Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2009 o 19:03, Crew 900 napisał:

Do mojego komputera , ale u siebie to widzę w sieci ją

Musisz ją udostępnić dla wszystkich komputerów w sieci. Co do sterowników to nie pamiętam.

Sprawdź co pokazuje edytor tekstu - jako drukarkę musi pokazywać tę udostępnioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 16:19, Crew 900 napisał:

I na swoim kompie mam zainstalowane stery do drukarki , a na laptopie nie

Na swoim kompie masz najprawdopodobniej stery 64-bitowe, które mogą być przesyłane jedynie do innego 64-bitowego Windowsa, który używa tych samych. Aby można było propagować starsze typy sterowników trzeba na komputerze, który udostępnia drukarkę przeprowadzić procedurę dołączenia zapasowych sterowników 32- i/lub 16-bit. Zależnie od systemu można dołączyć sterowniki do XP 32-bit, Win 98SE, WinMe, Win2K i być może Win95B.
Jeżeli się tego nie zrobi, to na laptopie trzeba przeprowadzić normalną procedurę instalacji drukarki sieciowej ze sterownikiem podanym z płyty CD lub składowanym gdzieś w dostępnej sieci lub na twardzielu.
Instalacja wygląda podobnie do instalacji drukarki lokalnej z tym, że trzeba dodatkowo podać zasób drukarki i ewentualnie login/hasło dostępu sieciowego do niej. Ważne (szczególnie na laptopie), żeby instalować sam goły sterownik - bez całego tego zbędnego śmiecia z płyty.

Nierzadko zdarza się, że w pakiecie drukarki próbuje instalować się: narzędzie do badania zadowolenia klientów, prymitywny program do katalogowania zdjęć, program do katalogowania ikonek do zdjęć, program do edycji zdjęć, prymitywny program OCR lub jego zaczątek nagabujący o zakupienie pełnej wersji, edytor obrazów lub jego darmowy zaczątek, klipart gotowych ramek do zdjęć lub nawet same zdjęcia... i co tam jeszcze marketingowcom do głowy strzeli.
Zamiast sterownika ważącego 100-500 KB dostajemy molocha o objętości 300MB-700MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać nazwę porządnej czcionki w Windows Vista do przeglądarki? Sformatowałem komputer i zmieniono mi czcionkę, nie mogę na nią dłużej patrzeć. Nie wiem, czy zależy to od aktualizacji, ale nigdy wcześniej tak nie miałem.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik - wklejam z innego tematu: nie mogę dokonać żadnych zmian w plikach w grach,żeby móc uaktywnić kody: np. Gothic 3 - ini game testmode=false na true - wychodzi mi,że: " nie można utworzyć pliku / nazwa pliku / upewnij się,czy ścieżka i nazwa pliku są prawidłowe " - na xp jest wszystko ok,ale nie będę grał od nowa w gry na xp,tylko po to,aby uruchomić kody - czy vista jest jakoś zabezpieczona w tej kwestii?,czy to jakiś błąd?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to że w Viście w dźwięku są ulepszenia , np. ja mam dostępne z 4 a jedno jest dobre , wyrównanie głośności , to że słyszę normalnie klikanie w windowsie jak i inne , np. w grach strzelanie oraz muzyka na tym samym poziomie .
Tylko w nowych sterach do mojej integry SoundMax nie ma już tego ulepszenia i strzelanie jest za bardzo głośne a muzyka i inne za ciche .
Wie ktoś może jak to zrobić , żeby wyrównać dźwięk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi,np.Bioshock działa bez dźwięku,a w Gears of war nie da się grać w ogóle / gra się wyłącza po paru minutach /.
Z resztą gier jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia nie była tworzona pod Vistę a działa :|
Mówię to losowe jest , starsza go może ci działać , a trochę nowsza od tej co działa już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 15:09, lis 23 napisał:

Mi,np.Bioshock działa bez dźwięku,a w Gears of war nie da się grać w ogóle / gra się
wyłącza po paru minutach /.



To już tylko i wyłącznie wina Twojego sprzętu i tego co masz zainstalowane oprócz systemu. Zarówno Bioshock, jak i Gears of War działa na Windows Vista, w tym też na wersji 64-Bit.

Maciek2194

Większość problemów z grami rozbija się o złe sterowniki kart graficznych (najczęściej zbyt nowe/zbyt stare), rzadziej trzeba robić coś z samym systemem. Do niektórych starych gier trzeba np. ściągnąć stare biblioteki dll, których Vista nie zawiera. Tak poza tym to nie ma reguły. Starocie pokroju Age of Empires, Civilization, czy też Starcraft działają na Viście, a z nowszymi grami zdarzają się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 17:08, GanD napisał:

> Mi,np.Bioshock działa bez dźwięku,a w Gears of war nie da się grać w ogóle / gra
się
> wyłącza po paru minutach /.


To już tylko i wyłącznie wina Twojego sprzętu i tego co masz zainstalowane oprócz systemu.
Zarówno Bioshock, jak i Gears of War działa na Windows Vista, w tym też na wersji 64-Bit.

Mi obydwie gry działały tak jak to opisuje na świeżo zainstalowanej viście,dodatkowo do Gears of war nie dało się ściągnąć i zainstalować żadnych patchy,więc to nie jest,raczej wina zabugowanego systemu,który wtedy był dopiero co zainstalowany - sprzęt chyba też nie zawinił,gdyż obydwie gry działaja na xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki, directx? Próbowałeś coś z tym zrobić, czy na tym poprzestałeś? Bo prawdą jest, że na normalnie aktualizowanym, nie zabugowanym systemie te gry działają u każdego gracza. Nawet na pudełku do GoW masz wyraźnie napisane, że gra działa na Vista, choć nie była projektowana na system 64-Bit i na takim mogą wystąpić problemy (tyczy się to zarówno XP, jak i Visty), choć przynajmniej u mnie, nie wystąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 20:32, GanD napisał:

A sterowniki, directx? Próbowałeś coś z tym zrobić, czy na tym poprzestałeś? Bo prawdą
jest, że na normalnie aktualizowanym, nie zabugowanym systemie te gry działają u każdego
gracza. Nawet na pudełku do GoW masz wyraźnie napisane, że gra działa na Vista, choć
nie była projektowana na system 64-Bit i na takim mogą wystąpić problemy (tyczy się to
zarówno XP, jak i Visty), choć przynajmniej u mnie, nie wystąpiły.


Szczerze,to nie wiem jak zaktualizować sterowniki directx 10,które stanowią część visty,bo 90c się instalują i tak z każdą grą / chyba / i je aktualizowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. przekierowano mnie tutaj wiec jeszcze raz napisze ;)
jest taki problem...
Zainstalowałem u kumpla MS Vista i działało wszystko ok, po paru minutach gdy juz wszystkie drivery zainstalowałem wziałem się za instalacje SP1. Po jego zainstalowaniu co mnie bardzo zdziwiło nie działa pare rzeczy.
Np prawy kl myszy i właściwości Mój Komputer i nic się nie dzieje, to samo na pulpicie prawy kl myszy i personalizuj i też nic, do panelu sterowania tez nie da się wejść:(
No to sformatowałem dysk i zainstalowałem Viste z innej płyty, nowszej która posiada wbudowany w sobie SP1 i to samo..
po raz pierwszy takie cos mam i widze, jeśli wiecie co i jak lub macie jakis pomysl jak sie tego pozbyc by działało to będe wdzięczny.
Ja na swoim kompie mam Viste i zainstalowany SP1 i działa ok, ale instalowałem ja juz tak dawno, że nie pamietam czy miałem wtedy taki problem czy nie.

Z góry dziejuje
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zrobiłem format komputera i od tamtego czasu nie mogę zmienić ustawień w moim komputerze (mam na myśli czcionkę systemu, kolor okien z dodatkiem aero i kilka innych) Wystarczy, że zrestartuję komputer, a wszystkie moje zmiany zostają usunięte. Prosiłbym o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, po raz kolejny dowiedziałem się, iż moja Vista jest piracka co zaowocowało całkowitym zablokowaniem systemu, e-maile do MS na razie bez odzewu. No cóż olałem ich, wróciłem na XP, a Vistę upgraduję do W7. Może wtedy łaskawie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem ze swoim XP''ekiem kiedy walczyłem z wirusem wszelkimi radykalnymi sposobami.
U mnie to wywołał skan programu antywirusowego usuwający zarażone pliki systemowe.
...co to sie dzieje ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować