Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 ma trafić do 10 milionów klientów - twierdzi jeden z analityków

24 postów w tym temacie

Adam Berlik

Konkretniej Doug Creutz z Cowen and Company, który oczywiście uargumentował swoje przewidywania. Jego zdaniem sprzedaż Battlefield 3 przyćmi Battlefield: Bad Company 2, ale i tak najwięcej graczy zdecyduje się na zakup Call of Duty: Modern Warfare 3.

Przeczytaj cały tekst "Battlefield 3 ma trafić do 10 milionów klientów - twierdzi jeden z analityków" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo to około 30% społeczeństwa na świecie wciąż używa XP, a znaczny % z tych trzydziestu kupił BF BC2, więc nie ma możliwości, aby sprzedało się lepiej, chyba, że ktoś tylko dla tej gry zainwestuje w nic nie warte vistę/7 (ja dla tej jeden gry z XP nie zrezygnuję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu te narzekania, że coś nie działa na 10-letnim systemie operacyjnym. Na sprzedaż to zresztą nie wpłynie w znacznym stopniu, bo udział PC w tych 10 mln to będzie z 1.5-2 mln (jeśli w ogóle te 10 mln się sprzeda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ta gra nie trafi choć gram we wszystkie dobre fpsy od 20 lat.
Dlaczego? Ano dlatego, że multi ma być dodatkiem do gry, a nie gra (single) do multi.

Tak więc mają -1 klienta.COD też już ma , bo COD BO był nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 11:17, Pain_Blaster napisał:

Mimo to około 30% społeczeństwa na świecie wciąż używa XP, a znaczny % z tych trzydziestu
kupił BF BC2, więc nie ma możliwości, aby sprzedało się lepiej, chyba, że ktoś tylko
dla tej gry zainwestuje w nic nie warte vistę/7 (ja dla tej jeden gry z XP nie zrezygnuję)


Jeżeli Vista i 7 są nic nie warte, to wolę nie pisać, czym jest XP.
Jest też jedno podstawowe pytanie: ile z tych 30% społeczeństwa to gracze? Bo jak ktoś posiada maszynkę gotową do odpalenia BF3 i wciąż jeddzie na XP, to muszę mu pogratulować wyrzucania kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maszynkę zdolną odpalić BF3, ale wciąż mam XP i nie są to wcale pieniądze wyrzucone w błoto, bo nie samymi grami człowiek żyje.

Czym jest XP w porównaniu do Vista/7? To jak porównywać osła do konia na wyścigu (pierwszy lepszy przykład jaki mi wpadł na myśl i nie chodzi tu o prędkość działania systemu, a o jakość całości systemu). Oczywiście XP robi za konia

Dla tych, co tylko grają, to Windows 7 jest jak znalazł, ale na tym systemie są problemy z kodekami, MeGUI i innymi istotnymi dla mnie programami. Poza tym Windows 7 działa wolniej od XP, a i nie podoba mi się kilka innych rzeczy, ale to nie temat do takich dyskusji.

Z tych 30-stu % używających XP, to jakieś 5% graczy, z czego około 2% zainwestowałoby w BF 3, co daje przy bardzo ogólnych rozrachunkach około 250-400 tysięcy egzemplarzy mniej u konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu vista czy w7 chodza wolniej niz xp? Jak zależy Ci na szybkości działania to zainstaluj win 98 albo nawet 95 i dopiero poczujesz ta szybkosc. Instalacja na nowym komputerze XP to grzech. Zaczynając od wiele słabszego wykorzystania wielowątkowości po gorsze sterowniki do GPU. O braku nowych DX i zabezpieczeń nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 12:09, Pain_Blaster napisał:

Dla tych, co tylko grają, to Windows 7 jest jak znalazł, ale na tym systemie są problemy z kodekami, MeGUI i innymi istotnymi dla mnie programami. Poza tym Windows 7 działa wolniej od XP, a i nie podoba mi się kilka innych rzeczy, ale to nie temat do takich dyskusji.

Z kodekami problemów żadnych nie mam i 7ka (Pro 64bity) działa szybciej i lepiej niż XP. Jedyny problem z programem jaki mam to ten ze sterownikami do tabletu Wacoma, ale to raczej wina producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie do tej siódemki. Ja na niej gram i wszystko jest dobrze, ba lepiej niż na xp. Ja natomiast trochę się obawiam o gameplay. Zastanawia mnie to, że nie mówią o tym gdzie, kiedy, jak tylko super grafika i o tym piszą całe artykuły. Obawiam się, że gra będzie przypominać MoHa na multi (bez odrzutowe pukawki itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 12:09, Pain_Blaster napisał:

Czym jest XP w porównaniu do Vista/7? To jak porównywać osła do konia na wyścigu (pierwszy
lepszy przykład jaki mi wpadł na myśl i nie chodzi tu o prędkość działania systemu, a
o jakość całości systemu). Oczywiście XP robi za konia

A używałeś ty tego Win7? Ja XPka używałem z 6 lat, ale teraz gdy od roku używam 7 nigdy bym na ten stary szajs nie wrócił. Jest znacznie przyjemniejszy w użyciu i ma wiele nowych praktycznych funkcji. To, że zużywa trochę więcej ramu ma małe znaczenie jak ma się te 4 GB.

Dnia 28.04.2011 o 12:09, Pain_Blaster napisał:

Dla tych, co tylko grają, to Windows 7 jest jak znalazł, ale na tym systemie są problemy
z kodekami, MeGUI i innymi istotnymi dla mnie programami. Poza tym Windows 7 działa wolniej
od XP, a i nie podoba mi się kilka innych rzeczy, ale to nie temat do takich dyskusji.

Z niczym nie miałem jeszcze problemów w win7. I jestem zadziwiony, jak niewiele rzeczy musiałem doinstalować zanim system stał się w pełni użyteczny. Mogą się zdarzyć problemy ze starymi sterownikami czy aplikacjami, no ale to nowoczesny system dla nowoczesnych komputerów więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:05, karolekx23x napisał:

10mln to moze zbyt wysokie wygórowania, zeby na tych oczekiwaniach sie nie przejechali.


Global PC Statistics

Players at bfbcs:2 712 987
Players online:24 267
Servers:6 557

Global XBOX360 Statistics

Players at bfbcs:3 064 344
Players online:14 223
Servers:3 927

Global PS3 Statistics

Players at bfbcs:2 435 496
Players online:0Servers:3 406

Statystyki BC2. Patrząc na to jak popularne jest BC2, BF3 nie powinien mieć problemów z pobiciem lub osiągnięciem pułapu 10 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupię tą grę - wersja konsolowa będzie jak wiadomo, o klasę gorsza, a pc już z góry odpada. Chyba, że jakimś cudem ploty o konwersji Girsów 3 na PC by się sprawdziły, wtedy trzeba będzie się poważnie zastanowić nad wymianą podzespołów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować