Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów kontra Sniper: Ghost Warrior na antenie TVN CNBC

42 postów w tym temacie

Moim zdaniem termin wydania obu produkcji spowodowany jest zbliżającymi się wakacjami i większą ilością czasu wolnego a nie komunią, ale co ja tam się znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 07:31, Tenebrael napisał:

Co do mówienia, że CDP lepiej podchodzi do jakości, niż CI: panowie, panie, poczekajcie. [..]
Nie życzę źle Wiedźminowi 2, ale nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu, bo to, jaką
rzeczywiście politykę obrało CDP okaże się dopiero po premierze W2, gdy zobaczymy, CZYM
jest tak na prawdę ta gra.


Żaden gracz, który niejedno na ekranie widział i niejedną noc zarwał, nie próbowałby podważać faktu wyższości W2 nad produkcjami CI. Dlaczego więc to robisz? Spróbuj kilku produkcji CI i z ręka na sercu powiedz, że dorównują (lub chociaż się zbliżają do) do tego, co już pokazało CDPR.

Przestań. Po prostu przestań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 14:00, Vojtas napisał:

Żaden gracz, który niejedno na ekranie widział i niejedną noc zarwał, nie próbowałby
podważać faktu wyższości W2 nad produkcjami CI. Dlaczego więc to robisz? Spróbuj kilku
produkcji CI i z ręka na sercu powiedz, że dorównują (lub chociaż się zbliżają do) do
tego, co już pokazało CDPR.

Przestań. Po prostu przestań.


Nie, to Ty przestań. Jak można porównywać:

1. Gry z dwóch TOTALNIE różnych gatunków? Bezsens numer jeden.

2. Ogólny dorobek growy (City) do jednej gry (W2), która w dodatku nie miała jeszcze premiery? Bezsens numer dwa.

Ja jak najbardziej mogę powiedzieć, że jak dotychczas CDPR robiło świetne gry (w liczbie jednej). Bez problemu mogę powiedzieć, że Wiedźmin 1 bije na głowę Dragon Age 1, Dragon Age 2, Mass Effect, Obliviona, Fallout 3... to mogę powiedzieć, bo raz, że to gry z podobnego gatunku, a dwa, że MOGĘ je ocenić, bo już WYSZŁY.

Natomiast ocenianie z góry gry, w którą się jeszcze nie grało, która nawet nie miała premiery, i jaranie się, jaka to wspaniała, uważam za najgorszą formę fanboystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 17:45, Tenebrael napisał:

Nie, to Ty przestań. Jak można porównywać:


Nie przestanę.

Dnia 06.05.2011 o 17:45, Tenebrael napisał:

1. Gry z dwóch TOTALNIE różnych gatunków? Bezsens numer jeden.
2. Ogólny dorobek growy (City) do jednej gry (W2), która w dodatku
nie miała jeszcze premiery? Bezsens numer dwa.


Porównuję tylko ligę jakości, którą gra reprezentuje. Już Ci kiedyś ludzie na ten temat pisali, ale widzę, że to zignorowałeś. Na jednej szali mogę postawić cały worek gier CI, a na drugiej tylko jedną markę Wiedźmina (niezależnie od tego, czy będzie to jedna gra czy dwie gry, czy tylko zapowiedź). To nie zmienia faktu, że waga przechyli się gwałtownie na korzyść Redów. Nie akceptujesz tego, w porządku, ale takie są fakty. Obie firmy reprezentują kompletne inne podejście do jakości gier. Chciałbym, by CI zmieniło się, bo stać ich na to.

Dnia 06.05.2011 o 17:45, Tenebrael napisał:

Natomiast ocenianie z góry gry, w którą się jeszcze nie grało, która
nawet nie miała premiery, i jaranie się, jaka to wspaniała,


Nie trzeba mieć szklanej kuli ani być Pachterem, by zauważyć, że produkcje CI i CDPR dzieli KOSMOS.

Dnia 06.05.2011 o 17:45, Tenebrael napisał:

uważam za najgorszą formę fanboystwa.


Okej, możesz mnie nazywać fanbojem Redów czy tam Wiedźmina. Ale ja Cię będę nazywał Naczelnym Malkontentem Gram.pl. Pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

Nie przestanę.


Tak też myślałem.

Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

Porównuję tylko ligę jakości, którą gra reprezentuje.


Maszyna czasu, czy co? Wiedźmin 2 na razie nie prezentuje ŻADNEJ jakości, z tej prostej przyczyny, że go najzwyczajniej w świecie jeszcze NIE MA. To, co porównujesz, to swoje OCZEKIWANIA wobec W2 względem tego, co już WIESZ o grach CI. Czyli porównujesz dwie rzeczy, które mają się do siebie kompletnie nijak.

Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

Na jednej szali mogę postawić cały worek gier
CI, a na drugiej tylko jedną markę Wiedźmina (niezależnie od tego, czy będzie to jedna
gra czy dwie gry, czy tylko zapowiedź).


Nie można porównywać gier do marki. Jeśli chcesz porównywać gry - to porównuj gry. A jedyną grą CDPR do takiego porównania jest Wiedźmin 1. I tu się mogę o tyle zgodzić, że jeśli już robić takie naciągane porównanie z dwóch odmiennych stron galaktyki, to tak. jakościowo jako gra W1 wypada lepiej niż dowolna gra CI, którą weźmiesz do porównania.

Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

To nie zmienia faktu, że waga przechyli się gwałtownie
na korzyść Redów. Nie akceptujesz tego, w porządku, ale takie są fakty.


Fakty są takie, że takie porównanie jest, za przeproszeniem, kompletnie z dupy. To tak, jakbym porównywał Baldur''s Gate do Quake''a. Który jest lepszy? Odpowiedź jest prosta - ŻADEN, bo to dwie zupełnie inne gry.

Albo lepiej - jakbym porównywał Torment''a do Duke Nukem Forever, czyli gry z innych gatunków, w dodatku jedną, która wyszła, a drugą, której jeszcze nie ma, w której nawet demo nie grałem. Kompletny bezsens.

Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

Nie trzeba mieć szklanej kuli ani być Pachterem, by zauważyć, że produkcje CI i CDPR
dzieli KOSMOS.


DOTYCHCZASOWE produkcje? Ok, niech Ci będzie, choć to mocno naciągane porównywanie. Ale ok. Natomiast przyczepiłem się głównie tego, że już piszesz, jaki to Wiedźmin 2 JEST lepszy od gier CI. Nie jest, bo go jeszcze nie ma, i nie masz możliwości oceny.

Dnia 06.05.2011 o 19:20, Vojtas napisał:

Okej, możesz mnie nazywać fanbojem Redów czy tam Wiedźmina. Ale ja Cię będę nazywał Naczelnym
Malkontentem Gram.pl. Pasuje?


Pasuje. Wolę być Wielkim Królem Marud, niż fanboy''em.

EDIT: Zresztą, jeśli o marudzenie idzie, to ja nie marudzę w tym temacie, że Wiedźmin 2 będzie ZŁY. Marudzę, że fanboy'e już oceniają, jaki to ten W2 jest, mimo, że gra nie miała jeszcze premiery.

Ale w sumie ok. Ja Ci mówię w takim razie, że City Interactive jest 100 razy lepsze od RED'ów. Bo ich seria Sniper, począwszy od części 7-mej, jest naprawdę genialna, a Wiedźmin, od części 3 wzwyż to chłam. Że tych gier jeszcze nie ma? Ok, ale przecież swoją postawą pokazujesz, że bawienie się we wróżkę jest cacy. To się bawmy - a że wychodzi z tego kompletny kretynizm, to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie przestanę.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

Tak też myślałem.


No to już mnie trochę znasz.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

> Porównuję tylko ligę jakości, którą gra reprezentuje.
Maszyna czasu, czy co? Wiedźmin 2 na razie nie prezentuje ŻADNEJ jakości, z tej prostej
przyczyny, że go najzwyczajniej w świecie jeszcze NIE MA.


Czyli nie widziałeś żadnych zapowiedzi, filmików, screenshotów, nie czytałeś sprawozdań dziennikarzy? To chyba miałem przewidzenia.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

To, co porównujesz, to swoje OCZEKIWANIA wobec W2 względem tego,
co już WIESZ o grach CI. Czyli porównujesz dwie rzeczy, które mają się do siebie
kompletnie nijak.


Oczywiście. Że nie. Na podstawie wszystkich dostępnych materiałów w sieci, a także relacji osób, które grały (np. tych zaproszonych na konferencję CDP) da się wiele rzeczy wywnioskować zarówno na plus jak i minus - ale fakt, że gra jeszcze nie miała premiery, jakoś C nie przeszkadzało, nie omieszkałeś zrobić w innych wątkach). I choć tylko część obrazu jest znana i tak to wystarcza, by stwierdzić, że CI to po prostu inna liga.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

Fakty są takie, że takie porównanie jest, za przeproszeniem, kompletnie z dupy. To tak,
jakbym porównywał Baldur''s Gate do Quake''a. Który jest lepszy? Odpowiedź jest prosta
- ŻADEN, bo to dwie zupełnie inne gry.


Kompletnie nie rozumiesz, co miałem na myśli. Porównywałem jakość - i skoro już podałeś Q i BG, to mogę z całą stanowczością stwierdzić, że obie te gry są znakomite - choć w Q liczy się właściwie tylko multi, singiel jest do bani. :)

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

Albo lepiej - jakbym porównywał Torment''a do Duke Nukem Forever


No i znowu - jakość oby tych gier jest znakomita. Nie porównuję mechaniki, tylko klasę jakościową, do której produkcja przynależy.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

Pasuje. Wolę być Wielkim Królem Marud, niż fanboy''em.


Okej, zanotowałem.

Dnia 06.05.2011 o 20:26, Tenebrael napisał:

EDIT: Zresztą, jeśli o marudzenie idzie, to ja nie marudzę w tym temacie, że Wiedźmin
2 będzie ZŁY. Marudzę, że fanboy''e już oceniają, jaki to ten W2 jest, mimo, że gra nie
miała jeszcze premiery.


OK, pamiętaj, co mówiłem, gdy będziesz zachwalał grę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 23:22, Vojtas napisał:

Czyli nie widziałeś żadnych zapowiedzi, filmików, screenshotów, nie czytałeś sprawozdań
dziennikarzy? To chyba miałem przewidzenia.


Widziałem. I na tej podstawie mogę powiedzieć, że W2 ZAPOWIADA się nieźle. I tyle, nic więcej. Ale prognozowana jakość to za mało, by już porównywać grę z produkcjami, które już MIAŁY premierę.

Ponadto, wybacz, ale nieraz zapowiedzi twórców, udostępniane materiały czy prasowe informacje/oceny mają się nijak do tego, jaka gra jest w praktyce, jak oceniają ją gracze. Aby daleko nie szukać, wystarczy spojrzeć na Dragon Age 2, który od prasy dostał bardzo dobre oceny (na poziomie 80% średnio), a opinie graczy są BARDZO mieszane.

Dnia 06.05.2011 o 23:22, Vojtas napisał:

Oczywiście. Że nie. Na podstawie wszystkich dostępnych materiałów w sieci, a także relacji
osób, które grały (np. tych zaproszonych na konferencję CDP) da się wiele rzeczy wywnioskować
zarówno na plus jak i minus - ale fakt, że gra jeszcze nie miała premiery, jakoś C nie
przeszkadzało, nie omieszkałeś zrobić w innych wątkach). I choć tylko część obrazu jest
znana i tak to wystarcza, by stwierdzić, że CI to po prostu inna liga.


Nie, nie wystarcza, by cokolwiek twierdzić. Patry przykład wyżej.

A co do moich ocen W2, to jasno twierdzę, że to jedynie moje przypuszczenia, a nie FAKTY, jak to Ty próbujesz sprzedawać swoje opinie.

Dnia 06.05.2011 o 23:22, Vojtas napisał:

Kompletnie nie rozumiesz, co miałem na myśli. Porównywałem jakość - i skoro już podałeś
Q i BG, to mogę z całą stanowczością stwierdzić, że obie te gry są znakomite - choć w
Q liczy się właściwie tylko multi, singiel jest do bani. :)


Ok, można ewentualnie robić takie porównania. Ale by cokolwiek porównać, obie gry muszą mieć choćby ten sam status. Gry CI znasz, bo już wyszły. W2 znasz jedynie z zapowiedzi i relacji prasowych, które, jak pokazuje praktyka (patrz wyżej) nieraz są dość mało wiarygodnym źródłem informacji.

Dnia 06.05.2011 o 23:22, Vojtas napisał:

> Albo lepiej - jakbym porównywał Torment''a do Duke Nukem Forever

No i znowu - jakość oby tych gier jest znakomita. Nie porównuję mechaniki, tylko klasę
jakościową, do której produkcja przynależy.


A na jakiej podstawie twierdzisz, że jakość DNF JEST znakomita? Przecież ta gra jeszcze nie wyszła, nie było dema, a nawet tych Twoich ukochanych zapowiedzi prasowych. Znowu - porównujesz coś, co wyszło, ze swoją WIZJĄ tego, co dopiero wyjdzie.

Dnia 06.05.2011 o 23:22, Vojtas napisał:

OK, pamiętaj, co mówiłem, gdy będziesz zachwalał grę. :D


Luz. Jak dotąd zawsze zaznaczałem, że takie i takie twierdzenie, to jedynie moje predykcje, a nie jakieś "fakty". Więc i ten tydzień do premiery się utrzymam w tym zachowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

Widziałem. I na tej podstawie mogę powiedzieć, że W2 ZAPOWIADA się nieźle. I tyle, nic
więcej. Ale prognozowana jakość to za mało, by już porównywać grę z produkcjami, które
już MIAŁY premierę.


To wystarcza. Przy okazji zobacz sobie nowy film nt. świata:
http://www.gametrailers.com/game/the-witcher-2-assassins-of/12906

Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

Ponadto, wybacz, ale nieraz zapowiedzi twórców, udostępniane materiały czy prasowe informacje/oceny
mają się nijak do tego, jaka gra jest w praktyce, jak oceniają ją gracze.


Nie mówię o zapowiedziach, mówię o sprawozdaniach niezależnych - wypowiadały się na tym forum osoby, które grały, a nie są dziennikarzami ani osobami powiązanymi z CDP (o ile dobrze pamiętam Wojman, Owca i Fang). Oprócz tego są też relacje dziennikarzy spoza głównego nurtu, których nie wiąże żadna umowa np. w spawie reklam. To tylko niektóre przykłady, a jest ich więcej.

Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

Aby daleko nie szukać, wystarczy spojrzeć na Dragon Age 2,
który od prasy dostał bardzo dobre oceny


Zależy od jakiej prasy. Rock, Paper, Shotgun było delikatnie mówiąc niezadowolone. Jedna z nielicznych stron gamingowych (właściwie blogów), które trzymają poziom. Może dlatego że są stricte pecetowe i spoza głównego nurtu.

Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

Nie, nie wystarcza, by cokolwiek twierdzić. Patry przykład wyżej.


Oczywiście, że wystarcza. Czego jeszcze chcesz? Streszczenia fabuły? A może pokazania pierwszych 3 aktów?

Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

A co do moich ocen W2, to jasno twierdzę, że to jedynie moje przypuszczenia, a nie FAKTY,
jak to Ty próbujesz sprzedawać swoje opinie.


Niczego nie sprzedaję. To wciąż jest moja opińja a nie ewangelia - jednak ta opińja jest w pełni uzasadniona. Ja nie każę Ci się z nią zgadzać przecież.

>>> Albo lepiej - jakbym porównywał Torment''a do Duke Nukem Forever
>> No i znowu - jakość oby tych gier jest znakomita. Nie porównuję mechaniki, tylko
>> klasę jakościową, do której produkcja przynależy.

Dnia 07.05.2011 o 07:43, Tenebrael napisał:

A na jakiej podstawie twierdzisz, że jakość DNF JEST znakomita?


A sorry, wypowiedziałem się o DN3D, przeoczyłem dopisek Forever. Zasugerowałem się poprzednim przykładem z Q i BG. ;) W przypadku DNF nie jestem już taki pewien jak z W2, ale sądzę, że będzie to przynajmniej dobra gra, którą warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vojtas, ja się powtórzę: oceniać cokolwiek można dopiero, gdy się to samemu przetestowało. I tyle. Wcześniej można tworzyć przewidywania, oczekiwania etc. A już tym bardziej nie można PORÓWNYWAĆ gier, które wyszły, do tych, które jeszcze premiery nie miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jest jeszcze trzecia strona medalu - synergia.

Jasne, CI i CDP (oraz inne polskie wydawnictwa/developerzy) są dla siebie konkurencją, ale jednocześnie budują coś, co śmiało można nazwać polskim rynkiem gier komputerowych. Na tym zyskujemy wszyscy - jedni motywują drugich, a drudzy trzecich itd. Wiedźmin dał ostro radę, Sniper też ma swoje mocne strony, Call of Juarez był przez niektórych nazywany najlepszym growym westernem ostatnich czasów. Dzięki temu, gdy na chwilę zapomnimy czego wątek dotyczy, możemy rozmawiać o polskich grach na arenie międzynarodowej - z pozoru nieosiągalnym marzeniu nas wszystkich jeszcze kilka lat temu!

Nie wiem jak Was, ale mnie ten fakt cieszy na tyle, żeby nie skupiać się na konfliktach, a raczej zwrócić uwagę ku temu, że w ogólnym rozrachunku zyskujemy na tym wszyscy. Gry i ich producenci to fajny wspólny mianownik, ale, IMHO, nie dla wzajemnej agresji :).

Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 14:00, Vojtas napisał:

Żaden gracz, który niejedno na ekranie widział i niejedną noc zarwał, nie próbowałby
podważać faktu wyższości W2 nad produkcjami CI. Dlaczego więc to robisz? Spróbuj kilku
produkcji CI i z ręka na sercu powiedz, że dorównują (lub chociaż się zbliżają do) do
tego, co już pokazało CDPR.

Tak z ciekawości spytam: Czy grałeś w jakieś gry od CI? W ich przygodówki czy chociaż niesławnego Snipera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2011 o 11:57, Namaru napisał:

Tak z ciekawości spytam: Czy grałeś w jakieś gry od CI? W ich przygodówki czy chociaż
niesławnego Snipera?

Ćśśiiii..... Dla niektórych czas się zatrzymał kilka lat temu, a CI nadal produkuje kioskowe gierki.
Niektórzy nie wiedzą, że gry CI posiadają lepszą fabułę niż pseudo-erpego-nawalanki jaką jest Wiedźmin i prawdopodobnie Wiedźmin 2 (z zapowiedzi wynika jak dla mnie średniak - liche dialogi, zręcznościowa walka, kwestie techniczne przemilczę).
Niektórzy przedkładają długość fabuły nad jakość, dlatego wolą Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:57, Namaru napisał:

Tak z ciekawości spytam: Czy grałeś w jakieś gry od CI? W ich przygodówki czy chociaż
niesławnego Snipera?


Tak, grałem w jedną przygodówkę. Reszty nie grałem, wystarczyło mi to, co zobaczyłem i wyczytałem w sieci. Nie piracę gier, więc szanuję swoje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:50, Vojtas napisał:

Tak, grałem w jedną przygodówkę. Reszty nie grałem, wystarczyło mi to, co zobaczyłem
i wyczytałem w sieci. Nie piracę gier, więc szanuję swoje pieniądze.


No to jeszcze lepiej - porównywanie gier, w które się nie grało, do gry, która nie wyszła. No comments...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 06:52, Tenebrael napisał:

No to jeszcze lepiej - porównywanie gier, w które się nie grało, do gry, która nie wyszła.
No comments...


Trzeba wskoczyć do szamba, by zorientować się, że jest ohydne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 17:50, kindziukxxx napisał:

Jak redaktor spytał się czy Wiedźmin jest specjalnie wypuszczony na komunię to dziękuję
:)

Mój ulubiony fragment, full wypas profeska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 20:58, Robert_City napisał:

IMHO, jest jeszcze trzecia strona medalu - synergia.



3 strona medalu ? Hah, ale dowaliłeś. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować