Zaloguj się, aby obserwować  
SongoX

FIFA 12 - Kolejny krok naprzód w serii

748 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2011 o 10:08, SongoX napisał:

Co do butów to nie wiem. Jeśli chodzi o brak licencji Ekstraklasy, to nasza władze Ekstraklasy
nie przedłużyły umowy z EA Sports i z tego względu nie ma oryginalnych herbów, znaczków
i stroi. Wszyscy się dziwią, że Ekstraklasa odrzuciła ofertę na promocję i reklamę rodzimej
ligi.


Trochę nieprzemyślany ruch zwłaszcza przed euro, trzeba czekać az ktoś łątkę zrobi, wie ktoś jak będzie z tymi butami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw mam oryginał klucz bo kupiłem ale nie mam instrukcji .. W origin pobiera jakieś manuals.zip ale to są tylko informacje jakieś ogołne. Gdzie znajdę instrukcję w PL? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 12:02, Azazell napisał:

Btw mam oryginał klucz bo kupiłem ale nie mam instrukcji .. W origin pobiera jakieś manuals.zip
ale to są tylko informacje jakieś ogołne. Gdzie znajdę instrukcję w PL? ;/

chyba w pliku gdzie zainstalowales gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może wstyd się przyznać, ale ja nigdy nie korzystałem ze STEAMa. Nie było potrzeby, więc nie wiem czy analogicznie.
Pytasz jak się prezentuje - powiem Ci tak. Jeśli chcesz zwyczajnie grać w tą grę (czyli bez szukania sobie znajomych i innych rzeczy) to jest OK.
Uruchamiasz tn program, klikasz FIFA 12 i zwyczajnie grasz. Jeśli natomiast chcesz szukać sobie znajomych do gry przez ten program, albo znajomych na fesjbuczku to szczerze nie wiem jak się to prezentuje bo zwyczajnie tego nie robię.
Dodam, że program nie wyskakuje nagle z jakimiś promoacjami, czy polecanymi grami, generalnie jest niewidzialny.
Jak są pytania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:16, karolekx23x napisał:

Zeby zagrać w Fife 12 musze cos pobierac i ten plik to jakieś duzo ?

Gra instaluje się normalnie. Błędnie napisałem, że ją pobiera, choć masz napisany transfer. Sam nie wiem.
Natomiast po instalacji pobiera patch 3 giga. Nie mam najlepszego neta, a szło szybko.

Dnia 02.10.2011 o 13:16, karolekx23x napisał:

Bo sie zastanawiam czy kupic gre, ma fifa jakieś zabezpieczenie ?

NIc poza tym co jets normalnie i co by przeszkadzało...

Generalniejeśli zastanawiasz się jako fan FIFY czy kupić to polecam.
Gra się naprawdę fajnie, jest super grafika, ludzie ruszają się bardziej realistycznie. Został zmieniony też tryb managera lekko. :) I da się zmienić kapitana drużyny ogólnie, bo z tego co wiem w poprzedniczce się nie dało. Choć robi się to inaczej niż w starszych wersjach. Wchodzisz w zakłądkę roli zawodników, czyli tam gdzie ustawia się kto strzela karnego, kto z wolnego itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile jest nie kłopotliwy jak piszesz przy normalnej grze - to luzik.
FB nie mam, znajomych szukać nie zamierzam, jak będę grał to z kumplami których znam i znajdziemy/dodamy się bez problemów.
Bałem się, ze to jakieś dziadostwo na miarę udziwniaczy made in Ubisoft.


P.S.

STEAM kiedyś z bardzo dziadowskiej i upierdliwej platformy, rozwinął się naprawdę w niesamowicie porządny system.
Sam kiedyś na gramie dawno temu napisałem posta zapytaniem "badziewie zwane STEAM" i sam psy na tym systemie wieszałem, ale z biegiem lat Valve naprawdę przyłożyło się do rozwoju swojej platformy.
Nie wyobrażam sobie obecnie lepszej formy DRMu, jedyna alternatywą jest jego kompletny brak [bo jak już musi być to tylko w formie steamworks lub od biedy gfwl, bo cuda a''la ubichłam odpadają]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:40, Pietro87 napisał:

O ile jest nie kłopotliwy jak piszesz przy normalnej grze - to luzik.

Absolutnie nie.
Zaznaczasz sobie jedynie, aby pamiętał Twoje logowanie i nawet przy starcie systemu nic Ci nie wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 13:44, karolekx23x napisał:

3 giga patch do pobrania, płacisz i coś trzeba zrobic.


Ekhem... przecież to jest ile.. 4-5 min pobierania ?
No chyba, że program dostępowy nie potrafi wykorzystać pełnego łącza [w przypadku STEAMa zdarzało mi się to bardzo rzadko, przeważnie był w stanie bez problemu wykorzystać około 80-95% przepustowości czyli pobierał fizycznie maksymalną szybkością].
W dobie szybkiego netu pobieranie takich updateów to już nie jest przecież taki mega problem.


@Vaksinar

No i cyc malina.
Nowa Fifa w takim razie wymiennie z multi w Dead Island wypełni pustkę w oczekiwaniu na Batmana AC =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Poniższy post nie jest zamierzony jako trollowanie, wywoływanie flame''ów, obrażanie kogokolwiek ani inne negatywne zjawiska forumowe.

A skoro mamy już to za sobą, mam małą prośbę: czy któryś z fanów tej serii mógłby wyjaśnić laikowi, na czym polega fenomen tej gry? Pierwszą (i jedyną) FIFĄ, w jaką grałem, była FIFA''96 u znajomego na 3DO. Nigdy nie byłem fanem piłki nożnej, rozegraliśmy więc kilka spotkań i tyle. Więcej z tą serią nie miałem do czynienia, natomiast widziałem informacje o wychodzących co roku kolejnych częściach FIFY. Trochę mnie to dziwi, bo czy naprawdę wprowadza się do gry aż tak wiele nowości, by uznać ją za zupełnie nowy, odrębny tytuł? Rozumiem, że zmieniają się składy reprezentacji, ale to akurat można uaktualniać łatkami. Raz na jakiś czas wypadałoby również zmienić silnik graficzny (wtedy można wydać nową część). Czy nie wystarczyłoby zatem wydawanie nowej części raz na 2-3 lata, w międzyczasie wypuszczając patche uaktualniające zawarte w grze informacje?

Co roku wychodzi nowa FIFA, kosztująca (jak to gry EA) około 150 złociszy, trwa to już 15 latek i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach tendencja ta nie ulegnie zmianie. Czy, Waszym - jako graczy - zdaniem, zmiany w kolejnych częściach są na tyle istotne, by rzeczywiście nazywać to nową grą?

Podkreślam raz jeszcze - nie chodzi mi o trollowanie, ja naprawdę chciałbym się dowiedzieć, jak postrzegane jest to w przypadku gier typu FIFA (bo NHLe i inne gry z serii EA Sports raczej u nas wielkiej kariery nie robią). Byłbym niesamowicie "dźwięczny" za konkretne odpowiedzi. Prosiłbym też o powstrzymanie się od tekstów w stylu "nie podoba się, to wypad", bo naprawdę nie jest moim zamiarem obrażanie tu kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 14:12, Ring5 napisał:

A skoro mamy już to za sobą, mam małą prośbę: czy któryś z fanów tej serii mógłby wyjaśnić
[...ciach] Czy nie wystarczyłoby zatem wydawanie nowej części raz na 2-3 lata, w międzyczasie
wypuszczając patche uaktualniające zawarte w grze informacje?


Podsumowując cała tę część - komercja [aczkolwiek patche z aktualizacją składów, wychodzą, nie jakoś super często ale wychodzą, są też tzw community patche w tym kierunku]

Dnia 02.10.2011 o 14:12, Ring5 napisał:

Co roku wychodzi nowa FIFA, kosztująca (jak to gry EA) około 150 złociszy, trwa to już
15 latek i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach tendencja ta nie ulegnie
zmianie. Czy, Waszym - jako graczy - zdaniem, zmiany w kolejnych częściach są na tyle
istotne, by rzeczywiście nazywać to nową grą?


W przypadku różnic między np 07 a 10 - absolutnie nie, bo to była seria odgrzewanego kotleta, nie mniej 11 wprowadziła naprawdę sporo nowego [np tryb be a golakeeper, poprawkę fizyki etc] i sporo usprawnień, teraz 12 tez zmieniło nie mało.
A jaki jest fenomen tej gry - to jedyna piłka kopana na rynku obok PESa który leci na ryj od czasów świetności na PSX i potem dwóch dobrych części na PS2.
W kategorii gier o piłce, Fifa zwyczajnie nie ma obecnie konkurencji, gdyby wychodziły 3-4 piłki rocznie obok niej, to może sytuacja wyglądała by inaczej.
Pozostaje się cieszyć, że EA naprawdę stara się tą serie rozwijać, przy obecnej tendencji mogli by jej rozwój olać a kasę i tak by wytrzepali, bo jak nie fifa to co ?
O ile PES nie wróci do formy i nie zacznie stanowić realnej konkurencji, to zostajemy przy stanie obecnym.

Niektóre fify jak wspomniałem faktycznie, wnosiły niewiele, jeśli prawie nic, zwłaszcza na PC, aczkolwiek czasem trafiają się części które zmieniają ta grę diametralnie.

Dnia 02.10.2011 o 14:12, Ring5 napisał:

Podkreślam raz jeszcze - nie chodzi mi o trollowanie, ja naprawdę chciałbym się dowiedzieć,
jak postrzegane jest to w przypadku gier typu FIFA


I tak znajda się zaraz obrońcy prawdy najmojszej którzy cię zjadą, nie ma lekko :)
Zapewne wpadnie tez kilku gramowych Macierewiczów, co to wywęszą spisek i "yntelygentną" próbę krypto-trollowania, ukryta pod płaszczykiem fachowego zapytania.


@karolekx23x

Nawet jak by to miało trwać 5-6h to to jest sztuczne stwarzanie sobie problemów.
Zostawiasz kompa na noc, rano wstajesz i po problemie.
Jak się chce, to się da... chyba ze się chce właśnie takie sztuczne bariery sobie samemu stwarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 15:48, Pietro87 napisał:

@karolekx23x
...

Problem jest taki, że wydajesz kupę kasy na grę, a mimo wszystko nie możesz jej po prostu zainstalować i grać. Najpierw musisz zainstalować program szpiegujący, a następnie ściągać kilka giga danych. Nie podobają mi się takie zagrywki EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 17:13, Hartus napisał:

Problem jest taki, że wydajesz kupę kasy na grę, a mimo wszystko nie możesz jej po prostu
zainstalować i grać.


Możesz, kupujesz, instalujesz origin, ściągasz patch, grasz. To się nazywa 21 wiek.
Kupujesz grę - godzisz się na zawartą w niej umowę licencyjną [tak jak kupując np Dead Island czy Deus Exa godzisz się na STEAMa]

Dnia 02.10.2011 o 17:13, Hartus napisał:

Najpierw musisz zainstalować program szpiegujący, a następnie ściągać
kilka giga danych. Nie podobają mi się takie zagrywki EA.


W teorie spikowe się bawić niestety nie będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 17:41, Pietro87 napisał:

Możesz, kupujesz, instalujesz origin, ściągasz patch, grasz. To się nazywa 21 wiek.

Według tego co sam napisałeś,kupujesz, instalujesz Origin, zostawiasz kompa na noc, grasz następnego dnia, a nie w dniu zakupu.. To nie jest 21 wiek. To jest cofanie się w rozwoju.

Dnia 02.10.2011 o 17:41, Pietro87 napisał:

Kupujesz grę - godzisz się na zawartą w niej umowę licencyjną [tak jak kupując np Dead
Island czy Deus Exa godzisz się na STEAMa]

Nie akceptuje ich umowy dlatego nie kupuję ani Fify, ani nie biorę udziału w becie BF3. Pseudo STEAM-a im się zachciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować