Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Namco Bandai i CD Projekt RED spotkają się w sądzie. Poszło o konsolowego Wiedźmina 2

59 postów w tym temacie

Jest jedno ale w tym wszystkim DRM nie sprawił że piraci nie mogli grać w tydzień po premierze. Tylko zamiast tego uczciwi nabywcy musieli czekać do patch''a 1.1 by móc grę w ogóle odpalić więc gadka że DRM stanowi zaporę dla piratów a w praktyce teorią tą można było się jedynie podetrzeć. Nawet ci co mogli odpalić mieli problem z DLC lub zaliczali BSOD bo szanowny DRM ma swoje widzimisie. Czyli DRM Namco Bandai jest nieskuteczny,szkodliwy i tylko przeszkadza uczciwym klientom a mieli dać zabezpieczenia co nie popsują gry co oznacza że oni sami nie dotrzymali umowy. Natomiast że CDPRed złamał umowę trudno powiedzieć bo na retail DRM jest natomiast usunęli go tak naprawdę w patchu nr.2(pierwszy to ten premierowy co dodał dlc z trollem i pokazał jakie chore są te zabezpieczenia). Kolejna sprawa to że w Polsce i Rosji dystrybutorem jest CDP więc tu w tym przypadku Namco i tak nie ma nic do gadania. Co do umowy na temat dystrybucji czy czasem umowa nie została upubliczniona po części i tam jasno i wyraźnie napisane dystrybucja tylko na temat PC!! natomiast o konsoli nie ma najmniejszej zmianki!! Przedmiotem umowy jest udzielenie przez CDP Red licencji na korzystanie z gry komputerowej ''The Witcher 2'' (''Wiedźmin 2''), w wersji na komputery klasy PC, w zakresie koniecznym do zapewnienia jej wydania i dystrybucji w wersji pudełkowej na terytoriach objętych umową, w tym określenie zobowiązań stron w związku z wydaniem gry, podstawowych warunków i zasad prowadzenia dystrybucji oraz określenie zobowiązań Namco w zakresie prowadzenia kampanii marketingowej czyli wbrew pozorom Namco nie ma podstaw do wymuszania że to oni będą wydawać wersję na X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu miał by mieć wyłączność na PC. Konsole znaczą tyle co wększy zarobek. Większy zarobek - więcej kasy na Wiedźmina 3. Proste jak drut prawda ?
Zwłaszcza że sterowanie i interfejs były zaprojektowane pod konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:08, dariuszp napisał:

A niby czemu miał by mieć wyłączność na PC. Konsole znaczą tyle co wększy zarobek. Większy
zarobek - więcej kasy na Wiedźmina 3. Proste jak drut prawda ?
Zwłaszcza że sterowanie i interfejs były zaprojektowane pod konsole.

No wiesz fanboystwo zawsze zacznie flame nawet gdy nie o nich chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż moje nastawienie względem CDPR ostatnimi czasy sporo się pogorszyło, to w tej akurat sprawie mam nadzieję, że nakopie NB zdrowo, bo, cytując "S***stwu pod wszelaką postacią należy mówić stanowcze "chędoż się!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:04, Vel_Grozny napisał:

Sąd w jakim kraju?

Sąd we francuskim Lyonie. Postępowania arbitrażowe/sądowe w obcych państwach (szczególnie jeśli umowę zawarły podmioty z różnych krajów) nie są czymś rzadkim w takich umowach. Bodajże w umowie prywatyzacyjnej PZU między Eureko a Skarbem Państwa RP sąd arbitrażowy był w Holandii lub Szkocji. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, dobrze? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kogo obchodzi kloc box ?
Cóż zoabczyli krowe i chcą ją doić mimo że nie mają do tego prawa to naturalnie że poszli do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:14, Janek_Izdebski napisał:

> Sąd w jakim kraju?
Sąd we francuskim Lyonie. Postępowania arbitrażowe/sądowe w obcych państwach (szczególnie
jeśli umowę zawarły podmioty z różnych krajów) nie są czymś rzadkim w takich umowach.
Bodajże w umowie prywatyzacyjnej PZU między Eureko a Skarbem Państwa RP sąd arbitrażowy
był w Holandii lub Szkocji. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, dobrze? Pozdrawiam.

Na taki sąd musi być bo w Polsce albo Japonii jadę zakład, że sądy byłyby stronnicze jak diabli dla tej i owej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:21, Numenpl napisał:

Na taki sąd musi być bo w Polsce albo Japonii jadę zakład, że sądy byłyby stronnicze jak diabli dla tej i owej strony.

No właśnie! Tak było w przypadku umowy prywatyzacyjnej PZU. Sąd arbitrażowy był wyznaczony w Holandii lub Szkocji. Jeśli ktoś się orientuje, który to był sąd to niech napisze, bo sam nie pamiętam. Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:28, Janek_Izdebski napisał:

No właśnie! Tak było w przypadku umowy prywatyzacyjnej PZU. Sąd arbitrażowy był wyznaczony
w Holandii lub Szkocji. Jeśli ktoś się orientuje, który to był sąd to niech napisze,
bo sam nie pamiętam. Z góry dziękuję. :)

Sąd odbywał się w Londynie
spółka holenderka więc Holandia odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:30, Numenpl napisał:

Sąd odbywał się w Londynie
spółka holenderka więc Holandia odpada

Dzięki za info. Jednak dobrze myślałem, ze na Wyspach. :) A rzeczywiście, Eureko to spółka Holenderska (w ogóle jej historia to temat na dobry artykuł śledczy heheheh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tego co ja pamiętam, to właśnie we Francji ma główną siedzibę europejski oddział Namco.

Proszę bardzo
NAMCO BANDAI Games Europe S.A.S.
21/23, rue du Petit Albi - B.P. 48470 Cergy
95808 Cergy-Pontoise cedex
France

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM bez sprzecznie zabijał wydajność, na wszystkich konfigach, ot na tych lepszych gdzie gra była grywalna i chodziła stabilnie na 30-40 klatek np zdjęcie go tylko ja podwyższyło [znacznie bo skoki są między 10-20 klatek zależnie od lokacji], a weź pod uwagę, że na niektórych całkiem dobrych konfigach za około powiedzmy 2 tysiące zł, gra dopiero bez DRMu zaczęła być grywalna [bo z nim miała średnio 15-20 fps a bez niego 30-40+]

Tak producent zapewniał, że gra będzie chodzić i działać tak samo we wszystkich wersjach, nie dotrzymując tego założenia złamał regulamin odnośnie zgodności towaru z opisem [za towar niezgodny winien producent oddać pieniądze za zwrotem tegoż towaru].


Już pomijam, że userzy by wywiesili CDP za przysłowiowe "jaja" gdyby nie zdjęto DRMu zabijającego wydajność na wersjach BOX/Retail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:36, Pietro87 napisał:

Już pomijam, że userzy by wywiesili CDP za przysłowiowe "jaja" gdyby nie zdjęto DRMu
zabijającego wydajność na wersjach BOX/Retail.

To i tak mało powiedziane. XD

No a co sądzisz o całej kłótni z dystrybucją biorąc pod uwagę upublicznienie głównych części umowy to co wymieniłem w poście powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko (ja nie kupiłem jeszcze Wiedźmina 2, więc nie wiem dokładnie): Czy kupując wersję Retail/BOX Wiedźmina można było za darmo ściągnąć wersję GOG (ponoć lepszą)? Bo coś takiego gdzieś mi się obiło o uszy. Ktoś może potwierdzić, bądź zaprzeczyć? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że cały ten pozew jest śmieszny.
A z DRM - słuszna uwaga, zapomniałem dodać tych którzy gry nie mogli odpalić [nota bene ciekawe czy to NB było odpowiedzialne za feralne serwery, jak tak to tylko przyklasnąć tej firmie tupetu, żeby pozywać kogoś dostarczający taki syf (DRM + gówniane Serwery)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swego czasu na discuzie w komentarzach wiedźmina dym [wyraziłem swoją dezaprobatę dla zachowania CDP i powołałem się na politykę firm takich jak BioWare gdzie zakup jakiejkolwiek gry pozwala na darmowe pobieranie jej w dystrybucji cyfrowej na podstawie weryfikacji kluczem produktu] jak wypłynęło tylko info, że wersja GOG działa nieporównywalnie lepiej i stabilniej i dostałem potem od supportu maila [którego ciągle mam, jak by ktoś nie dowierzał mogę nawet Screen tego maila wstawić, np], żebym podał swoje kody do weryfikacji : cd-key, kod rejestracji na cd projekt i kod secu-rom.
Po tym procesie dostałem darmowy promo kod na wiedźmina 2 do pobrania z GOGa.

Potem CDP się wycwaniło i suma summarum chyba byłem jedynym [bądź jednym z nielicznych] którym się udało tak wykręcić kota ogonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

A mam takie pytanko (ja nie kupiłem jeszcze Wiedźmina 2, więc nie wiem dokładnie): Czy
kupując wersję Retail/BOX Wiedźmina można było za darmo ściągnąć wersję GOG (ponoć lepszą)?
Bo coś takiego gdzieś mi się obiło o uszy. Ktoś może potwierdzić, bądź zaprzeczyć? Dziękuję.

teraz już nie można bo z patchem 1.1 DRM został usunięty a z patchem 1.2 DLC są od razu instalowane.

Druga sprawa jakim cudem Namco nie mogło wiedzieć że DRM zostało usunięte z gry w patchu 1.1 a wiadomo było o tym już przed wydaniem patch''a, druga sprawa DRM miał być na pewien czas po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować