Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 20:05, Karharot napisał:

po czym pójdź do Navarro i zabij wszystko co się rusza. W końcu tak też można rozwiązać
tą sprawę.

wcześniej przydało by się skołować samochód, inaczej będzie problem z wyniesieniem z bazy tych megaton broni energetycznych oraz amunicji do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, w końcu skoro już i tak się zabija to nie należy zapominać o ograbianiu zwłok, w końcu szkoda aby loot się marnował:D
Samochód rzeczywiście się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, snajperką rozwaliłem wieżyczki w Bazie Bojowej Sierra, po czym rozwaliłęm wejście tym armatopodobnym urządzeniem. W bazie jest miodzio, tyle powiem. Pancerz bojowy mam, tyle amunicji i broni (przy okazji... czy na niższym piętrze też jest taka ładna niespodzianka w postaci amunicji i broni? ^^) . Ponaddto już mam ten pancerz wspomagany (no ten co można znaleźć w Navarro) .

btw. co zrobić, aby zdobyć samochód? widać mnie się przyda, bo mam nieco już broni. xD
btw2. gdzie jest karta, która umożliwi wyjście temu Szponowi Śmierci w Navarro?
btw3. dlaczego nie mogę naprawić mechanicznego pieska? Naprawę mam niską, Vic raczej do środka nie wejdzie, a piesek się denerwuje, jak chcę mu tę brakującą część dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do auta, to można je

Spoiler

kupić o ile pamiętam w norze, ale potrzebna będzie też jedna część z redding (jest w jednym z tamtejszych wraków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:49, sig. napisał:

Co do auta, to można je

Spoiler

kupić o ile pamiętam w norze, ale potrzebna będzie też jedna
część z redding (jest w jednym z tamtejszych wraków)


To, że kupić to wiem, ale w Gecko (chyba Skeeter się ten gościu nazywał) daje jakieś narzędzia też.

btw. jak wyleczyć się, kiedy mam rangę "Ćpun"? :/ Użyłem z ciekawości Jet''u, ale nie wiedziałem, że za pierwszym razem się uzależnię (pisało, że silnie uzależniający, ale nie wiedziałem, że aż tak) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auć. Następnym razem spróbuj powstrzymać swoją ciekawość. Szanse uzależnienia od Jetu wynoszą 50%, co gorsza w przeciwieństwie do wszystkich innych prochów uzależnienie nie mija z czasem więc odczekanie tygodnia nic nie da. Jedynym sposobem na wyleczenie się z tego jest użycie antidotum na Jet które uzyskasz jeśli wykonasz questa dla doktora Troya z Kryptopolis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:40, Karharot napisał:

Auć. Następnym razem spróbuj powstrzymać swoją ciekawość. Szanse uzależnienia od Jetu
wynoszą 50%, co gorsza w przeciwieństwie do wszystkich innych prochów uzależnienie nie
mija z czasem więc odczekanie tygodnia nic nie da. Jedynym sposobem na wyleczenie się
z tego jest użycie antidotum na Jet które uzyskasz jeśli wykonasz questa dla doktora
Troya z Kryptopolis.

Właściwie to po potyczce ze stadem centaurów potrzebowałem Jet''u, aby przeżyć. Nie miałem Rad-X, a obrażenia otrzymywałem od trucizny i przedawkowania superstimpaków.
Co do doktora to chodzi ci o tego w Krypcie 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, Dr Troy znajduje się w Krypcie 8 która jest w mieście nazwanym Kryptopolis (północno-wschodnia część mapy świata). Warto porozmawiać też z lekarzem w Redding (o problemach z uzależnieniem od Jetu) i z Myronem w Stajniach (niedaleko Nowego Reno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:52, Karharot napisał:

Nie, Dr Troy znajduje się w Krypcie 8 która jest w mieście nazwanym Kryptopolis (północno-wschodnia
część mapy świata). Warto porozmawiać też z lekarzem w Redding (o problemach z uzależnieniem
od Jetu) i z Myronem w Stajniach (niedaleko Nowego Reno).

Acha, dzięki. Spróbuję.

Mam jeszcze parę pytań:
-co obniża to, że postać jest ćpunem?
-(wiem, że to zabrzmi głupio, ale mam nerwicę i mnie to gnębi od paru godzin) czy jak jestem ćpunem w grze to nie będę nim na prawdę?
-mam broń lekką na ponad 150%, jaka jest najsilniejsza broń z tej kategorii? i oczywiście jak ją zdobyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-co obniża to, że postać jest ćpunem?

Współczynniki - percepcję, zręczność itp. zależnie od narkotyku. Efekty znikają po zażyciu dawki narkotyku, od którego się uzależniło,

Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-(wiem, że to zabrzmi głupio, ale mam nerwicę i mnie to gnębi od paru godzin) czy jak
jestem ćpunem w grze to nie będę nim na prawdę?

raczej nie ;) a przynajmniej z grą by to miało niewiele wspólnego. Po prostu nie próbuj żadnych narkotycznych używek w realnym życiu. Tyle,

Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-mam broń lekką na ponad 150%, jaka jest najsilniejsza broń z tej kategorii? i oczywiście
jak ją zdobyć :D

Nie pamiętam która, więc dla pewności podam dwie naprawdę mocne:
- Pancor Jackhammer - chyba w Broniach Nowego Reno, albo w San Francisco. Strzela seriami, w przeciwieństwie do:
- Karabinu Gaussa M72 - ta chyba jednak jest mocniejsza, spotykana bodajże w Sierra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-co obniża to, że postać jest ćpunem?

Efekty są zawsze wypisywane w panelu informacyjnym. Poza tym możesz porównać sobie staty sprzed jak i po zostaniu ćpunem. Tak samo jest z innymi używkami.

A broń co hallas wspomniał to Karabin snajperski DKS-501. Przy celowaniu w oczy to jeden strzał i po przeciwniku. Do zdobycia w Vault City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-mam broń lekką na ponad 150%, jaka jest najsilniejsza broń z tej kategorii? i oczywiście
jak ją zdobyć :D

Pistolet działający na tą samą amunicję co działko Bozar - .223 FMJ.
Co prawda PPK12 Gauss Pistol jest mocniejszy i pożera mniej AP przy strzelaniu ale za to ciężej jest z amunicją i można go mieć dopiero pod koniec gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-co obniża to, że postać jest ćpunem?


To zależy od czego jesteś uzależniony. W przypadku Jetu efekty są następujące: Siła -1, Percepcja -1, Punkty Akcji -2.

Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-(wiem, że to zabrzmi głupio, ale mam nerwicę i mnie to gnębi od paru godzin) czy jak
jestem ćpunem w grze to nie będę nim na prawdę?


...
To zależy tylko od tego czy bierzesz coś naprawdę czy też nie. Mogę Cię jedynie zapewnić że nawet gdybyś chciał to nie uda Ci się uzależnić od Jetu:)

Dnia 05.01.2009 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

-mam broń lekką na ponad 150%, jaka jest najsilniejsza broń z tej kategorii? i oczywiście
jak ją zdobyć :D


To będzie zapewne Karabin Gaussa M72, najłatwiej jest go kupić w San Francisco choć można go zdobyć też na inne sposoby np. zabijając szeryfa w RNK. Możesz jednak używać innych broni np. H&K G11(E) też jest całkiem niezły podobnie jak Pancor Jackhammer (ten ostatni ma tą zaletę że znacznie łatwiej zdobyć do niego amunicję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:58, Karharot napisał:

...

Ciężko się nie zgodzić

Dnia 05.01.2009 o 19:58, Karharot napisał:

To zależy tylko od tego czy bierzesz coś naprawdę czy też nie. Mogę Cię jedynie zapewnić
że nawet gdybyś chciał to nie uda Ci się uzależnić od Jetu:)

A co do tego nie byłbym taki pewien. Przypomina mi się anegdotka o kobiecie, która wmówiła sobie że jest w ciąży i miała wszelkie "symptomy" oprócz dziecka. Kto wie czy człowiek nie jest sobie w stanie wmówić uzależnienia od Jeta ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyklnijcie mnie! Spalcie na stosie jak heretyka! Rozwalcie głowę żelazkiem!Spuście mnie gołym tyłkiem po nieoszlifowanej desce do wanny z jodyną, ale ja...Nie grałem w nic z Fallout-ów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:09, Hubi Koshi napisał:

A co do tego nie byłbym taki pewien. Przypomina mi się anegdotka o kobiecie, która wmówiła
sobie że jest w ciąży i miała wszelkie "symptomy" oprócz dziecka.


"Ciąża urojona" czy jakoś tak. Ponoć facetom też się to może przydarzyć. <no comments>

Dnia 05.01.2009 o 20:09, Hubi Koshi napisał:

Kto wie czy człowiek nie jest sobie w stanie wmówić uzależnienia od Jeta ^^


Jeśli już to wolałbym sobie wmówić uzależnienie od Refrainu, powspominałbym sobie czasy gdy po raz pierwszy grałem w Fallouty czy Baldury:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania! :))

Zastanawiam się nad karabinem Gaussa a Pancor Jackhammer. Lubię patrzeć, jak strzela się seriami i krytykiem przeciwnika wykańcza, tylko co jest poręczniejsze? I w co włazi więcej ammo?

btw. nadal jestem ćpunem... tej Myron nie robi mi antidotum na Jet... :/

I jeszcze jedno pytanie: widziałem kiedyś screena, na którym gościu grał w FO2, a miał celowanie podobne do V.A.T.S. z FO3... o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:56, Kalejdoskop86 napisał:

Zastanawiam się nad karabinem Gaussa a Pancor Jackhammer. Lubię patrzeć, jak strzela
się seriami i krytykiem przeciwnika wykańcza, tylko co jest poręczniejsze? I w co włazi
więcej ammo?


Karabin Gaussa (magazynek na 20 naboi) ma jedynie ogień pojedynczy, z Pancor Jackhammera (magazynek na 10 naboi) można strzelać zarówno ogniem pojedynczym jak i trzystrzałowymi seriami.

Dnia 05.01.2009 o 20:56, Kalejdoskop86 napisał:

btw. nadal jestem ćpunem... tej Myron nie robi mi antidotum na Jet... :/


Musisz mieć odpowiednio wysoko rozwinięty współczynnik nauki, jeśli nie jesteś naukowcem to zaprowadź Myrona do dr Troya a razem powinni coś wykombinować.

Dnia 05.01.2009 o 20:56, Kalejdoskop86 napisał:

I jeszcze jedno pytanie: widziałem kiedyś screena, na którym gościu grał w FO2, a miał
celowanie podobne do V.A.T.S. z FO3... o.0


Celowanie V.A.T.S. jest oparte na systemie celowania z oryginalnych Falloutów, większość broni ma możliwość oddawania strzałów mierzonych które kosztują o 1 PA więcej ale za to można wtedy celować w konkretną część ciała przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:07, Karharot napisał:

Karabin Gaussa (magazynek na 20 naboi) ma jedynie ogień pojedynczy, z Pancor Jackhammera
(magazynek na 10 naboi) można strzelać zarówno ogniem pojedynczym jak i trzystrzałowymi
seriami.

Hmm, to już nie wiem. Głównie chodzi mi o to, co jest silniejsze.

Dnia 05.01.2009 o 21:07, Karharot napisał:

Musisz mieć odpowiednio wysoko rozwinięty współczynnik nauki, jeśli nie jesteś naukowcem
to zaprowadź Myrona do dr Troya a razem powinni coś wykombinować.

Myślałem o tym... sprawdzę. ;)

Dnia 05.01.2009 o 21:07, Karharot napisał:

Celowanie V.A.T.S. jest oparte na systemie celowania z oryginalnych Falloutów, większość
broni ma możliwość oddawania strzałów mierzonych które kosztują o 1 PA więcej ale za
to można wtedy celować w konkretną część ciała przeciwnika.

I jak to uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 21:14, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm, to już nie wiem. Głównie chodzi mi o to, co jest silniejsze.


Karabin Gausa. Zadaje prawie dwa razy większe obrażenia i ma taki sam zasięg jak Karabin Snajperski.

Dnia 05.01.2009 o 21:14, Kalejdoskop86 napisał:

I jak to uruchomić?


Strzał mierzony wybierasz tak samo jak zmieniasz tryb strzelania na serię, musisz po prostu zmienić tryb strzelania na pojedynczy z symbolem tarczy (będzie kosztował o 1 PA więcej niż normalny strzał pojedynczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować