Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam taki mały problem. Chciałem zainstalować WoW na laptopie, ale przy instalacji z płyty instalator wysypuje się na samym końcu, gdy próbuje zmienić jakiś plik temp w normalny. Próbowałem zmienić folder docelowy na inny, ale to nic nie pomogło.
Natomiast instalator pobrany bezpośrednio z konta battle.net zwyczajnie zawiesza się zaraz po wybraniu wersji gry, która ma być zainstalowana. Komuś się już zdarzały takie problemy?

Na laptopie mam Windows Vista, ale na PC również i na tym drugim nie ma z grą żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie kurde, pięknie... Właśnie miałem instę, w której jeden pala DPS poszedł AFK od startu nie mówiąc słowa, a drugi "tank" nie miał nawet tarczy, ani RF... Wyszedłem (30 min kary). Kolejna gra, kolejny pala tank bez RF i w clothach z intelektem... I znów 30 minut. A oczywiście takich retardów wywalić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 12:02, DragonLord napisał:

A próbowałeś po prostu skopiować folder WoWa z PC na laptop?


Nie wiedziałem, że tak można, ale jeśli instalacja bezpośrednio z dysku nie pomoże (skopiowałem pliki z płyty DVD), to spróbuję tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 12:02, DragonLord napisał:

A próbowałeś po prostu skopiować folder WoWa z PC na laptop?


Dopiero Twoja metoda podziałała. Co prawda trochę trwało kopiowanie wszystkiego, ale przynajmniej działa jak należy. Tylko ta rozdzielczość widescreen na lapku... Na szczęście to tylko awaryjno-wyjazdowy sprzęt do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 13:47, GanD napisał:

Tylko ta rozdzielczość widescreen na lapku...


Dlaczego? Super się gra na widescreen, więcej miejsca po bokach na UI i więcej widać :) Swoją drogą nie kumam dlaczego Blizzard robi loading screeny w 4:3 (choć czasami też w formacie wide, a mówię tu o WotLK...) i dlaczego nie zrobi czegoś żeby mapa w 16:9/10 wyglądała ciekawiej niż z tymi czarnym paskami po bokach i prześwitującym czasami obrazem z gry...

BTW, pytanko do addon-holików: poleci mi ktoś addon pozwalający przesunąć loot roll frame (czyli ten pasek, na którym się wybiera need/greed/de/pass) w inne miejsce? Ewentualnie coś co kompletnie go wymienia, ale też pozwala umieścić go gdzie tylko chcę? Jeszcze przy okazji: używa ktoś addonów typu "Shake", które robią taki wstrząs obrazu na ekranie przy critach? Mój nie wiedzieć czemu nie działa, choć wcześniej był ok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam mały problem. Otóż gdy wejdzie się w random dungeonów obok mapy pokazuje się ta ikonka zielonego oka, a obok niej przybliżony czas, jak długo trzeba czekać na team. I mi od wczoraj się to popsuło i ikonki brak. Jak ją włączyć, bądź co się stało, ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 13:57, Azvar napisał:

> Tylko ta rozdzielczość widescreen na lapku...
Dlaczego? Super się gra na widescreen, więcej miejsca po bokach na UI i więcej widać :)


Moja wina... ustawiłem inną rozdzielczość niż natywna mojego lapka, dlatego wyglądało to dość dziwnie, teraz już jest dobrze i faktycznie ładnie to wszystko wygląda. Aż pożałowałem, że mój LCD do PC to tylko stare 17 cali. I co prawda laptop nie najnowszy, ale przy ustawieniu detali na Fair wszystko śmiga bez żadnych spadków wydajności (przynajmniej w IF, bo na dalsze wojaże nie miałem chwilowo czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 14:54, GanD napisał:

Aż pożałowałem,
że mój LCD do PC to tylko stare 17 cali.


Ja gram na 19'' 16:10, ale miałem okazję chwilkę pograć na moim TV 40'' Full HD, tam dopiero gra miażdży :D Tylko trzeba wtedy grać obowiązkowo na full detalach (być może nawet zrobić tweak ustawień gry żeby wycisnąć więcej niż na to pozwala gra), bo w rozdziałce 1920x1080 niedoróbki i uproszczenia grafiki się już mocno rzucają w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 13:57, Azvar napisał:

BTW, pytanko do addon-holików: poleci mi ktoś addon pozwalający przesunąć loot
roll frame (czyli ten pasek, na którym się wybiera need/greed/de/pass) w inne miejsce?
Ewentualnie coś co kompletnie go wymienia, ale też pozwala umieścić go gdzie tylko chcę?

Spróbuj może hfLootRoll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2010 o 13:57, Azvar napisał:

BTW, pytanko do addon-holików: poleci mi ktoś addon pozwalający przesunąć loot
roll frame (czyli ten pasek, na którym się wybiera need/greed/de/pass) w inne miejsce?
Ewentualnie coś co kompletnie go wymienia, ale też pozwala umieścić go gdzie tylko chcę?
Jeszcze przy okazji: używa ktoś addonów typu "Shake", które robią taki wstrząs obrazu
na ekranie przy critach? Mój nie wiedzieć czemu nie działa, choć wcześniej był ok :/


Ja nie używam, ale można wiedzieć jaki to AddoOn? Ściągnę, pogrzebię i zobaczy się.
Z kolei ja mam takie pytanie, otóż gram sobie fury warkiem, i mam Mikk Scrolling Combat Text, i Unbridled Wrath ( http://www.wowhead.com/spell=13002) strasznie mi spamuje, da się to jakoś wrzucić na ignore czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 18:43, Viitrik napisał:

Gdzie w tbc zakupie eq t6, bo z tego co widze na hyjal nie sa wszystkie czesci tego setu...
Gdzie reszta?

Black Temple, wiesz illidan i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 17:18, Grodhar napisał:

Ja nie używam, ale można wiedzieć jaki to AddoOn? Ściągnę, pogrzebię i zobaczy się.


Afaik, to był ten addon: http://www.wowinterface.com/downloads/info10039-DuugusCritShake.html . Wcześniej działał, po patchu już nie działa. Oczywiście mam wyłączone nameplates jak zaleca addon.

Dnia 21.04.2010 o 17:18, Grodhar napisał:

Z kolei ja mam takie pytanie, otóż gram sobie fury warkiem, i mam Mikk Scrolling Combat
Text, i Unbridled Wrath ( http://www.wowhead.com/spell=13002) strasznie mi spamuje, da
się to jakoś wrzucić na ignore czy coś takiego?


Poszukaj opcji typu "energy gains" czy coś w ten deseń, albo coś z procami. Osobiście nie używam tego typu addonów od kiedy wbudowano tą funkcję w grę, ale może są tam jakieś filtry. A jeżeli grasz jako Arms lub jesteś tankiem, to po prostu daruj sobie ten talent, to ma sens tylko dla Fury :P

@ Turandus & Ichvander - dzięki, zaraz spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo addonow, bo o ile u huntera o wiele latwiej sie w nich bylo zorientowac to u shamana resto nieco ciezej. Jakie addony polecacie ulatwiajace healing tudziez wybieranie postaci-szlag trafia jak pol party rozprasza sie po calej mapie, jednego mam za daleko, a reszty nie moge chain healem zlapac. Pod ele rowniez mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

A ja nie. Za to widywałem znacznie więcej druidów, którzy np. na lvl 42 wpisywali się
jako miśki do ZF (to było jeszcze przed Lishem) i zaskakiwało mnie jak łatwo się ich
leczyło i jak dobrze trzymali aggro.


Nie twierdzę że nie ma dobrych graczy. Są i to całkiem sporo. Potrafi się trafić taka grupa, że przez instancję idzie się jak przez obecne HC northrendowe w sprzęcie z ICC. :-) Ale jest też wielu graczy słabych, którzy nie mają pojęcia o co w tym chodzi. I pal licho jeśli to są newbies, którzy zwyczajnie nie mają doświadczenia - tacy zazwyczaj posłuchają dobrej rady. Gorzej, że wielu z nich obraża się na dowolną uwagę, albo nie rozumie/udaje że nie rozumie co się do nich mówi.

Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

Zawsze przed każdą instancją padały pytania: Kto jest tankiem ?, Kto jest healerem ?


Przed instancją? Przy nowym systemie LFG gra sama przydziela role a ląduje się już w instancji, więc musi coś komuś wybitnie nie odpowiadać, żeby o tym dyskutować. Ja nie mówię o tym co było wcześniej, tylko o tym jak jest od czasu random dungeon findera.

Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

I druid też nie jest poszkodowany, szczególnie od kiedy Enrage (tak to się chyba nazywało)
zostało dość zauważalnie zmienione.


Ale ma cooldown, a misiek nie ma szarży, którą daje się nadrobić brak rage. Próbowałem nim tankować i nie leży mi. Wystarczy że enrage jest na cooldownie, a dps nie dadzą chwili na nabicie threata i zebranie odrobiny rage i już nie bardzo masz jak cokolwiek zrobić, bo skoro nikt Cię nie bije to i rage nie wpada - można go najwyżej nabić autoatakiem, tylko że to nie tankowanie.

Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

Ale tak ogólnie rzecz ujmując, to gdzie wy gracie ? Na jakiś prywatnych serwerach czy
co ? Mam na myśli ciebie i Undertakera.


Na Blade''s Edge, Sha''Tar, wcześniej trochę na Venture Co, epizod na Steamwheedle Cartel i mam jakąś postać na Defias, bo mnie zaciekawiły te opowieści o niezłym RP. Nie na każdym z nich próbowałem random findera na niskich poziomach, ale wszystko co opowiadam (druid tankujący wrathem, a po śmierci biegnący jako niedźwiadek żeby było szybciej, paladyn dps używający hand of reckoning, bo przecież zadaje obrażenia, czy paladyn używający wyłącznie autoataku do tankowania) to autentyki.

Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

No co jak co, ale na dźwięk słowa tank zwykle
każdy jakąś tam elementarną wiedzę na ten temat posiadał, niezależnie od klasy. Np. żeby
mieć tarczę, być miśkiem itd. To samo z leczeniem.


Nie każdy. Wiele osób nie ma. W grupie z druidem który korzystał z wratha ja byłem paladynem. Wybrałem wszystkie trzy role (bo na niskim poziomie to naprawdę nie ma znaczenia) i musiałem healować. W pewnym momencie zirytowany zacząłem tankować lecząc się kiedy było potrzeba i nie miałem problemów poza MB czasami. W RFC takie rzeczy daje się robić.

Dnia 20.04.2010 o 09:59, Dann napisał:

A czasem bywało tak, że grupa się zebrała, a nie było komu do kamienia iść. ;-) Różnie
bywało, ale takich akcji jak leczący tank druid albo tank stojący do mobów plecami to
na pewno nie.


Ale Ty mówisz o starych czasach, kiedy trzeba było przyzwać innych. A my o czasach ostatnich kilku patchy, kiedy po wciśnięciu random findera wybierasz rolę i samo Cię przenosi do instancji. I każdy zauważa, że jak wybierze tylko miecz, to czeka kilkanaście minut, a jeśli jeszcze tarczę albo krzyżyk to dostaje grupę dużo szybciej. Więc klikają bez zastanowienia, a potem zdziwienie czego ktoś od nich chce. Teraz dostanie się do instancji nie wymaga żadnego myślenia - jedno kliknięcie żeby włączyć random finder, góra trzy kolejne żeby włączyć role (jednorazowe) i jeszcze jedno na ok. Wszystko, po chwili (zwłaszcza jeśli zaznaczysz tanka i/lub healera) masz ładowanie instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się