Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Polecam wywalenie tego syfu, a zamiast tego zainstalować same sterowniki do modemu + Auto Connect ;)
Dzięki temu przy starcie systemu program odrazu będzie z interenetem łączył, a w przypadku zerwania połączenia program będzie próbował ponownie się połączyć :) Jest to wygodniejsze i stabliniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak się zdarzało - dopiero po podłączeniu do routera wszystko ustało (teraz mam rozdzielone i puszczone na kablu do stacjonarnego i laptopa mamy). Normalnie jestem zdziwiona, ale naprawdę od jakiegoś roku nie mam żadnych problemów z wieszaniem się neo, niemożliwością nawiązania połączenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam niektóre komentarze odnoście neostrady i dziwię się jeszcze, że gramowicze korzystają z tego badziewnego programu do łączenia, który znajduje się na płycie ze sterami do modemu. Przecież ten program to porażka, najlepiej jest zainstalować same sterowniki do modemu, a później zaopatrzyć się w jakiś prosty program do łączenia - autoconnect, lub CiDial. Ja od jakiegoś czasu korzystam z tego drugiego, bo zdałem sobie sprawę że jest znacznie lepszy, tzn szybciej łączy po zerwanym połączeniu, jednak posiada mniej opcji od autoconnecta...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Neostrada taka jest.

Vectra- U wujka 3x musiałem dzwonić bo mieli zwarcie serwera.

Neo TP -U siebie 6x dzwoniłem bo parę problemów mieli:

1. Zwarcie

2. Zwarcie

3. Zwarcie

4. Aktualizajce

5. Zwarcie

6. To mnie dobiło najbardziej. Mysz im przewody pogryzła. Hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. mam liveboxa i mi ludzie z neo powiedzieli że będe miał zewnętzne ip. Tyle że wszędzie czy to komędą czy na stronie wyskakuje że mam wewnętrzne może trzeba to jakoś włączyć? Prosze o pomoc bo nie moge ppostawic serwera np. na jk3 quekau itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, w razie czego się przerzucę na autoconnecta, ale jak naprawić tą *** neostradę?? [patrz poprzedni post]

i ktoś wie, czemu to OSTATNIO ma straszną tendencję do zwalniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... ja o neostradzie się wolę nie wypowiadać... na sam założenie czekałem 3 tygodnie (za 2 dni wszystko będzie już gotowe proszę pana...), a po założeniu uznałem, że już lepiej, żeby jej nie zakładali... Raz się połączy, raz nie, raz działa szybko, raz nie... od czego to, ludzie, zależy?? Od pogody?? Ciśnienia?? Kaca operatorów?? Skoro płacę za 1 mb/s, to ja chcę mieć ten 1 mb/s!!! I co mnie to obchodzi, że łącza przeciążone?? To ich sprawa, i niech zrobią coś , żeby to działało jak należy... Wolę więcej nie pisać, szkoda nerwów i klawiatury na coś tak żałosnego... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie... grrr! ściągam sobie demko z rapida /plik 100 mega/ i normalnie powinieniem mieć transfer ~65kB/sek a tu lipa... waha się w granicach ~30... luuudzie, jest na to jakiś sposób? [poza zmianą operatora, bo do tego rodziców nie przekonam] ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:47, szypek26 napisał:

no i właśnie... grrr! ściągam sobie demko z rapida /plik 100 mega/ i normalnie powinieniem
mieć transfer ~65kB/sek a tu lipa... waha się w granicach ~30... luuudzie, jest na to jakiś
sposób? [poza zmianą operatora, bo do tego rodziców nie przekonam] ;]

Najprawdopodobniej to nie wina Neo tylko serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi akurat w ogole nie tnie. Mam liveboxa i chodzi elegancko, bardzo rzadko chodzi gorzej (niestety teraz tak:D) ale tak to chodzi kux. Tnie sie raz na 3 miesiace?? Albo nawet rzadziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:52, lis899 napisał:

mi akurat w ogole nie tnie. Mam liveboxa i chodzi elegancko, bardzo rzadko chodzi gorzej (niestety
teraz tak:D) ale tak to chodzi kux. Tnie sie raz na 3 miesiace?? Albo nawet rzadziej...


To po co w ogóle wchodzisz na to forum?? Tutaj zebrały się osoby, które MAJĄ problemy z Neostradą, i chcą dać upust złości oraz poczuciu bezsilności, które je ogarnia... ;P (żartowałem, jakby co :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moge tez zaprzeczyć temu, że źle chodzi:P to że temat sie tak nazywa nie oznacza że tylko mozna się tu pożalić;P Tak mi się wydaje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:03, lis899 napisał:

Ale moge tez zaprzeczyć temu, że źle chodzi:P to że temat sie tak nazywa nie oznacza że tylko
mozna się tu pożalić;P Tak mi się wydaje:D


Skoro tyle osób narzeka na nią, to znaczy, że faktycznie coś jest nie tak. Ja ci z całego serca gratuluję, że nie masz z neostradą problemów, ale inni mają - tego zaprzeczyć nie możesz :) Niestety, czasmi tak jest - jedni po prostu mają farta, innym szczęście nie dopisuje (to tak jak z Wiedźminem - mnóstwo osób narzeka, że mają kłopoty, choć są też osoby, które tych kłopotów nie mają...(np. ja, za co dziękuję Opatrzności, nieźle żem się strachu najadł, czekając na grę... :D )).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:47, szypek26 napisał:

no i właśnie... grrr! ściągam sobie demko z rapida /plik 100 mega/ i normalnie powinieniem
mieć transfer ~65kB/sek a tu lipa... waha się w granicach ~30... luuudzie, jest na to jakiś
sposób? [poza zmianą operatora, bo do tego rodziców nie przekonam] ;]

Tutaj wina nie musi leżeć po stronie operatora. Ja np mam łącze 1024kbps, co prawda nie neostrade, ale coś dużo lepszego...;)
Normalnie mój transfer wynosi 135kbps, jednak niektóre serwery z których ściągam są trochę nie teges...;D Mój transfer z nich wynosi ok 30kbps...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 21:14, JanKtoś napisał:

Skoro tyle osób narzeka na nią, to znaczy, że faktycznie coś jest nie tak.


Albo że narzekanie na Neo jest w modzie i ludzie jej ulegają. Wystarczy spojrzeć na tytuł tematu, żeby wiedzieć, z jakim nastawieniem podejść do Neostrady. :)

@tosz
Z tego co wiem, to jest niemożliwe (w grę wchodzą tylko zwykłe modemy), ale głowy za to nie dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2007 o 12:21, rob006 napisał:

@tosz
Z tego co wiem, to jest niemożliwe (w grę wchodzą tylko zwykłe modemy), ale głowy za to nie
dam :)

tzn. że tpsa daje niezwykłe modemy przez które dialery nie wchodzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 12:24, tosz napisał:

tzn. że tpsa daje niezwykłe modemy przez które dialery nie wchodzą ?


To znaczy, że Neostrada i zwykłe połączenie modemowe, to są dwie zupełnie inne bajki. W pierwszym wypadku masz z góry ustaloną wysokość opłat, w drugim płacisz w zależności od tego, jak długo siedzisz i z czym się łączysz (coś w rodzaju opłat za same rozmowy przez telefon). Dialer polega na tym, że łączy się z hiperdrogimi serwisami, przez co rachunek masz dużo wyższy. W przypadku Neo za internet płacisz zawsze tyle samo, bez względu na to ile i gdzie siedzisz. Więc nawet jeśli miałbyś jakiegoś dialera, to jego szkodliwość byłaby zerowa... Tak mi się wydaje przynajmniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 11:47, tosz napisał:

chcę wykupić neostradę i mam pytanie , który modem wybrać ?

Odradzam liveboxa, a tak to bierz po prostu najnowszy jaki mają :)

Dnia 30.10.2007 o 11:47, tosz napisał:

czy jest szansa aby złapać DIALERA przez ten modem ?

Nie. Neo ma osobną linię niż Twój telefon i działa zupełine inaczej niż modem tradycyjny, dla tego np możesz jednocześnie używać internetu i dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować