Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Czemu od biedy rogal? Rogal jest naprawdę dobrą postacią, pod PvE również, jeżeli talenty pakujesz w Combat. Jeśli chodzi o nie tankową klasę, to naprawdę dobry może być do tego mag, hunter, albo właśnie rogal (i to nie od biedy). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Włąśnie wróciłem z grą i znalazłem w skrzynce kartę bankową, więc będę miał wygodę w płaceniu:D Takie 2 pieczenie na jednym fireballu:D

Jake serwery polecacie? Gdzie jest sporo Polaków, ale takich na poziomie a nie tylko 13 lat i n00by xD

*********
To jak zakładać konto aby mieć te 10 dni gratis? Tylko proszę o instrukcję krok po kroku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 13:20, alexiej napisał:

Dzięki. Włąśnie wróciłem z grą i znalazłem w skrzynce kartę bankową, więc będę miał wygodę
w płaceniu:D Takie 2 pieczenie na jednym fireballu:D

Jake serwery polecacie? Gdzie jest sporo Polaków, ale takich na poziomie a nie tylko
13 lat i n00by xD

*********
To jak zakładać konto aby mieć te 10 dni gratis? Tylko proszę o instrukcję krok po kroku
^^

Hmm ja gram na burning legionie jest tam zdecydowanie najwięcej Polaków. Stosunek ludzi normalnych do pojeb*w jest jak 1:1. Ogólnie to nie polecam, ale sam jeśli miałbym możliwość migracji to bym nie skorzystał ;p coś mnie tam trzyma i to nie znajomi ;p
EDIT: http://www.trywarcraft.com/ zakładasz konto trial, potem www.wow-europe.com i upgradujesz konto do pełnej wersji kluczem z pudełka. Voila masz 40 dni za free :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 13:29, alexiej napisał:

Hmm. A i jeszcze jedno pytanko. Jakie karty są akceptowane przez blizz? Szukałem i nie
wie mogę znaleźć;/

Z tego co widzę to Visa, ELectron Visa, JCB, Mastercard, American Express. Nie znam się na tym, przekopiowałem tylko możliwości subskrypcji z mojego konta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 13:29, alexiej napisał:

Hmm. A i jeszcze jedno pytanko. Jakie karty są akceptowane przez blizz? Szukałem i nie
wie mogę znaleźć;/

Praktycznie wszystkie(ważne jedynie, aby mieć włączone płatności internetowe na karcie). Co do realmu polecam Burning Blade - Polaków sporo(5 gildii raidowych w ally), na szczęście na poziomie ;) Jeśli się zdecydujesz ślij whispa do Turandusa w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam bardzo serwer The Venture Co., znajduje się tam jedna z lepszych polskich gildii, The Sentenced. Ludzie na TVC ogółem są na poziomie, owszem, zdarzają się czasami kadłubki, ale naprawdę rzadko. Jeśli nie chcesz grać na Venture, polecam też Sporeggar, albo Shadowsong. Ewentualnie Vek''Nilash. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 13:37, alexiej napisał:

Słyszałem pochlebne słowa od kolesia o Burning Blade i chyba ten wybiorę:)


Kolega Vytrix zapomnial napisać, że The Sentenced na TVC (sam serwer to RPPvP) to gildia po strone Hordy (obecnie chyba najstarsza na całym serwerze), nie wiem, czy obecnie jest na tym serwerze jakaś polska gildia w Alliance, kiedyś była, ale ja od dawna nie gram. A sama gildia miała swoje wzloty i upadki, jednak zawsze radziła sobie z przeciwnościami, przede wszystkim dzięki świetnym liderom i zaangażowaniu członków. Za moich czasów preferowano w niej raczej starszych graczy, młodzieży było mało. Nie wiem, jak jest obecnie, bo już od prawie dwóch lat nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 12:10, alexiej napisał:

Darker - jak Ci przeszkadza to w jaki sposób piszę, to nie czytaj tego. Ignorancję pokazuję
w inny sposób. Uwierz mi, ale ignorancję lepiej uskuteczniać w formie nie piśmiennej.


A nawet niepiśmiennej czy wręcz niezapisanej.

Wyjaśnij jeszcze co masz na myśli pisząc "klasa nie tankowa". Chodzi o kogoś w innej roli, czy o klasę, która w ogóle nie ma opcji by być tankiem? Jeśli to drugie to skreśl paladyna, wojownika, druida i DK, jeśli pierwsze to nikogo nie skreślaj - w obu przypadkach wybierze z tego co zostanie to co Ci najbardziej pasuje wizualnie i klimatycznie. Absolutnie każda klasa może dpsować, cztery sprawdzają się w roli healera, z czego dwie mogą występować w dowolnej. A co do polecania, to gra jest tak zrobiona, że każdą klasą daje się fajnie grać i wszystko zależy od preferencji gracza. Jeden poleci Ci huntera, inny rogue, trzeci paladyna, a może się okazać, że Tobie najbardziej pasują postacie oparte na czarach i wolałbyś maga albo szamana. Popatrz sobie sam, stwórz kilka postaci i każdą pograj chwilę a znajdziesz to, co najbardziej Tobie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj. Uwielbiam walić błędy z pomocą FF;/

Ogólnie to nagrałem się już postaciami typu "Czołg" i zamierzam pobawić się raczej w coś klimatycznego. Tank wg. mnie nie jest zbyt klimatyczny bo kojarzy mi się z 13 letnim gówniarzem xD

Wybór mój chyba ostatecznie padnie na to co napisałeś. Zagram każdym i sprawdzę. Osobiście jednak chyba styrzelam na huntera, bo nigdy nim nie grałem O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 14:13, alexiej napisał:

Oj. Uwielbiam walić błędy z pomocą FF;/

Ogólnie to nagrałem się już postaciami typu "Czołg" i zamierzam pobawić się raczej w
coś klimatycznego. Tank wg. mnie nie jest zbyt klimatyczny bo kojarzy mi się z 13 letnim
gówniarzem xD

Wybór mój chyba ostatecznie padnie na to co napisałeś. Zagram każdym i sprawdzę. Osobiście
jednak chyba styrzelam na huntera, bo nigdy nim nie grałem O.o

W WoWie tank ma bardo odpowiedzialne zadanie i generalnie dobry tank=szacunek co przy dobrym dpsie nie zawsze występuje. Tak jak pkapis powiedział każda klasa ma różne opcje, nigdy nie będzie ograniczony jedynie do tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Trochę ponarzekam na Wow''a ;)

Zrobiłem sobie warriora fury aby trochę poszaleć w battlegroundach, ale to co tam zobaczyłem przeszło moje pojmowanie. Mój wojownik zrobił się taki zależny od rage''a, że praktycznie nie da się nim grać, nie będąc chłopcem do bicia dla DK i paladynów.

Na dokładkę poczytałem notki do patchy i się okazało, że warriorzy jako tacy to praktycznie dno i metr mułu :/
Osłabieni są na wszystkich pozycjach :( Zaskoczenie m było to, że lepiej się grało PVP w buildzie Protection, przynajmniej można było nawiązać jakąś walkę a nie paśc po paru sekundach :/

Czarę goryczy przepełnił fakt jak ujrzałem DK robiącego jeden z questów Z Argent Tournamentu (ten ze smokiem) w przeciągu 1 minuty, a mobek ma 100k życia plus trzech kompanów.

Ciekawy jestem co blizzard wymyśli w tym patchu odnośnie wojów, mam nadzieję że nie będzie to dno dna :/ a na razie gram magiem...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 14:13, alexiej napisał:

Ogólnie to nagrałem się już postaciami typu "Czołg" i zamierzam pobawić się raczej w
coś klimatycznego. Tank wg. mnie nie jest zbyt klimatyczny bo kojarzy mi się z 13 letnim
gówniarzem xD


Eee tam. ;-) Ja jestem takim sobie tankiem i naprawdę nie narzekam. Powiedziałbym , że rola tanka jest ważniejsza od healera nawet. To ty robisz pulle, markujesz, trzymasz aggro, ustalasz tempo gry i rozśmieszasz wszystkich dookoła. ;-)
Generalnie czuję, że wszyscy na mnie patrzą (a raczej na moje futro na ogonie ;-)).
A znowu healer, to IMO najbardziej stresująca rola w całej grze. Ileż to razy po danej walce byłem po prostu cały mokry ze stresu i w ogóle z zaangażowania ;-) ... no i oczywiście trzeba mieć refleks nieco powyżej średniej krajowej, bo inaczej jest ciężko naprawdę. I kto nigdy nie healował, ten nigdy nie zrozumie, o co chodzi. ;-)

Dnia 23.07.2009 o 14:13, alexiej napisał:

Wybór mój chyba ostatecznie padnie na to co napisałeś. Zagram każdym i sprawdzę. Osobiście
jednak chyba styrzelam na huntera, bo nigdy nim nie grałem O.o


Generalnie polecam druida. Świetna klasa, zdolna do wszystkiego. ;-) Także do levelowania bierzesz sobie kicię (najszybciej i najpraktyczniej , bo bez downtime''ów), ewentualnie na 58-60 zmieniasz na sowę i huzia na Józia. ;-)
A od 70-80 (jak wolisz) , możesz zacząć robić to, co ci się tylko żywnie podoba ... leczyć, tankować, castować, melee''ować ... do wyboru, do koloru. ;-)
Jedyna taka klasa, dzięki której można poznać prawie wszystkie aspekty gry drużynowej.

Hunterów nie polecam, bo raz że na pęczki ich, a dwa że wykorzystują zwierzęta jako żywe tarcze, przeklęci szubrawcy (piszę to jako druid - obrońca równowagi w przyrodzie ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warrior w PvP = Hard Mode, Warrior Solo PvP = Uber Hardcore Pro Ultra Hard Mode :) Słusznie zauważyłeś, nerfią warriora jak tylko się da, cholera wie po co. Jak moja klasa ma być ciągle nerfiona "bo wy macie super imba healing debuffy" (które notabene są dobre tylko na arenach), to wolę żeby je całkowicie usunęli i zrobili coś, co sprawiłoby że solo PvP znowu byłoby przyjemne. A tak niestety Warrior na BG dobry jest w wykańczaniu tych co są bliscy śmierci, natomiast w solo PvP (duele, world pvp) niestety w przegrywaniu mimo starań.

A co wymyślił w tym patchu? Kolejne nerfy warriora w PvP. ZNACZNIE obniżony dmg z Execute, z Shield Slam (i Shield Block już nie będzie wpływać na obrażenia z Shield Slam), także zwiększony zasięg działania Battle/Commanding Shouta, co eliminuje możliwość użycia dwóch różnych na arenie, właśnie przez duży zasięg. Krótko mówiąc, czas na reroll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:54, alexiej napisał:

A i mam queszczyna jeszcze jednego. jaką NIE tankową postać polecacie? myślałem o locku
i hunterze, od biedy rogalu.

retri/dk... będziesz miał duuuuuużo "klimatyczności" (REEEETTRRRRIIIIBBBUUUTTTIIOOONNN!!1111!!, albo i r teh hero klas! /cast Death Grip /lol /spit i takie tam)
i najlepsze masz jakieś 3 przyciski do losowego wciskania przy czym każdy powoduje żywy płacz u przyciwnika
po czym możesz opowiadać znajomym jakto po heroicznej walce pwn''ołeś 10 aliantów (jeśli wybrałeś zła frakcje... i rase) tudzież hordziaków, i jakaż to była cieżka i wymagająca walka
łatwo, szybko i przyjemnie coż jeszcze chcieć?! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, ponawiam prośbę: szukam addonu, który da mi menu kontekstowe (zwane też link menu) gracza, tj to zawierające opcje lootu, resetowania instancji, poziomu trudności itd. Korzystam z moda DHUD3 (polecam, jedyny HUD, który zanadto nie zapycha ekranu i wygląda klimatycznie :)), w którym niestety tego nie ma, więc nie mam jak skorzystać z tych opcji bez schowania standardowej ramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 14:47, SoieR napisał:

...
łatwo, szybko i przyjemnie coż jeszcze chcieć?! ;P


Zapomniałeś wspomnieć o Army of the Dead, którą każdy szanujący się DK uaktywnia podczas najgorętszego momentu walki z bossem, kiedy to jesteś tankiem.
Pamiętam jakiś dude (koleś ;-)) przywołał armiaków podczas walki z Anubem i ten jak walnął nagle Pounda gdzieś na bok, to zdmuchnęło healera i dwóch DPSów. :-D

DK = love ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się