Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 – dlaczego na konsolach skala walk w multi będzie mniejsza?

28 postów w tym temacie

Mi osobiście jako użytkownikowi konsoli to nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się do takiej liczby graczy i fajnie że DICE chce iść na jakość a nie na ilość. W tej chwili muszą dogodzić i PCtowcom i konsolowcom NARAZ więc szukają złotego środka aby każdy czerpał maksimum przyjemności z gry.

Jako użytkownik PS3 powiem tak. Jeżeli BF3 zachowa poziom graficzny BC2 to będę szczęśliwy. Ale prawdopodobnie zostawię mokrą plamę ze szczęścia na kanapie gdy zobaczę i usłyszę możliwość Frostbite 2.0. Granie na słuchawkach w tą grę to uczta dla mych uszu, bo jeszcze nigdzie nie słyszałem tak soczystych, realnych i dobrze przyprawionych odgłosów Pola Bitwy. Wierzę że ten silnik wprowadzi nową jakość którą konsolowcy też zauważą mimo "ułomności" obecnej generacji. Czekam z niecierpliwością na gameplay z MULTI na XBOXa/PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej- starcia na 24 osoby już były i było dobrze, nie za tłoczno, nie za pusto-ot w sam raz. Przemieszczanie się po mapach w BC bywało wystarczająco czasochłonne, o ile nie było się przy kim respawnować ;) Mnie cieszy, że będzie kolejny, dobry Battlefield, z najbardziej przeze mnie preferowanym modelem zabawy online :) Już nie mogę się doczekać pierwszych pokazów wersji konsolowych, o becie nie wspominając;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za gadanie, że procesory konsolowe są za wolne... Gdyby chciało się napisać grę pod PS3, to nie byłoby problemu. CELL póki co miażdży większość pecetowych procków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 16:09, Yezu napisał:

Co za gadanie, że procesory konsolowe są za wolne... Gdyby chciało się napisać grę pod
PS3, to nie byłoby problemu. CELL póki co miażdży większość pecetowych procków.


Taaa, bo Cell jest tak boski, że gry na PS3 nie potrzebują RAMu i GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konsole opóźniają rozwój gier i tyle bez zbędnego pierdolenia... wystarczy popatrzeć na ostatnie premiery. Szkoda że takie smutne czasy nastają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale grafika i ram już nie dają sobie rady z tak zaawansowanymi silnikami- to wszystko bebechy z przed 7 lat. Cell to niezły procek do konsoli, ale służy ledwie za przedłużenie stareńkiego G70 a w takim tandemie cudów rzecz jasna nie zdziała (najwyżej uczyni z 7800GTX coś na kształt 7950GTX i to wszystko);

@Gebells- ostatnie premiery gier konsolowych mają się świetnie, a przed nami kolejne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 15:53, Moooras napisał:

Ja bym po prostu powiedział, że serwery na konsolach będą 20 razy bardziej przeciążone
niż te na PC


Nie ma to jak wyrokować sprzedaż na pół roku przed premierą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Yezu

Ja słyszałem, ze cella wymontowano ze statku obcych w Roswell i nawet w 2050 roku to i tak będzie technologia przyszłości. Niestety obcy mieli małe pojazdy i ekrany i cell obsługuje tylko do 800x600 bo potem są ścinki i bluscreeny i pojawia sie napis, żeby odstawić na gwarancję na Matplanetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie. Ustawiamy poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o tworzenie gier na PC, ale wiemy jak skalować rzeczy. Nie obawiamy się, że doznania płynące z zabawy na konsoli będą gorsze wrażeń pecetowców. To nadal będzie świetna gra z serii Battlefield ze świetną grafiką i fenomelanym dźwiękiem."

Chyba raczej "gorsze OD wrażeń pecetowców"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że sterowanie padem jest wolniejsze od sterowania myszką :P a mniej przeciwników na ekranie to mniej zabawy gałkami i przyjemniejsze leżenie na kanapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do sprawy rozumiem. Każdemu dać taką wersję, jaką jego platforma maksymalnie uciągnie. A nie, jak w przypadku Crysis 2 - równać w dół, do najsłabszego. Bez urazy dla konsolowców, ale właśnie takie podejście do tworzenia gier, jakie ma DICE przy Battlefield 3, uważam za najbardziej profesjonalne.

EDIT:

Oczywiście uważam, że zasada "maksymalizacji" każdej z platform powinna być ponadczasowa, i gdy wyjdą konsole nowej generacji, wtedy one powinny dostawać wersję taką, jaką uciągną, niezależnie od aktualnych możliwości PC-tów, które winny dostać wersję odpowiednią dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 16:20, Gebells napisał:

konsole opóźniają rozwój gier i tyle bez zbędnego pierdolenia... wystarczy popatrzeć
na ostatnie premiery. Szkoda że takie smutne czasy nastają...



Bardzo płytki wniosek. Ciekawe ilu ludzi którzy mają konsole chciałoby grać na pc. Myślisz że każdy kupiłby kompa z super grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 18:22, Pile napisał:

Bardzo płytki wniosek. Ciekawe ilu ludzi którzy mają konsole chciałoby grać na pc. Myślisz
że każdy kupiłby kompa z super grafiką?


[oczami wyobraźni już widzi, jak zaczyna się chrzanienie o tym, jak to za dobrego kompa trzeba dać 8 tyś złotych...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bd jak z GTA IV na początku na max detalach pogra 5% ludzi, a za rok czy dwa juz 90%.
Co do kilku postów wyżej...nam "konsolowcom" do szczęścia wystarczy Uncharted,Gears of war,forza 4,L.A Noire,Halo,God of War''y i inne...a i jeszcze coś, gdyby nowe modele konsol wychodziły co 2 lata to pecety by nie istniały :D

EDIT.

TAK TERAZ MOŻECIE JECHAĆ PO MNIE FANBOJE!!(w sumie tez jestem fanbojem konsol,a zresztą...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 19:00, ziomek25 napisał:

TAK TERAZ MOŻECIE JECHAĆ PO MNIE FANBOJE!!(w sumie tez jestem fanbojem konsol,a zresztą...)


A co tu jechać? Każda platforma ma swoje exclusive''y, swoje mocne i słabe strony. Natomiast bez sensu jest ciągłe gadanie, która jest LEPSZA. Można co najwyżej się spierać, na której platformie dana GRA jest lepsza, ale to tyle.

Mnie tam cieszy to, że każdy dostanie grę wymaksowaną do swojej platformy - i nikt nie będzie poszkodowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować