Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2007 o 16:42, BaRt3k. napisał:

Czy ktoś wie co sie dzieje z tą neostrada? juz od jakiegos tygodnia dzien w dzien wlasnie gdzies
w tych godzinach od 16 do 22 net chodzi jakby go nie bylo. Mam 1 mb i sciaga mi strasznie wolno
gdzies 3x kB/s. Co jest z nimi? ma ktos jakies info? czy to tylko u mnie tak jest? juz nie
mowie o grach bo chcialbym sobie teraz pograc ale lagi masakryczne i pingi po 300 wwwrrrr


Nie, nie tylko ty to masz, ja a także mój kuzyn także ostatnio takich problemów doświadczamy, ogólnie wygląda to tak jakby TP obniżała przesył 3krotnie, czasami zaś Neo zaczyna rzeczywiście lecieć ledwo jakieś 3 kB.
Niestety jestem poza domem i nie mogę sam się podowiadywać dlatego oddelegowałem starszą żeby poszła w poniedziałek albo we wtorek dowiedzieć się co się dzieje.
Jak będą takie rzeczy dalej odwalać to rozwiązuje umowę i już, nie mam zamiaru płacić za coś co nie działa prawidłowo.
Do tej pory nie narzekałem na TP bo się wywiązywali z umowy i nie miałem z Neo problemów ale jeśli tego nie poprawią to się pożegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. nie moge dodać do LiveBox''a serwerów lan (wiecie zeby otworzyć porty)
Zapore mam włączoną a;le jak daje serwery lan i chce dodac to po nacisnieciu na zastosuj to nie przełacza mi sie na stronke "zapisz zmiany" tylko kasuje tam wszystkie pola co wpisałem i nic nie moge zrobic:/ Ktos wie jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wam również neostrada tak strasznie zwolniła? Mam 512, a chodzi jakby było 128! Na speedteście tyle właśnie pokazuje. Sprawdzam Uruchm>>CMD>> Netstat, ale nic poza Firefoxem nie wykrywa. Pinguje wp.pl i po pingach rzędu 80, następuje przerwa [lagi], po czym wskakuje na 1200 ms! Przecież to prawie jak gołąb pocztowy! Myślałem, ze to w związku ta modernizacją sieci DSL, ale tak się dzieje już kilka dni. Dzwoniłem do pomocy 0800 102 102, już po raz drugi to powiedzieli, że przyjmą zgłoszenie, należy czekać. To było cztery dni temu, a Google nadal ładuje mi się jakieś 10 sekund... Normalnie brakuje mi już sił. Płacę wcale niemałą kasę za wybrakowany produkt... Czy wam również tak się dzieje? Bo mnie już powoli szlag trafia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zwykły zbieg okoliczności, ale pragnę wspomnieć przy okazji, że Multimo też znacznie zwolniło. Szczególnie chodzi mi tutaj o popołudnia i wieczory, bo właśnie wtedy pingi są największe, a transfer znacznie spada...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tam nic nie zwalnia na 512... torrent leci cały czas na 64 kB/s. czasem więcej nawet wyciąga... od razu mówie że w ustawieniach nic nie szperałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 19:21, greg_f napisał:

Witam. Czy wam również neostrada tak strasznie zwolniła? Mam 512, a chodzi jakby było 128!
Na speedteście tyle właśnie pokazuje. Sprawdzam Uruchm>>CMD>> Netstat, ale nic
poza Firefoxem nie wykrywa. Pinguje wp.pl i po pingach rzędu 80, następuje przerwa [lagi],
po czym wskakuje na 1200 ms! Przecież to prawie jak gołąb pocztowy! Myślałem, ze to w związku
ta modernizacją sieci DSL, ale tak się dzieje już kilka dni. Dzwoniłem do pomocy 0800 102 102,
już po raz drugi to powiedzieli, że przyjmą zgłoszenie, należy czekać. To było cztery dni temu,
a Google nadal ładuje mi się jakieś 10 sekund... Normalnie brakuje mi już sił. Płacę wcale
niemałą kasę za wybrakowany produkt... Czy wam również tak się dzieje? Bo mnie już powoli szlag
trafia...



Podobno wymieniane są światłowody, czego przyczyną jest właśnie spowolnienie pracy Neo. Myślałem, że ten problem obowiązuje tylko na Śląsku, ale widzę, że jest to proceder na skalę ogólnokrajową.
W sumie lepiej, aby teraz wymienili, niż potem mielibyśmy zostać z totalnie lichym netem, lub w ogóle bez niego w czasie przerwy świątecznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną sytuację, jak koledzy powyżej. Mam łącze 512kb/s i w nocy leci średnio 64-66 kB/s, rano około 55kB/s ale po 14 sukcesywnie spada prędkość połączenia aż do 1-2 kB/s (i pingów w okolicach 3000), trwa to do 22 czasem dłużej. Nie muszę chyba mówić, że korzystanie wtedy z sieci mija się z celem? Google ładuje się 10 sekund, gram.pl wchodzi po dwóch minutach, a gramsajty w ogóle nie chcą się załadować. I to trwa tak od trzech tygodni. Jutro zadzwonię na pomoc techniczną i zobaczę, co mi powiedzą. Znając życie oleją sprawę tak jak dotychczas. Ale w razie czego rozwiązuję umowę i niech się idą paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neo512 juz rok i nigdy nei miałem żadnych problemów moge nawet zliczyć na ręce ile miałem przerwanych połączeń bo była tylko garstka. standardowo w grach 20-30ms żadnych lagów itp Może dlatego że mieszkam w KrK i siedzibę TPSA mam pare ulic dalej ;)
Wiem np że rejony Radomia maja problemy z neo i tam króluje netia... no nic nie wszedzie jest idealnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może nie trafiłem z tematem... Jesteście userami Neostrady, i widzę, że niektórych z Was traktuje się chamsko (problemy, zero reakcji z PT itp. itd). Wiecie może jak jest z Multimedią? Bo mam zamiar założyć na kablu 1MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jak wyłącze firewall w liveboxie a zostawie ten windowsowy właczony to on bedzie działał? Bo ten na liveboxie jest pooryty a ten systemowy latwo sie obsluguje i wiem w nim co i jak. wiec jak otworze w nim jakis port to czy bedzie otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raz, to nei jest temat do tego:P
2) Firewall w routerze(liveboxie), jest jednak firewallem hardware''owym, czyli ma 100x lepszą wydajność, niż jakiś "Windows Firewall", które niemalże nic nie daje. Dużo raczek Ci to nie zmieni, a porty w Livebox''sie zawsze można odblokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i się wkur... ZIRYTOWAŁEM się! od miesiąca programik pod tytułem neostrada tp mi się chrzani, dziś przegiął pałę. nie będę się bawił z instalowanie innych badziewiów - kumpel sobie skonfigurował połączenie sieciowe tak, że na pasku zadań tylko sobie daje ''połącz'' i już jest ok. znaczy nic nie instalował, to jakoś poprzez dzieło Bila G. się robi... tylko że zanim kumpel sobie przypomni, jak on to zrobił - będą święta. pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 23:43, szypek26 napisał:

no i się wkur... ZIRYTOWAŁEM się! od miesiąca programik pod tytułem neostrada tp mi się chrzani,
dziś przegiął pałę. nie będę się bawił z instalowanie innych badziewiów - kumpel sobie skonfigurował
połączenie sieciowe tak, że na pasku zadań tylko sobie daje ''połącz'' i już jest ok. znaczy
nic nie instalował, to jakoś poprzez dzieło Bila G. się robi... tylko że zanim kumpel sobie
przypomni, jak on to zrobił - będą święta. pomożecie?


O kurde. To są jeszcze osoby, które korzystają z tej badziewnej aplikacji TP?
Robisz tak:
1) Kasujesz aplikację
2) Instalujesz najnowsze stery do swojego modemu
3) Klikasz Start, Panel sterowania, Połączenia Sieciowe
4) Wybierasz "utwórz nowe połączenie", klikasz dalej
5) Opcja Połącz z internetem
6) Konfiguruj moje połączenie ręcznie
7) Połącz używając modemu telefonicznego
8) Wpisz nazwę dostawcy
9) Wpisz numer telefonu jako *
10) Nazwa użytkownika, hasło jak w papierach do umowy
11) Zamieszczasz skrót na pulpicie
12) Dwuklik na ikonę. I cieszysz się niczym nie skrępowanym dostępem do neta

Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 00:23, GungravePL napisał:

Podobno wymieniane są światłowody, czego przyczyną jest właśnie spowolnienie pracy Neo. Myślałem,
że ten problem obowiązuje tylko na Śląsku, ale widzę, że jest to proceder na skalę ogólnokrajową.
W sumie lepiej, aby teraz wymienili, niż potem mielibyśmy zostać z totalnie lichym netem, lub
w ogóle bez niego w czasie przerwy świątecznej ;)

Nie tylko na Śląsku :) Mazowsze też ma problemy :P
Od 15 do 22 jak transfer przekroczy 30 kb/sec to jest sukces :), a tak koło 21.30 zaczyna przyspieszać.
Ciekawe, jak długo im to zajmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo generalnie neostrada to syf. Jak w Enemy Territory wchodzi ktoś na serwer i bluzga na lagi, to zazwyczaj jest użytkownik neostrady.

Swoją drogą znalazłem dzisiaj ofertę pracy w gazecie - dla informatyka bez doświadczenia (w tym studenci) - jak zadzwoniłem i dowiedziałem się, że chodzi o pracę w infolinii technicznej neostrady tp to zrezygnowałem od razu. Nie miał bym serca zachwalać ludziom tego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 02:22, Cyr4x napisał:

Bo generalnie neostrada to syf. Jak w Enemy Territory wchodzi ktoś na serwer i bluzga na lagi,
to zazwyczaj jest użytkownik neostrady.

Swoją drogą znalazłem dzisiaj ofertę pracy w gazecie - dla informatyka bez doświadczenia (w
tym studenci) - jak zadzwoniłem i dowiedziałem się, że chodzi o pracę w infolinii technicznej
neostrady tp to zrezygnowałem od razu. Nie miał bym serca zachwalać ludziom tego czegoś.



gupoty gadasz. Nie wiem czemu wy sie tego czepiacie. Przeciez to dziala dobrze ja mam 6mbit samemu w domu 2 kompy na wifi i dziala super transere 760kb/sek czego chciec wiecej. Fakt zdazaja sie takie rzeczy ze u niektorcyh neo nie smiga za bardzo ale coz to tylko TPSA :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 02:22, Cyr4x napisał:

Bo generalnie neostrada to syf. Jak w Enemy Territory wchodzi ktoś na serwer i bluzga na lagi,
to zazwyczaj jest użytkownik neostrady.

Swoją drogą znalazłem dzisiaj ofertę pracy w gazecie - dla informatyka bez doświadczenia (w
tym studenci) - jak zadzwoniłem i dowiedziałem się, że chodzi o pracę w infolinii technicznej
neostrady tp to zrezygnowałem od razu. Nie miał bym serca zachwalać ludziom tego czegoś.


Ja mam ET:QW i neo512 i żdanych lagów ping 40-60ms to widocznie te osoby maja pecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować