Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs PEGI - wymyśl hasło i zgarnij kasę na zakupy

410 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 15:57, Vojtas napisał:

Poza tym - co w tym złego?


Niby nic szczególnie złego, ale zawsze jakieś tam zaśmiecanie serwerów, bo większość tych kont tak naprawdę nic później nie pisze :(

brando007

hasło zachęcającego do korzystania z systemu PEGI - to chyba chodziło o krótki slogan, a nie wierszyk czy piosenkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 15:57, Vojtas napisał:

Poza tym - co w tym złego?


Dokładnie jak napisał wojcio102. Pojawiają się oni tylko jak widzą jakiś konkursik i nagrodę, a potem przepadają jak kamień w wodę. I nie dziwię się, że później ci ''lojalni'' forumowicze narzekają, że zwyciężają najczęściej jacyś nowi. W regulaminie konkursów powinno być coś na wzór, że w konkursie mogą brać osoby z minimalną rangą ''przodownik'' i by się to wszystko skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Poza tym - co w tym złego?

Dnia 01.08.2011 o 16:01, wojcio102 napisał:

Niby nic szczególnie złego, ale zawsze jakieś tam zaśmiecanie
serwerów,


Jakie zaśmiecanie serwerów? :o

Dnia 01.08.2011 o 16:01, wojcio102 napisał:

bo większość tych kont tak naprawdę nic później nie pisze :(


Forum to jeden z wielu aspektów Gram.pl - wcale nie najważniejszy. Wiele osób przecież czyta newsy (w tym ogłoszenia o konkursach), korzysta ze sklepu, ale nie pisze, bo nie czuje takiej potrzeby. Lepiej przyznaj, że jesteś po prostu zawistny, bo pojawia się konkurencja, która może zmieść nagrodę sprzed nosa - czyż nie tak?

@ Kwasu93

Myślę, że organizatorzy powinni w regulaminie każdego konkursu umieścić zapis o gwarantowanej nagrodzie dla Kwasa93. Dziesięciu batów na gołą rzyć. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę uważasz, że tworzenie kilku kont, żeby wziąć udział w konkursie jest ok?
Ja nie mam nic przeciwko nowym graczom, bo ktoś może założyć konto, żeby wpisać swój pomysł, ale jedno konto. Nie rozumiem jak można tolerować to, że ktoś specjalnie tworzy dwa, trzy konta, żeby oszukiwać.
Na razie widzę jednego takiego osobnika, który zmienił jedną cyferkę, ale nie sądzę, że ma on jakieś szanse.
Ludzie... Każdemu polecam przejrzeć ten temat- jakie genialne niektórzy mają pomysły :)
Nie pisze, że mój jest na wygranie, bo nie jest, ale pewne hasła będą zażarcie biły się o pierwsze miejsce*
Uznałem, że teraz napiszę, bo już po konkursie i tylko czekać na wyniki, więc to wielki spam nie jest.

*od końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:25, Vojtas napisał:

Jakie zaśmiecanie serwerów? :o


No wiesz im więcej ludzi tym większe obciążenie dla serwerów(nie wiem czy tak to się fachowo nazywa - nie znam się) Gramu więc

Dnia 01.08.2011 o 16:25, Vojtas napisał:

Forum to jeden z wielu aspektów Gram.pl - wcale nie najważniejszy. Wiele osób przecież
czyta newsy (w tym ogłoszenia o konkursach), korzysta ze sklepu, ale nie pisze, bo nie
czuje takiej potrzeby.


Ale wiele też nie korzysta ze sklepu, nie czyta newsów - są tylko po to, żeby spróbować coś wygrać w konkursie.

>Lepiej przyznaj, że jesteś po prostu zawistny, bo pojawia się

Dnia 01.08.2011 o 16:25, Vojtas napisał:

konkurencja, która może zmieść nagrodę sprzed nosa - czyż nie tak?


Pytałeś "co w tym złego" więc odpowiadam: niesprawiedliwe jest to, że ludzie, którzy aktywnie uczestniczą na forum(nie mówię od razu o mnie, bo ja jakoś super dużo nie piszę) mogą stracić nagrodę sprzed nosa, bo ktoś ot tak sobie dołączył. To nie jest nawet aż takie złe gdyby nie to, że często nagrody lądują na Allegro i zwycięzca wzbogaca się na nich dodatkowo. Tak, jestem zły, bo chciałbym wygrać, ale równie się ucieszę gdy jakaś znajoma twarz dostanie nagrodę. Ja już kilka pierdółek zgarnąłem(książka na przykład) i nie zależy mi aż tak na wygranej.
Prosty przykład: wyobraź sobie jakiś event w grze MMO(nie mam pojęcia w jakiej innej by można było takowy zrobić) polegający na zebraniu iluś sztuk tego i tamtego. Jedni będą ochotniczo się wysilać, a drudzy założą po kilka kont i będą jednocześnie z tych kilku kont zbierać. Fair? Chyba nie ;)

Dnia 01.08.2011 o 16:25, Vojtas napisał:

@ Kwasu93

Myślę, że organizatorzy powinni w regulaminie każdego konkursu umieścić zapis o gwarantowanej
nagrodzie dla Kwasa93. Dziesięciu batów na gołą rzyć. :))


I do mnie mówisz o zazdrości co do wygranej? Akurat tym zdaniem pokazałeś jak bardzo szanujesz kogoś kto dopiero zaczyna na tym forum. Kwasu jest tu dopiero cztery dni, ale oczywiście powinien w tym czasie już nabić przewodniczącego, aby zdobyć trochę "szacunu" -.-

Radek - przeczytałem cały. Niektóre są faktycznie bez sensu, ale zdarzają się takie perły jakich by nawet Mickiewicz nie wymyślił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko zdrowej rywalizacji, jeżeli ktoś tworzy konto tylko po to, żeby wziąć udział w konkursie to ok, czy ma to jakieś znaczenie ile ktoś jest na forum, ważne jest to kto wymyśli najbardziej oryginalne hasło (konkurs na najaktywniejszego forumowicza może będzie niedługo^^), ale jeżeli ktoś zakłada 10 kont i oszukuje, to jest to nie w porządku (osoby takie zostaną na 100% zdyskwalifikowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

Radek - przeczytałem cały. Niektóre są faktycznie bez sensu, ale zdarzają się
takie perły jakich by nawet Mickiewicz nie wymyślił ;]


No ja nie piszę, że świetnych nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:33, Radekl2 napisał:

Ty naprawdę uważasz, że tworzenie kilku kont, żeby wziąć udział w konkursie jest ok?


Wielu kont oczywiście nie - bo to jest niezgodne z regulaminem. Ale nie widzę nic złego w tym, że osoba zakłada konto (jedno), by wziąć udział w konkursie.

Dnia 01.08.2011 o 16:33, Radekl2 napisał:

Na razie widzę jednego takiego osobnika, który zmienił jedną cyferkę, ale nie sądzę,
że ma on jakieś szanse.


Takie rzeczy należy zgłaszać moderatorom i załodze - od tego jest opcja "Zgłoś". :)
Nie, nie czytałem tego wątku w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Jakie zaśmiecanie serwerów? :o

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

No wiesz im więcej ludzi tym większe obciążenie dla serwerów(nie wiem czy tak to się
fachowo nazywa - nie znam się) Gramu więc


No tak, ale to najwyraźniej nie jest żadne przeciwskazanie. Inaczej już dawno moderatorzy czyściliby szybko pozamykane, nic nie wnoszące tematy.

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

Ale wiele też nie korzysta ze sklepu, nie czyta newsów - są tylko po to, żeby spróbować
coś wygrać w konkursie.


Pewnie tak. I co z tego?

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

Pytałeś "co w tym złego" więc odpowiadam: niesprawiedliwe jest to, że ludzie, którzy
aktywnie uczestniczą na forum (nie mówię od razu o mnie, bo ja jakoś super dużo nie piszę)
mogą stracić nagrodę sprzed nosa, bo ktoś ot tak sobie dołączył.


Konkursy nie są związane z forum, zrozum. One są związane z Gram.pl jako całością. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, były organizowane konkursy dedykowane wyłącznie społeczności m.in. wybory gramowiczki i gramowicza roku.

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

To nie jest nawet aż takie złe gdyby nie to, że często
nagrody lądują na Allegro i zwycięzca wzbogaca się
na nich dodatkowo.


Owszem, nie pochwalam tego - tak było np. z konkursem na innym serwisie; zwycięzca postanowił zareklamować swoją aukcję tutaj na Gram.pl. Na nagrodzie w ogóle mu nie zależało. No ale co z tym zrobisz? Zabronisz komuś zrobić ze swoją nagrodą co zechce? Żyjemy w wolnym kraju. :)

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

Tak, jestem zły, bo chciałbym wygrać, ale równie się ucieszę gdy jakaś
znajoma twarz dostanie nagrodę. Ja już kilka pierdółek zgarnąłem(książka na przykład)
i nie zależy mi aż tak na wygranej.


:) To dobrze, że się chociaż przyznałeś. Good job. ;)

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

Prosty przykład: wyobraź sobie jakiś event w grze MMO [..]


Wszystko, co nie jest zabronione regulaminem, jest dozwolone. Wszelkie naruszenia zasad i zastrzeżenia możesz zgłaszać załodze Gram.pl. :)

Dnia 01.08.2011 o 16:37, wojcio102 napisał:

I do mnie mówisz o zazdrości co do wygranej? Akurat tym zdaniem pokazałeś jak bardzo
szanujesz kogoś kto dopiero zaczyna na tym forum. Kwasu jest tu dopiero cztery dni, ale
oczywiście powinien w tym czasie już nabić przewodniczącego, aby zdobyć trochę "szacunu"


Patrz jego sygnaturka, to jego kolejne konto - nie wnikam które i dlaczego założone. A jeśli faktycznie jest taki świeży, to już szczególnie nie powinien narzekać, że inni założyli konto specjalnie na konkurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 17:11, Vojtas napisał:

No tak, ale to najwyraźniej nie jest żadne przeciwskazanie. Inaczej już dawno moderatorzy
czyściliby szybko pozamykane, nic nie wnoszące tematy.


Napisałem Ci to w odpowiedzi na pytanie "Jakie zaśmiecanie serwerów?", wiem - że to nie grzech, ale jednak zawsze jakiś tam odsetek jest tymi, że tak brzydko powiem "śmieciarzami" po których programiści/moderatorzy(zależnie od tego co się stanie) muszą sprzątać :)

Nie lubię po prostu oglądania konkursów w stylu "Obywatel napisał, Obywatel napisał, Obywatel napisał, Obywatel napisał, Przodownik napisał [bis]"
Wiem, to nie jest zabronione, nie mówiłem nic takiego, chciałem tylko wyrazić moje zdenerwowanie i zacząć kolejną dyskusję(tak, lubię dyskutować. Nie, nie jestem trollem) o rzeczach dozwolonych, ale nielubianych :P

Pozostaje nam czekać na zwycięzców(wśród, których ja się nie znajdę - widziałem inne prace, znaczna część jest po prostu kreatywniejsza) i mam nadzieję, że będą oni mieć naprawdę ciekawe pomysły :)

W ogóle najlepsze hasło będzie występować w kampaniach reklamowych PEGI czy jest to raczej nic nie wnoszący do marketingu konkurs? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 17:23, wojcio102 napisał:

Napisałem Ci to w odpowiedzi na pytanie "Jakie zaśmiecanie serwerów?", wiem - że to nie
grzech, ale jednak zawsze jakiś tam odsetek jest tymi, że tak brzydko powiem "śmieciarzami"
po których programiści/moderatorzy(zależnie od tego co się stanie) muszą sprzątać :)


Nie jestem pewien, czy moderatorzy mogą aktywnie sprzątać - kiedyś spotkałem się z opinią, że mieszanie w postach (masowe kasowanie/przenoszenie) może powodować błędy w bazie danych. Cóż, jeśli to prawda, to też bym nie ryzykował, że któregoś dnia forum się kosmicznie skaszani bez możliwości naprawy. ;)

Dnia 01.08.2011 o 17:23, wojcio102 napisał:

W ogóle najlepsze hasło będzie występować w kampaniach reklamowych PEGI czy jest to raczej
nic nie wnoszący do marketingu konkurs? :)


Nie mam pojęcia. Ewentualna zgoda na wykorzystanie powinna być zawarta w regulaminie - jeśli takie było zamierzenie rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:57, Vojtas napisał:

Wielu kont oczywiście nie - bo to jest niezgodne z regulaminem. Ale nie widzę nic złego
w tym, że osoba zakłada konto (jedno), by wziąć udział w konkursie.


Oczywiście, że zakładanie jednego konta, aby wziąć udział w konkursie nie jest złe. Ja tak nigdy nie pisałem. Możliwe, że jakiś % z tych nowych kont stanie się aktywnym użytkownikiem forum, a to zawsze + dla całej społeczności (oczywiście jeśli ten ktoś umie się zachować).

Dnia 01.08.2011 o 16:57, Vojtas napisał:

Takie rzeczy należy zgłaszać moderatorom i załodze - od tego jest opcja "Zgłoś". :)


Liczę jednak, że komisja (czy jury) rozstrzygające o wynikach tego konkursu zwróci uwagę na takie sprawy.
Zresztą to jest hasło (hasła) całkowicie poniżej poziomu i w moim rozumowaniu szans nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele kont, w tym na przykład ja, rzadko wypowiada się na forach gdyż istnieje taka niepisana reguła, że osoby z odmiennym zdaniem są niszczone przez większość. Co z tego że uważam, że seria NFS stacza się po równi pochyłej od czasów Porsche Unleashed, co z tego, że wolę PES niż Fifę, uważam, że cRPG już nie ma, a gry nie są już sztuką, a jedynie rzemiosłem do wyciągania kasy (są oczywiście wyjątki). Nie mogę tego powiedzieć gdyż jakiś zauroczony kolejnym tytułem fan serii nie patrzy racjonalnie i nie przyjmuje odmiennego zdania :) Nie przyjmuję z góry opinii na temat żadnego z produktów, żadnego z producentów.

Podejrzewam, że wiele kont, które udzielają się w konkursach, a nie piszą na forum są klientami gram.pl. Mają oni takie samo prawo udziału w konkursie jak i aktywni forumowicze. Konkursy są także formą przyciągnięcia nowych klientów. Gdy szukam jakiejś gierki pierwsza stronka, która przychodzi mi na myśl to gram.pl. Dobre ceny, szybka obsługa, szansa na nagrody. Miłe odczucia przyciągają do powrotu na stronę. Oczywiście zakładanie wielu kont tylko dla konkursów to błazenada. Zabawa też musi mieć swój zdrowy rozsądek.

Przepraszam za dywagacje. Może jestem już za stary i gry nie przynoszą już takiej satysfakcji jak kiedyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kiedy rozwiązanie konkursu ? Już nie mogę się doczekać... Co to tej konwersacji, to jeśli ktoś specjalnie, zakłada kilka kont, aby wygrać to uważam go, za zwykłego ignoranta i samoluba, takimi gardzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się i jakoś nie wydaje mi się, że takie hasło można uważać za dobre do reklamowania organizacji mającej powstrzymywać dopływ niedozwolonych treści do graczy o wieku mniejszym niż 18 lat.
Mógłbym to skomentować gorzej, ale napisze tylko, że mądrze to Ty nie myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 20:39, Radekl2 napisał:

Spóźniłeś się i jakoś nie wydaje mi się, że takie hasło można uważać za dobre do reklamowania
organizacji mającej powstrzymywać dopływ niedozwolonych treści do graczy o wieku mniejszym
niż 18 lat.
Mógłbym to skomentować gorzej, ale napisze tylko, że mądrze to Ty nie myślisz.


A taki?

PEGI - nie tylko dupy, cycki, [m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pokazuje Twoje zainteresowania, ale dalej to nie jest to.
Strasznie nie lubię kablować, ale dla dobra tego tematu i innych użytkowników forum muszę nacisnąć magiczny przycisk "Zgłoś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 14:27, Radekl2 napisał:

Bardziej pokazuje Twoje zainteresowania, ale dalej to nie jest to.
Strasznie nie lubię kablować, ale dla dobra tego tematu i innych użytkowników forum muszę
nacisnąć magiczny przycisk "Zgłoś".

Nie karm trolla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować