Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2010 o 21:11, Sareth14 napisał:

Mógłby mi ktoś jeszcze dać jakiś słowniczek wowa?xd bo się nie łapie. Tych wszystkich
pojęć


Nie sądzę by był takowy, jednak z czasem na pewno większość pojęć zrozumiesz (zwłaszcza na instach i raidach). :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 12:16, DemoBytom napisał:


Co do lagów - nie mam żadnych. Kiedykolwiek bym nie grał ping na poziomie 40-70 msec.
Ale niektórzy u nas w gildii narzekają na lagi.
Osobiście podejrzewam, że mają mniej stabilne łącza (przez wifi i inne podatne na przerwania
badziewia).
Ja póki grałem przez wifi w domu - pingi miałem na poziomie 100-300, w godzinach szczytu
1000. Gdy podłączyłem się kablowo z routerem - pingi spadły do wspomnianych 40-70 ;)

A ja mam latency na 80-120 i mam lagi? Twój MS nie ma nic wspólnego z lagami. Server lag nie jest z winy że ty masz zawalone łącze, bo gdy łącze nie jest wydajne to MSy skaczą w górę, server lag na Całej battlegrupie polega na tym że servery od raidów nie są w stanie obsłuzyć tyle raidów ile jest tworzone w srody i czwartki dlatego też lag powstaje gdyż sytuacja jest taka sama jak przy uruchomieniu nowej gry na starym sprzęcie, odpalić się odpali ale gra się scina.
Jedynym rozwiązaniem jest - zakazać retardom co czyszcza icc 4/12 raidowania do 23 w środy i czwartki, lub dołożenie kolejnych serwerów do serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 22:47, DemoBytom napisał:

Swoją drogą.. Albo przerobią Zalzane na nowego.. Albo będziemy jako 80lv bić trolla chyba
na 8-10lv? xD

Może low levelom też pozwolą. W każdym razie teraz Vol''jin jest bezpośrednio w odzyskanie wysepek zamieszany, więc wygląda mi to na jakiś retcon-ostateczną śmierć Zalazane. Pewnie zastosują tutaj jakiś phasing, podobnie w przypadku Gnomeregan. Można się spodziewać, że stare questy z tamtych obszarów znikną na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 23:45, Arcling napisał:

Można się spodziewać, że stare questy z tamtych obszarów znikną na dobre.


No w końcu świat ma się zmienić..
Mam nadzieję, ze wiochy początkowe też.. Dobrze wspominam te questy.. Ale (poza krowami, którymi nie gram) znam je wszystkie na pamięć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 23:43, Vaadeer napisał:

Jedynym rozwiązaniem jest - zakazać retardom co czyszcza icc 4/12 raidowania do 23 w
środy i czwartki, lub dołożenie kolejnych serwerów do serwerowni.


Oj, pojechałeś. Może to niech pro, czyszczący całe 12/12 ICC poczekają sobie do piątku? Raid im nie ucieknie i tak się przecież resetuje dopiero w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można sobie spokojnie grać na Podstawie i TBC, bo zakup WoTLK przewiduje zakupić w późniejszym terminie.
Co wchodzi dodatkowo w skład battlechestA. Bo nie wiem co lepiej się opłaca kupić, podstawkę i dodatek oddzielnie czy w tym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 08:14, Mange napisał:

Czy można sobie spokojnie grać na Podstawie i TBC, bo zakup WoTLK przewiduje zakupić
w późniejszym terminie.
Co wchodzi dodatkowo w skład battlechestA. Bo nie wiem co lepiej się opłaca kupić, podstawkę
i dodatek oddzielnie czy w tym wydaniu.


Najlepiej kupić battlechesta a następnie po nabiciu tego 68 lvl zaopatrzyć sie w lich king

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 08:14, Mange napisał:

Czy można sobie spokojnie grać na Podstawie i TBC, bo zakup WoTLK przewiduje zakupić
w późniejszym terminie.
Co wchodzi dodatkowo w skład battlechestA. Bo nie wiem co lepiej się opłaca kupić, podstawkę
i dodatek oddzielnie czy w tym wydaniu.


WoTLK przyda ci się w sumie dopiero na 55 lvl, więc nie musisz go kupować odrazu. W Battlechestcie masz dodatkowo poradniki do vanilli i TBC, które mogą ci się przydać jeśli grasz pierwszy raz(nie sugeruj się jednak za bardzo tym co tam jest bo dużo się zmieniło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jeśli kupie Battlechest to ile mogę grać zanim wykupię abonament? Czy jak mi się skończy abonament ten który jest wliczony w grę będę mógł aktywować wersję Trial 10 dniową, a potem tę 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 08:47, Mange napisał:

Jeszcze jedna sprawa. Jeśli kupie Battlechest to ile mogę grać zanim wykupię abonament?
Czy jak mi się skończy abonament ten który jest wliczony w grę będę mógł aktywować wersję
Trial 10 dniową, a potem tę 40?


Podstawa ma 1 darmowy miesiąc, po aktywowaniu gry nie możesz mieć triala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, przed aktywacją gry można aktywować triala? Czy wszystkie postępy/bohater zostaną zachowane po aktywacji gry?


/EDIT

Jakie patche trzeba pobrać by moc grać w podstawe i tbc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 23:45, Arcling napisał:

Pewnie zastosują tutaj jakiś phasing, podobnie w przypadku Gnomeregan. Można się spodziewać,
że stare questy z tamtych obszarów znikną na dobre.


Ja podejrzewam, że będzie to event podobny do tego z "Battle for Undercity/(a tutaj wiocha aluchów)". Najpierw walka będzie phasowa''na (albo jakby w "innej" instancji), a potem te miejsca będą phase''owane, czyli ci co nie brali udziału w bitwie będą nadal widzieli stary wygląd tych miejsc (do dodatku oczywiście), a ci co brali udział będą widzieć to miejsce trochę zmienione (tak jak ja teraz nie widzę dreadlorda w Undercity).

A questy startowe to nie wiem czy znikną, ale prawdopodobnie po prostu będą zmienione i będą uwzględniały wizyty w nowych stolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 09:19, Mange napisał:

A, przed aktywacją gry można aktywować triala? Czy wszystkie postępy/bohater zostaną
zachowane po aktywacji gry?


/EDIT

Jakie patche trzeba pobrać by moc grać w podstawe i tbc ?


1. Możesz najpierw zagrać w triala, a potem aktywować grę(postacie są zachowane).
2. Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 01:24, pkapis napisał:

> Jedynym rozwiązaniem jest - zakazać retardom co czyszcza icc 4/12 raidowania do
23 w
> środy i czwartki, lub dołożenie kolejnych serwerów do serwerowni.

Oj, pojechałeś. Może to niech pro, czyszczący całe 12/12 ICC poczekają sobie do piątku?
Raid im nie ucieknie i tak się przecież resetuje dopiero w środę.

Wyczyszczenie całego Icc to minimum 2dni, bo w 1 dzien 12 bossów nie utłuczesz.
A zabicie 4/12 bossów to jest 1h roboty, może 1,5h ale nie więcej, tak więc z czysto matematycznego punktu to ci od 4/12 powinni grać w piątki.
Tak wiec jak by ci to powiedziec: I dont care , mówie to co myślę, to co mi odpowiada, i to co dla mnie jest najlepsze i nie przejmuje się innymi ludźmi których nawet nie znam, i nic z tego nie mam.
generalnie gildie jak gildie, ale w większości to jest wina pugów, i o pugi mi chodziło które są w stanie wyczyścić 4/12 i nic więcej ale przez to miło lagują serwa pozostałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 11:55, Vaadeer napisał:

Wyczyszczenie całego Icc to minimum 2dni, bo w 1 dzien 12 bossów nie utłuczesz.
A zabicie 4/12 bossów to jest 1h roboty, może 1,5h ale nie więcej, tak więc z czysto
matematycznego punktu to ci od 4/12 powinni grać w piątki.


Z czysto matematycznego punktu widzenia ubicie 12 bossów to powinno być w takim razie 3, może 4,5 godziny. Banał, stare rajdy trwały dłużej. Zresztą nawet jeśli to będą dwa dni, to można spokojnie zacząć w niedzielę czy poniedziałek i wyrobić się przed resetem.

Dnia 21.02.2010 o 11:55, Vaadeer napisał:

Tak wiec jak by ci to powiedziec: I dont care , mówie to co myślę, to co mi odpowiada,
i to co dla mnie jest najlepsze i nie przejmuje się innymi ludźmi których nawet nie znam,
i nic z tego nie mam.


Widzisz, ja podobnie. Moja gildia nie wyczyściła jeszcze całego ICC, jesteśmy właśnie gdzieś tak na czwartym bossie, zebranie dobrego sprzętu trochę trwa, bo można go mieć albo właśnie z ICC, albo za emblemy (które nabija się powoli), albo za horrendalne pieniądze. I wyobraź sobie, że my też chcemy zobaczyć jak wygląda dalsza część i wreszcie pokonać Lich Kinga.

Dnia 21.02.2010 o 11:55, Vaadeer napisał:

generalnie gildie jak gildie, ale w większości to jest wina pugów, i o pugi mi chodziło
które są w stanie wyczyścić 4/12 i nic więcej ale przez to miło lagują serwa pozostałym.


Trzeba było uściślić. Napisałeś to tak, jakby każdy kto nie czyści jeszcze ICC był retardem i powinno się mu zabronić rajdowania w środy. Włączająć w to gildie które dopiero wchodzą do ICC, albo wręcz dopiero zaczęły rajdować i na przykład próbują przejść przez Ulduar. A mnie akurat w WoW bardzo irytuje takie podejście "ja jestem pro, a wy lamerzy" i takich ludzi po prostu ignoruję. Nie obchodzą Cię inni ludzie? To się nie dziw, że sam będziesz ignorowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 08:47, Mange napisał:

Jeszcze jedna sprawa. [...]


Ech, wujek dobra rada radzi jak wycisnąć z gry max czasu za darmo.

Kupujemy battlechesta (albo samą podstawkę, bez różnicy)

Zakładamy konto trial - mamy 10 dni za free.
Dokonujemy upgrade konta trial do konta pełnego, wykorzystując tylko klucz z podstawki(!!) - mamy 30 dni za free.
PO SKOŃCZENIU się tych 30 dniu (gdy konto nam wygaśnie) aktywujemy triala TBC - kolejne 10 dni za free.
Dokonujemy upgrade konta do wersji TBC kontem z TBC.
Tu trzeba by zakupić pre paid - gram aż do nabicia 70lv.
Kupujemy Wratha.
PO SKOŃCZENIU prepaida (gdy konto nam wygaśnie) aktywujemy triala Wratha - kolejne 10 dni za free.
Następnie dokonujemy upgrade konta do wersji Wrath.

Podsumowując. Za cenę samego battlechesta dostajemy 10+30+10 = 50 dni za darmo. Kupując Wratha jeszcze dodatkowe 10 co daje nam łączne 60 dni za darmo (czyli cały jeden pre paid)
Darmowe dni z triali TBC i Wratha są przydzielane tylko jeśli konto jest wygasłe (nieopłacone). Przynajmniej z tego co wiem ;P

Minus takiego rozwiązania - przez pierwsze 40 dni nie możemy cieszyć się 2 nowymi rasami dodanymi w TBC (są dostępne dopiero jak będziemy mieć konto w wersji TBC). Jeśli komuś nie zależy na grze Blood Elfami/Draneiami to spokojnie można poczekać.

Wrath jest przydatny dopiero na 70 lv. Wcześniej nie widzę sensu kupowania go. Niby na 55 można zrobić Death Knighta, ale to tylko dla ludzi, którzy będą zdecydowani nim grać. Poza DK i Dalaranem (czyli teleportem do wszystkich stolic) Wrath nie daje nic postaciom przed 70 lv.

PS.
Azvar
Doklej może tę część o pompowaniu darmowych dni do FAQ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 11:55, Vaadeer napisał:

Wyczyszczenie całego Icc to minimum 2dni, bo w 1 dzien 12 bossów nie utłuczesz.


Naxxramas miało 15 bossów, a jak ludzie wszystko opanowali to robili go w 3-4 godziny (a nawet mniej). Połowa sukcesu to grupa, w której nie ma AFKerów, slackerów i gdzie drużyna jest perfekcyjnie zgrana. Z resztą prędzej czy później będą nerfy, to oczywiste. Blizzard już nas do tego przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się