Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – pierwsza recenzja na świecie w CD-Action!

263 postów w tym temacie

Smuggler napisał, że z wątkiem pobocznym można wynik spokojnie przemnożyć x2:
Cytat:
"mystic8 - nie, nie obiecywali duzo godzin grania. Ba, mowili ze GLOWNY watek bedzie krotszy niz w jedynce, a tam mial ok. 30 godzin. Ale z misjami pobocznymi smialo mozesz to przemnozyc przez 2."

Pisał też, że grali na mocno wypasionym sprzęcie i dopiero później zrobią test na czymś "normlanym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz. recki cda nie są miarodajne, rzetelne itp.? recenzja to zdanie tylko i wyłącznie autora. zamiast pisać takie bzdury poczekajcie na premiere, zagrajcie i napiszcie swoją recenzję. kolejna sprawa kupowanie gier w oparciu na recenzje... coś co komuś sie spodobało niekoniecznie musi Tobie i na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by razem wyszło 50 godzin to był by wynik dość dobry. Zagram sam i zobaczę. I liczę ze to będą
najpiękniejsze godziny przed ekranem.

16 zakończeń nawet razy te24 godziny daje = 384 godziny :)

Mam nadzieje ze w grze będzie licznik i zmierzę sobie czas gry bez zegarka. Chyba ze po grze wyjdzie dodatek co wydłuży rozgrywkę jak większość firm stosuje inne firmy a sadze ze CDP RED o tym juz pomyślało i gorsi nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:18, Tenebrael napisał:

"CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko
Mass Effect 2"


I na tym w zasadzie można by poprzestać. Jeśli gra, kreowana na hardcore''owego, rdzennego
cRPG''a stawiana jest na równi z (całkiem niezłą, ok) grą AKCJI z ELEMENTAMI cRPG, to
nie ma w zasadzie o czym rozmawiać. Ale co tam, lećmy dalej...

"Niespieszne przejście całości zajmuje zaś około 24 godzin."

cRPG na 24 h?! W dodatku przechodzony "NIESPIESZNIE" ??!! Wybaczcie, że napiszę ostro,
ale to już nie jest miernota, ale wręcz ŻENADA. Dla porównania, ostatnią platformówkę/siekankę,
jaką przechodziłem (skądinąd bardzo dobrą, ale to tylko sieka...), czyli Darksider, przeszedłem
w niespełna 30 h... Nie mówiąc o tym, że choćby, z dawniejszych czasów, sam dodatek do
Baldurs Gate 2, Tron Bhaala, przechodziło się w jakieś 40 h. Liniowego slashera, czyli
Icewind Dale, podobnie...

Jak zazwyczaj mnie denerwowało twoje narzekanie, tak tu się muszę zgodzić.
Przy "fabularnie dorównuje Mass Deffectowi 2" miałem ochotę przestać czytać a to sam początek recenzji. :D Przecież to pierdolnąć GAZETĄ o ścianę ma się ochotę jak się czyta że schematyczność fabularna BioWare jest taka świetna.

Co do czasu grania to też niefajnie, jedynka mi przy drugim przechodzeniu zajęła chyba coś około dwóch razy dłużej. Choć jak napisał Lordpilot - jeśli takie replayability jak to w CDA piszą to prawda to bardzo dobrze.
Mnie Fallout również dużo nie zajął.


Ale wydaje mi się że Wiedźmin 2 jest tak czy siak lepszy niż Borelivion który to dostał 10, zgodnie z tym W2 powinien mieć... z 20/10.

Aha - z ośmiu stron recenzji dostajemy trzy. Dwie to otwieracz, i dalej na każdej stronie, górna połowa kartki to screeny a dolna to tekst. ;p

Aha 2 - na oficjalnym forum Wiedźmina ktoś przetłumaczył recenzję na angielski żeby i za granicą mogli sobie poczytać, też narzekają że jeśli dla kogoś ME oznacza jakość fabuły a 24 godziny usatysfakcjonuje graczy głodnych długich scenariuszy to nie powinien brać się za recenzowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szerokie ukazanie recki CDA bo nie mam zamiaru kupować tego czasopisma.

Moje przewidywania były słuszne. Otrzymamy przeciętną gierkę fabularnie na poziomie beznadziejnego ME2 z gejowską (nie sapkowską) grafiką/designem. Gra będzie też bardziej zręcznościowa czyli na filmikach dobrze wysłuwałem wnioski, że to będzie slasher z elementami RPG. Tak samo spłycenie systemu diaolgów. Jeszcze to chwalenie się CDP elementami seksu w grze. I te 24h na przejście gry, Żenada. Jedynie za co mogę pochwalić CDP to marketing, potrafią niesamowicie zareklamować swoją grę, klakierni CDP i tak kupi i będzie uważac ich za bogów. Ja nie jestem głupi i się nie dam nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnieliście mi, że właśnie dzisiaj wyszedł kolejny numer CD Action ;)

See ya! Wsiadam na rower i czym prędzej do sklepu ;]

EDIT: Są spoilery? Muszę wiedzieć, bo nienawidzę dowiadywać się czegokolwiek co chciałem odkryć sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przeczytałem recenzję. Ogólne wrażenia pozytywne, ale ile z tego przekolorowania związanego z zachwytem recenzenta - się okaże. 24 godziny zabawy, jeśli będą intensywne i pozbawione bezproduktywnego łażenia po świecie, to całkiem przyzwoity wynik.

No i dalej nie dowiedziałem się niczego na temat nawigacji - czyli znaczników związanych z zadaniami na mapie. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie czytuję CD-A więc o aktualnym poziomie recek się nie wypowiem, ale kiedyś mieli trafne oceny, w większości odpowiadające temu co obiektywnie mógłbym o grze powiedzieć. Jestem skłonny udzielić im kredytu zaufania i zawierzyć że ocena jest obiektywna i nie wpłynęły na nią żadne hmmmm... czynniki zewnętrzne, co, będąc szczerym, czasem zdarzało się tak CD-A jak i innym czasopismom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 17:43, wojcio102 napisał:

EDIT: Są spoilery? Muszę wiedzieć, bo nienawidzę dowiadywać się czegokolwiek co
chciałem odkryć sam.


Spoilerów jest od cholery, więc radzę omijać tę recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz serio czy tak tylko, dla żartu? Naprawdę chcę się dowiedzieć czy mogę bez problemu poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisali, że "fabularnie dorównuje Mass Effectowi 2"? Naprawdę? Na miłość boską, fabuła w ME2 jest fajnie prowadzona, interesująca i w ogóle, a sama gierka jest całkiem fajna... ale zdecydowanie nie czegoś takiego oczekiwałbym od Wiedźmina 2, jeżeli kiedykolwiek bym w niego zagrał. No i przy 100h Wiedźmina jeden 24h dwójki wypadają nader niesatysfakcjonująco.

A tak w ogóle, Wiedźmin 2 był kreowany na gracza "rdzenno"RPGowego, hardcore''owego i tak dalej? Może nie śledzę informacji o tej grze z zapartym tchem, ale jedynka taka nie była i w życiu bym nie pomyślał, że dwójka miałaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisali, że Wiedźmin 2 dorównuje Mass Effectowi 2, tylko na odwrót. To dzieło Bioware jest jedynym, które może się zbliżyć do naszej rodzimej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie widzę w tym temacie się szerzy. Spoilery? Gdzie? Chyba każdy wie, jak zakończyła się saga. Nawet jeśli nie czytał jej, to musiał być tego świadom ze względu na to, że wszyscy przed premierą rozważali to, jak twórcy wytłumaczą postać Geralta jako głównego bohatera. Żadnych spoilerów z dwójki nie zauważyłem, bo chyba nikt nie uważa za nie wymienienie kilku postaci, z którymi spotkamy się po drodze. Pierwszy Wiedźmin i 100h? Śmiechu warte. Grę przeszedłem w 2 tygodnie, grając góra po 2h dziennie (o ile w ogóle), tak więc nie przesadzajmy. I nie, nie przechodziłem jedynie głównego wątku. Właśnie jestem w trakcie ponownego przechodzenia, zobaczymy ile będzie tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale jak procenty są dla ciebie jakimś wyznacznikiem.. porównaj 9+ dla Gothica 3 w CDA ze średnią światową na poziomie 65%.

Tak tylko G3 jest oceniany w krajach takich jak Polska , Niemcy czy Austria za grywalnosc a nie za bledy tak jak w Stanach czy Wielkiej Brytanii . Tam mają swoje ''Ble(k) Opsy'' i inne ''wysoko budzetowe'' produkcje . W stanach G3 zostało odrzucone a BO został hitem roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego jechania po CDA. Wiadomo było kiedyś o niebo lepiej, ale mimo to dalej są najlepsi. Cały ten hype na Wiedźmina mnie do gry wręcz zniechęcił:P. Dlatego ja najpierw kupię Fable III:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej domniemanej długości gry- pierwszego Wiedźmina za cholerę nie umiałem powtórzyć. To jest, przy pierwszym przejściu ominąłem dużo questów, a przynajmniej tak mi się wydaję, ale za nic nie mogłem się przebić przez pierwszą godzinę gry. Tak samo było z ME i sagą BG, a dla mnie to ogromny minus jeśli gra jest albo udaje że jest cRPG. A krótsze gry łatwiej powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś kawałek i gry RPG jak będą miały więcej niż 20 godzin to będzie znakomicie, długości gry idą w złym kierunku do ceny jaką wystawiają. Niby stawiają na jakoś ale jakość to nie wszystko.

Rozumiem jak wyciąganie z gry max nie daje pozytywów bo rozgrywka się robi nudząca, ale bez przesady.
I oczywiście czasy dodatków nadeszły, dodatkowy zarobek dla firm, gorzej dla graczy.

Jestem ciekaw ile po premierze wyjdzie dodatków do Wiedźmina 2, oby raczej nie przesadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka rzeczy nie podobało mi się w recenzji.
porównanie TW2 z ME2.
ocena 9+, chciałem 10
ten minus z zakonczeniem (mam nadzieję że nie będzie az tak zle)
no i te sławne juz 24h. Chyba ze wszystkimi zadaniami, tzn. gra zrobiona na FULLL zajmie nam około 60-70h, a moze i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować