Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2007 o 12:43, czaja24 napisał:

http://www.frazpc.pl/news/18254-Apple_porzuci_OS_X

no to się będzie działo:P - choć to nie jest w żaden sposób potwierdzona informacja to sama
logika takiej analizy wydaje się być bardzo rozsądna

Nie wierzę aby tak się miało stać. Jeśliby te przesłanki miały jakiekolwiek podstawy to nie byłoby takiego wielkiego nakładu w system Mac OS X Leopard. Poza tym coraz więcej Mac pojawia się w Polsce i innych krajach europejskich a to, że nowe Maci są na intelu więc mają możliwość zainstalowania Windows nie obniża ich wartości jak to starają się pokazać w tym artykule, lecz wręcz przeciwnie podwyższa. Moim zdaniem Apple nie zrezygnuje ani z systemu operacyjnego ani z produkcji komputerów. W końcu od Apple pochodzi pierwszy komputer osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam wielki problem z Windows Vistą i Flashem. Otóż program ten przy ładowaniu wywala błąd, że wystąpił nieoczekiwany problem. Próbowałem, uruchamiać już w trybie zgodności z Windows XP, pod kontrolą administratora, z wyłączeniem interfejsu Aero Glass i nadal to samo. Zawsze błąd wywala przy ładowaniu Fontów. Czy spotkaliście się z tym? Proszę o odpowiedź, bo mam uniemożliwioną pracę :-(

Pozdrawiam,
sferis

P.S. W załączniku macie screena tego błędu, oczywiście wyszukiwanie w pomocy online nic nie daje.

20070303131446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko i prosbe, czy ktos moze zobaczyc czy na Viscie 64bit C&C3 (demo) sie odpala? Bo wlasnie przeczytalem na gry.wp wymagania tej gry i jest cos takiego napisane:

WYMAGANIA SYSTEMOWE

System operacyjny Windows XP / Vista (32-bitowy) Wiec na 64 bit nie dziala???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 13:23, Kris_bla napisał:

Mam pytanko i prosbe, czy ktos moze zobaczyc czy na Viscie 64bit C&C3 (demo) sie odpala? Bo
wlasnie przeczytalem na gry.wp wymagania tej gry i jest cos takiego napisane:

WYMAGANIA SYSTEMOWE

System operacyjny Windows XP / Vista (32-bitowy) Wiec na 64 bit nie dziala???


większość gier nie ma supoportu dla systemów 64bit, dlatego niewidze sensu kupowania takowego...może działaś a może nie... producent umywa ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 14:37, Dead-pl napisał:

większość gier nie ma supoportu dla systemów 64bit, dlatego niewidze sensu kupowania takowego...może
działaś a może nie... producent umywa ręce.


To po co 64 bit procki i 64 bit Windowsy? Tak dla jaj? Nie czaje tego ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 14:53, Kris_bla napisał:

> większość gier nie ma supoportu dla systemów 64bit, dlatego niewidze sensu kupowania takowego...może

> działaś a może nie... producent umywa ręce.

To po co 64 bit procki i 64 bit Windowsy? Tak dla jaj? Nie czaje tego ;-P


Dlatego, że za parę lat będą przydatne jak świat przejdzie na 64bit.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 15:04, sferis napisał:

Dlatego, że za parę lat będą przydatne jak świat przejdzie na 64bit.


To po co teraz to wszystko, nie trzeba bylo zrobic tego wszystkiego jak to bedzie potrzebne? ;-) Dziwne to :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Widząć tempo w jakim pojawiają się aplikacje 64bit...to nie wróżę temu projektowi dobrze....system może i fajny, ale bez aplikacji jest skazany na śmierć. A do gier już zwłaszcza się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 15:47, Dead-pl napisał:

Widząć tempo w jakim pojawiają się aplikacje 64bit...to nie wróżę temu projektowi dobrze....system
może i fajny, ale bez aplikacji jest skazany na śmierć. A do gier już zwłaszcza się nie nadaje.


To po co to robia? ;-P Jak to sie nie rozwinie, to co sie rozwinie? 128 bit aplikacje? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 16:06, Aedran Nailor napisał:

Czy gry wyprodukowane przed 2006 będą chodzić na Viście?


Działają WSZYSTKIE aplikacje oprócz 16bitowych.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że gry na viscie działają wolniej niz np. na xp. Czy to prawda? Jeżeli tak, to czy jest jakaś szansa że zostanie to poprawione? I kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 17:49, sferis napisał:

> Czy gry wyprodukowane przed 2006 będą chodzić na Viście?

Działają WSZYSTKIE aplikacje oprócz 16bitowych.

Pozdrawiam,
sferis


Okej, ja tam za bardzo nie wiem, które to są te 32-bitowe, ale pewnie większosć, bo wg Wikipedii architektura 32-bitowa zaczęła się w 1980. Czy pod Vistą będą działały takie klasyki, jak Dark Omen, Baldur''s Gate, Fallout, Gothic, Torment, Thief, Evil Islands, Divine Divinity.
Bo chciałbym zaopatrzyć się w Vistę, ale lubię zamierzam grać nie tylko w Crysis itp, ale też w to, co wymieniłem wyżej i im pokrewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 22:29, Taschon napisał:

> > /.../ > Bo chciałbym zaopatrzyć się w Vistę, /.../

Twoja sprawa, ale zapytam po co?
Ja zamierzam poczekać przynajmniej do wydania Service Packa 1.
Na dobrą sprawę, do dzisiaj starcza Windows 2000. Niektórym starcza Win98 SE. Po co przepłacać?
Jeśli trzeba przeinstalować system, to najmniej kłopotu jest z Win98 i Win2000. Ja już muszę za każdym razem reinstalując WinXP Home, dzwonić do Microsoftu. Bo "wyczerpałem limit" reinstalacji i już nie mogę bez telefonowania. Aktywują bez kłopotu, ale tracę równo 16 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 22:43, KrzysztofMarek napisał:

Twoja sprawa, ale zapytam po co?
Ja zamierzam poczekać przynajmniej do wydania Service Packa 1.

/ciach

Ja tez mam taki plan, ale jesli wczesniej beda gry na DX10 i Viste, to chyba bedzie trzeba wczesniej kupic... A jak czytam, ze na 64bit gry nie dzialaja i sa robione pod 32 bity, to sie zastanawiam po co zatem ta Vista cala jest i te procki 64 bit... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to Microsoft Windows Vista jest "wolniejszy" od swojego poprzednika o około 16%. Przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność w grach komputerowych. A jeżeli zostanie to w ogóle poprawione, to wraz z nadejściem Microsoft Windows Vista Service Pack 1. I najlepiej poczekaj z jego zakupem do czasu wydania tej poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 07:27, Kris_bla napisał:

> Twoja sprawa, ale zapytam po co?
> Ja zamierzam poczekać przynajmniej do wydania Service Packa 1.
/ciach

Ja tez mam taki plan, ale jesli wczesniej beda gry na DX10 i Viste, to chyba bedzie trzeba
wczesniej kupic... A jak czytam, ze na 64bit gry nie dzialaja i sa robione pod 32 bity, to
sie zastanawiam po co zatem ta Vista cala jest i te procki 64 bit... Ehhh...

a ja Ci powiem że mam system 64bity i jak na razie wszystkie gry które instałowałem mi działają czyli : NWN2,Oblivion,CS,Medieval2,hommV,rainbowsixvegas,COH,FEAR, Starcraft - wszystko to działa, a sam windows Vista lepiej działa i stabilniej np gdy korzystam z DC++ i ktoś odemnie sciągając ma transfer na poziomie 10MB/s(to nie pomylka mamy na kilku osiedlach sieć światłowodową-pospinane bloki światłowodami)to równocześnie mogę spokojnie oglądać film i robic 10 innych rzeczyi komp mi się nie zamula gdzie w XP zrobienie czegokolwiek w tym czasie było niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 08:20, LordYoghurt napisał:

Z tego co czytałem, to Microsoft Windows Vista jest "wolniejszy" od swojego poprzednika o około
16%. Przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność w grach komputerowych. A jeżeli zostanie to w ogóle
poprawione, to wraz z nadejściem Microsoft Windows Vista Service Pack 1. I najlepiej poczekaj
z jego zakupem do czasu wydania tej poprawki.


Oj, są różne opinie o Viście. Ja np. jestem bardzo zadowolony i wręcz przeciwnie Vista na moim sprzęcie chodzi szybciej niż XP, dlatego że o wiele lepiej wykorzystuje swojego zasoby! Praca jest bardziej sprawna, jest przyjemniejsza. Guild Wars chodzi szybciej na Viście niż XP. Jedynie na jednej rzeczy się właśnie zawiodłem, Macromedia Flash 8 mi nie chce działać ;/ A i dodam, że mam 32 bitową wersję.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować