Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SEGA zaatakowana - wykradziono prywatne dane

50 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2011 o 10:31, Henrar napisał:

> Nawiasem mówiąc, obowiązek hashowania haseł powinien być chyba nakazany ustawowo,
bo
> to co widać teraz po zabezpieczeniach naszych danych przez te firmy woła o pomstę.


Przecież nawet Sony miało hashowane dane. I jakoś im to nie pomogło.


Nie mialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:31, Henrar napisał:

> Nawiasem mówiąc, obowiązek hashowania haseł powinien być chyba nakazany ustawowo,
bo
> to co widać teraz po zabezpieczeniach naszych danych przez te firmy woła o pomstę.


Przecież nawet Sony miało hashowane dane. I jakoś im to nie pomogło.


Atakowi oczywiście nie zapobiega, ale zapobiega późniejszemu wykorzystaniu tych haseł. LulzSec opublikowało 60 000 adresów email z niehashowanymi hasłami z różnych źródeł. Oni sami nie wykorzystują tych danych, ale robią to inni:

http://www.osnews.com/story/24861/LulzSec_Just_Because_We_Find_it_Entertaining_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 23:55, marcin-malysza napisał:

> Muszę przyznać, że nieźli są... Ja na wszelki wypadek zmieniłem hasła na każde inne
w
> Steamach, Games for Windows Live etc.
A co ci da zmiana hasła? Jak włamią się na serwery to będą posiadali twoje aktualne
hasło więc daremne twe zmienianie.

A co do samego faktu ataków to nie wiem co i komu oni chcą udowodnić. I ciekawe kto następny,
też obstawiam MS i Steam.


Chodzi o to, że wszędzie miałem takie same hasło, a teraz mam każde inne i mogę spać spokojniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm fakt, dostałem wczoraj maila od Segi jako, że kiedyś pogrywałem w minigierki na ich stronce. Nice ;/

Tak czy siak ostatnio faktycznie zakrawa na paranoję to co się dzieje. Pytanie tylko czy to faktycznie takie zmasowane naloty na firmy, czy po prostu skoro inny duzi się przyznają to reszta leci za nimi i lawinowo też ogłasza jakieś włamania, podczas gdy normalnie by tego nie zrobili. W sumie jeśli ma się posypać to lepiej przyznać się teraz skoro sypie się w całej branży niż tak samodzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 14:54, Blasting_Power napisał:

Żeby tylko Steama nie ruszali :P


TO zbyt łakomy kąsek, by mogli go odpuścić. Bardzo chciałbym się mylić. :)

Dnia 18.06.2011 o 14:54, Blasting_Power napisał:

Glados jest po stronie Valve


Lulzsec ma Chell i ciasto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować