Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czwarta książka z cyklu Mass Effect zapowiedziana

12 postów w tym temacie

Smuci mnie fakt, że autorem nie jest Drew Karpyshyn. Gwarantował on, że książka będzie kanoniczna z uniwersum, a teraz, jak za fabułę zabiera się ktoś z zewnątrz może być z tym różnie. Mam nadzieję, że BioWare i pan Karpyshyn dopilnują, aby w książce nie było jakiś bzdur, które będą razić fanów uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 11:48, madridista2 napisał:

Smuci mnie fakt, że autorem nie jest Drew Karpyshyn. Gwarantował on, że książka będzie
kanoniczna z uniwersum, a teraz, jak za fabułę zabiera się ktoś z zewnątrz może być z
tym różnie. Mam nadzieję, że BioWare i pan Karpyshyn dopilnują, aby w książce nie było
jakiś bzdur, które będą razić fanów uniwersum.


Zawsze bardzo nieufnie podchodziłem do książek na podstawie gier. Ale kiedy na urodziny koledzy kupili mi drugi tom pt.''''Podniesienie'''',od niechcenia przeczytałem. Dalej poszło jak z górki i przeczytałem wszystkie trzy tomy które wyszły z pod ''''pióra'''' Karpyshyn-a. Fajnie pisze. Nie rewelacyjnie ale każda cześć mnie wciągnęła(pierwsza najmniej, ale to szczegół).Jednak z ta pozycja wstrzymam się do recenzji i sugestii na forach.Przeczytałem lub kopiłem w swoim życiu za dużo ''''gier-owych gniotów''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle tylko nie skopali tłumaczenia... Mass Effect Objawienie czytało się ciężko właśnie z powodu tłumaczenia - bo sama fabuła wciągała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 12:02, Nunatak napisał:

Byle tylko nie skopali tłumaczenia... Mass Effect Objawienie czytało się ciężko właśnie
z powodu tłumaczenia - bo sama fabuła wciągała.



"Objawienie" wydawała ISA, która od dłuższego czasu niestety odwala fuszerkę i chyba olali korektę. Kiedyś to wydawnictwo stało naprawdę wysoko - choćby pierwsze wydania książek R. A. Salvatore - a teraz ... Dlatego mam nadzieję, że Fabryka Słów zauważy zainteresowanie również tą książką z uniwersum ME i weźmie ją pod własne skrzydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszmarna wiadomość o ile zapowiedzią jakości mają być wcześniejsze pozycje z tej serii. Te literackie potworki głośno błagają o to, by nie próbować tworzyć literatury w oparciu o gry - dotychczasowe próby wydają się szkodzić obu gałęziom kultury. Zapowiada się niestety kolejny tytuł stworzony z gotowych elementów wyciągniętych z worka pod tytułem ''Generic Sci-Fi Novel'' i sklejonych w beletrystycznego potwora Frankensteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Retribution (Odwet) to bardzo dobra książka, tłumaczenie Fabryki Słów też bardzo dobrze wykonane, czyli nic tylko czekać na kolejną książkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zmiana autora to żadna strata. Pierwszy tom był kiepski drugi właśnie czytam i jest trochę lepiej. A o czwartym tomie wiadomo od końcówki tamtego roku samą okładkę pokazano z miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 3 książki i powiem że są świetne. Niesamowicie kiepskie tłumaczenie w pierwszej części ale po za tym bardzo dobra. Nawet w 2 i 3 mimo o wiele lepszego tłumaczenia: jak wiadomo klub nocny na Omedze w grze nazywa się Zaświaty, zaś w książce Pośmiertny. Nie wiem jak można była tak kiepsko przetłumaczyć to jedno słowo. (oryg. Afterlife)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować