Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #230: Serwis aukcyjny z prawdziwymi pieniędzmi za przedmioty w Diablo III to dobry pomysł?

37 postów w tym temacie

Oczywiście, że to dodatkowy haracz. Wystarczy, że płacę gigantyczną kwotę za samą grę. Bo teraz Blizzard się ceni i w Polsce oczywiście po 200 zł WTF?! Nie ma mowy, żeby coś takiego przeszło w naszym kraju. Mogę śmiało powiedzieć, że to złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 02:17, vegost napisał:

Oczywiście, że to dodatkowy haracz. Wystarczy, że płacę gigantyczną kwotę za samą grę.
Bo teraz Blizzard się ceni i w Polsce oczywiście po 200 zł WTF?! Nie ma mowy, żeby coś
takiego przeszło w naszym kraju. Mogę śmiało powiedzieć, że to złodziejstwo.

Tak złodziejstwo... Bo pewnie gra będzie tyle kosztowała albo i w wersji EK....., a może i nawet więcej.
Widzę, że ludzie zaznaczający opcję
"Tak, ukróci proceder sprzedaży nielegalnie przedmiotów"
Chyba mają mało pojęcia o tej grze i grali po BNie w życiu tyle co kot napłakał albo i wcale a zaznaczają ''bo im się podoba''.... proceder sprzedaży nielegalnie przedmiotów auhauhauhauhauhauhauah.
nielegalnie bo nie odprowadzane to było od podatku uhauhauha czy nielegalnie bo Blizzard nic z tego nie miał jeśli chodzi o pieniądze ?? ;> uahuahuahauh weźcie zmieńcie tą opcję zaznaczania bo aż.....
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ziomeczku z falistej tektury u góry kiedy grales w d2 na bnecie wiedziałeś którzy gracze biegają w kupionych za prawdziwe pieniądze itemach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem "Tak, ukróci proceder sprzedaży nielegalnie przedmiotów" bo uważam że tak właśnie będzie. Fakt że podatek dla producentów trochę boli ale sam pomysł jest bardzo dobry. Jak komuś nie będzie pasować to i tak to obejdzie. Ja i tak po cichu liczę na D3 na konsolach a na nich ten system chyba by nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:02, turkot napisał:

A czy ziomeczku z falistej tektury u góry kiedy grales w d2 na bnecie wiedziałeś którzy
gracze biegają w kupionych za prawdziwe pieniądze itemach ?

A czy ty "ziomeczku".... =.= umiesz czytać ze zrozumieniem ??... bo to, to co napisałeś IMO ni jak się nie ma do stwierdzenia jakie dałem wyżej. Lle odpowiem Ci na Twoje pytanie. Nie nie da się tego ''przewidzieć'' dopóki dany user się nie przyzna. Czy zakupił item za real money, i czy zakupił item za Forum Goldy... pasuj ? ];-> z mojej strony EOT
Pozdrawiam.
END OFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się taki proceder w ogóle nie podoba bo...jest zwyczajnie niesmaczny. Owszem, dodaje to funkcjonalności i każdy kto chce i ma ochotę może to robić bądź nie, dodatkowo zainteresowani są w miarę zabezpieczeni przed oszustwami, ale...gra tak jakoś przestaje być grą, a zamienia się w zwyczajny produkt. Diablo - to była gra. CoD 1 2 3, ba, nawet 4. Warcraft 3. To były realne gry. A SII, D3, WoW i dodatki do niego czy obecne CoDy sprawiają wrażenie produktów bez widocznie włożonego w nie serca i które mają za zadanie zadowolić tłuszczę i przynieść zysk. Cóż, może to tylko moje wrażenie i mogę się mylić, no ale...biznes to biznes i miejsca na sentymenty w nim niestety nie ma...a może też jest - patrz Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 13:16, Pile napisał:

Ja dałem "Tak, ukróci proceder sprzedaży nielegalnie przedmiotów" bo uważam że tak właśnie
będzie. Fakt że podatek dla producentów trochę boli ale sam pomysł jest bardzo dobry.
Jak komuś nie będzie pasować to i tak to obejdzie. Ja i tak po cichu liczę na D3 na
konsolach a na nich ten system chyba by nie działał.


"Podatek dla producentów trochę boli..."
Że co? To lepiej niech allegro i ebay ciągną z tych graczy pieniądze za aukcje? Jeżeli Blizzard będzie pilnował porządku to świetny pomysł na którym zarobi (wolę to niż DLC za 50zł). Jak ktoś chce wydawać prawdziwe pieniądze na aukcjach to zrobi to oficjalnie i bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:02, turkot napisał:

A czy ziomeczku z falistej tektury u góry kiedy grales w d2 na bnecie wiedziałeś którzy
gracze biegają w kupionych za prawdziwe pieniądze itemach ?


Ale proszę grzeczniej, rozmówca nie jest twoim kolegą, nie wiem po co kogoś obrażać innego sposobu na wymianę zdań nie ma? [Ostrzeżenie za obrażanie innej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 03:26, Braveheart napisał:

Tak złodziejstwo... Bo pewnie gra będzie tyle kosztowała albo i w wersji EK....., a może
i nawet więcej.


Wiesz jak to działa... Jeśli jeszcze Blizzard brał by powiedzmy jednego śmierdzącego centa za każda jedną transakcje itemu, to bo bym nie krzyczał bo to rzeczywiście tylko cztery grosze. Ale znając Blizzarda to nie będzie to mała kwota za pomoc w wymianie ekwipunku. Mogę się założyć, że cena za takie coś będzie wynosić min. 1$. Trzydzieści takich transakcji i mamy cenę Diablo 3. Powiem więcej to raczej jest masowe okradnie ludzi, którzy legalnie kupią Diablo 3. Bo z jakiej racji mam kupować coś co jest już grze i jeszcze dodatkowo po raz kolejny i kolejny płacić bóg wie ile... ? Kupiłem grę i wszystko co jest w grze, jest już w liczone w rachunek. Nie będę płacił w nieskończoność za produkt. Jak chcą się tak bawić to proszę bardzo, grę do ściągnięcia za darmo a opłaty co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie, ludzie z niego korzystający mogą mieć przewagę nad pozostałymi" - Nie przepadam za płaceniem prawdziwą gotówką za przewagę nad innymi, szczególnie jak się gra Online z innymi i w PvP (ale nie wiem jak to będzie wyglądało w Diablo 3).

Jeśli ceny będą naprawdę niskie (ale pewnie będzie coś takiego jak w WoWie, czyli jakiś % od ceny), to wtedy nie będzie tak źle oraz mam nadzieję, że jak będzie możliwość płacenia złotem w grze, to pewnie też będzie możliwość wystawiania za złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że kupione przedmioty za real money będą musiały zostać zebrane przez gracza i wystawione, zatem nie ma mowy o "przewadze za pieniądze". Jak jesteś dobrym graczem i masz z kim grać to prawdopodobnie sam zarobisz na tych aukcjach, a jak ktoś ma ochotę płacić za lepszy sprzęt bo nie ma czasu na grę to jego sprawa.

Inną rzeczą jest to, że blizz w ten sposób zapewni sobie wyłączność na handlowanie przedmiotami z gry, co da mu możliwość roszczenia usunięcia jakichkolwiek aukcji, związanych z diablo 3, na innych serwisach aukcyjnych.

Ps. Ciężko jest sprzeczać się z pobieraniem opłat za usługi aukcyjne, gdyż jest to powszechne i wszędzie stosowane tam gdzie w grę wchodzą prawdziwe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to tylko sposób na wypełnienie producenta gry dodatkową mamoną. To tylko gra, a nawet jeśli to mogli by to zrobić w inny sposób. Jeśli chcą pieniędzy mogli by wypuścić masę dobrych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartusiekx

Napewno jest to dodatkowy sposób na dojenie kasy, blizz po prostu pomyślał, "Skoro i tak będą ludzie to robić to czemu by na tym nie zarobić a przy okazji kontrolować. Przynajmniej będziemy mieli za darmo utrzymywane serwery a nawet jeszcze zarobimy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tego kolesia obraziłem ? On mnie obraził śmianiem się prosto w twarz i nie dostanie żadnego upomnienia ? To ze to twój kolega z podwórka nie znaczy ze ma być traktowany jak jakiś monarcha... Czy na tym servisie wszystko jest po koleżeńsku załatwiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 10:53, turkot napisał:

Gdzie tego kolesia obraziłem ? On mnie obraził śmianiem się prosto w twarz i nie dostanie
żadnego upomnienia ? To ze to twój kolega z podwórka nie znaczy ze ma być traktowany
jak jakiś monarcha... Czy na tym servisie wszystko jest po koleżeńsku załatwiane ?

Witaj
Po pierwsze primo.. jest taka opcja jak "odpowiedź" w prawym górnym rogu każdego posta na który chce się odpowiedzieć. Po drugie primo. Nie jestem jakimś tam kolesiem... Po trzecie primo. "Ziomeczku z falistej tektury" <---- naprawdę dziwnie brzmi.. Z falistej tektury?? Też żeś wymyślił =.= O co Ci w tym zdaniu chodziło.??, że co ja niby jestem ? dla Ciebie?. Po czwarte primo. Nie wymyślaj już i nie czepiaj się byle czego bo chyba czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie śmiałem się Ci prosto w twarz tylko w moim pierwszym poście śmiałem się z tego że gram nazwał to "nielegalnym procederem" bo to na serio śmiesznie brzmi.. już tu nie będę się rozpisywał dlaczego. Po piąte już primo: Śmiałem się by gram zmienił opcję zaznaczenia a nie z tego, ze ludzie ją wybierają. Po szóste primo. Nie wszystko nie jest po koleżeńsku załatwiane... i nie jest moim kolegom z podwórka. Nie mierz ludzi swoją miarą...
Pozdrawiam.
I z mojej strony EOT <--- czyli koniec w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 02:17, vegost napisał:

Oczywiście, że to dodatkowy haracz. Wystarczy, że płacę gigantyczną kwotę za samą grę.
Bo teraz Blizzard się ceni i w Polsce oczywiście po 200 zł WTF?! Nie ma mowy, żeby coś
takiego przeszło w naszym kraju. Mogę śmiało powiedzieć, że to złodziejstwo.

200 zł to teraz normalna cena za gry licząc dlc do nich (podczas gdy Blizzard nadal trzyma się formuły dużych dodatków zamiast małych epizodów jako dlc). Kupując teraz grę za 129-159 zł trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami, jeśli chce mieć się produkt kompletny a na taką formułę przeszedł w zasadzie niemal każdy większy wydawca. Poza tym np. SC2 można było znaleźć za dużo taniej np. 149 zł już w chwili premiery, trzeba tylko dobrze poszukać.

Pomysł ah za prawdziwą kasę z jednej strony zredukuje rynek nielegalnym handlarzom, z drugiej - niektórym może dać przewagę. Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak z tego ah nie skorzystam, nawet jeśli trochę będę grał w multi (bo do singla takie dokupywanie przedmiotów jest niepotrzebne). Najlepiej chyba gdyby sety były BoP, więc nikt by ich nie mógł sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 10:53, turkot napisał:

Gdzie tego kolesia obraziłem ? On mnie obraził śmianiem się prosto w twarz i nie dostanie
żadnego upomnienia ? To ze to twój kolega z podwórka nie znaczy ze ma być traktowany
jak jakiś monarcha... Czy na tym servisie wszystko jest po koleżeńsku załatwiane ?


Jak chcesz możesz zaraz dostać nagrodę za spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować