Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #224: Czy Wiedźmin 2 spełnił Twoje oczekiwania?

31 postów w tym temacie

Fabuła wydaje się być ok, chociaż jestem dopiero w 1 akcie, więc ciężko ocenić do końca. Nie podoba mi się mechanika rozgrywki (system walki), QTE są strasznie nudne nawet na trudnym poziomie trudności.. Podoba mi się, że poziom trudności "TRUDNY" jest naprawdę bardzo wymagający (szczególnie w porównaniu z wiedźminem 1, gdzie bez magii, eliksirów i innych dało się przejść praktycznie całą grę). Niestety Wiedźmin na takim poziomie trudności walczy nie jak Wiedźmin znany z książek, a jak zwykły wojaka, który dopiero zaczyna poznawać fach. Po wczytaniu save z jedynki i tak musimy się na nowo uczyć umiejętności podstawowych, jak np. parowania i odbijania strzał, co też trochę mi nie odpowiada.
Ale ogólnie gra strasznie wciąga, ma bogaty świat, naprawdę rewelacyjne stroje, dobre udźwiękowienie (chociaż muzyka w pewnych sytuacjach doprowadzała mnie do gorączki przez co musiałem ją wyciszyć prawie do minimum), piękna grafika, już od samego wprowadzenia widać wybory i ich skutki - jest super.
Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale gra nie zawsze reaguje na polecenia (i wiem, że do bloku potrzeba mieć punkt wytrzymałości, ale nawet kiedy go mam, często Geralt po prostu stoji w miejscu nie używając znaku czy właśnie bloku). Tak samo kiedy po cut scence dochodzi do walki z grupą przeciwników - oni mają już miecz wyciągnięty, a Geralt dopiero musi go dobyć, kiedy tamci go atakują - było tak w 1, jest i w 2. Trochę męczące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie na razie odpowiedzieć na to pytanie, problemy z gro utrudniaja mi granie. Troche pograłem i dalej nie gram do puki coś z tym nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem na fabule... Niby jest te kilkanaście zakończeń, ale w "jedynce" jedno zajmowało z 3 tygodnie, a tutaj nawet tydzień mi nie minął i już zaliczone...I jeszcze piękne zakończenie, które skłania do myślenia czy to już koniec czy coś się zbugowało. No ale jednak jest to Wiedźmin i zawsze będzie zajebisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni nie moge się wypowiedzieć ale na razie pare błędów które aż tak nie rażą potem pewnie też pare takich będzie, ale warto było czekać :) Jestem obecnie na etapie szukania w kopalnii jakiegos zioła razem z krasnoludami :) "Dziennik Balina". "Zguba Durina" a już w szczególności "Biegnijcie głupcy!" troche mnie rozwaliły (ogólnie dużo takich fajnych nawiązań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak filozoficznych rozterek Geralta w karczmie po paru temerskich żytniach i wiernych druhów u boku, czyli Zoltana i Jaskra to -1 oczko w całej ocenie gry. W dodatku najfajniejszy "bajer" w jedynce - alchemia, zamiast zostać usprawniona, została sproszczona. Brak efektownego zatrucia organizmu (szary ekran, czerwone plamki na ekranie i pulsujące serce to kolejna ogromna wada) i w gruncie rzeczy 4-5 przydatnych eliksirów z gamy ~20 to nieporozumienie. Fabuła ustępuje jedynce, śmiem twierdzić, że dialogi również (brak postaci na miare Talara z poprzedniej części), do tego kompletnie nieczytelny interfejs i w gruncie rzeczy nudnawy system walki. Czekałem na gre tyle lat, a zawód jest wyraźny. Gra nie jest zła, ale mogła być o niebo lepsza. Jak dla mnie 7/10, jeśli poprawią bugi, optymalizacje itp. to 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie, obsługa menu (typowo konsolowe, Mi to nie odpowiada), brak możliwości przechowywania ekwipunku, kiepska optymalizacja (podobno to gra na PC), częste "zawieszanie się" co utrudnia (wręcz uniemożliwia) Mi grę.
Fabuła może i fajna (na razie nie mogę tego stwierdzić), ale wykonanie fatalne.
Gra powinna nosić tytuł "Wiedźmin 2. Wielkie Pecetowe Beta Testy Gry Na Konsole"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, jestem w pełni zadowolony z gry. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to konieczność czekania na podniesienie szczątków przeciwników, chaotyczny ekwipunek i niewiele przydatnych eliksirów. Nie jest to jednak coś co mi bardzo przeszkadza.
Problemów technicznych nie doświadczyłem. Gra chodzi bez przycięcia. Nie mam problemów z cieniami, brakiem synchronizacji ust z głosem itp.
Jedyny bug na jaki trafiłem to zadanie, gdy triss miała mnie gdzieś zaprowadzić. Po zapisaniu i załadowaniu gry, triss pojawiła się u celu podróży i musiała dobiec do mnie a potem z powrotem, już razem do celu. Poza tym nic.
Chyba jako jedyny gram w W2 na padzie i gra mi się bardzo wygodnie. Nie oszukujmy się - UI zostało zrobione pod konsole.
Po grze oczekiwałem głównie ciężkiego klimatu i "brudnego" świata, bo tego mi brakowało w tych wszystkich high fantasy rpg z ostatnich lat. Dostałem co chciałem i jestem w pełni usatysfakcjonowany :)
Rzadko mi się zdarza, żeby jakaś gra mnie tak wciągnęła. Ostatnią był ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra mnie nie zachwycila, porownywanie jej do mass effect to czysta herezja. Fabula jest stworzona dla fanatykow powiesci Sapkowskiego. Za duzo odniesien do przeszlosci, za malo nowosci. Jak ktos nie czytal sagi bedzie co chwile rzucać w monitor "że co kurde?". Fabuła strasznie chaotyczna. 3ci akt można skonczyc w 15 min - tragedia. Wulgarny język bardzo pasuje do swiata gry ale bez przesady. Podczas bójek w barze mozna uslyszec w pętli 20x pod rząd "K*** poczekaj aż się odsłoni". Bardzo denerwujące na dłuższą metę. Prostytutki w grze brzydsze od trzody tu i ówdzie biegającej. W prologu miałem problem z ciągłym wyrzucaniem z gry do windowsa ale minęło w 1szym akcie. Możliwość zabierania dosłownie wszystkiego z kredensów, skrzynek, beczek itp. tuż pod nosem właścicieli - mocno dziwaczne, jak w Wiedzminie 1szym. Tryb skradania - super pomysł ale oczywiscie całkowicie nie wykorzystany. Za mało zleceń na potwory, za duzo polityki. Gra nazywa się Wiedzmin 2, a nie Dyplomata 2.

Wielki plus za krasnoludy i Zoltana, uśmiałem sie mocno podczas interakcji z nimi. Drugi plus za piękną Triss :)

Moja ocena 7/10

PS: Dawać ME3, zapłace każde pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania są tendencyjne :P

Tak naprawdę nie jest źle, a mogło by być znacznie lepiej:

Gdyby gra nie była taka krótka...

Gdyby można było wybrać rozdzielczość i liczbę HZ, mam monitor CRT, gram w 1600x1200x75HZ choć natywnie mam 85Hz... zgłosiłem problem do pomocy technicznej, która mnie olała...

Gdyby rośliny nie pojawiały się dopiero po dialogu

Gdyby mutageny działały od początku gry

Gdyby mapa była bardziej czytelna i szczegółowa

Gdyby Geratl umiał skakać

Gdyby teren był prawdziwie górzysty a nie oskryptowany,

Gdyby była większa swoboda w eksploracji świata a mapy były większe

Gdyby drzwi otwarte przez NPCów pozostawały otwarte dla Geralta

Gdyby otwieranie drzwi do pomieszczeń nie powodowało czarnego ekranu na chwilkę

Gdyby otwieranie drzwi nie kolidowało z zapalaniem pochodni

Gdyby był wygodniej skonstruowany inwentarz, najechanie myszka wyświetlało by właściwości przedmiotu a nie należny go kliknąć by je zobaczyć

Plusów nie wymieniam bo każdy je zna. W/w niepełna lista niedoróbek, bo o nie wszystkich napisałem, sprawia, że grę oceniam na 8/10. Gram na poziomie trudnym, gra daje satysfakcje, ale irytują w/w niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak zaczną głosować ci co kupili Edycję Frajeską to wyników pozytywnych w tej sondzie będzie znacznie znacznie mniej... 9,5 tys komentarzy z narzekaniami i groźbami w czasie zanim gra zaczęła działać ( egzemplarzy które mogły wtedy grac było 9 999) to uśredniając gdyby każdy pisał tylko 1 koment to byłoby że prawie każdy kto dostał narzekał, groził i klął

P.S. Redzi chyba to przewidzieli bo z tyłu pudełka pisze Krew Pogarda Miłość Strach Nadzieja, poza miłością wszystko pasuje
Krew - byliśmy żadni mordu i krwi REDów
Pograda - uczucie dominujące wobec REDów podczas nocnej posiadówki
Strach - że ta gra nigdy nie będzie działać ( mi dopiero od wczoraj działa jak należy czyli mniej więcej 2 tygodnie później niż miało być zgodnie z obietnicami)
Nadzieja - jak to się mówi "nadzieja matką głupich", ale mieliśmy nadzieję i przez jakiś czas nawet wierzyliśmy że "przed świtem zagramy", ale cóż jak to mówią "źle nie jest" było bardzo bardzo źle

Podsumowując od strony technicznej gra jest głęboko w dupie
Od strony samej gry fabuła, pomysły wykonanie (Pomijając działanie na różnych systemach), grafika (na najniższych już nawet niezła) gra jest dobra nawet rzekłbym bardzo dobra

ALE

Premiera zjebana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony z tego co widziałem i mogłem zagrać u kolegi. Fabuła, dzwięk jak i grafika bardzo ładnie się prezentują. Optymalizacja... cóż cięzko stwierdzić na tym sammym kompie co ja mam, chodzi płynnie prawie w każdej sytuacji na ustawieniach ultra. A komp 3 letni, więc z optymalizacją chyba nie jest tak żle. Druga sprawa to smieszny tryb walki, zupełnie taki samy jak w AC. Co mnie truchę wnerwia, ciągle tylko bashujemy jeden przycisk i tyle z tego trybu wyniosłem. Część magiczna u Geralta jest fajna, szczęgólnie przypadł mi do gustu znak Quen :) Dialogi są super, żadnej cenzury i to mi się podoba. Aktorzy perfekcyjnie odegrali swoje rolę :) Mogę się też przyczepić co do trzecioplanowych postaci: Jaskier i Zoltan. W pierwszej części więcej robili niż w drugiej, Jaskier to kompletna porażka w tej części, Zoltan co nieco robi jak dołączymy do Wiewiórek.

Fabuła, tutaj też lipa. Wydaję mi się że III Akt został zrobiony na siłe i na dodatek na odwal się. Jest tak krótki i nic nie wnosi że szok. Nie wiem czym autorzy się kierowali robiąć taki shit. Jestem skory powiedzieć że część Wiedzmina 3 powinna się znalezć w drugiej części. Identyczna sytuacja jak wycinanie fragmentów gry i dawanie w postaci DLC. Trzecia sprawa to zabawa z patchami, skoro Redzi w patchu 1.1 zlikwidowali zabezpieczenia DRM to po kiego grzyba wrzucali je do gry w czasie premiery ?! Głupota czy podnieta ? :D To tyle, gra 7,5/10. Liczyłem na coś więcej i mocniejszego, dużo rzeczy brakuje w porównaniu z pierwszą częścią. Może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niie za grę ale za to w jaki sposób wszyscy uprzywilejowani gracze, którzy postanowili zamówić grę w pre-orderze zostali, delikatnie rzecz ujmując wy..cyckani przez dystrybutorów !!! Chędoż się dystrybutorze bo ludzie już swoje dostali ... promocja mówili, tylko 99 złociszy,oszczędzasz 20 pln , dostaniesz pierwszy - szeptali na ucho i co ??? i jajco - w każdym sklepie - salonie prasowym, placówce dla idiotów i innych ... łykendowych Centrach Rodzinnej Rozrywki - stoi sobie Geralt i śmieje nam się w twarz - za całe 79,9 PLN !!!! Kpina i hańba. Chędożyć się P...anowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 16:20, Vejx napisał:

[m] zapraszam do lektury oraz komentowania:)


Ale proszę nie reklamować swojego gramsajta na forum, jest to równoznaczne ze spamem... Link usuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować