Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Zawartość dodatku Call of Duty: Black Ops - Retaliation

22 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2011 o 15:50, Muradin_07 napisał:

Ciągle próbuję zrozumieć fenomen dodatków do CoD''a... i nie rozumiem nadal...


Tu nie ma co rozumieć. To po prostu czysta głupota, kupować za takie pieniądze 5 mapek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:52, Reffanov napisał:

Tu nie ma co rozumieć. To po prostu czysta głupota, kupować za takie pieniądze 5 mapek...


I właśnie tej głupoty nie rozumiem... może po prostu dlatego, że ja mało w multi gram, a jak grałem w multi CoD''a to grałem jak nie wyszedł pierwszy pack map do MW2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości sprzedanych egzemplarzy CoD''a to zawsze znajdzie się co najmniej kilkaset tysięcy chętnych na jakiś dodatek, więc zawsze im się to będzie opłacało :-)
Co to by się działo jakby zrobili zestaw mapek, które można kupić i grać na nich na każdej części CoD''a począwszy od pierwszego Modern Warfare ... jejku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:54, sinir napisał:

Boże, spraw by przy BF3 nie było to aż tak chore...


Będzie gorzej. Do BC2 na X360 jest 13 DLC (dla porównania MW2 ma ich 2, do BO razem z tym będzie 3) a EA zapowiedziało już, że BF3 będzie mieć 3 razy więcej DLC niż BC2. Ale w obu przypadkach (i CoD i BF) ludzie i tak łykną wszystko, co wydawca wypuści na rynek.


I jeszcze będą dziękować i prosić o więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są zdecydowanie przesadzone. No ale co tu zrobić, pozbawianie się dość dużego zysku jest raczej nierozsądne :>
Pamiętam jeszcze, jak nVidia zasponsorowała pecetowcom mappack do pierwszego Modern Warfare. To było coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 16:05, Henrar napisał:

> Boże, spraw by przy BF3 nie było to aż tak chore...

Będzie gorzej. Do BC2 na X360 jest 13 DLC (dla porównania MW2 ma ich 2, do BO razem z
tym będzie 3) a EA zapowiedziało już, że BF3 będzie mieć 3 razy więcej DLC niż BC2. Ale
w obu przypadkach (i CoD i BF) ludzie i tak łykną wszystko, co wydawca wypuści na rynek.



I jeszcze będą dziękować i prosić o więcej.



Tak? policz dokładnie to DLC, bo jak liczysz każdy VIP MAP PACK, który był dodawany za FREE to gratuluje :)Tak naprawdę płatny był tylko SPECACT czyli skórki postaci i broni, wczesny unlock wszystkich broni i dodatek VIETNAM, gdzie za cenę 5 mapek CODa dostales nowe mapy, pojazdy, bronie i wyglad postaci. Mapki były za darmo. Nie takie EA straszne jak je malują.


A co powiesz o polityce DLC w nowym Mortal Kombat? Tam to jest dopiero masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 17:05, wide napisał:

Tak? policz dokładnie to DLC, bo jak liczysz każdy VIP MAP PACK, który był dodawany za
FREE to gratuluje :)


A jak zobaczysz, co te Vip Map packi zawierały, to ten uśmiech raczej zejdzie Ci z twarzy. EA musiałoby upaść na głowę, by kazać sobie płacić za te same mapki przerobione do innych trybów, co nie? Zawartość tych Map Packów była adekwatna do ich ceny - za darmo nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Dnia 15.06.2011 o 17:05, wide napisał:

Tak naprawdę płatny był tylko SPECACT czyli skórki postaci i broni, wczesny unlock wszystkich broni i dodatek VIETNAM, gdzie za cenę 5 mapek CODa dostales nowe mapy, pojazdy, bronie i wyglad postaci.


Zapomniałeś o Onlaught :)

Dnia 15.06.2011 o 17:05, wide napisał:

Mapki były za darmo. Nie takie EA straszne jak je malują.


Jest. Wycinają DLC (choćby po DA2 to widać - patrz rozmiar Exiled Prince), Online Passy i DLC zawierające dodatkowe skiny dla postaci (ME2), których nie powstydziliby się ludzie z Bethesdy. Można jeszcze wspomnieć o mapkach do Crysisa 2. EA jak chce to potrafi, i na pewno przy BF3 wytoczy ciężkie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 16:05, Henrar napisał:

> Boże, spraw by przy BF3 nie było to aż tak chore...

Będzie gorzej. Do BC2 na X360 jest 13 DLC (dla porównania MW2 ma ich 2, do BO razem z
tym będzie 3) a EA zapowiedziało już, że BF3 będzie mieć 3 razy więcej DLC niż BC2. Ale
w obu przypadkach (i CoD i BF) ludzie i tak łykną wszystko, co wydawca wypuści na rynek.


Jak już napisał wide - policzyłeś map packi, które po pierwsze są darmowe, a po drugie niekoniecznie są traktowane przez twórców jako DLC.

Z BC2 nie było źle jeśli chodzi o DLC. Map packi rzeczywiście trochę naciągane, ale potem dodali 4 mapki za darmo (w dodatku całkiem niezłe). Dalej były tanie specacty - nie były drogie, nie zmieniały nic w rozrywce, więc w porządku. W onlaught nie grałem z wiadomych powodów, ale raczej nie był taki zły. A Vietnam to już pełnoprawne, świetne DLC. Jedyne jakie w życiu kupiłem i naprawdę nie żałuję. ;)

Poza tym nie jest powiedziane, że te DLC będą płatne. Fakt, "diabły z EA" (jak to ktoś ładnie określił na forum DA2, po czym dostał bana) lecą na kasę, ale skoro tak łagodnie potraktowali BC2, to może z BF3 też będzie tak miło. W końcu to nie Bioware, a DICE, oni na pewno też mają swoje zdanie nt. DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 17:38, sinir napisał:

Jak już napisał wide - policzyłeś map packi, które po pierwsze są darmowe, a po
drugie niekoniecznie są traktowane przez twórców jako DLC.


http://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Battlefield-Bad-Co-2/66acd000-77fe-1000-9115-d802454108a8?cid=search&DownloadType=GameAddon#LiveZone

Może i trochę źle policzyłem (bo część była sprzedawana osobno i w bundle''ach), ale jednak było tego trochę. Co mnie trochę niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te DLC do Black Opsa wyrastają jak grzyby po deszczu. Po ukazaniu się First Strike przez długi czas czekałem na jego przecenę. Nie doczekałem się. Za premierową cenę oczekiwał bym raczej zawartości złożonej z trzech DLC, a nie pięciu mapek. Wiem, że nie kupowanie nic nie da bo obecnie CoD to najlepiej sprzedająca się seria i zawsze znajdzie się masa zaślepionych fanów. No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:50, Muradin_07 napisał:

Ciągle próbuję zrozumieć fenomen dodatków do CoD''a... i nie rozumiem nadal...

Ma na to wpływ kilka czynników:
a) szeroko prowadzona kampania reklamowa
b) stwierdzenie "Inni to mają to ja też muszę mieć"
c) wielu ludzi gra ze znajomymi, a jak znajomy kupi DLC a dana osoba go nie ma to razem nie pograją.
I tak to już się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że EA nie bedzie sobie kazałą płacic takich sum za DLC bo w koncu chca dogonic CoDa w liczbie sprzedanych kopii, czyż nie? A wrzucajac kiepskie DLC za taka kase napewno uznania wsrod graczy nie dostaną (w tej chwili robi to Acti i nikt zadowolony nie jest z takiej polityki, a przynajmniej sie nie ujawnia :P). Co innego za pare lat, gdy powiedzmy dogonią CoDa, lub nawet go przegonią... wtedy tez DLC beda kosztowac ;p


Poza tym co do ceny, to na zachodzie te 1200MSP to dla przecietnego gracza nieduży wydatek, u nas natomiast jest róznica w zarobkach, dlatego tak bardzo wszyscy owe ceny krytykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile to teraz kosztuje? Niech będzie 50zł za pakiet map x3 i mamy 150zł za mapy. Jeszcze kilka lat temu ludzie by się z czegoś takiego śmiali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować