Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zawiadamia polskich użytkowników PSN o awarii...

35 postów w tym temacie

Tu nie chodzi o brak polskich znaków. Ten tekst wyszedł spod jakiegoś translatora, na pewno nie pisał go żaden Polak.
"... Nasze zespoly pracuja na okragły zegar ..."
Nikomu w Sony Polska nie chciało się nawet napisać tego maila, tylko wrzucili zachodni tekst w translatora ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:13, DesMonD__PL napisał:

Ejj. Ja na PSN mam takie same hasło jak np. w meilu...
Czy teraz mogą mi się włamać?;''/
Jej. Myślałem, ze mnie to nie dotyczy...


Radziłbym czym prędzej pozmieniać hasła do maila i innych serwisów, w których hasła miałeś takie same jak do PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:13, Wojman napisał:

Ten ktos w oficjalnych mailach do klientow jak pracowal w pewnej firmie uzywal polskich
znakow. Na forum pisanie bez polskich znakow nie jest bledem. W oficjalnej korespondencji
firma - klient juz jest. To raz. Dwa, ze ten Moderator zna polskie zwiazki frazeologiczne
i wie, ze nie ma czegos takiego jak "pracujemy na okragly zegrar" tylko dajmy na to "pracujemy
24h na dobe" albo "pracujemy bez chwili wytchnienia".


Napisałem, że brak polskich znaków w tym liście to żenada. Nie napisałem, że pisanie bez polskich znaków na forum, to błąd. Nie napisałem też, że nie znasz związków frazeologicznych. IMO to ten "listy" jest przetłumaczony przez translator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mieli wysylac maile wczesniej skoro sami nie wiedzieli co sie stalo? Najpierw musieli zbadac sprawe, a po tym poinformowali. Maile prawdopodobnie otrzymuja w pierwszej kolejnosci osoby ktore podaly wazne informacje . Ja otrzymalem wiadomosc o 1 w nocy.
Co do tlumaczenia to na pewno nie jest to z powodu olewania klientow tylko maile sa wysylane z jednego adresu. Zreszta widac, ze sa uzyte te znaki, ktore sie dalo (ó). Tak ciezko to zauwazyc?
Radze odwiedzic blog PS pod adresem http://blog.us.playstation.com/ i przeczytac oficjalne wiadomosci bez manipulacji mediow.
Mozna wyczytac np. ze DANE KART KREDYTOWYCH SA ZASZYFROWANE, zreszta nie ma zadnych informacji ze zostaly one skradzione. I nie wiem dlaczego niby mieliby klamac, skoro w razie wypadku byloby to na ich niekorzysc? Mogliby rownie dobrze napisac ze dane o kartach sa bezpieczne, ale informuja ze jakies minimalne ryzyko jest. Takze za szczerosc dostaja po tylku... Minely prawie 2 tyg i jeszcze nikt nic nie ucierpial... tylko SONY.
Ja sie osobiscie nie martwie o swoje dane, bo co komus z mojego adresu zamieszkania, daty urodzenia, nazwiska czy maila? Takie informacje to mozna wyciagnac z internetu za sprawa portali spolecznosciowych itp., a nawet znalazlo by sie ich jeszcze wiecej, bo i numery telefonu i inne.
Nigdzie tez nie wyrazilem zgody na przetwarzanie tych danych przez tych co to mogli wykrasc, wiec do czego to ktos ma niby kupic? Mysle ze zagrozenie jest tylko dla tych co maja takie same loginy, hasla w roznych serwisach. Gdyby zostaly te dane udostepnione duzej grupie osob to moze ktos trafic na nas.
Wtopa jest i Sony na pewno traci grube miliony i zaufanie ale nie sadze by ktos mogl na tym ucierpiec.
Moze jestem optymista ale tak mi sie wydaje.
Dla tych co zle chca dla SONY gratuluje tylko glupoty. Podjeli walke z piractwem i hakerami i zamiast otrzymac pomoc to kazdy miesza z blotem. Niech szybko staja na nogi i jakos nam to wynagrodza.
Komentarze o zaprzestaniu uzywania PSN sa smieszne, ale kazdy ma prawo. Niech Microsoft zdobedzie monopol na rynku konsol i co niektorzy widocznie beda szczesliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze list jest po "polskiemu" to tylko dowod, ile ma tu do gadania polski oddzial Sony. Mniej wiecej tyle, co polski oddzial M$ - czyli sa tu tylko potrzebni do przekierowywania poczty do centrali. Wszelkie decyzje i wszystko, co wymaga czegos wiecej poza przekladaniem papierkow - odbywa sie poza granicami Polski. Nawet tlumaczenie takiego glupiego maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:57, DesMonD__PL napisał:

Co za banda idiotów ;/

Nikt ci nie kazal miec tych samych hasel do roznych serwisow. Widac poziom twoich zabezpieczen jest na podobnym poziomie co Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... no to naprawdę się obudzili... Dziękuje wam Sony za to że się o mnie tak troszczycie... Bóg wam stokroć zapłać! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 12:57, Muradin_07 napisał:

Hehe... no to naprawdę się obudzili... Dziękuje wam Sony za to że się o mnie tak troszczycie... Bóg wam stokroć zapłać! ;D


Czego od nich chcesz, jakby cię okradli to byś mówił, że cię nie poinformowali, a tak to przynajmniej wiesz czego możesz się spodziewać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 14:35, eske napisał:

> Hehe... no to naprawdę się obudzili... Dziękuje wam Sony za to że się o mnie tak
troszczycie... Bóg wam stokroć zapłać! ;D

Czego od nich chcesz, jakby cię okradli to byś mówił, że cię nie poinformowali, a tak
to przynajmniej wiesz czego możesz się spodziewać ;)


Jakby mnie okradli... ale tu nie chodzi o to. Po prostu o samej sprawie wiadomo od dobrych paru dni, oni informują "oficjalnie" i mailowo dopiero teraz. Takie sprawy powinny być od razu wyjaśniane i o tym nie powinienem się dowiadywać z gramu czy innych serwisów internetowych/programów telewizyjnych tylko bezpośrednio od Sony.

Ja zawsze byłem za Sony, pewnie nigdy z nich nie zrezygnuję... ale jednak takie wysyłanie maili jest trochę dla mnie śmieszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:54, zyd3k napisał:

Dla tych co zle chca dla SONY gratuluje tylko glupoty. Podjeli walke z piractwem i hakerami
i zamiast otrzymac pomoc to kazdy miesza z blotem. Niech szybko staja na nogi i jakos
nam to wynagrodza.


W świetle prawa Sony jest winne niedopełnienia obowiązków zabezpieczenia danych klientów. To jest fakt. Druga sprawa - nie dziw się, że ludzie wieszają na nich psy, bo szybkość reakcji ich PR-u woła o pomstę do nieba.

Dnia 29.04.2011 o 13:54, zyd3k napisał:

Niech Microsoft zdobedzie monopol na rynku konsol i co niektorzy widocznie beda szczesliwi.


Tak się składa, że to Nintendo wygrywa w wyścigu konsol obecnej generacji. Heh, zawsze rozwala mnie ta arogancja, z jaką się lekceważy "casualowe popierdółki". True gracze leją ciepłym moczem na Nintendo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować