Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 doczekał się patcha 1.1 - gra nie ma już DRM

122 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Tak, po przedłużającym się oczekiwaniu, gracze mogą wreszcie odetchnąć. Nie dość, że patch poprawiający działanie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów jest gotowy, to najwyraźniej problemy z serwerem rejestracyjnym skłoniły CD Projekt RED do przyspieszenia zapowiedzianej rezygnacji z DRM.

Przeczytaj cały tekst "Wiedźmin 2 doczekał się patcha 1.1 - gra nie ma już DRM" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM wywalony, najs :). Chociaż już był dobry sposób na obejście tego by gra tak wolno nie chodziła<DRM był tego powodem>.
Ale patch jak najbardziej na plus, zobaczymy teraz jak będzie wyglądała recka po załataniu tych niedogodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas, czy z ta recenzją to początek jakieś nowej drogi? Rozumiem, że teraz z każdą grą będziecie czekali, aż zapaczują, a błędy z wersji premierowych nie będą liczyć się do oceny? No bo przecież i tak recenzujecie i oceniacie już wersje poprawioną (aby było sprawiedliwie). Czy też Wiedźmin 2 to taki wyjątek? Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 01:41, absmak napisał:

Lucas, czy z ta recenzją to początek jakieś nowej drogi? Rozumiem, że teraz z każdą grą
będziecie czekali, aż zapaczują, a błędy z wersji premierowych nie będą liczyć się do
oceny? No bo przecież i tak recenzujecie i oceniacie już wersje poprawioną. Czy też Wiedźmin
2 to taki wyjątek?

Nie, Mysza dogrywał spokojnie inną ścieżkę i robił mi update, grzebuła, a oprócz tego nie było sensu przedwczoraj/wczoraj publikować recenzji, skoro nikt nie mógł aktywować gry. Oczywiście wspomnienie akcji z serwerami zostanie w tekście.
EDIT: Wczorajsza (a w zasadzie też przedwczorajsza, licząc że dziś piątek) recenzja miałaby ocenę "0" - bo nie było jak uruchomić produktu. Przyznasz, że to by było nie fair, jakby tak zostało na zawsze na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 01:56, Ilxuss napisał:

Od razu zero? Widywałem parę razy gry dla których niemożność ich odpalenia byłaby zaletą...
:)

Nadążam za Twoim tokiem myślenia, ale u tej byłaby wadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy Wiedzminowi 2 przypadkiem nie dac jakiejs ujemnej oceny. Za co? Za to, ze gra po instalacji patcha najpierw wogole nie chciala sie wlaczyc, a po reinstalacji samoczynnie sie wylacza. Z wersja bez patcha nie mialem takich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu patcha 1.1, w dalszym ciągu "wyrzuca" mnie z gry do pulpitu średnio raz na 30 min., więc tak samo, jak przed instalacją patcha. Mój konfig: Pentium Dual Core 5200 @ 3,3 GHz, GF GTX 260, 4 GB Ram, Windows 7-32-bit. Zainstalowane wszystkie aktualizacje Windowsa, najnowsze sterowniki do karty graficznej i najnowszy directX 9.0c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 02:01, Wojman napisał:

A ja sie zastanawiam czy Wiedzminowi 2 przypadkiem nie dac jakiejs ujemnej oceny. Za
co? Za to, ze gra po instalacji patcha najpierw wogole nie chciala sie wlaczyc, a po
reinstalacji samoczynnie sie wylacza. Z wersja bez patcha nie mialem takich problemow.

U mnie gra i buczy... nawet sobie 3D Vison przywróciłem i nie ma cyrku jak wcześniej. Kiedy Twoja recenzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 01:43, Lucas_the_Great napisał:

Nie, Mysza dogrywał spokojnie inną ścieżkę i robił mi update, grzebuła, a oprócz tego
nie było sensu przedwczoraj/wczoraj publikować recenzji, skoro nikt nie mógł aktywować
gry. Oczywiście wspomnienie akcji z serwerami zostanie w tekście.


Czyli można liczyć na 2 głosy/2 oceny? Byłoby naprawdę bardzo miło.

Dnia 27.05.2011 o 01:43, Lucas_the_Great napisał:

EDIT: Wczorajsza (a w zasadzie też przedwczorajsza, licząc że dziś piątek) recenzja miałaby
ocenę "0" - bo nie było jak uruchomić produktu. Przyznasz, że to by było nie fair, jakby
tak zostało na zawsze na stronie?


Wczorajszy raz nie był 1 razem ;) Ocena 0 to byłby chyba fenomen, ale nie o to mi chodzi. Zawsze ocenialiście gry w ich premierowych wersjach. Dlatego dziwi mnie ta taryfa ulgowa (która nie jest fair). Nie, żebym Wiedźminowi źle życzył, sam czekałem ze swoim pudełkiem na patcha (tak dla większego komfortu psychicznego ;) ) i kibicuje CDPR. Ale powinniście być uczciwi wobec swoich Czytelników, skoro inne gry ganicie i mocno im (czasem aż za mocno) obniżacie oceny za błedy (które są przecież później usuwane). Bądźcie konsekwentni. A jak to przedstawicie...no cóż - wierze, że znajdziecie jakieś dobre rozwiązanie.

BTW - po połataniu gra u mnie śmiga, działa pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie mi się nasunęło jak zobaczyłem screena, skąd Geralt wziął ten tatuaż na szyi? Przeszedłem gre i takiego nie miałem (albo nie zauważyłem) To przez zbroje? A i jeszcze jedno pytanko, na poziomie tym ostatnim (1 dead i koniec) znalazłem pewną zbroję w 1 akcie nazywała się jakoś YN, YR, coś w Y, ale zginąłem, po dojściu 2 raz i chęci wyjęcia tej zbroi z kufra okazało się, ze jej nie ma (to był inny poziom trudnosci). "Drop" z różnych skrzyń jest losowy, czy też niektóre przedmioty występują tylko na danym poziomie trudności? Swoją drogą patch nic mi nie zmienił, jak było tak jest te 48FPS o oknie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 02:05, Lucas_the_Great napisał:

U mnie gra i buczy... nawet sobie 3D Vison przywróciłem i nie ma cyrku jak wcześniej.
Kiedy Twoja recenzja?


Do wschodu slonca... :) A na powaznie - siedze i dokanczam, wiec podejrzewam, ze jeszcze dzis w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 02:06, absmak napisał:


Czyli można liczyć na 2 głosy/2 oceny? Bomba :]

Ocena jest zgodna, ale na bazie różnego grania - w tekście są nawet ramki z różnymi podejściami do postaci.
Pamiętaj, ze tym razem mogłem zacząć grać dopiero z kolekcjonerami, na starcie zderzyłem się z problemem 3D Vision, rozgryzłem go, (opublikowałem newsa z rozwiązaniem zresztą) miałem życie prywatne w weekend (zaplanowane, bo nie spodziewałem się, ze tak późno zacznę grać), skończyłem testować grę w nocy z poniedziałku na wtorek, po nagraniu pr0gramu. Tekst był niemal gotowy we wtorek, ale Myszasty musiał mi dać update. Padły serwery. Powstał problem. Dawać zero, czy poczekać, aż ruszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 02:10, piemar18 napisał:

głupie pytanie mi się nasunęło jak zobaczyłem screena, skąd Geralt wziął ten tatuaż na
szyi? Przeszedłem gre i takiego nie miałem (albo nie zauważyłem)

Czyli nie balowałeś do rana z temerskimi siłami specjalnymi, quest cudowny Ci umknął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 02:13, Lucas_the_Great napisał:

Pamiętaj, ze tym razem mogłem zacząć grać dopiero z kolekcjonerami, na starcie zderzyłem
się z problemem 3D Vision, rozgryzłem go, (opublikowałem newsa z rozwiązaniem zresztą)


I pochwaliłeś się w podcaście, wiem, pamiętam ;)

Dnia 27.05.2011 o 02:13, Lucas_the_Great napisał:

miałem życie prywatne w weekend (zaplanowane, bo nie spodziewałem się, ze tak późno
zacznę grać),


I słusznie - życie prywatne jest najważniejsze.

Dnia 27.05.2011 o 02:13, Lucas_the_Great napisał:

skończyłem testować grę w nocy z poniedziałku na wtorek, po nagraniu pr0gramu.
Tekst był niemal gotowy we wtorek, ale Myszasty musiał mi dać update. Padły serwery.
Powstał problem. Dawać zero, czy poczekać, aż ruszą?


Dać wrażenia od czasu startu do teraz z uwzględnieniem tego, co nie działało i tego, co było/jest dobre :] Mam tylko nadzieję, że w przyszłych recenzjach również będziecie brali poprawkę na to, że "coś" zostanie poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest patch... To po kolokwiach najpierw skończę Fable 3, a potem zobaczę, czy w końcu mogę wyleźć z piwnicy w Wiedźminie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A empikowskiego DLC jak nie mogłem ściągnąć tak i teraz nie mogę po tym fixie co to niby naprawia błędy z nieistniejącymi DLC. Najpierw był błąd, że nie może pobrać, a teraz, że nie może zapisać. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem ładne poprawki zrobili. A jeśli chodzi o DRM, to wreszcie producent gry poszedł po rozum do głowy, że wymyślne zabezpieczenia tylko utrudniają życie graczom którzy nabyli grę w legalny sposób. Bo piraci i tak sobie poradzą z najbardziej wymyślnymi zabezpieczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować