Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 14:25, the_bishop napisał:

z VoA25 w następnym tygodniu jakie będą padały części tieru10 ? bo chyba chest i shouldersy
nie padają ?
dobrze mowie?

nd will drop Tier 10 gloves and legs, as well as PvP boots and belts. Toravon will be introduced when Arena Season 8 launches on January 26, 2010.[1] He will also drop 2x Emblem of Frost in both 10 and 25 man.
Wow wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:24, Undertaker napisał:

Nie zgadzam się. XP idzie sporo wolniej niż porządny questing. Plus niektóre instancje
są epicko długie i nudne. Warto robić tylko jak masz tam questy.


45 minut na level to długo? Nigdy wcześniej tak szybko nie levelowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:20, Daimon_Frey napisał:

Weź nic nie mów. [...]


Dlatego ja leveluję tanka ;) Na wojowniku nawet nie ustawiłem skilli na pasku innym niż prot xD
Idiotów niestety nie brakuje - co więcej są bezkarni - na low levelach nawet warlock jak się postara może wytankować 2-3 mobki.
Tak więc widziałem już przypadki gdy mimo próśb by nie atakować przede mną bo nie mogę użyć szarży - hunter sam pullował.
W końcu zwyczajnie za każdym razem jak coś pullnął - siadałem obok i patrzyłem co będzie. Niestty nie padł ani razu :(
Ogólnei hunterzy to największa zakała low level pugów - zwierzaki, które nie mają włączonego cowera (tylko ten ich skill co aggro podnosi), mają aktywnego taunta, latają na prawo i lewo atakując co popadnie. Hunty też mam wrażenie czują się nieśmiertelni o_O''

Healer co chwila OOM.. W RFD ostatnio na jednym pullu się nam druid od 100%-0% mana wysrał. Jak? nie wiem ale gdyby nie to, że czarowałem z cooldownami, intimidating (czy jak to się pisze) shout, potami i bandażami - to byśmy dawno wipneli.
Co było na koniec? "Nice healing drut" >.>''

Jedno co - exp leeeci jak głupi. średnio 2-3 runy max na level. Jak się zna instę to można je spokojnie szybko przelecieć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Ogólnei hunterzy to największa zakała low level pugów - zwierzaki, które nie mają włączonego
cowera (tylko ten ich skill co aggro podnosi), mają aktywnego taunta, latają na prawo
i lewo atakując co popadnie. Hunty też mam wrażenie czują się nieśmiertelni o_O''


Tu są dwie kwestie - jedna to idioci którzy nie słuchają, a druga to nieznajomość klasy i jej możliwości. Mnie wczoraj zaprosili na run znajomi, którzy akurat sobie levelują świeżą drużynkę na moim serwerze. Wziąłem hunterkę, bo to jedyny alt, który miał raptem jeden poziom więcej niż oni. A ja nie znam tej klasy, bawiłem się nią kiedyś przez parę poziomów i tyle, dlatego nawet nie pamiętałem że pet ma growla. Ale gdy tank mnie o to poprosił wyłączyłem. Część ludzi to nowi, którzy jeszcze nie wiedzą co to aggro i jak to wszystko działa, ale jeśli się im coś powie to posłuchają. Są też jednak kretyni, do których można mówić i mówić a i tak nie dotrze. Na takich na szczęście jest Vote to kick.

Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Healer co chwila OOM.. W RFD ostatnio na jednym pullu się nam druid od 100%-0% mana wysrał.


Na niskich poziomach to normalne, chociaż w RFD już się nie powinno zdarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Są też jednak kretyni, do których można mówić i mówić a i tak nie dotrze. Na takich na szczęście jest Vote to kick.

Nowych przeżyję, każdy się kiedyś uczył.
Ale nie durni w full heirloomach >.>''

A najbardziej mnie śmieszył koleś grający warlockiem, który usilnie próbował mnie uczyć jak się tym gra - typu "voidwalker jest zajebistym dpsem", "nie mogę summonować bo jest nas za mało w drużynie" i jeszcze parę bzdur..
Zamknął się jak się przelogowałem na maina - locka - i kazałem mu zawrzeć japę ;P

Choć dziś z kumplem gadałem - jest nowy w wowie i w sumie uczę go grać i ze mną dotąd na insty chodził.
Już narzeka na innych tanków, że nie umieją utrzymywać aggro, że nie mają odpowiedniego sprzętu itd.. ;P

Dnia 24.01.2010 o 19:40, pkapis napisał:

Na niskich poziomach to normalne, chociaż w RFD już się nie powinno zdarzać.


Zauważyłem, że teraz bardo popularne jest expienie przez insty - i kto może wybiera to co najszybciej wejdzie - tank/healer.
Niektórzy nie mają nawet sprzętu do leczenia, wybierają jednak na liście "healer" bo ma insta instę;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na low levelach healerzy mają ogromne problemy z maną i to normalka (przecież mają 0/mp5, więc tylko mogą manę zyskiwać z 5 second rule, a o tej większość początkujących nawet nie zna).
Ale pet z Coverem? Rozumiem wyłączenie taunta (prawie, bo Mend Pet często starcza, by taki pet offtankował jednego moba), o tyle jeśli pet hunta sam z siebie robi większy threat niż ty, to nie on jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:53, DragonLord napisał:

Na low levelach healerzy mają ogromne problemy z maną i to normalka (przecież mają 0/mp5, więc tylko mogą manę zyskiwać z 5 second rule, a o tej większość początkujących nawet nie zna).


Dlatego jeszcze się nie wkurzam na nich ;)

Dnia 24.01.2010 o 19:53, DragonLord napisał:

o tyle jeśli pet hunta sam z siebie robi większy threat niż ty, to nie on jest problemem.


Tu nie chodzi o przeaggrowywanie - bo w większości nie mam takiego problemu. Tu chodzi o nastawienie - proszę kogoś by to włączył - a on na złość tego nie zrobi bo "wtf you know about hunters?" >.>''

A bywa gdy np. "inteligenty" hunt mi spulluje mobki - przez co nie mogę szarżować - bloodrage na cooldownie przez co nie mam rage - a white hitami nic nie zrobię. I tak zanim coś zdążę zrobić - hunter ma na sobie jednego mobka, drugiego mi ukradł jego pet, trzeci zrywa mi się bo leci na healera i ja muszę wydziwiać jak tu zbudować aggro mając 0 rage, 0 umiejętności itd.. >.>'' Mnie mobki nie biją, nie nabija mi się rage i kółko się zamyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Ogólnei hunterzy to największa zakała low level pugów - zwierzaki, które nie mają włączonego
cowera (tylko ten ich skill co aggro podnosi),


Cower w tej chwili redukuje tylko otrzymywane obrażenia o 40%, nic więcej. No ale gorzej jak growl jest włączone. Dlatego ja mam to powyłączane o moich wszystkich zwierzaków (by nie zapomnieć), nawet przy grze solo :D

Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

mają aktywnego taunta, latają na prawo
i lewo atakując co popadnie.


Ze zwierzakami jest jeden problem, jeśli ustawisz je na tryb pasywny, to najprawdopodobniej o nim zapomnisz i będzie sobie stał. Więc żaden pożytek z niego. Przy defence jest lepiej, bo nie musisz o nim pamiętać i sam biegnie do walki jeśli ty atakujesz. Z tym jest jednak wtedy problem, gdy jakiś mob rzuca aoe. Ale, nad zwierzakiem po prostu trzeba mieć kontrole i patrzeć co robi :)

Moim zdaniem, przy petach jedyny problem to jest włączony growl. Jeśli jest wyłączony to zwierzak nie powinien sprawiać problemów.

Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Hunty też mam wrażenie czują się nieśmiertelni o_O''


Jeśli ktoś potrafi dobrze grać huntem to może wiele zdziałać ;)

Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Healer co chwila OOM.. W RFD ostatnio na jednym pullu się nam druid od 100%-0% mana wysrał.
Jak?


Co prawda poprawili ostatnio koszty many przy niskich levelach, ale to różnie bywa. Akurat na to bym się nie dziwił, szczególnie jeśli healer leczy, lub musi leczyć całą drużynę, a nie tylko tanka. A przy sytuacjach jakie opisujesz (pullowanie przed tankiem) innego wyjścia nie ma.

Dnia 24.01.2010 o 19:27, DemoBytom napisał:

Jedno co - exp leeeci jak głupi. średnio 2-3 runy max na level. Jak się zna instę to
można je spokojnie szybko przelecieć ;D


Chyba, że jest to Maraudon albo Blackrock Depths (gdzie ostatnio spędziliśmy dwie godziny, na czym? nie mam pojęcia :D ). Szczególnie jak jest wipe. Wtedy więcej czasu trwa znajdywanie drogi do insty niż jej przechodzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:13, KaPe napisał:

A jakież to powody mają rajdy teraz by brać elementala?


Problem jest taki,że gdyby zrówać te dwa buffy - ten od szamana byłby aktywny cały czas, podczas gdy ten lockowy - tylko gdy procnie. Przez tę losowość stałby się kompletnie bezsensowny.
Teraz potęgą demo jest właśnie ten jeden buff - bo DPS ma najsłabszy z innych drzewek. W sumie poza tym buffem nie wnosi kompletnie nic.

Co do szamanów? Cóż, nie znam się, nie wiem co który z nich może, więc się wypowiadać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić sobie alta na jakimś serwerze pvp i właśnie się zastanawiam na którym, a chce by był to on z jakąś większą ilością polaków. Głównie się zastanawiam nad Burning Blade i Auchindoun, ale otwieram się na inne propozycje, prócz Burning Legion''u w którym jak wiadomo już po godzinie 15 są kolejki. Więc ? :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:48, DemoBytom napisał:

A najbardziej mnie śmieszył koleś grający warlockiem, który usilnie próbował mnie uczyć
jak się tym gra - typu "voidwalker jest zajebistym dpsem",


Właśnie, a propos demonów i petów, zdarza mi się coś bardzo dziwnego zarówno u voidwalkera hak i petów huntera - nie za często, ale na tyle by było uciążliwe. Otóż rozpoczynam swój atak, pet/void leci do mobka, dopada go i zamiast normalnie się zacząć klepać obaj zaczynają "tańczyć", przesuwać się w losowym kierunku z normalną prędkością biegu. W rezultacie jeśli nie zatrzymam peta ręcznie potrafią władować się w grupę kolejnych mobów i złapać aggro stamtąd. Jedyne co do tej pory znalazłem to przywołanie peta spowrotem przez follow, a potem kolejny rozkaz ataku, co przy solowaniu jest proste, ale w walce grupowej rozprasza i przeszkadza. Wiecie może co za to odpowiada i czy jest jakiś prosty sposób ominięcia tego problemu?

Dnia 24.01.2010 o 19:48, DemoBytom napisał:

Zauważyłem, że teraz bardo popularne jest expienie przez insty - i kto może wybiera to
co najszybciej wejdzie - tank/healer.


No, ja tak do 20-25 poziomu chyba bym się w ogóle nie przejmował i zaznaczał wszystkie możliwe role (z tym zastrzeżeniem, że jeśli to palek czy warrior to do tankowania jednak powinien mieć tarczę i broń jednoręczną). Punktów w talentach jest tak mało, że i tak nie robią różnicy a sprzęt jest w większości ten sam. Później można wymagać by ludzie budowali postać pod rolę, ale do tego czasu różnice będą minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Szukam realmu dla początkującego gracza na globie gdzie mam szanse znaleźć jakoś polską gildie , możecie coś doradzić???(najlepiej pve)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 22:01, Asulde napisał:

Witam
Szukam realmu dla początkującego gracza na globie gdzie mam szanse znaleźć jakoś polską
gildie , możecie coś doradzić???(najlepiej pve)

Jeśli Horda...
Zapraszam do Czarnej Kompanii na Aerie Peak. Kupa przyjaznych ludzi częste wypady na instancje, sporadycznie raidy. Po 80 możliwość do przeniesienia się do gildii-matki Xenofusion, obecnie najlepszej raidguild po stronie Hordy.
A po stronie Alliance jest gildia Siewcy Wiatru, ale nie znam szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was killka pytań dotyczących technicznych aspektów WoWa :
1. Jaki serwer warto wybrać kierując się następującymi kryteriami : ilość polskich gildii i względna równowaga horda/przymierze ?
2. Czy Undead/Mage to dobry wybór na początek ?
3. Jak wygląda od strony technicznej założenie konta, czy muszę mieć jedynie cd-key gry i już będę mógł korzystać z darmowego miesiąca, czy może muszę na wstępie użyć pre-paida/karty kredytowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się