Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2010 o 19:08, Azvar napisał:

Ooops, I failed... ;-) Tak to jest jak się pisze posty jednocześnie grajac ;D

E tam, spróbuj jednocześnie grać, pisać posta i oglądać serial, wtedy dopiero będziesz odjazdowe teksty pisał :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 18:03, Azvar napisał:

Stanąłem właśnie przed wyborem nowej myszki dedykowanej WoW (nie zrozumcie: od Steelseries,
bo tamta mi się totalnie nie podoba), głównie ze względu na PvP i problemy z obindowaniem
rzeczy na warriorze. Wacham się pomiędzy Microsoftem SideWinder X8 a Razer Lachesis,
może ktoś z was miał/ma styczność z którąś z tych myszek i może się podzielić opinią
co do WoW? Obowiązkowo myszka musi mieć minimum 4 przyciski więcej poza standardowymi
LPM,PPM, Scroll.

ja również wybierałem z tych 2 i wybrałem razerka, głównie dlatego że mi bardziej kształtem odpowiadał (choć i wygląd też jakby subtelniejszy ^^) nie miałem okazji natomiast oblookać jak działa m$, razer ma tendencje raz na ruski rok że mu odbija i kursor skaka jak dziki co jest dość wpieniające i czasami jakieś dziwne drgawki go łapią (choć to może przez podkładke dodatkowo ostatnio zauważyłem że przycisk pod kółkiem nie reaguje gdy naciśnie się go zbyt słabo(mysz mam już z 1.5 roku a używam jej... spoooorooo, więc to może przez to) , ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:27, SoieR napisał:

ja również wybierałem z tych 2 i wybrałem razerka, głównie dlatego że mi bardziej kształtem
odpowiadał (choć i wygląd też jakby subtelniejszy ^^) nie miałem okazji natomiast oblookać
jak działa m$, razer ma tendencje raz na ruski rok że mu odbija i kursor skaka jak dziki
co jest dość wpieniające i czasami jakieś dziwne drgawki go łapią


No właśnie czytałem o tym, ale ponoć to zostało rozwiązane w kolejnych wersjach sterownika (lub firmware, hmm)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 18:34, Adamak napisał:

Hmm i jak mam być szczery to dawniej na trialu najlepiej mi się grało lockiem zawsze...
ale rodzice mi nie pozwalają kupić, grr. Mam 17 lat, własną kartę kredytową, a oni "nie,
bo płacisz za samo granie" ... :/ w sumie nie wiem, ale się trochę z nimi zgadzam


Ja miałem kiedyś to samo. Po prostu stanąłem odważnie przed rodzicami i powiedziałem głośno: To wasze pieniądze i mogę z nimi robić co mi się podoba.
Czy jakoś tak. ;-P

Ale wracając do tematu: Ja zawsze każdemu polecam albo druida albo paladyna. Są to jedyne dwie klasy, które mogą robić WSZYSTKO... znaczy się na drutach to robić raczej nie potrafią, ale z pewnością pełnić każdą rolę w grupie.
I tak w jednej chwili DPS-ujesz, nagle tank dostaje DC, więc szybka przemiana, dwa kliknięcia i już jesteś tankiem. Oczywiście wtedy starego tanka kick i proszę ciebie od razu go chama na ignore list za psucie innym zabawy.
Jak cię znudzi bycie stale obwinianym o wszystkie wipy i faile, zmieniasz spec z healera na sowę lub lwa (mój ulubiony futrzak ;-)) i DPS-ujesz. To samo z paladynem, klikasz na follow i masz tak pół godziny do godziny przerwy na spanie. Tak... to były czasy.
Co prawda wymaga to trzykrotnie większej pracy nad sprzętem i co gorsza, umiejętności pełnienia każdej roli w grze, ale przynajmniej zbyt szybko się nie znudzisz. A jaka satysfakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wtedy starego tanka kick i proszę ciebie od razu go

Dnia 19.04.2010 o 19:56, Dann napisał:

chama na ignore list za psucie innym zabawy.


Mam nadzieję, że to nie było na serio. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:56, Dann napisał:

Ale wracając do tematu: Ja zawsze każdemu polecam albo druida albo paladyna. Są to jedyne dwie klasy, które mogą robić WSZYSTKO...


A potem mamy masę tankujących palków w retri z 2 ręczniakami (i jak Boga kocham, żaden nie potrafił sobie poradzić a HP tracili jak poje..chani).
Healujących druidów sprzętach dla kota przez co cud jak przejdzie 1 walkę bez MB..

Nie żebym coś miał, ale te chybrydy na low levelu potrafią być strasznie denerwujące.. Zwłaszcza gdy sam wchodzę palkiem jako healer i %%$%@ mnie chwyta jak tank w banalnej instancji bierze po 2 moby na klate (gdzie ja jako tank z średnim healerem biorę 2 pokoje), żeby się nie przemęczyć, po czym i tak na obu traci aggro >.<''

Na początek najlepiej grać DPSem. Dowiedzieć się OCB w tej grze, CO TO ZNACZY tankować czy healować itd. A za porządnijszą grę brać sie gdy już się wie co to jest aggro i po co je tankowi.. I dlaczego healowanie Holy Lightem przy 98% HP DPSa poza walką jest stratą many, czasu i ogólnie lamerstwem..
Naprawdę oszczędzi to mnóstwo nerwów świerzym tankom gdy okaże się, że nie znają drogi przez Maraudon (bo w końcu to główna praca tanka - przewodnik >.<) czy healera gdy ktoś mu padnie bo koleś nadal "klika" w skille i nie wie jeszcze co do czego służy i czemu silence jest złyy i od pewnych mobów trzeba trzymać dystans..

Niech poznają podstawowe addony czy chociażby UI gry..

Swoją drogą raz mnie w drużynie besztali jak, będąc healdinem, nie topowałem na każdym kroku HP druzyny i niektórym pozwalałem biegać ze stratą CAŁYCH 200 życia miedzy walką bo uznałem, że to szkoda many i czasu.
Takiego szczegółu, że nikt przez całą instancję nie zdechł, każda trucizna z nich schodziła od razu, cały czas mieli kingsy na sobie, a ja tylko raz spadłem do 50% many i ani razu nie prosiłem o MB to nikt nie zauważył..

Tyle mojego narzekania, DPSa w każdym calu (z domieszką holy healów ostatnio ;P)

BTW:
Warlock - Tougher than they look, Major utility options, Gods of attrition warfare - Those who love to win

Fuck YEAH ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 19:35, Azvar napisał:

No właśnie czytałem o tym, ale ponoć to zostało rozwiązane w kolejnych wersjach sterownika
(lub firmware, hmm)?

nie mam porównania jako że wymieniłem go zaraz po instalacji myszy, może to być spowodowane troche startą podkładką, bo na blacie nic podobnego nie uświadczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:33, the_bishop napisał:

jak dokładnie działa recruit a friend? chciałbym zrekrutowac siostrę ; )


Nie działa, witamy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmień w opcjach na konto UK. Nie dość, że abonament będzie tańszy to i ci zadziała. Nie wiem na ile to "legalne", ale ja tak gram od roku i nikt się nie dowalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

A potem mamy masę tankujących palków w retri z 2 ręczniakami (i jak Boga kocham, żaden
nie potrafił sobie poradzić a HP tracili jak poje..chani).


Ja jak na razie będąc healerem i widzę palka za tanka to jestem szczęśliwy, bo zazwyczaj oznacza to że nie będę miał dużo roboty. Gorzej jak się trafi prot pala i ma dwuręczną broń bo jest "osom" i "power", a do tego przez pół instancji powtarzasz takiemu by użył RF. Ale może to moja wina bo cały czas skrótu używałem....

Są różni ludzie. Ja swojego pala tanka robię od początku własnoręcznie, bez czytania o nim czegokolwiek i bez narcyzmu powiem, że jestem świetnym tankiem ;P I jest to moje pierwsze podejście do tankowania (no może drugie, dwi instancje DK się nie liczą :D)

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Healujących druidów sprzętach dla kota przez co cud jak przejdzie 1 walkę bez MB..


Bo wiesz co? Na niskich poziomach strasznie ciężko o dobry sprzęt dla druidów healerów. Jedynie clothy jakie się czasem znajduje na instancjach są do czegoś warte. Ja będąc juz na poziomie 40 nie znalazłem żadnego godnego uwagi leather. Chodzę głównie w clothu jaki znalazłem na poziomie 20, nie zmieniałem nic do 40. W torbach z random dungeon też tylko leather ze staminą, siłą i agility. Brak inteligencji, spirit czy spell power. I to przez 40 poziomów. Jak patrzę na wypadające leather to się łapię za głowę i zastanawiam się kto wymyślił przedmioty z siłą i inteligencją.

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Swoją drogą raz mnie w drużynie besztali jak, będąc healdinem, nie topowałem na każdym
kroku HP druzyny i niektórym pozwalałem biegać ze stratą CAŁYCH 200 życia miedzy walką
bo uznałem, że to szkoda many i czasu.


Ja za to byłem dziś w szoku jak ktoś mi jeden z dpsów podziękował za leczenie po jednej z walk, w której wszyscy życie tracili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

A potem mamy masę tankujących palków w retri z 2 ręczniakami (i jak Boga kocham, żaden
nie potrafił sobie poradzić a HP tracili jak poje..chani).
Healujących druidów sprzętach dla kota przez co cud jak przejdzie 1 walkę bez MB..


No, raczej tacy za długo dajmy na to w takim ToC 5-man sobie nie pograją, prawda. Natomiast w trakcie levelowania jakie to ma znaczenie ? Wystarczy żeby taki retri / kitty miał tarczę+1h / jakieś zapasowe itemki z intelektem. Kiedyś jak grałem, to tak do 71-72 lvl spec nie miał większego znaczenia. Także można śmiało lvlować DPSem.

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Nie żebym coś miał, ale te chybrydy na low levelu potrafią być strasznie denerwujące..
Zwłaszcza gdy sam wchodzę palkiem jako healer i %%$%@ mnie chwyta jak tank w banalnej
instancji bierze po 2 moby na klate (gdzie ja jako tank z średnim healerem biorę 2 pokoje),
żeby się nie przemęczyć, po czym i tak na obu traci aggro >.<''


Bo Ty jesteś stary wyjadacz i łykasz Lisha na śniadanie, a resztę ICC na obiad.
Ale od czegoś trzeba zacząć, nie od razu Paragon Lish Kinga w 25-man HC rozwalili. ;-)

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Na początek najlepiej grać DPSem. Dowiedzieć się OCB w tej grze, CO TO ZNACZY tankować
czy healować itd. A za porządnijszą grę brać sie gdy już się wie co to jest aggro i po
co je tankowi.. I dlaczego healowanie Holy Lightem przy 98% HP DPSa poza walką jest stratą
many, czasu i ogólnie lamerstwem..


Wielkie mi halo. Tego uczy się niejako w trakcie grania, przez doświadczenie. Nikt nikomu nie każe od razu zaczynać jako tank / healer. Po prostu chciałem tylko zaznaczyć, że są takie możliwości, jakby kto chciał spróbować. Inne klasy tego nie dają.

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Naprawdę oszczędzi to mnóstwo nerwów świerzym tankom gdy okaże się, że nie znają drogi
przez Maraudon (bo w końcu to główna praca tanka - przewodnik >.<) czy healera
gdy ktoś mu padnie bo koleś nadal "klika" w skille i nie wie jeszcze co do czego służy
i czemu silence jest złyy i od pewnych mobów trzeba trzymać dystans..


Jako DPS z pewnością się tego nie nauczy.

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Swoją drogą raz mnie w drużynie besztali jak, będąc healdinem, nie topowałem na każdym
kroku HP druzyny i niektórym pozwalałem biegać ze stratą CAŁYCH 200 życia miedzy walką
bo uznałem, że to szkoda many i czasu.
Takiego szczegółu, że nikt przez całą instancję nie zdechł, każda trucizna z nich schodziła
od razu, cały czas mieli kingsy na sobie, a ja tylko raz spadłem do 50% many i ani razu
nie prosiłem o MB to nikt nie zauważył..


Ja też pamiętam takie akcje. Powiem tak, gracze jak widać lubią mieć ten komfort przystąpienia do pulla z full HP. I jeśli tego fulla nie mają, jeśli nawet brakuje im 1 hp, to już jest zonk. Wiem że to dziwne, ale tak jest i po prostu trzeba się przyzwyczaić i zamiast ryzykować niepotrzebne komentarze, rzucić od siebie te dwa / trzy HoTy. Przecie to nic nie kosztuje.

Dnia 19.04.2010 o 20:10, DemoBytom napisał:

Warlock - Tougher than they look, Major utility options, Gods of attrition warfare -
Those who love to win

Fuck YEAH ;]


[znudzonym tonem]
Hurray, warlock! What a class! [macha białą chorągiewką bez przekonania].
Wybacz, że dodatkowo nie podskoczę z radości... boli mnie grzbiet.


@ Kadaj

Nie, nie było. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak-> tez mialem przez jakies pol roku konto na UK. Potem dostalem bana na 48h i ladnego maila z wyjasnieniem ze moje dane osobowe nijak sie nie zgadzaja i mam wyslac skany instrukcji (z zaczernionym polem cd-key), skan karty ktorej uzywalem (zaczernione cyferki, tylko 3 ost. mialy byc widoczne) i skan dowodu osobistego/prawa jazdy itp. Myslalem, ze to zwykly SPAM i proba wyludzenia jakos danych osobowych/czegokolwiek, ale po napisaniu do pomocy technicznej okazalo sie ze wszystko prawda itp. W ramach gdybym nie przeslal w/w skanow konto zostaloby zbanowane do imentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra jestem w stanie zrobic teraz recruit a friend.
Nie chciałbym nic spaprać.
+ chce wyslac postac mojej siostry, na konto ktore ona zalozy.
Imie i nazwisko musza byc takie same?
Czy dane musza byc takie same? czy mail musi byc taki samy ( tak glupie pytanie )
Czy gdy konto bedzie na takie same nazwisko ( dane czy inne ) wciąż bedzie mozliwe recruit a friend ?
wiem ze pytania moga byc troche smieszne i glupie ale pomimo tego prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:23, Ichvander napisał:

Powiem tak-> tez mialem przez jakies pol roku konto na UK. Potem dostalem bana na
48h i ladnego maila z wyjasnieniem ze moje dane osobowe nijak sie nie zgadzaja i mam


A skąd się dowiedzieli, że się nie zgadzają? Jakaś wyrywkowa kontrola czy sam się przypadkowo sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się