Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe, konając w upale

42 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2011 o 14:06, Pietro87 napisał:

A idąc za prawami Murphyiego to sprzęt i tak jak ma się spieprzyć, zrobi to w momencie
kiedy dzień wcześniej gwarancja się skończyła =)


Jak dobrze, ze u mnie to sie nie sprawdza ;) W szufladzie gdzies, powinienem miec jeszcze peniuma 166 :P
Jak odlaczalem to dzialal ;d
Z 4 czy 5 starych płycior na Socket A mi lezy do tego 3 durony - jeden oddany ;p. Tez sprawne :D
Celeron 800mhz tez chodzi xD
o athlonie xp 2000+ tez moge wspomiec, bo chodzi w drugim złomie ^^
Najstarsza grafa jaka dysponuje to Viper v550 16mb Diamonda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:23, Adikarius napisał:

Tylko do muzeum!:)


Viper działa! :P Normalną rozdzielczość łapie, ale przełączanie miedzy oknami i manipulowanie nimi strasznie nędznie chodzi, ale karta jako taki chodzi :P
Tylko, ze wykrywa jako Riva TNT, ale 16mb pamieci jest :P

Kurde integra na płycie jest znaaacznie nowoczesniejsza od tego złomu xD

20110601143733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:02, jarekao napisał:

Jest tak gorąco, że pora zagrać w Icewind Dale dla ochłody ;P


Witaj.

Teraz to żeś metaforę zapodał. W to Ci graj. U mnie z chłodzeniem kompa jest tak średnio. Trzeba będzie się wziąć za modernize, albo totalnie wymienić sprzęcicho. Mieszkam na 3 piętrze. Mam w te lepsze dni jak teraz mam fajne wschody słońca ale później to jest makabra, bo jak lece w kimono o 6-7 nad ranem to mnie parnik gorącego słońca przez okna uderza po twarzy i automatycznie budzi. Nawet rolety nie pomagają ;/

PS: Kessarath Niezłą masz maszynkę ^^. Też chcę taką ile dałeś za całość?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:50, Braveheart napisał:

PS: Kessarath Niezłą masz maszynkę ^^. Też chcę taką ile dałeś za całość?
Pozdrawiam.


Hej,
Dzięki. :) Całość to ok. 7200 PLN. Zakup kosztem zakupu jakiegokolwiek samochodu. Benzyna oraz utrzymanie samochodu i tak drogie a tak przynajmniej swoją pasję i marzenia spełniam. :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typowym polakiem, zimy nienawidzę, a w lecie kiedy robi się blisko 30 nagle trochę tęsknię. W domu za gorąco a na zewnątrz jeszcze gorzej. Mój blaszak chodzi średnio 12h na dobę wiec czasem robi się z niego grzejnik:D, zupełnie jak pierwsze PS3-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:24, Kessarath napisał:

Hej,
Dzięki. :) Całość to ok. 7200 PLN. Zakup kosztem zakupu jakiegokolwiek samochodu. Benzyna
oraz utrzymanie samochodu i tak drogie a tak przynajmniej swoją pasję i marzenia spełniam.
:)


Ileee ? 7 kafli. Co do auta to się zgodzę, ale ja tam też nie jestem z tych co zawsze przeliczają na auto. Teraz auto to wydatek jeśli chodzi o benzynę. To co tam jest takiego drogiego ? pewnie karta wraz z prockiem co ? Chyba że chłodzenie też kosztuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:31, Braveheart napisał:

Ileee ? 7 kafli. (...) To co tam jest takiego
drogiego ? pewnie karta wraz z prockiem co ? Chyba że chłodzenie też kosztuje :P


Bo to tak się wydaje, ale jak się pododaje te elementy to tak będzie. Np. Radeon 1330PLN, monitor 1250 PLN, procesor 661 PLN, płyta 436 PLN, RAM 524 PLN. To już jest 4201 PLN. A tu jeszcze obudowa, chłodzenie, UPS, sama klawiatura i mysz to 520 PLN i się uzbierało. Ale nie żałuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:39, Kessarath napisał:

> Ileee ? 7 kafli. (...) To co tam jest takiego
> drogiego ? pewnie karta wraz z prockiem co ? Chyba że chłodzenie też kosztuje :P

Aaa czyli wliczyłeś koszta monitora + myszki razem z klawiaturą. ^^ ale bez tego też jest dosyć spora sumka. Ważne że tak jak powiedziałeś nie żałujesz :D. "Rób co chcesz i nie żałuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu [co prawda to nie jakiś mega archaik] do niedawna starego pieca opartego o Athlona 2600 XP [1.8ghz], GF XT 5600 FX, 1 GB Ram DDR, HDD 120 GB =)
Komp może nie jakiś archaiczny [mam gdzieś starszy, z kartą graficzną.. z uwaga 1mb pamięci, ale nic cholery teraz nie pamiętam jak się ta karta nazywała, musiał bym grata odpalić i looknąć] nie mniej mający już dobre 8-9 lat i ciągle działa.
Niedawno zrobiłem na nim format i oddałem go kumplowi któremu zniszczyli sprzęt za prawie 2 tysiące w przesyłce kurierskiej [sprawa poszła do sadu, bo kurier nie uznaje ubezpieczenia... ale kiedy sie skończy to stwórca raczy wiedzieć]

Kumpel pocina sobie tymczasowo w stare hity, pożyczyłem mu mojego diamentowego Neverwintera jedynkę, Kolekcję Baldura i ID, oba KOTORy a na deser GTA San Andreas =)
Przynajmniej ma co robić póki nie ugra w sadzie kasy na nowy sprzęt.


Co by nie było, że jakiś offtop straszliwy - to stary komp w upalne dni tez z temperaturami dawał radę :) [proc w idlu 44 w stresie 58, GPU w idlu 56 w stresie koło 84 jak na tak wiekowy sprzęt nie jest źle :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:55, Pietro87 napisał:

Co by nie było, że jakiś offtop straszliwy - to stary komp w upalne dni tez z temperaturami
dawał radę :) [proc w idlu 44 w stresie 58, GPU w idlu 56 w stresie koło 84 jak na tak
wiekowy sprzęt nie jest źle :)]


Mi sie takie temp. jak na wiekowy sprzet wydaja duze :P
a co do sprzetu, to wiekowe kompy maja to do siebie, ze chodza spokojnie dlugie lata ;)
Nikt, a przynajmniej wiekszosc ich nie zazynała do ostatnich mhz ;p

8-9lat to 2002-2003r :P
Wiec juz nawet Athloniki XP i P4 sie klaniaja ;d
Jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak na 8 lat to temperatury ciągle zdrowe operacyjne =)
Cpu niżej 60, GPU niżej 90 to zdrowe tempy, mogą się kręcić [w zimne dni odliczyć można dobre 6-9 stopni]

Co prawda to nie to co mój obecny 3.5 letni komp w którym siedzi Scythe Mugen na procu i Accelero Xtreme GTX pro na grafice =)
Swoją droga, chyba obecnego kompa [którego planuję zmienić nie wcześniej niż pod koniec tego roku] będę najlepiej wspomniał.
Tyle lat, w renderingu dx9 [bo platforma stoi na XP] wszystko co wyszło śmiga na full, łącznie z obecnym partacznym nieco wieskiem =)
Co prawda nie w full hd bo mój monitor ma natywną 1440/900, ale bez przesady, tyle tez do grania starcza.

Stawiam, że obecny komp komuś się nieźle przysłuży, bo albo go pogonię znajomemu za jakieś stosunkowo niewielkie pieniądze, albo komuś z rodziny go sprezentuję, dbałem o drania [i dbam], wygląda wewnętrznie i zewnętrznie po każdym czyszczeniu jak nówka sztuka, obudowa Chiefteca nie poobijana [a jak po niej lekko Prontem przejadę raz w tygodniu to błyszczy się jak sklepowa ekspozycja], nie uszkodzona, ktoś będzie miał z niego pożytek jak w końcu nowa maszyneria zajmie jego miejsce =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przedstawiciele wolnych zwodów " - tutaj w mojej głowie rodzi się kilka wersji co autor miał na myśli ;p ...

Jeżeli pisał o tej o której myślę ... Toooo ...

Na czym polega wolny wzwód ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 14:06, Pietro87 napisał:


Tru z prawami Murphy''ego. Co do brudu w obudowie sam też dawniej zapominałem o takich rzeczach ale jak raz dostałem do sprawdzenia kompa gdzie obudowa nie była otwierana 9 lat to przyznam szczerze, przeraziłem się :D. Tam pająki uciekały spod dysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować