jakis czas wychodza naowe modele. tak samo jak z kartami graficznymi. tyle ze w przypadku konsol pojedynczy zakup "starcza" na zdecydowanie dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 08:51, GeoT napisał:

Nie mam tej gry więc nie wiem co jest w ustawieniach grafy ale to wiem że bardzo dużo na wydajności traci się przy włączonej
synchronizacji pionowej, która wizualnie nic nie zmienia. Na kilku grach spotkałem się z możliwością jej ustawiania. Dodatkowo
detonatory i Catalisty też dają możliwość jej wyłączenia.


:| Kto ci takich bredni nagadał? V Sync nie ma żadnego wpływu na płynność działania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wymagań to chyba ktoś przesadził mój sprzęt to P4 3.0 GF6600GT i dual geila 1024 w 1024x768 mam wszystkie opcje na max prócz detale tekstur na średnie, cienie właczone soft shadow również dynamiczne oświetlenie włączone 4x antialiasing i 2x anizotropia i przy zwykłym "zwiedzaniu" mam 60-70fps a jeżeli coś sie zaczyna dziać wydajność mi nie spada poniżej 40fps, a co do vsync to u mnie ma dość duży wpływ na wydajność bo właczając zabiera mi jakieś dobre 10-15 fps. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FEAR zabiera 10-15 fps, ma się rozumieć??? Coś trudno mi w to uwierzyć, w życiu nie spotkałem się z grą, w której to by miało rzeczywiście wpływ na ilość fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mówie Ci jak jest bez kitu przed chwilą sprawdziłem, jestem teraz w jakiś pokojach, chodząc bez vsync mam min 57 max nawet 86 fps a właczajac wydajność utrzymuje mi sie na poziomie 37-40 fps nawet 50 sie ani razu nie pokazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kubunia - wiesz tekstury tutaj baaardzo dużo pożerają fps''a więc się nei dziw, ponadto jak wugląda sprawa z fizyką i resztą efektów? Ja sporo czytałęm na zagranicznych forach jak gra chodzi na bardzo mocnych kompach a''la A3500+, 1 GB RAM, GF 7600GT / R X850 i tam ludzie otwarcie przyznają że wszystkiego na maksa nawet przy 1024x768 nei da sie ustawić by gra wyświtlała minimum te 35 fps nei wspominając o rozdziałce 1280 i 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thorongil...możliwe jest aby włączony V-Sync powodował wyświetlane z mniejszą prędkością ale...tylko wtedy gdy sprzęt potrafi generować obraz szybciej niż monitor może go wyświetlić. Innej możliwości nie ma. To by oznaczało że Kubunia ma Uber Sprzęt a odświerzanie monitora ustawione na 60Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że V Sync obniży ci liczbę fps poniżej 60, jeśli masz odświeżanie ustawione własnie na 60 Hz - w końcu do tego ta opcja jest, nie? To doskonale wiem, ale zdaje się, że niektórzy nie są tego świadomi, więc powtarzam - SYNCHRONIZACJA PIONOWA Z ZAŁOŻENIA I CELOWO ZMNIEJSZA LICZBĘ WYŚWIETLANYCH FPS PONIŻEJ POZIOMU ODŚWIEŻANIA MONITORA! Ale nie ma prawa zmniejszyć liczby klatek np. z 25 do 15! Poniemajeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki też był sens mojej wypowiedzi zaznaczajac iż Kubunia ma rakiete a nie komputer i jak sobie włączy V-Sync to faktycznie jest co "ścinać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do odświeżania to mam 75 więc nie wiem co jest, a do LPKorn3324 1600x1200 próbowałem ale na średnich detalach 7-15 klatek mnie nie satysfakcjonowało :P pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 13:16, Thorongil napisał:

No właśnie o to chodzi, że V Sync obniży ci liczbę fps poniżej 60, jeśli masz odświeżanie ustawione własnie na 60 Hz - w
końcu do tego ta opcja jest, nie? To doskonale wiem, ale zdaje się, że niektórzy nie są tego świadomi, więc powtarzam -
SYNCHRONIZACJA PIONOWA Z ZAŁOŻENIA I CELOWO ZMNIEJSZA LICZBĘ WYŚWIETLANYCH FPS PONIŻEJ POZIOMU ODŚWIEŻANIA MONITORA! Ale
nie ma prawa zmniejszyć liczby klatek np. z 25 do 15! Poniemajeta?

Mniej nerwów przyjacielu :) Czy ja napisałem coś sprzecznego? Funkcja ta działa dokładnie tak jak piszesz. Podałem to info bo u niektórych może mieć to spory wpływ na wydajność. I tyle. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 16:03, graczomaniak napisał:

Ach, dzisiaj dostałem FEAR, gra ma świetną grafike i jest Boska!!!!! Klimat, którego nie ma w żadnej innej grze!!!
Polecam
bardzo!!! :D


Zamawiałeś kurierem? Bo ja tak i jeszcze gierki nie dostarczyli :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem gre kurierem w tamtym tygodniu i dzis ja dostałem. Cierpliwie czekaj, kurierzy chodza miedzy 9 a 17 takę dzisiaj jeszcze dostaniesz, a jak nie to napewno jutro. Cierpliwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować