Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

/ciach/
btw, rozpoznałam mój pc, ale sa tam takie, które mają nazwy, takie, które nie mają i pisze C/R (co to znaczy? cant recognize:P>? )
i MACu nadal nie podaje, nawet mojego własnego kompa ( same zera) ;( więc po co jest ta funkcja programu? dla ozdoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj w takim razie w ten sposob.
Klik na IP kompa ktory Cie interesuje, potem RMB i Properties, tam zobaczysz m.in. napis MAC potem zera i przycisk Resolve. No to klik go i powinien sie pokazac MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:53, Terrorite napisał:

A sprobuj w takim razie w ten sposob.
Klik na IP kompa ktory Cie interesuje, potem RMB i Properties, tam zobaczysz m.in. napis
MAC potem zera i przycisk Resolve. No to klik go i powinien sie pokazac MAC.

nie, to też nie działa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem, zobowiązałem się pomóc koledze który ukrył sobie folder i nie wie, jak to cofnąć, z tym że sam nie posiadam Visty lecz xp i domyślam się że trzeba w opcjach folderu zaznaczyc pokaż ukryte pliki i foldery, z tym ze ja nie wiem gdzie w Viście znajduje się zakładka "opcje folderów", pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 16:00, jaki of blade napisał:

Mam taki nietypowy problem, zobowiązałem się pomóc koledze który ukrył sobie folder i
nie wie, jak to cofnąć, z tym że sam nie posiadam Visty lecz xp i domyślam się że trzeba
w opcjach folderu zaznaczyc pokaż ukryte pliki i foldery, z tym ze ja nie wiem gdzie
w Viście znajduje się zakładka "opcje folderów", pomoze ktos?


W Viście znajduje sie to pod przyciskami "wstecz" i "dalej". Jest to przycisk "organizuj", kiedy go sie wciśnie, trzeba wcisnać zakładkę "Opcje folderów i wyszukiwania", kiedy pojawi sie juz nowe okno, wciskamy "widok", i szukamy "pokaż ukrety pliki i foldery"(czy jakoś tak) i to zaznaczamy. Wciskamy "OK" i gotowe.

Mam nadzieje, ze zrozumiałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 16:06, trutututu napisał:

W Viście znajduje sie to pod przyciskami "wstecz" i "dalej". Jest to przycisk "organizuj",
kiedy go sie wciśnie, trzeba wcisnać zakładkę "Opcje folderów i wyszukiwania", kiedy
pojawi sie juz nowe okno, wciskamy "widok", i szukamy "pokaż ukrety pliki i foldery"(czy
jakoś tak) i to zaznaczamy. Wciskamy "OK" i gotowe.

Mam nadzieje, ze zrozumiałeś :)

Zrozumiałem, dzięki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:03, MLODY2K6 napisał:

mam pytanie. Gdzie w Viscie mozna ustawic przyciski do folderow takie jak sa w XP czyli w gore wstecz itd??


Nic nie musisz ustawiać. W "Mój komputer", w lewym górnym rogu masz przyciski "Wstecz" i "Do przodu". Poza tym przeskoku czy cofnięcia o kilka poziomów zagłębienia dokonujesz klikając w "pasku adresu" (wybierając docelowe miejsce) lub obok przycisków "Wstecz" i "Do przodu" (po prawej stronie) jest znaczek rozwijania chorągiewki. Działa tak samo jak "pasek adresu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


nie wiem co jest garne ;S , wyłączyłam oczywiście to "chronione hasłem udostępnianie" i dalej mi podaje, ze media player znalazł jakiegos usera! WTF? jak to zablokować ? ktoś wie? to juz mi pachnie próbą włamania/włamaniem, przecież wyraźnie w ustawieniach zaznaczyłam, ze nie chce nic udostępniać , a tu dalej w kółko... arggh
moze mam trojana co komunikuje sie przez port media playera. Antywir nie wszystko wykrywa. Damn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaznacz "ptaszkiem" po lewej stronie na dole,juz ci to wiecej nie wyszkoczy,a user-pc=uzytkownik komputera,czyli mysle ze chodzi o ciebie,ale zaznacz to na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 08:17, Vanmati napisał:

zaznacz "ptaszkiem" po lewej stronie na dole,juz ci to wiecej nie wyszkoczy,a user-pc=uzytkownik
komputera,czyli mysle ze chodzi o ciebie,ale zaznacz to na dole.

dzieki, ale nie chodzi o mnie. User-pc to nazwa innego komputera w lanie. Odsyłam do kilku postów w tecz, było takich użytkownikow więcej. I to okienko "nie pokazuje tego komunikatu" dostrzegłam;] ale to zanczy, ze nie będę informowana o tym , a nie zlikwiduje problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas ładowania się Visty często się zacina i trzeba reset zrobić. :/
Wie ktoś, czemu tak jest?

I dlaczego jak wkładam płytę obojętnie jaką, to jak się pyta co robić to przy autorun jest znaczek GoW (pierwsza gra zainstalowana na kompie) ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 19:17, Kalejdoskop86 napisał:

Ostatnio podczas ładowania się Visty często się zacina i trzeba reset zrobić. :/
Wie ktoś, czemu tak jest?

I dlaczego jak wkładam płytę obojętnie jaką, to jak się pyta co robić to przy autorun
jest znaczek GoW (pierwsza gra zainstalowana na kompie) ? :P


hmm... dziwny problem... normalnie nie wiem. poczekaj na opinie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz, skoro nie wiesz to po co zabierasz głos? Narratorem jesteś czy jak?

Kalejdoskop86: jak wygląda to zacinanie się?Możesz podać więcej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:33, simonemaster22 napisał:

Podobno vista muli kompa przy słabych osiągach a i ma podobno system anty-crack

nawet jeśli ma to nie powinien ci przeszkadzać a vista muli przy słabych kompach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 20:32, Selv napisał:

Kalejdoskop86: jak wygląda to zacinanie się?Możesz podać więcej informacji?

No jest tak, że jak się ładuje, to czasami jest to szare i się zacina. Nie wiem, jak to powiedzieć. :/
Mogę dać rysunek jak chcesz (taki schematyczny) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 19:17, Kalejdoskop86 napisał:

przy autorun jest znaczek GoW (pierwsza gra zainstalowana na kompie) ? :P

Bo Vista ma bugi jeszcze z Windows 95. To jest skutek przetrzymywania w rejestrze informacji o dyskach wyjmowalnych. Prawdę mówiąc poza usunięciem cache o wszystkich dyskach przy okazji usuwania robali flashowych/DVD nie ma na ten bug sposobu.
( http://www.megapliki.interia.pl/forum/viewtopic.php?t=12529)
Po usunięciu do rejestru znowu i tak wpadają informacje o każdej kolejnej włożonej płycie.

Wszystko to zapisuje się do ścieżki:
HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mount points2
Po każdym robalu, który się wpakuje trzeba ją czyścić z wpisów o postaci {XXXXXXXX-XXXX-...} w których zawarte są polecenia uruchamiania punktów startowych robactwa.

Tak przy okazji wszystkim polecam twarde wyrżnięcie obsługi autorun. Robale korzystające dzisiaj z tego wirusogennego mechanizmu Windows to obecnie plaga.

Oto zawartość pliku .REG, który wyłączy autorun.inf jako znany dla Windows plik:
==========================
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"
============== ============
Skopiować wszystko między kreskami jako plik tekstowy o rozszerzeniu .REG

A tu jest wyłączenie działania obsługi autorun:
==========================
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explor er]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\W indows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:00000091

[HK EY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]
"AutoRun"=dword:00000001

[ HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]
"AutoRun"=dword:0000000 1
==========================
Skopiować wszystko między kreskami jako plik tekstowy o rozszerzeniu .REG

Na koniec zapisane pliki .REG należy wgrać do systemu przez kliknięcie na nich PPM i wybranie polecenia "Scal"

Warto też samym plikom .REG nadać dla bezpieczeństwa domyślną akcję nie Scal, lecz Edytuj. Robi się to w Narzędzie/opcje plików/Typy plików, znajduje się rozszerzenie .REG, wciska "zaawansowane" oraz wybieraz edytuj oraz "ustaw jako domyślną akcję".

Po takiej operacji mamy komputer o połowę bezpieczniejszy. Polecam szczególnie studentom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, mnie to nie przeszkadzało, że taki znaczek, ale dziwiłem się, czemu. :)

Co do wyłączenia opcji autorun to wolę się nie bawić w takie rzeczy... a co ew. robale mogą zrobić dzięki autorun?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować