Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor_Cegla

Czasgry.gram.pl - sprawdź, na ile Ci wystarczy nowy tytuł!

237 postów w tym temacie

Faktycznie, będziemy musieli nad tym pomyśleć, bo długość multi jest w zasadzie nieograniczona - a część graczy ocenia kampanie singiel + dodaje czas jaki spędzili po sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Da się jakoś dodać grę, której nie ma na liście (a przynajmniej nie znalazłem)? Chodzi mi tu konkretnie o serię Oddworld (Abe''s Oddysee, Abe''s Exoddus, Munch''s Oddysee, Stranger''s Wrath). Poza tym można by całość projektu uzupełnić o jakieś dodatkowe narzędzia: wspomniane wykresy, średnie, filtry (np. wyświetlenie gier tylko z danego gatunku, możliwość znalezienia najkrótszej/najdłuższej gry w danym gatunku, może nawet porównania międzygatunkowe jako ciekawostki). Ważne jest też, czy grało się z solucją czy bez, wtedy np. czasy przejścia gry na 100% mogą znacząco się różnić. Dodatkowo ciekawe mogłoby być porównanie czasów przejścia tej samej gry na różnych platformach (a także pokazać np. średnią dla wszystkich platform razem), choć niestety różna ilość podanych czasów będzie w wielu przypadkach utrudnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już ktoś to zgłaszał. Na screenie 1 widać mój komentarz z poziomu widoku dla konkretnej gry; na screenie 2 ten sam komentarz na stronie głównej ''czasgry.gram.pl'' (w ostatnio dodanych komentarzach). W 2 jest wszystko ok, natomiast w 1 zlepiane są niektóre wyrazy.

20111004101810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze filtr w którym można ustawić aby wyświetlić gry z np.średnim czasem do 15 godzin, gry powiedzmy powyżej 15 godzin itp.No chyba że już jest coś takiego a tego nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidujcie "Ile grałem zanim sobie odpuściłem?", bo ta sekcja tylko przekłamuje ogólne wyniki.

To 15 godzin to nie jest zły pomysł. Taka sensowna granica dająca pojęcie o tym, że stosunek koszt/długość nie dyskwalifikuje zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym wywalić opcje Speedrun i jak kolega wyżej pisze Tyle grałem zanim sobie odpuściłem.

Czemuż to już tłumaczę :

Speedruny - to nie jest miarodajne określenie czasu normalnej rozgrywki, to są rekordy kręcone na wykorzystywaniu exploitów lub nie załatanych bugów w dużej mierze.
To jest zupełnie inna kategoria grania, do tego działu pasuje imho jak pięść do nosa.

Ile grąłem [...]
- tak samo, kompletnie bez sensu, mało graczy raczej obchodzi ile ktoś grał zanim się pokapował, że to tytuł nie dla niego, bo mógł bym się dopisać w kilku grach, że grałem 1-2h zanim stwierdziłem, że ten a ten tytuł to np straszna kaszanka.


Zostawić Ukończenie w 100%, Główny wątek i Główny watek i zadania poboczne, wtedy ta sekcja ma jakiś sens żeby istnieć, bo obecnie jest to przekłamana kaszanka, gdzie masa trolli wypisuje bezsensowne czasy typu 1-2h zasłaniając się speedrunem albo ile grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba byłoby wyrzucić z listy wszelkie MMO i gry typu Football Manager. Przecież ich nie da się przejść, więc jedyny sensowny wpis z czasem to "ile grałem zanim sobie odpuściłem".

Na liście z najaktywniejszymi dodawaczami wyrzuciłbym efekt zmniejszania się ikonek po najechaniu na nie, bo jest trochę irytujący i np. jak trzyma się myszkę na krawędzi ikonki to występują problemy w postaci migania ikonki. No i poza tym, po najechaniu na taką, na górze wyskakuje chyba ostatni dodany czas, a liczba czasów w postaci notki przy kursorze. Może powinno być na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 16:09, ManweKallahan napisał:

To trzeba byłoby wyrzucić z listy wszelkie MMO i gry typu Football Manager. Przecież
ich nie da się przejść, więc jedyny sensowny wpis z czasem to "ile grałem zanim sobie
odpuściłem".



I to jest kolejny dobry powód, bo te gry są z założenia nie do ukończenia, chyba, że wpiszemy ile nam zajęło zrobienie end-gameu, czyli domyślnie wbicie lvl capa [jesli w danej grze jest to możliwe, bo są tez gry bez lv capa] i zdobycie sensownego eq do rozgrywki końcowej [rajdy, pvp, guild vs guild itp]

Do gier MMO imho powinna być osobna sekcja, to jest zupełnie inna kategoria grania do oceniania czasu spędzanego przy sieciówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 12:14, Laid_back napisał:

Dzięki, podrzuciłem programistom

Gar--> ale dlaczego akurat 15 godzin? ;>


Hehhee, nie wiem, to tylko taki przykład:)

Czasem po prostu ktoś może szukać krótkiej gry na weekend i aby takiej osobie ułatwić szukanie taki filtr by się przydał.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować posta wyżej, a zauważyłem, że brakuje jeszcze 2 gier: Tom Clancy''s Splinter Cell [PC] i Tom Clancy''s Splinter Cell: Pandora Tomorrow [PC].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby prezentowanie gier bez podziału na platformy. Wiem, że jest to sztywno połączone z encyklopedią, ale też wersje jednej gry na różne platformy są ze sobą systemowo powiązane (wystarczyłoby wyświetlać wtedy jedną pozycję, bez oznaczania głównej platformy, np. tylko z adnotacją, na jakie dana gra jest dostępna i dołączać - przykładowo - okładkę na losowo wybraną platformę: raz PC, raz PS3).

Co by to dało? Na przykładzie będzie najłatwiej: Final Fantasy XIII. Podchodzę do gry, chcę sprawdzić, ile czasu może zająć jej przejście. Klikając na wersję na PS3 - znajduję trzy rekordy; na Xboksa 360 - kolejne trzy. A tu miałbym po prostu wszystko w jednym worku, z łącznymi czasami wszystkich na jednej liście. Oczywiście po zaznaczeniu określonego czasu gry dodanego przez Gramowicza pojawiałaby się informacja nt. platformy, na której ukończył on grę.
Rzecz jasna są gry, których zawartość na poszczególnych platformach jest różna, aczkolwiek to zaledwie jednostkowe przypadki, a poza tym wspominana wyżej notka przy każdym rozwiązałaby tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy dodam opis do mojego czasu, niektóre spacje są usuwane? Np. napisałem "nie licząc tego", a w okienku cudnym sposobem widnieje "nie licząctego" (zarówno na Firefoxie jak i Operze).

EDIT:
Widzę, że zgłoszone wyżej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować