Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Multiplayer Call of Duty 4 wzorem dla projektantów Modern Warfare 3

68 postów w tym temacie

Najbardziej mnie bawi to wychwalanie XP które wbrew pozorom to jedne wielkie gówno i nic poza tym. Siedziałem na tym systemie z 3 lata co najmniej i jak czytam na forum co to za brednie niektórzy piszą to mnie zastanawia co oni defacto wiedzą o nim. XP i stabilność - lolz to już legenda ten system działał dobrze tylko przy pierwszym uruchomieniu potem to trzeba czekać nawet 10 min. na kompie z 2GB RAM i niezłym prockiem 2 rdzeniowym. No i kwestia sterowników i windows update(o SP3 nie wspomnę) no tutaj było gorzej niż Vista na starcie. Co do wymagań że XP ma małe wymagania ta wtedy gdy SP2 wyszedł to może ale w momencie premiery samego systemu to wymagania były duże bo zazwyczaj to oznaczało też upgrade sprzętu. Przejrzysty to on jest jak zakrzywione denka od butelek. Praktycznie jak czytam inne fora to się fanatycy XP dzielą na dwie grupy
1)typy które siedzą od SP2 i myślą że wiedzą wszystko o nim i twierdzą że nie ma wad a przy okazji wciskają innym totalny kit jakich mało.
2)typy które przy wymianie kompa myślały że system jeszcze będzie się nadawał a teraz płaczą bo słuchali się kretynów z grupy pierwszej i też chrzanią trzy po trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu zostały Ci mniej niż trzy lata na zmianę systemu:
"On April 8, 2014, all Windows XP support, including security updates and security-related hotfixes, will be terminated"

A zgonie z polityką M$ normalne wspracie systemu kończy się 24 miesiące po wydaniu SP, jeśli mnie pamięć nie myli to SP 3 wyszło w 2008 w okolicy kwietnia. Więc korzystasz z systemu z ograniczonym wspraciem technicznym :)

Co do CoD vs BF, dont care.
Multi z CoD 4 MW ? Ok ale niech na PC dadzą dedyki bo znowu będzie flejm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KloniskO
A Ty za to ze swoją moralnością nie różnisz się niczym od pirata. Sorry Windowsa 7 OEM nie możesz legalnie zainstalować na swoim złożonym kompie i to jest złamanie licencji, źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-OEM-nie-dla-zwyklych-uzytkownikow,Aktualnosc,15352.html
Łamiesz tak samo licencję, jak ktoś kto sobie ściąga i jeszcze za to płacisz :). Gratuluję.

Sorry, że offtopic, ale na temat tyle powiedziano, a hejterzy i nietolerancyjni gracze i tak swoje, więc ja już słowa na ten temat nie powiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 20:22, Radekl2 napisał:

ale skutecznie odstraszył chory pomysł nie wspierania Windowsa XP. Inaczej ....


Chory ? nie , najzwyklejszy postęp i ułatwienie dla twórców. Usuwa koniecznosc kodowania wstecznej kompatybilnosci z dx9- 9c, w momencie kiedy cały projekt jest robiony pod dx10-11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 10:28, Crew_900 napisał:

Pepsi dobrze gada. Kupować coś co już jest tylko, że w nowych szatach .....


Nie, przecież kupić grę z lepszym enginem i tym samym gameplay''em.

Gdyby Acti zmieniło silnik i zostawiło stary gameplay, to by dzieci przestały płakać i zaczęłyby wychwalać, jakie to Activision jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 09:59, akakus napisał:

@KloniskO
A Ty za to ze swoją moralnością nie różnisz się niczym od pirata. Sorry Windowsa 7 OEM
nie możesz legalnie zainstalować na swoim złożonym kompie i to jest złamanie licencji,
źródło: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-OEM-nie-dla-zwyklych-uzytkownikow,Aktualnosc,15352.html
Łamiesz tak samo licencję, jak ktoś kto sobie ściąga i jeszcze za to płacisz :). Gratuluję.


I co z tego, skoro wszyscy to robią i cieszą się oryginalnym produktem? Jakoś te kruczki o licencji jeszcze nikogo nie zabiły. Mi chodzi o to, żeby mieć oryginalną licencję/płytkę, a już to, że jest to przeznaczone tylko nabywców składanych PC mnie za przeproszeniem wali. Jak jest naprawdę wiadomo, każdy kto OEM kupuje, może sobie go nabyć w jakim celu mu się podoba i to tylko i wyłącznie sprawa konsumenta.

Żeby było ciekawiej jest pewien patent, o którym mądralo nawet pewnie nie wiesz. Jest to związane z pomocą techniczną MS w momencie zagubienia/zniszczenia nośnika. Jak się okazuje, klucz z wersji OEM jest dokładnie taki sam jak pudełkowych i i posiadaczowi wersji OEM tak samo przysługuje wymiana nośnika np. na 64 bity jeżeli kupiliśmy sobie nośnik z 32 bitami :D

PS. "A Ty za to ze swoją moralnością nie różnisz się niczym od pirata." No pewnie, bo ktoś kto trudzi się wydaniem 400zł na oryginał to to samo co pirat, nie? Żałosne i chore jest twoje myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

bo UAC to była wizytówka ciężka do zwalczenia dla zwykłego
usera w Viście.


LOL. Tak samo sie z tym walczy na win 7. Bo na win 7 tez jest, tylko jest ulepszony - mniej denerwuje.
Co juz napisałem. Wyłącza sie to w panelu sterowania LOL. Co nie zmienia faktu, dalej wyskakują potwierdzenia.
Wada Visty? Raczej mało dopracowana. Co nie zmienia faktu, jest i w Win7 "tylko", a moze i "az'' w zmienionym kształcie.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

I piszesz o sterownikach, które były akurat jednym z mniejszych "problemów", bo to naturalna
kolej rzeczy nowych systemów, że po większych zmianach na początku jest plaża na tym
polu. Z resztą problem ten pojawiał się głównie u tych, którzy sobie zafundowali 64 bity.


Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Problemy z 64 bitami? To lata temu ewentualnie.
Dzis juz tych problemów niema. Nowe wersje programów, nowe sterowniki.
Które na starcie były nie dopracowane... Jaki byl sens przesiadki na nowy windows, bez tych 64bitów?
No, ok. moze komuś sie bardziej opłacało.
Ale i tak osoby które kupiły 64bitowy system zrobiły znacznie lepszy interes.
Kupowanie windowsa to długo letnia inwestycja.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Moje potrzeby są takie same, ale znów pomyliłeś Vistę z 7 -.-

Nie pomyliłem, ty chyba nie miałeś Visty w ostatnim czasie w łapach ^^

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

O okienkach i UAC-u pisałem już wyżej, w 7 tego nie ma.

Jest ;) Tylko mniej wkurzające, ale i tak wyłączam.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Natomiast Twoje zarzuty co do wydajności już wyjaśniają kwestię.
Ty mówisz o Viście.


Och, co ty masz do tej Visty? Dawno chyba jej nie odpalałeś.
Jak pisze o Win 7 to pisze o win 7. Ciezko uwiezyć w coś takiego, co?

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Zżerał niesamowite pokłady pamięci

A ile wcina w 7? :) Co to znaczy niesamowite pokłady?

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

sam explorer do działania potrzebował jej dużo

Explorer jest dalej mułowaty, choć to ile on bierze ramu dla siebie na tle całego systemu, to małe piwo.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

się rozczarowaniem kiedy tytuły dobrze działające na XP już wyraźnie zwalniały na Viście.

To był problem wynikający z niedopracowanych sterow i wolnych kompów.
Dziwne, ze tego nie dostrzegasz, a widać to gołym okiem - własnie dziś.
Gdzie różnice widać tylko na polu tego, co Viście było z lekka nie dopracowane - głównie UAC.
Różnica w pobieranym ram jest groszowa, a win 7 wcina tyle, ze i tak trzeba mieć jej wieksza ilość.
Jaki z tego morał Win 7 = Vista z drobnymi zmianiami :/
Choć Viste mozna potraktować inaczej, choćby Vlitem - Win7 tez. Daje to swietne efekty.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

System praktycznie nie możliwy do utrzymania w stanie świeżości jak po instalacji.
W 7 na jednej instalacji siedzę już od dnia premiery i? I działa tak samo...a przy
tym daje te całe bajery z wyglądem, nowego DX-a i inne wsparcia.

Moja ciotka ma Viste od premiery - tez nie był formatowany ;)
Z XP sie tak nie da? Tez sie da. Nowy DX wiadomo, choć jak ktoś ma karte jak ja czyt 3850.
To na kija mu DX10 ;) Co to za "inne" wsparcie?

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

To są powody "zachwytów", chociaż fakt, że nabywcy Visty byli nabici w butelkę przez MS jako "darmowi
testerzy" bety. Ale o tym wszystkim się mówiło, nie wiem gdzie ty wtedy byłeś, ale zupełnie odrwóciłeś
kolej rzeczy.


O tak, jaki MS zły, bo wypuścił milenium drugi raz. Byłem i jestem dalej w tym samym miejscu.
Vista to praktycznie ten sam windows co 7, tylko wiadomo pare rzeczy poprawili, a inne same sie poprawiły...
szokoda, ze te wazniejsze to jednak same i wychodzi na to, ze Vista nie taka zła jak ją malują.

Taak, a teraz ty sie dałeś nabić na poprawioną Vistę i ile to w niej poprawili :)
UAC wielce denerwujacy? Ile trzeba w nim było zmian, aby chodził jak trzeba? - a wystarczy go wyłączyć.
Ogromna wada Visty no poprostu. Nie da sie pracować.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Może sobie być. Po XP-ku który był w użytku tyle lat, była potrzebna zmiana te całe
nowe bilblioteki itd.


Tzn? Nowy direct? Do szczescia jeszcze mi dx9 wystracza.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Aktualnie zapotrzebowanie na nowe Windowsy się wyczerpały więc
nie wiem kto tam się nim zainteresuje, ale z pewnością, każdy kto nabył 7, już pręko
się znowu nie ruszy :)


Nie watpie.

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Łał. XP też ma 64 bity jakbyś jeszcze nie wiedział.

Ta a załatwisz mi takiego? ;p

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

I to aż tak strasznie cię moralnie dołuje? Że albo kupujesz za 200% ceny akceptowalnej,
albo w ogóle nie używasz? Można i tak.

Jaki jest sens wydawać na cos 200 stówy, a prawnie nie jest legalnie uzywana?
To jest to samo co pirat. Tylko oryginalnie kupiony ;p

Dnia 20.07.2011 o 02:26, KloniskO napisał:

Sorry, ale cie nie rozumiem. Mało Ci podałem argumentów? Ty żeś w ogóle systemy pomylił
i gadasz jakieś bzdury na odwrót więc ogarnij najpierw te swoje a potem się czepiaj moich
;)


Nie pomyliłem, to nie ja jestem ślepym fanobojem, ktory nawet nie chce pomyśleć, że XP na kompie
z 2gb ram, moze być jeszcze lepszą propozycją niz jego ukochany windows 7 ;d
Tak nie podaleś własciwie żadnego argumentu. Tylko bełkot jak od PRowców ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 07:35, dariuszp napisał:

Ciekawostka ;-D Mój kolega zapisuje się co roku na studia informatyczne (wpis średnio
80zł). Wiecie po co ? Ma za darmo przez rok dostęp do całej tony softu ;-D W tym wszystkie
Windowsy jakie tylko wyszły.


Taa, to też są fajne przywileje, ładne rzeczy z tym kombinowaniem :D Na msdn studenci na kierunkach informatycznych mają za darmo cały stuff, włącznie z wersjami serwerowymi itp. wartymi po 3k chyba... *.*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

LOL. Tak samo sie z tym walczy na win 7. Bo na win 7 tez jest, tylko jest ulepszony -
mniej denerwuje.
Co juz napisałem. Wyłącza sie to w panelu sterowania LOL. Co nie zmienia faktu, dalej
wyskakują potwierdzenia.
Wada Visty? Raczej mało dopracowana. Co nie zmienia faktu, jest i w Win7 "tylko", a moze
i "az'' w zmienionym kształcie.

Widać, że do czynienia miałeś z 7, że hoho xD Nie ma ŻADNYCH powiadomień, które są PROSTE do wyłączenia.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Problemy z 64 bitami? To lata temu ewentualnie.
Dzis juz tych problemów niema. Nowe wersje programów, nowe sterowniki.
Które na starcie były nie dopracowane... Jaki byl sens przesiadki na nowy windows, bez
tych 64bitów?
No, ok. moze komuś sie bardziej opłacało.
Ale i tak osoby które kupiły 64bitowy system zrobiły znacznie lepszy interes.
Kupowanie windowsa to długo letnia inwestycja.

Eee, tak w momencie premiery Visty i jej 64 bitów, które były gorącym tematem, okazało się że jest porażką, bo większość sterów nie działa, brak przygotowania softu, błędy itd. Właśnie o tym pisze. Lata temu jak była premiera.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Nie pomyliłem, ty chyba nie miałeś Visty w ostatnim czasie w łapach ^^

Miałem w wersji Ultimate i to jak działała kwalifikowało ją do jednej wielkiej kupy w porównaniu do 7. Za to ty już zalatujesz hipokryzją bo jedyną osobą która nie miała do czynienia z obiema wersjami jesteś TY.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

> Natomiast Twoje zarzuty co do wydajności już wyjaśniają kwestię.
> Ty mówisz o Viście.

Udajesz, że nie wiesz o cho chodzi, czy naprawdę totalny nieogar? ;) Pomyliłeś te dwa systemy co jest epic failem.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Och, co ty masz do tej Visty? Dawno chyba jej nie odpalałeś.
Jak pisze o Win 7 to pisze o win 7. Ciezko uwiezyć w coś takiego, co?

> Zżerał niesamowite pokłady pamięci
A ile wcina w 7? :) Co to znaczy niesamowite pokłady?

Dokładnie o tym napisałem. I o zmianie w zapotrzebowaniu w stosunku do szybkiego XP objawiającej się przy graniu chociażby. A nawet w explorerze.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Explorer jest dalej mułowaty, choć to ile on bierze ramu dla siebie na tle całego systemu,
to małe piwo.

Zapoznaj się z 7 skoro tak twierdzisz. Możesz nawet z testową. Jak chcesz się wypowiadać o czymś to chociaż miej z tym styczność.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

To był problem wynikający z niedopracowanych sterow i wolnych kompów.
Dziwne, ze tego nie dostrzegasz, a widać to gołym okiem - własnie dziś.
Gdzie różnice widać tylko na polu tego, co Viście było z lekka nie dopracowane - głównie
UAC.
Różnica w pobieranym ram jest groszowa, a win 7 wcina tyle, ze i tak trzeba mieć jej
wieksza ilość.
Jaki z tego morał Win 7 = Vista z drobnymi zmianiami :/
Choć Viste mozna potraktować inaczej, choćby Vlitem - Win7 tez. Daje to swietne efekty.

Nie, UAC nie miał z wydajnością wiele wspólnego, znowu bzdury gadasz. Stery też nie. Coś było spieprzone z systemem, że niewiadomo czemu "szybkość" pojawiała się od 4 gb ramu -.-
I żadne "groszowe", wszędzie się pisze(skoro mi nie wierzysz nas słowo i sprzwdzić nie chcesz, bo masz klapy na oczach), że 7 w kwestii wymagań jest jak twój ukochany XP.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Moja ciotka ma Viste od premiery - tez nie był formatowany ;)
Z XP sie tak nie da? Tez sie da. Nowy DX wiadomo, choć jak ktoś ma karte jak ja czyt
3850.
To na kija mu DX10 ;) Co to za "inne" wsparcie?

Z kim ja rozmawiam -.- Tak, oczywiście umiejętność użtykowania, to podstawa w utrzymaniu systemu w dobrej kondycji, ale może to, że to twoja ciotka, to od systemu nie wymaga wiele, po za tym żeby się w ogóle włączał? ;> Nietrafiony przykład z ciocią... Z XP tak się da, tak jak z 7 o czym mówię od początku.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

O tak, jaki MS zły, bo wypuścił milenium drugi raz. Byłem i jestem dalej w tym samym
miejscu.
Vista to praktycznie ten sam windows co 7, tylko wiadomo pare rzeczy poprawili, a inne
same sie poprawiły...

Sugerujesz, że kwestii poprawy działania doszło do cudów i samoistnej naprawy? Dobre, ciekawe ile rzeczy jeszcze się tak "samo" naprawia.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Taak, a teraz ty sie dałeś nabić na poprawioną Vistę i ile to w niej poprawili :)
UAC wielce denerwujacy? Ile trzeba w nim było zmian, aby chodził jak trzeba? - a wystarczy
go wyłączyć.
Ogromna wada Visty no poprostu. Nie da sie pracować.

Ja dałem się nabić z Vistą, ale z 7 już nie, bo był dobry.
Jesteś hipokrytą po raz drugi. Sam od początku płaczesz, że UAC ci tak bardzo przeszkadzał a teraz to żaden problem?

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Tzn? Nowy direct? Do szczescia jeszcze mi dx9 wystracza.

No to niech ci wystarcza. Na szczęście tak wiele innych osób nie chciało tkwić w poprzedniej epoce i im do szczęscią był potrzebny. Zaiste małe masz wymagania.

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

> Łał. XP też ma 64 bity jakbyś jeszcze nie wiedział.
Ta a załatwisz mi takiego? ;p

o.O ?!

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Jaki jest sens wydawać na cos 200 stówy, a prawnie nie jest legalnie uzywana?
To jest to samo co pirat. Tylko oryginalnie kupiony ;p

Oryginalnie kupiony pirat. To też ciekawe ^^

Dnia 20.07.2011 o 11:10, Zgreed66 napisał:

Nie pomyliłem, to nie ja jestem ślepym fanobojem, ktory nawet nie chce pomyśleć, że XP
na kompie
z 2gb ram, moze być jeszcze lepszą propozycją niz jego ukochany windows 7 ;d
Tak nie podaleś własciwie żadnego argumentu. Tylko bełkot jak od PRowców ;p


Ty już lepiej idź tam do przedszkola czy gdzie tam uczęszczasz, zamiast siedzieć przed kompem, bo widać że zabrałeś głos i teraz nawet nie wiesz co z tym zrobić xd Nie jestem fanbojem człowieku nierozumny, od początku mówię, że mojej w opinii XP był dobry, ale 7>XP bo jest postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Widać, że do czynienia miałeś z 7, że hoho xD Nie ma ŻADNYCH powiadomień, które są PROSTE
do wyłączenia.


yhy To są, czy ich nie ma?
Wiem, ze są proste do wyłączenia.
Jakby na Viście sie wyłączyć nie dało yhy.

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Eee, tak w momencie premiery Visty i jej 64 bitów, które były gorącym tematem, okazało
się że jest porażką, bo większość sterów nie działa, brak przygotowania softu, błędy
itd. Właśnie o tym pisze. Lata temu jak była premiera.


Lata temu... przygotowali soft i programy i Vista działa. Dlaczego windows 7 miałby nie dzialać teraz? :)
Tymbardziej, ze to ulepszona Vista...

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Miałem w wersji Ultimate i to jak działała kwalifikowało ją do jednej wielkiej kupy w
porównaniu do 7. Za to ty już zalatujesz hipokryzją bo jedyną osobą która nie miała do
czynienia z obiema wersjami jesteś TY.


:D
Pytam sie kiedy xD i czy sprzet zmieniłeś od tamtego czasu. A jak tak to jakim dysponowałeś.

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

> > Natomiast Twoje zarzuty co do wydajności już wyjaśniają kwestię.
> > Ty mówisz o Viście.
Udajesz, że nie wiesz o cho chodzi, czy naprawdę totalny nieogar? ;) Pomyliłeś te dwa
systemy co jest epic failem.


Ile jeszcze razy przytoczysz mi ten sam cytat? Nie pomyliłem.
Epic fail to jest wciskanie mi tego kitu...

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Dokładnie o tym napisałem. I o zmianie w zapotrzebowaniu w stosunku do szybkiego XP objawiającej
się przy graniu chociażby. A nawet w explorerze.


Ile wcina win 7, w porównaniu do Visty... a nie ogólnikami...

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Zapoznaj się z 7 skoro tak twierdzisz. Możesz nawet z testową. Jak chcesz się wypowiadać
o czymś to chociaż miej z tym styczność.


Mam na laptopie ile razy mam to powtarzać to w kolo macieju?

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Z kim ja rozmawiam -.- Tak, oczywiście umiejętność użtykowania, to podstawa w utrzymaniu
systemu w dobrej kondycji, ale może to, że to twoja ciotka, to od systemu nie wymaga
wiele, po za tym żeby się w ogóle włączał? ;> Nietrafiony przykład z ciocią... Z XP
tak się da, tak jak z 7 o czym mówię od początku.


Czemu nie trafiony? Trafiony jak najbardziej! Inaczej obsługuje kompa osoba ktora wie jak spieprdzieli system,
a inaczej osoba ktora klika nawet nie wie co i poinstaluje nie wiadomo co.

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Sugerujesz, że kwestii poprawy działania doszło do cudów i samoistnej naprawy? Dobre,
ciekawe ile rzeczy jeszcze się tak "samo" naprawia.


Tak wyszły nowe drivery i sterowniki. Patrz drugi akapit w twoim poscie.
Ewentualnie doszly SP które tez wniosły swoje, tak Vista tez sie przez ten czas zmieniła oO

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Jesteś hipokrytą po raz drugi. Sam od początku płaczesz, że UAC ci tak bardzo przeszkadzał
a teraz to żaden problem?


Przeszkadza dalej :) Musze go wyłączać. Czy to Vista, czy Windows 7.
Przeszkadza mi wiele rzeczy. Tylko odwołuje sie do tego, co wg. ciebie nie grało w Viscie, a gra w W7.

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

No to niech ci wystarcza. Na szczęście tak wiele innych osób nie chciało tkwić w poprzedniej
epoce i im do szczęscią był potrzebny. Zaiste małe masz wymagania.

Jestem realistą... jak nie potrzebny mi direct i UAV to pokiego grzyba mi ramozerny windows?

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Oryginalnie kupiony pirat. To też ciekawe ^^

Licencja, to licencja. Nie bekasz z tego samego powodu co pirat ;p

Dnia 20.07.2011 o 11:45, KloniskO napisał:

Ty już lepiej idź tam do przedszkola czy gdzie tam uczęszczasz, zamiast siedzieć przed
kompem, bo widać że zabrałeś głos i teraz nawet nie wiesz co z tym zrobić xd Nie jestem
fanbojem człowieku nierozumny, od początku mówię, że mojej w opinii XP był dobry, ale
7>XP bo jest postęp.


Gdzie jest postęp?! UAV? Nowy DX? Moze to, ze wiecej ramu wcina? Aa moze to, ze ładniejszy jest? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

yhy To są, czy ich nie ma?
Wiem, ze są proste do wyłączenia.
Jakby na Viście sie wyłączyć nie dało yhy.

Jest, ale różnica tkwi w szczegółach. Win 7 tuż po instalacji ładnie pyta czy chcę być i w jakim stopniu kontrolowany przez system, jeden klik i spokój całe życie. Z resztą dla mnie to nie było wcale problemem, tylko opinia ogólna się przewijała/przewija wszędzie jakie to straszne jest. Mnie bardziej dobijał brak wydajności.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Lata temu... przygotowali soft i programy i Vista działa. Dlaczego windows 7 miałby nie
dzialać teraz? :)
Tymbardziej, ze to ulepszona Vista...

Nie wiem jakiej winy softu upatrujesz w zmuleniu systemu. Problem z softem był taki, że nie było odpowiednich sterów a już 64 bity to porażka wtedy. Ja Vistę w 2007 miałem w 32 bitach i nie narzekałem aż tak bardzo żeby mi się coś nie uruchamiało. Stery miałem, programy też. System mulił. Proste, soft jak nie miał tak nie ma nic do rzeczy. Na 7 przeniosłem się w momencie premiery czyli 2 lata później i doznałem olśnienia jak powinien działać dobrze zrobiony OS. Owszem to też utwierdziło mnie jak i innych w przekonaniu, że 7 jest zmienioną/ulepszoną Vistą, która to była systemem-betą, płatną dodajmy. Jeszcze raz Ci polecam sprawdzić chociaż różnice na własne oczy.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Pytam sie kiedy xD i czy sprzet zmieniłeś od tamtego czasu. A jak tak to jakim dysponowałeś.

Do 2009 roku. Sprzęt cały czas ten sam. Procesor Intela Core 2 Duo 3 GHz, tylko grafika mi się zmianiała. Korzystanie z Visty przy włączonych paru programach na 2 gb ramu okazało się klęską. Przy 4 gb dopiero stał się używalny, ale to też nie zawsze bo bardzo wymagające gry potrafiły przymulić... a na tamten czas 4 gb było high-endem sprzętowym. Także próby uzyskania wydajności musiały wiązać się z wyłączaniem programów których się tylko dało, włącznie z kombinacjami jak odciążyć system przez wyłączanie usług itp itd. To było niedorzeczne przy tej ilości ramu. Na dodatek 32 bity nie wykorzystują całej te ilości. No, ale właśnie, tutaj też był problem, bo zmiana na 64 wiązała się z brakiem kompatybilności.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Ile jeszcze razy przytoczysz mi ten sam cytat? Nie pomyliłem.
Epic fail to jest wciskanie mi tego kitu...


Z posta twojego wcześniej:
"Jezeli chodzi o to, czemu nie podoba mi sie W7... a mianowicie XP jest na moim kompie wydajniejszy i dla mnie
jest bardziej przejzysty - nie traktuje mnie jak idiote, nie wyskakuje mi tona okien z bzdurami.
Czy jestes pewny, ze dany program jest, ok...
ostatnio podlączałem laptopa do grupy roboczej, myslałem, ze jobla dostane.
Sam system chodzi zwawiej, szybiej odpala multimedia, a ze mam 2gb ram.
To jak odpale jakas giere, to po wylaczeniu jej system tak nie muli... to jak szybko windows reaguje jest
dla mnie kluczowe"

Mówi ci to coś? Pisałeś w tym momencie o 7 jednocześnie wymieniając całe wady Visty, które 7 poprawił. POMYLIŁEŚ SYSTEMY.

Po za tym na początku mówisz, że chcesz do końca używać XP, a teraz się okazuje, że masz Vistę. Więc jaki problem cię dotyka w związku z odpaleniem BF-a 3? Czyżbyś już zaczął tracić wątek w swoich bajkach?

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Ile wcina win 7, w porównaniu do Visty... a nie ogólnikami...

Przy 2 gb mam sprawną pracę systemu przy włączonych wielu aplikacjach. Dokładniej odpowiedź podałem wyżej, jak to (nie)działało w Viście.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Czemu nie trafiony? Trafiony jak najbardziej! Inaczej obsługuje kompa osoba ktora wie
jak spieprdzieli system,
a inaczej osoba ktora klika nawet nie wie co i poinstaluje nie wiadomo co.

Nietrafiony, bo wątpię żeby twoja ciotkę ruszało czy jej nowy Crysis odpali...

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Tak wyszły nowe drivery i sterowniki. Patrz drugi akapit w twoim poscie.
Ewentualnie doszly SP które tez wniosły swoje, tak Vista tez sie przez ten czas zmieniła
oO

Przez 2 lata moich męczarni z nią nic się nie zmieniło.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Jestem realistą... jak nie potrzebny mi direct i UAV to pokiego grzyba mi ramozerny windows?

To ja już nie wiem co ty za opowiastki snujesz właściwei. Masz Win 7 na lapku, narzekasz że każą Ci Directx 10 posiadać do odpalenia gry, jednocześnie posiadajć Vistę, na której go masz...

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Licencja, to licencja. Nie bekasz z tego samego powodu co pirat ;p

Tak, licencja to licencja i jeżeli mogę sobie używać oryginalny system na swoim komputerze, który jest złożony a nie kupiony, co innych

Spoiler

GÓWNO

obchodzi, to wolę nie przepłacać. Mówię o praktyce. W praktyce zwykły user nie wydaje 700-800, albo 1000zł na Windowsa.

Dnia 20.07.2011 o 12:08, Zgreed66 napisał:

Gdzie jest postęp?! UAV? Nowy DX? Moze to, ze wiecej ramu wcina? Aa moze to, ze ładniejszy
jest? xD

Tak UAV. Te granie w CoD-a udziela Ci, weź odpocznij już od niego. Postęp czyli, owszem nowy DX, fajny wygląd, swieżość, zmiany w interfejsie i dobra wydajność. Tak, jest ładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Mnie bardziej dobijał brak wydjności.

Dobija mnie dalej (przypomnam 2rdzenie i 2gb ram)

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Nie wiem jakiej winy softu upatrujesz w zmuleniu systemu.

Zmuleniu? Vista SP1/2 muli praktycznie tak samo jak windows 7 :/

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Problem z softem był taki, że nie było odpowiednich sterów a już 64 bity to porażka wtedy.

Własnie był. Teraz? Vista 64bit be bo problemu były, a Win 7 super bo ich nie ma?

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Ja Vistę w 2007 miałem w 32 bitach i nie narzekałem aż tak abrdzo żeby mi się coś nie uruchamiało.

Czy ja sie czepiam, zeby na 32bitach sie cos nie uruchamiało?

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Stery miałem, programy też.

Dziwne jakbyś nie miał i problemów nie było. Swoją drogą mam TV Tuner Leadteka TV2000 RM.
Troche cyrków na Viście i W7 jest, ale zmusic to do działania da sie, ale nagrywać nie będzie.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Proste, soft jak nie miał tak nie ma nic do rzeczy.

Nie pamietasz tabel zgodności, co działa a co nie? Kotor 1 i Kotor 2 Choćby?
Chodziło mi o wydajność premiera a dziś. Taki tescik znalałem teraz...
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Czy_siodemka_jest_najszybsza.-2425/strona/7098.html
Widzisz tam wielka przewagę Win 7 nad innymi windowsami? Bo ja nie...

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Na 7 przeniosłem się w momencie premiery czyli 2 lata później i doznałem olśnienia jak powinien
działać dobrze zrobiony OS. Owszem to też utwierdziło mnie jak i innych w przekonaniu,
że 7 jest zmienioną/ulepszoną Vistą, która to była systemem-betą, płatną dodajmy.


oO ciekawe, ze jeszcze błądzimy w gadce PRowej... dobrze zrobiony OS.
Po teście na benchmarku dalej nie widze jego zalet.
Przy 2rdzeniowym CPU i 2gb ram dalej wygląda bardziej przystępnie.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Jeszcze raz Ci polecam sprawdzić chociaż różnice na własne oczy.

Widziałem na oczy ;)

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Do 2009 roku. Sprzęt cały czas ten sam. Procesor Intela Core 2 Duo 3 GHz, tylko graika
mi się zmianiała. Korzystanie z Visty przy włączonych paru programach na 2 gb ramu
okazało się klęską. Przy 4 gb dopiero stał się używalny, ale to też nie zawsze bo bardzo
wymagające gry potrafiły przymulić... a na tamten czas 4 gb było high-endem sprzętowym.


Podstawowa Vista taa. SP1/2 to juz całkiem inna bajka...

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Także próby uzyskania wydajności musiały wiązać się z wyłączaniem programów które się
tylko dało, włącznie z kombinacjami jak odciążyć system przez wyłączanie usług itp itd.
To było niedorzeczne przy tej ilości ramu. Na dodatek 32 bity nie wykorzystują całej
te ilości. No, ale właśnie, tutaj też był problem, bo zmiana na 64 wiązała się z brakiem
kompatybilności.


To teraz mi powiedz co zrobili jak nie pozbyli sie nie potrzebnego balastu przy windows 7 ;)
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podsumowanie-2425/strona/7110.html
Jak widać kolejny dowód nie taki diabeł zly jak go malują...

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

> Ile jeszcze razy przytoczysz mi ten sam cytat? Nie pomyliłem.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Mówi ci to coś? Pisałeś w tym momencie o 7 jednocześnie wymieniając całe wady Visty,
które 7 poprawił. POMYLIŁEŚ SYSTEMY.


Nie pomyliłem wróc do swojego. UAVa mozna wyłączyć i tak to robie. Nie jest wkurzajacy jak na Viscie,
Duży plus super. Ale czy musze byc za kazdym razem pytany o podstawowe rzeczy?
Czy to uwłacza Viście? NIE. Równie dobrze moge sie siedzieć na niej. Nie widze problemu.
Jednak dalej jest zapchany całą masą gniotow. Choćby fragment z laptopem. To były cyrki.
Musze latać po całym centrum zabezpieczeń, bo nie moge sobie plików udostepnic tak jak chce.
Bo windows myśli, ze jestem idiotą i nie wiem co robie... jeszcze bedzie mnie hasłami zabezpieczać, gdy sie
wrzucić pliki z XPeka na laptopa który ma windows 7. TO SĄ CYRKI.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Po za tym na początku mówisz, że chcesz do końca używać XP, a teraz się okazuje, że masz
Vistę. Więc jaki problem cię dotyka w związku z odpaleniem BF-a 3? Czyżbyś już już zaczął
tracić wątek w swoich bajkach? ^^


LOL? Broni mi kto porwócić do XP?
Ba siedziałbym na 2000, gdyby jeszcze jakieś najmniejsze wsparcie miał,
ale niestety juz praktycznie nic z softu z nim nie pracuje. Bo odziwo tez wiele rzeczy na nim szybciej latało.
Choćby jak wyszedl OpenOffice 3 to odpalał sie o zgrozo szybciej na tym antyku.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Przy 2 gb mam sprawną pracę systemu przy włączonych wielu aplikacjach. Dokładniej odpowiedź
podałem wyżej, jak to (nie)działało w Viście.


Wielu aplikacjach? Znaczy jakich? ;p Bo moge to samo o Win 7 powiedzieć, podczas gdy na XP.
To nawet byle jaki filmik w WMP (wraz z jego startem) odpala mi sie szybiej na XP :D
Tak sa to ułamki sekund, ale dla mnie to są cenne ułamki sekund...

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Nietrafiony, bo wątpię żeby twoja ciotkę ruszało czy jej nowy Crysis odpali...

Chyba chodziło o zasyfiony system raczej, co...

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Przez 2 lata moich męczarni z nią nic się nie zmieniło.

Jak zainstalowałem SP1 było znacznie lepiej ;) ale i tak vlite ftw. A do XP i tak daleko.

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

To ja już nie wiem co ty za opowiastki snujesz właściwei. Masz Win 7 na lapku, narzekasz
że każą Ci Directx 10 posiadać do odpalenia gry, jednocześnie posiadajć Vistę, na której
go masz...


Eee? WTF? Mam XP na PC on ma 2rdzenie i 2gb ram. Nie narzekam na DX.
Tylko stwierdzam, ze praktycznie wszystko chodzi mi na XP sprawniej jak na Win 7.
A w tym momencie, jezeli nowy DX mi nie jest potrzebny do szczescia, to po co mi on?
Nawet Crysisa 2 moge sobie odpalic w 1280x720 na ekstremalnych detalach i przy wyłączeniu system nie muli..
Bez jednej gry przezyje do czasu kupna kompa. A na 99.9% wyjdzie do tego czasu nowy windows..

Dnia 20.07.2011 o 13:02, KloniskO napisał:

Tak UAV. Te granie w CoD-a udziela Ci, weź odpocznij już od niego. Postęp czyli, owszem
nowy DX, fajny wygląd, swieżość, zmiany w interfejsie i dobra wydajność. Tak, jest ładniejszy.


UAV wyłączam. Nie gram w CoDa, wiec nie udziela mi się i nie musze od niego odpoczywać.
To ty móglbyś odpoczać i przestać ludziom najezdzać.
Nowy DX - który wielu osobom nic nie daje. Świeżość?
Chyba na zasadzie XP to stary 10 letni dziadek - wez go chłopie zmień...
Zmiany w inferface''sie dla mnei są na minus. Jak cos chce wchodze na panel sterowania i jest na wierzchu...
Dobra wydajność? Masz jeszcze raz:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Czy_siodemka_jest_najszybsza.-2425/strona/7098.html

Tylko, ze w tescie koleś ma 4gb ram i 4rdzeniowca. Nie wygladam tak kolorowo.
Bo nie widze jeszcze sensu w kupowaniu nowej platformy. A wydawać kasy na ten złom nie widzi mi sie.
Wole dopakować tą kasę w nowy złom.

Przeczytaj sobie podsumowanie ta tym benchmarku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mapy będą troszkę bardziej nawiązywać do części czwartej, a nie do części z numerkiem wyższym niż 4 to podaruje sobie. IMO mapy poza CoD4:MW nie były, aż takie rewelacyjne. Założenia multi obojętne z jakiej części, ale mapy muszą brać przykład z 4 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Zmuleniu? Vista SP1/2 muli praktycznie tak samo jak windows 7 :/

Widzisz, ja na przykład nie wiem o czym ty mówisz. Mając 2 gb ram Win 7 zawsze chodził mi jak marzenie, XP także, natomiast Vista była tragedią na tej ilości pamięci. Nawet z SP1, możliwe że SP 2 już nie doczekałem bo zaczęłem używać RC Win 7 który bł darmowy.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Własnie był. Teraz? Vista 64bit be bo problemu były, a Win 7 super bo ich nie
ma?

Oczywiście, że Win 7 64 bit już był kompatybilny ze wszystkim, bo minęło troche czasu i się przygotowali z tym. Czy ja coś mówię, że Win 7 jest lepszy z tego powodu? Przypomniałem tylko jak było za premiery Visty.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

> Stery miałem, programy też.
Dziwne jakbyś nie miał i problemów nie było. Swoją drogą mam TV Tuner Leadteka TV2000
RM.
Troche cyrków na Viście i W7 jest, ale zmusic to do działania da sie, ale nagrywać nie
będzie.

Nie zrozumiałeś mnie. Chciałem Ci dać do zrozumienia, że nie używałem 64 bitów tak więc miałem aktualne, działające sterowniki, programy itp. Więc to nie było przyczyną tego jak działał.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Nie pamietasz tabel zgodności, co działa a co nie? Kotor 1 i Kotor 2 Choćby?
Chodziło mi o wydajność premiera a dziś. Taki tescik znalałem teraz...
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Czy_siodemka_jest_najszybsza.-2425/strona/7098.html
Widzisz tam wielka przewagę Win 7 nad innymi windowsami? Bo ja nie...

Jak wyżej. Natomiast do linka się ustosunkuję. Nie wiem jak ten cały autor robił te testy, ale na pewno miał o jednego Servie Pack-a więcej przy testach niż ja. Ja go już nie doczekałem jak mówiłem bo przesiadłem się na betę 7, która, czego jeszcze wszcześniej nie dodałem, nie uraczyła mnie ani jednym bs-em ani zwiechą(a była to beta!). Więc może on coś usprawniał w działaniu Visty i nie było mi dane tego zobaczyć, ale wątpię.

Zacytuję natomiast jedną osobę w komentarzu do tego testu:
"Takie testy są nic niewarte. Czyściutki system chodzi zupełnie inaczej niż ten używany np kilka miesięcy, na którym instalowano i usuwano wiele aplikacji itd. Wtedy widać wydajność i optymalizację. XP wypada bez rewelacji ale robi to co musi i mało zajmuje w porównaniu z następcami. Vista już po tygodniu z zainstalowanym pakietem aplikacji, których normalnie uzywam (niemal identyczny jak na XP) nie nadaje się do pracy. Żółw, muł, ślimak... nazwijcie jak chcecie. Totalna klapa. Windows 7 po 3 tygodniach z identycznym zestawem oprogramowania jak Vista chodzi doskonale i choć sceptycznie podchodziłem do kolejnego produktu M$ muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Tak jak XP hodowałem przez kilka lat, Windows 7 powinien go godnie zastąpić jak również, mam nadzieję, wymazać koszmarne wspomnienia z kilku tygodni testowania Visty..."
Nic dodać nic ująć.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

oO ciekawe, ze jeszcze błądzimy w gadce PRowej... dobrze zrobiony OS.

Chyba upadłeś na głowę. Mówiąc "olśnienia" i "dobrze zrobiony OS" miałem na myśli przyczynę podaną wyżej w komentarzu. O czym Ci już mówiłem, że siedzę na JEDNEJ instalce Win 7 cały czas i działa sprawnie, ale jakoś do tego się nie odniosłeś.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

To teraz mi powiedz co zrobili jak nie pozbyli sie nie potrzebnego balastu przy windows
7 ;)
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podsumowanie-2425/strona/7110.html
Jak widać kolejny dowód nie taki diabeł zly jak go malują...

Co masz na myśli mówiąc balastu?
To oczywiste, że musieli w pewnym stopniu przeprojektować to co najbardziej spowalniało Vistę. Ale tu jest cała magia. Win7 funkcjonalnie jest taki sam jak Vista, niczego mu nie brakuje, a działa elegancko od startu bety. Czyli mówienie o "balaście" to mówienie o optymalizacji, a nie wycinaniu czegokolwiek.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Nie pomyliłem wróc do swojego. UAVa mozna wyłączyć i tak to robie. Nie jest wkurzajacy
jak na Viscie,

Wyciąłęm reszte bo to koniec tematu, powiedziałem już, że UAC mi zbytnio nie przeszkadzał po wyłączeniu.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

LOL? Broni mi kto porwócić do XP?

Nikt Ci nie broni, ale ja się pytam, dlaczego na początku tego tematu tak zawodziłeś: "Amen. Kupuję CoD''a, bo nie wydam na BF3 ~900zł (Windows + gra)." Bo od tego się zaczęlo. Skoro z Vistą tyle masz wspólnego, to kto Ci każe wydawać na system? o.O?

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Wielu aplikacjach? Znaczy jakich? ;p Bo moge to samo o Win 7 powiedzieć, podczas gdy
na XP.
To nawet byle jaki filmik w WMP (wraz z jego startem) odpala mi sie szybiej na XP :D
Tak sa to ułamki sekund, ale dla mnie to są cenne ułamki sekund...


Znaczy aplikacjach działających w tle, to raz. Dwa, patrz moje słowa na początku posta. Ponadto ten test próbuje pokazać, że wszystkie 3 systemy są tak samo szybkie. Ja to uważam za bzdurę, bo Vista jest wg. mnie wolniejsza, a ty za to narzekasz na 7. Więc chyba tutaj koniec tematu, bo sie nie dogadamy.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Eee? WTF? Mam XP na PC on ma 2rdzenie i 2gb ram. Nie narzekam na DX.
Tylko stwierdzam, ze praktycznie wszystko chodzi mi na XP sprawniej jak na Win 7.


"Amen. Kupuję CoD''a, bo nie wydam na BF3 ~900zł (Windows + gra)."
Chodzi mi o to samo cały czas. Na początku jasno dałeś do zrozumienia, że nie kupisz BF-a bo nie posiadasz Windowsa z DX 10, który jest wymagany. Tymczasem okazuje się, że system masz, ale to sprzęt Ci ie daje rady jak sam dalej piszesz...więc po prostu kłamałeś.

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

UAV wyłączam. Nie gram w CoDa, wiec nie udziela mi się i nie musze od niego odpoczywać.

Cieszę się, że zobaczyłeś różnicę pomiędzy UAC a UAV xD ;>

Dnia 20.07.2011 o 13:52, Zgreed66 napisał:

Zmiany w inferface''sie dla mnei są na minus. Jak cos chce wchodze na panel sterowania
i jest na wierzchu...
Dobra wydajność? Masz jeszcze raz:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Czy_siodemka_jest_najszybsza.-2425/strona/7098.html


Tak, dobra wydajność, cytuję: "Nie próbujemy nikogo przekonać na siłę do przesiadki na Windows 7. Nasza konkluzja jest jednak taka, że jest to system nowoczesny, dopracowany i jego zalety są już w widoczny sposób wykorzystywane przez producentów oprogramowania."

PS. Zmiany w interfesie to nie tylko panel sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Oczywiście, że Win 7 64 bit już był kompatybilny ze wszystkim, bo minęło troche czasu
i się przygotowali z tym. Czy ja coś mówię, że Win 7 jest lepszy z tego powodu? Przypomniałem
tylko jak było za premiery Visty.


Viste be/Windows 7 super.

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Nie zrozumiałeś mnie. Chciałem Ci dać do zrozumienia, że nie używałem 64 bitów tak więc
miałem aktualne, działające sterowniki, programy itp. Więc to nie było przyczyną tego
jak działał.


Znam róznice, napisałem to juz w pierwszym poscie...

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Jak wyżej. Natomiast do linka się ustosunkuję. Nie wiem jak ten cały autor robił te testy,
ale na pewno miał o jednego Servie Pack-a więcej przy testach niż ja. Ja go już nie doczekałem
jak mówiłem bo przesiadłem się na betę 7, która, czego jeszcze wszcześniej nie dodałem,
nie uraczyła mnie ani jednym bs-em ani zwiechą(a była to beta!).


Co z tego, ze beta? Beta, becie nie równa. Szczególnie jezeli Windows 7 wywodzi sie z Visty.
http://test.nvision.pl/Windows-7-oczami-gracza--Articles-231-ndetails-1.html
Beta... zalezy od puntku siedzenia. Jednak wychodzi podobnie...

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Nic dodać nic ująć.

Ująć:
"Niewątpliwe na zły wizerunek Visty wpłynęły powtarzane masowo stereotypy na jej temat i to powtarzane przez osoby, które z Vistą nie miały styczności"
Ma, ale jak zasyfisz równomiernie winde? :>
Ja moge zasyfic Windows 7, a Vista bedzie chodzic w tym czasie, ok.
Na czysto nie ma róznic. Kwestia zachowania tej czystości.

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

O czym Ci już mówiłem, że siedzę na JEDNEJ instalce Win 7
cały czas i działa sprawnie, ale jakoś do tego się nie odniosłeś.


Odniosłem sie? Na XP tez sie tak da, na Viscie tez sie tak da.
Kwestia jak uzywasz kompa...

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

To oczywiste, że musieli w pewnym stopniu przeprojektować to co najbardziej spowalniało
Vistę. Ale tu jest cała magia. Win7 funkcjonalnie jest taki sam jak Vista, niczego mu
nie brakuje, a działa elegancko od startu bety. Czyli mówienie o "balaście" to mówienie
o optymalizacji, a nie wycinaniu czegokolwiek.


"Jak doskonale wiemy, "siódemka" została odchudzona ze zbędnych dodatków, a także ulepszona i dopracowana."
Kwestia siedzenia.

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Nikt Ci nie broni, ale ja się pytam, dlaczego na początku tego tematu tak zawodziłeś:
"Amen. Kupuję CoD''a, bo nie wydam na BF3 ~900zł (Windows + gra)." Bo od tego się zaczęlo.
Skoro z Vistą tyle masz wspólnego, to kto Ci każe wydawać na system? o.O?


Heh... bo to, nie ja? :)

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Znaczy aplikacjach działających w tle, to raz. Dwa, patrz moje słowa na początku posta.
Ponadto ten test próbuje pokazać, że wszystkie 3 systemy są tak samo szybkie. Ja to uważam
za bzdurę, bo Vista jest wg. mnie wolniejsza, a ty za to narzekasz na 7. Więc chyba tutaj
koniec tematu, bo sie nie dogadamy.


Ty uwazasz, ze Vista jest wolniejsza, ja uwazam na na dziś jest tak samo do dupy,
jezeli chodzi o starsze kompy jak Windows 7 :] a XPkowi dalej własciwie nic nie dolega.

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

"Amen. Kupuję CoD''a, bo nie wydam na BF3 ~900zł (Windows + gra)."

Amen, to nie moje słowa LOL. Ślepy jestes?

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Cieszę się, że zobaczyłeś różnicę pomiędzy UAC a UAV xD ;>

Literówka jełopie ;), a edycja wygasła, ciezko sie domyslic? ;D

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

Tak, dobra wydajność, cytuję: "Nie próbujemy nikogo przekonać na siłę do przesiadki na
Windows 7. Nasza konkluzja jest jednak taka, że jest to system nowoczesny, dopracowany
i jego zalety są już w widoczny sposób wykorzystywane przez producentów oprogramowania."


Własnie, ale trzeba mieć nowy komp :) inaczej róznic zero...

Dnia 20.07.2011 o 15:55, KloniskO napisał:

PS. Zmiany w interfesie to nie tylko panel sterowania.

Własnie o to chodzi. Mam XP wchodze do Panelu i mam wszystko.
w Viscie/Win7 musze skakać po oknach, nie wiedzac nawet czego własciwie szukać,
bo nie wiem co mi przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

> Cieszę się, że zobaczyłeś różnicę pomiędzy UAC a UAV xD ;>
Literówka jełopie ;), a edycja wygasła, ciezko sie domyslic? ;D


No lol caly czas pisze uav :/ ale fail. Wiem co mam na mysli, a wychodzi masło maślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KloniskO
"Tak, licencja to licencja i jeżeli mogę sobie używać oryginalny system na swoim komputerze, który jest złożony a nie kupiony, co innych spoiler: [ GÓWNO ] obchodzi, to wolę nie przepłacać. Mówię o praktyce. W praktyce zwykły user nie wydaje 700-800, albo 1000zł na Windowsa."

Widzisz ja jak jestem sprawiedliwy w stosunku do wydawcy to jestem sprawiedliwy od początku do końca. Praktyka mnie nie interesuje, nie interesuje mnie co robi 90% społeczeństwa, ja za nimi szedł nie będę. Zawsze kieruje się swoim kompasem moralnym. Wydawca, producent za coś chce dużo kasy i ustala pewne warunki gry, to ja to rozumie i ich nie łamię. Nie pozwala mi na instalowanie wersji OEM, to tego nie robię. To, że Ciebie sumienie mniej szczypie, że i tak łamiesz prawo kupując nielegalny OEM to plus dla Ciebie ;). Widzisz ja tak nie mogę.

"Żeby było ciekawiej jest pewien patent, o którym mądralo nawet pewnie nie wiesz. Jest to związane z pomocą techniczną MS w momencie zagubienia/zniszczenia nośnika. Jak się okazuje, klucz z wersji OEM jest dokładnie taki sam jak pudełkowych i i posiadaczowi wersji OEM tak samo przysługuje wymiana nośnika np. na 64 bity jeżeli kupiliśmy sobie nośnik z 32 bitami :D"
Nic to nie ma do rzeczy. Dyskutujemy o legalności rozwiązania Win 7 OEM (bo inne można było), na swoim złożonym komputerze. Wymiana nośnika mnie nie interesuje.

Widzisz Ty wychodzisz z założenia, że jak płacisz kasę to mozesz robić ze softem co chcesz. Niestety tak nie jest. Powiedz mi, czy jak założysz w przyszłości firmę, to kupisz oprogramowanie Home / Education, bo jest tańsze o 400 zł? Tu jest ta sama sytuacja. 2 rzeczy różnią się licencją, działają tak samo, ale do jednej sorry, ale nie masz odpowiednich praw ;). Dla mnie to co robisz to tłamszenie sumienia i tyle. Jak chce być czysty to robię wszystko, żeby być czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Ująć:
"Niewątpliwe na zły wizerunek Visty wpłynęły powtarzane masowo stereotypy na jej temat
i to powtarzane przez osoby, które z Vistą nie miały styczności"

Ma, ale jak zasyfisz równomiernie winde? :>
Ja moge zasyfic Windows 7, a Vista bedzie chodzic w tym czasie, ok.
Na czysto nie ma róznic. Kwestia zachowania tej czystości.

Po pierwsze, ten cytat se schowaj, bo nie dotyczy mnie. Ja miałem z nią styczności aż nadto i opisuję tylko to jak mi się z nią pracowało/grało itp itd. Niczego nie zmyślam, bo chyba to chcesz mi zarzucić.

Co do zasyfienia. Po pierwsze dla jasności wiem jak używać system, żeby zachował sprawność przez długi czas.
Nie jestem w tej kwestii "newbie", komputera nie posiadam od paru dni dla twojej wiadomości. I problem w tym systemie występuje/występował taki, że niezależnie jakby się starać, to w miarę użytkowania, instalowania nowych aplikacji(usuwania starych), dostosowywania pod własne potrzeby systematycznie wszystko zwalniało, z tej 1 minuty potrzebnej na start i załadowanie robiły się po pół roku trzy, nawet po usunięciu z autostartu wielu aplikacji. Po prostu robił się syf i to wcale nie było winą złego użytkowania. W ten sam sposób obchodzę się z 7 i efekt jest zupełnie odmienny. Wniosek? Ja czy coś z Windą?

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Odniosłem sie? Na XP tez sie tak da, na Viscie tez sie tak da.
Kwestia jak uzywasz kompa...

Nie, na Viście się nie dało.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

"Jak doskonale wiemy, "siódemka" została odchudzona ze zbędnych dodatków, a także
ulepszona i dopracowana."

Kwestia siedzenia.

Ehe. To ja poproszę konkret, co z funkcjonalności znikło, nie ogółem.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Heh... bo to, nie ja? :)

A to mój fail xd Sorry coś mi się pomieszało z tamtym postem, jakoś mi błędnie utkwiło, że ty to pisałeś.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Ty uwazasz, ze Vista jest wolniejsza, ja uwazam na na dziś jest tak samo do dupy,
jezeli chodzi o starsze kompy jak Windows 7 :] a XPkowi dalej własciwie nic nie dolega.

Zależy co rozumiesz przez "starsze". Jeżeli dla ciebie 2 rdzenie i 2 gb ramu to już zaraz starszy komp to się myslisz. Tylko 2 gb jest do bani, ale wierz lub nie Win 7 do samej pracy nawet na mniejszej ilości pojedzie. U mnie zużycie pamięci na system to jakieś 800 mb. W tym są jeszcze 3 komunikatory, jakaś Riva Tuner i tym podobne nardzędzia w tle. A mówi się że można to jeszcze zmniejszyć.
Jednym słowem dla mnie takie gadanie jest niedorzeczne, że coś tu wolniej działa.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

> "Amen. Kupuję CoD''a, bo nie wydam na BF3 ~900zł (Windows + gra)."
Amen, to nie moje słowa LOL. Ślepy jestes?

I co się napinasz jak to w jednym poście jest. Pomyłka i tyle.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

> Cieszę się, że zobaczyłeś różnicę pomiędzy UAC a UAV xD ;>
Literówka jełopie ;), a edycja wygasła, ciezko sie domyslic? ;D

Taa, i kto tu jest jełopem.

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Własnie, ale trzeba mieć nowy komp :) inaczej róznic zero...

Nie trzeba. Inna rzecz, że w przypadku Visty i wyżej już jest DX 10, który na pewno dodanio nie wpływa na wydajność. Jeżeli już, to tylko dlatego są większosne wymagania w grach. Podobnie jest z testem. Bierze pod uwagę tylko dx 9.0, fajnie, wiem że nie da rady inaczej, ale jednak na 7 nikt nie gra w DX 9.0c -.-

Dnia 20.07.2011 o 16:22, Zgreed66 napisał:

Własnie o to chodzi. Mam XP wchodze do Panelu i mam wszystko.
w Viscie/Win7 musze skakać po oknach, nie wiedzac nawet czego własciwie szukać,
bo nie wiem co mi przeszkadza...

Straszne. I to cię tak dobija? U góry masz przycisk kategoria, jeden klik i zmieniasz na podobny do XP. Jeżeli jeszcze sam do tego nie dotarłeś to cóż, musi być ciężko z twoją umiejętnością korzystania z Windy:/
Mam wrażenie też, że już nie masz się tam czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:31, akakus napisał:

Widzisz ja jak jestem sprawiedliwy w stosunku do wydawcy to jestem sprawiedliwy od początku
do końca. Praktyka mnie nie interesuje, nie interesuje mnie co robi 90% społeczeństwa,
ja za nimi szedł nie będę. Zawsze kieruje się swoim kompasem moralnym. Wydawca, producent
za coś chce dużo kasy i ustala pewne warunki gry, to ja to rozumie i ich nie łamię. Nie
pozwala mi na instalowanie wersji OEM, to tego nie robię. To, że Ciebie sumienie mniej
szczypie, że i tak łamiesz prawo kupując nielegalny OEM to plus dla Ciebie ;). Widzisz
ja tak nie mogę.


Zaiste bohaterska postawa :) Twój portfel też musi bohatersko się uszczuplać zatem ;) No chyba, że żyjesz ponad stan.

Dnia 20.07.2011 o 17:31, akakus napisał:

Nic to nie ma do rzeczy. Dyskutujemy o legalności rozwiązania Win 7 OEM (bo inne można
było), na swoim złożonym komputerze. Wymiana nośnika mnie nie interesuje.

Ma. Chciałem pokazać, że nawet sam MS nie dołożył starań żeby tego dopilnować. No sorry, ale jeżeli przywilej 2 płytek(32 i 64) boxów jest wytrącny przez takie proste triki(albo po prostu zgłoszenie się do supportu?) to nawet nieświadomy nabywca OEM-a bez kompa może mieć wątpliwości czy to jest nielegalne.Wiem, są zapisy licencyjne.

Dnia 20.07.2011 o 17:31, akakus napisał:

Widzisz Ty wychodzisz z założenia, że jak płacisz kasę to mozesz robić ze softem co chcesz.
Niestety tak nie jest. Powiedz mi, czy jak założysz w przyszłości firmę, to kupisz oprogramowanie
Home / Education, bo jest tańsze o 400 zł? Tu jest ta sama sytuacja.


Gdybym zakładał, na pewno bym też nie poskąpił pieniędzy na odpowiednie wersje. Ale to zupełnie inna bajka, inne możliwości(finansowe) i odpowiedzialność za swoją przyszłą firmę itd. Inna para butów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować