Zaloguj się, aby obserwować  
JOSEMITESAM

QUAKE 1, 2 i 3

127 postów w tym temacie

Próbuj przez Winquake lub (jak masz kartę z układem 3DFXa ;)) przez glquake. Albo lepiej ściągnij i zainstaluj jakąś konwersję engine''u (unofficial glquake, darkplaces, tenebrae, ...) i przenieś do jej folderu folder ID1.
BTW, z tego co widzę, to zaopatrzyłeś się w wersję shareware - to nawet lepiej, bo ID Software nie udostępnił Quake''a jako freeware, więc ściągając wersję pełną (z innego źródła, niż Steam ;)) złamałbyś prawo oraz regulamin tego forum.
PS Zainstaluj i korzystaj z FireFoxa - będzie Ci automatycznie zaznaczał błędy we wpisywanym tekście - "walisz" takie byki, że aż zęby bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z gramowiczów napina jeszcze w Quake 2 po sieci? Ostatnio ze znajomymi odświerzyliśmy sobie tego dziadka i ktoś by się jeszcze przydał do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób gra :) Możesz to sprawdzić na GS klikając na Quake 2.
Moim zdaniem Q2 to gra wprost stworzona do internetowych potyczek, chociaż ostatnio osobiście zagrywam się w grę pt. OpenArena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania w Quake 3 Arena w losowym momencie gra mi się maksymalnie przyciemnia. Co zmienię jasność to i tak się przyciemni. Wiecie może o co chodzi?
Nie, to nie jest pirat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:26, AQ22 napisał:

Podczas grania w Quake 3 Arena w losowym momencie gra mi się maksymalnie przyciemnia.
Co zmienię jasność to i tak się przyciemni. Wiecie może o co chodzi?
Nie, to nie jest pirat ;]


Mi też się tak działo do moemntu kiedy nie wyłączyłem na gg powiadamiania o nowych wiadomościach - spróbuj tego, bo ja już nie mam takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Shub-Niggurath? Jeśli tak, to musisz wejść w teleport znajdujący się na samym końcu ścieżki w momencie, gdy taka kolczasta "kula" przelatuje przez ciało (?) Shub-Niggurath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 14:36, Blackhand napisał:

Masz na myśli Shub-Niggurath? Jeśli tak, to musisz wejść w teleport znajdujący się na
samym końcu ścieżki w momencie, gdy taka kolczasta "kula" przelatuje przez ciało (?)
Shub-Niggurath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie i niech ktos mi pomoze zainstalowalem quaka 3 i dodatek wchodze w obcje multiplayer i niema tam zadnych serwerow z neta DLACZEGO?? przeciez net mi chula POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:30, Sector 001 napisał:

mam takie pytanie i niech ktos mi pomoze zainstalowalem quaka 3 i dodatek wchodze w obcje
multiplayer i niema tam zadnych serwerow z neta DLACZEGO?? przeciez net mi chula POMOCY

A w filtrach napewno masz ustawiony internet? Z tego co pamiętam Quake 3 tak jak wiele innych gier domyślnie ma ustawiony LAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:38, hans olo napisał:

> mam takie pytanie i niech ktos mi pomoze zainstalowalem quaka 3 i dodatek wchodze
w obcje
> multiplayer i niema tam zadnych serwerow z neta DLACZEGO?? przeciez net mi chula
POMOCY
A w filtrach napewno masz ustawiony internet? Z tego co pamiętam Quake 3 tak jak wiele
innych gier domyślnie ma ustawiony LAN.



tak mam ustawiony internet i daje refresh i nic nie znajduje mam cos poprzestawiac w opcjach?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:41, Sector 001 napisał:

tak mam ustawiony internet i daje refresh i nic nie znajduje mam cos poprzestawiac w
opcjach?? :(

W jakiej jesteś sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 17:17, hans olo napisał:

> tak mam ustawiony internet i daje refresh i nic nie znajduje mam cos poprzestawiac
w
> opcjach?? :(
W jakiej jesteś sieci?



dzieki za pomoc problem zazegnany nie mialem zainstalowanego moda do quaka z wersji 1.32 a jest obowiazkowy do grania w multi tak jak punkbuster przynajmniej kolejna osoba majaca ten problem poratuje sie tym postem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak można ustawić w Quake''u I rozglądanie się przy pomocy myszki? Jeśli ktoś wie też to poproszę o info jak to się robi w Duke Nukem 3D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "gołym" Quake''u się nie da, a dokładniej to nie da się tego zrobić poprzez przestawienie jednej opcji w menu lub coś w tym stylu. Jest za to inny sposób (a nawet dwa :)). Pierwszy to trzymanie cały czas klawisza odpowiedzialnego za tę funkcję (mało wygodne), drugi to otwarcie konsoli (klawisz ~) i wpisanie "+mlook" (oczywiście bez "" :)), niestety, tu też jest pewna niedogodność - każdorazowo po załadowaniu się mapy trzeba otwierać konsolę i wklepywać polecenie. Inne wyjście, to zainstalowanie jakiegoś porta (glquake, darkplaces, tenebrae etc.), większość z nich już pozwala na włączenie rozglądania się za pomocą myszy na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 14:04, Blackhand napisał:

W "gołym" Quake''u się nie da, a dokładniej to nie da się tego zrobić poprzez przestawienie
jednej opcji w menu lub coś w tym stylu. Jest za to inny sposób (a nawet dwa :)). Pierwszy
to trzymanie cały czas klawisza odpowiedzialnego za tę funkcję (mało wygodne), drugi
to otwarcie konsoli (klawisz ~) i wpisanie "+mlook" (oczywiście bez "" :)), niestety,
tu też jest pewna niedogodność - każdorazowo po załadowaniu się mapy trzeba otwierać
konsolę i wklepywać polecenie. Inne wyjście, to zainstalowanie jakiegoś porta (glquake,
darkplaces, tenebrae etc.), większość z nich już pozwala na włączenie rozglądania się
za pomocą myszy na stałe.


Dzięki ci wielkie za tą komendę z +mlook''iem :) Bardzo dobry sposób bo wystarczy raz wpisać komendę i cały czas gramy na myszcze, dopiero jak wyłączymy grę i włączymy, to na nowo trzeba wpisywać. Bo z tego co ty napisałeś, myślałem że bd musiał robić to z poziomu na poziom =p Poza tym jakoś nie widziałem u siebie celowniczka który na screenach z gry był. Nie był by on w sumie przydatny, tak to poćwiczyłem chociaż strzelanie =]] Grę przeszedłem w dwa dni, choć można śmiało ją przejść w jeden, lecz nie samymi grami człowiek żyje :P Gra w porównaniu do części drugiej którą jakiś czas temu przeszedłem - dużo szybsza,mroczniejsza(pentagramy,demony,witraże),no ale też krótka...ale czego można wymagać od prekursora "prawdziwych" FPS''ów w 3D?! Gra jak czytałem, jest przełomowa. Ma multi więc komu się podoba klasyczny FPS ze średnią ilością broni i z szybką akcją, może jak najbardziej sobie w tę gierkę przyciąć. Patrząc na gierkę dziś, na pewno nie czuje się tego przełomu i innowacji co przy premierze gry! Gdy teraz ktoś ją zobaczy to powie: "Słaba grafa,dźwięki też jakieś potłuczone (nie wiem czemu ale ominęła mnie chyba muzyka NIN?! ponieważ podczas gry słyszałem tylko tak zwane "dźwięki" bez "muzyki"... chyba że NIN stworzył tylko te "dźwięki" =pp),płytka fabuła,troszkę broni,potwory jak z d*** wyjęte..."; co nie zmienia faktu że gra jest przełomem i nie zasłużyła sobie ot tak na miejsca górujące w toplistach gier. To chyba tyle ode mnie....
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, to celownik można ustawić w opcjach :). Jeśli chodzi o muzykę, to musiała Ci się trafić wersja okrojona - być może taka jest sprzedawana przez Steama lub w jakichś reedycjach (QII z CDA też był okrojony z muzyki :/) albo może grałeś w wersję shareware (coś jak demo, w tej wersji jest dostępny tylko jeden epizod z czterech i brakuje paru elementów, jak np. Thunderbolta), bo w "normalnym" wydaniu gry muzyka jest (choć nie jest to jakieś zwykłe plumkanie - w końcu jej twórcą jest Trent Reznor :)). Zresztą można ją znaleźć (w formacie mp3) tutaj -> http://gh.ffshrine.org/soundtracks/3488
Jeśli chodzi o czepianie się gry - możesz spokojnie każdemu, kto to robi, powiedzieć, że jest głupi i się nie zna :P. Quake był takim Crysisem roku (bodaj) ''97 i to pod każdym względem (no, może poza jedną różnicą, w czasie prac nad nim na pewno nie planowano sprzedawania go "w odcinkach", od początku stanowiła zamkniętą całość :)).
Zaś co do tego +mlooka - możliwe, że coś tam poknociłem, dawno w kwaka nie grałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy komuś udało sie pokonać ostatniego bota w Q3 na najwyższym poziomie? Bo teraz to widać, że to boty (nawet po tym celowaniu) i wydaje mi się, że z nim nie ma szans wygrać bo koleś wyprzedza mnie o ruch;/ Na środkowym poziomie to już nawet miałem na niego taktyke i spokojnie go rozwaliłem ale na NIGHTMARE nie ma ch*******:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować