Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dziwne, bo jak byłem w centrum TP i chciałem zerwać umowę, powiedzili mi, że mogłbym to zrobić gdyby do końca umowy zostało mi od 90 do 30 dni. Pokazałem tej pani nawet regulamin, to powiedziała mi że on bierze pod uwagę tych klientów, którym nie długo kończy się umowa.
Ja zakładałem neostradę na 2 lata, dopiero minął rok. Więc chyba będę musiał się jeszcze trochę pomęczyć. Co nie oznacza, że moja opcja jest zła, owszem byłem z niej zadowolony jakiś rok temu, jednak teraz powychodziły takie promocje, że po prostu nie opłaca mi się płacić 70 zł na neostradę 256kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 13:57, Seqiu napisał:

Dziwne, bo jak byłem w centrum TP i chciałem zerwać umowę, powiedzili mi, że mogłbym to zrobić
gdyby do końca umowy zostało mi od 90 do 30 dni. Pokazałem tej pani nawet regulamin, to powiedziała
mi że on bierze pod uwagę tych klientów, którym nie długo kończy się umowa.
Ja zakładałem neostradę na 2 lata, dopiero minął rok. Więc chyba będę musiał się jeszcze trochę
pomęczyć. Co nie oznacza, że moja opcja jest zła, owszem byłem z niej zadowolony jakiś rok
temu, jednak teraz powychodziły takie promocje, że po prostu nie opłaca mi się płacić 70 zł
na neostradę 256kb/s.



Ja tydzień temu zerwałem umowę z Noestradą, a normalnie umowa kończy mi się w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 14:05, błachol21 napisał:


Ja tydzień temu zerwałem umowę z Noestradą, a normalnie umowa kończy mi się w kwietniu.


Czyżby mnie oszukano, albo w tym telepunkcie są tak nierozgarnięte osoby, że nie wiedza o istnieniu takiego regulaminu. Dla pewności przejdę się do innego telepunktu orange w moim mieście. Ciekawe co tam powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, czemu narzekacie na Neostradę - sam jestem jej abonentem od dwóch miesięcy i jakoś nie narzekam.
po pierwsze - to była jedynyna moja szansa na to, żeby podłączyć sobie net - alternatyw nie miałem, więc wybrałem neo.
owszem, z początku miałem kłopoty - bo kilka razu modem sie sam odłączał, połączenie zostało zrywane - ale odkąd zrobiłem jedną malutką rzecz problem zniknął - po prostu zabroniłem Windowsowi odłączanie modemu w celu oszczędzania energii (ta opcja jest domyślnie zaznaczona, więc komp sam wyłącza modem).

i od tej pory nie narzekam - mam 512 (oficjalnie, bo moja szybkość wynosi 640) 10 GB transferu i mogę siedzieć na necie cały boży dzień. TP mnie nie oszukuje, nie obcina transferu, nie zwalnia łącza - więc nie jest tak źle, jak mówicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 11.11.2006 o 16:49, Azrathel napisał:

po pierwsze - to była jedynyna moja szansa na to, żeby podłączyć sobie net - alternatyw nie
miałem, więc wybrałem neo.


No właśnie, a ci którzy mieli jakąś alternatywę, a założyli neostradę, to pewnie teraz żałują. Tak było min. ze mną. Teraz dopiero przejrzałem na oczy, że są dużo lepsze i tańsze opcje internetu. Płacę 70 zł za neostradę 256kb/s ( transfer 32 kb/s, limit 7 GB ) i jak popatrze na inne opcje, choćby neostrady to zrozumiałem, że popełniłem błąd. Jakieś 2 miesiące po założeniu neostrady, pojawiła się opcja neostrady 512kb/s za 28 zł+VAT przez rok, bądź pół roku ( w zależności od długości trwania umowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj próbuję doładować swoje konto limitowe "neostraty" i otrzymuję:
Wyjątek w wywołaniu metody sql.executeProcedure
(Connector cru | 1 : java.sql.SQLException: ORA-00001: unique constraint (RAD.PK_COMMERCIAL_LIMIT) violated ORA-06512: at "RAD.ACCOUNT_MGR", line 350 ORA-06512: at "CRU.TRANSFER_LIMIT_MGR", line 302 ORA-06512: at "CRU.TRANSFER_LIMIT_MGR", line 321 ORA-06512: at line 1 )


Limit transferu nie został dokupiony. Wystąpił błąd:

Podobno ich "technicy" pracują nad tym w pocie czoła - tja, bąki zbijają - jak zawsze.










Wyjątek w wywołaniu metody sql.executeProcedure
(Connector cru | 1 : java.sql.SQLException: ORA-00001: unique constraint (RAD.PK_COMMERCIAL_LIMIT) violated ORA-06512: at "RAD.ACCOUNT_MGR", line 350 ORA-06512: at "CRU.TRANSFER_LIMIT_MGR", line 302 ORA-06512: at "CRU.TRANSFER_LIMIT_MGR", line 321 ORA-06512: at line 1 )


Limit transferu nie został dokupiony. Wystąpił błąd:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za wątek czego się neostrady czepiacie? wiadomo jak ktoś ma wybór to bierze neta z kabla, szybszy tańszy i bez limitu, ale nie wszyscy mają tak dobrze, gdyby nie Tepsa to jedynym moim wyjściem byłoby połączenie przez sieć komórkową z limitem 0,5GB;/. Mieszkam w Szczecinie i mam takie problemy a co dopiero ludzie z mniejszych wiosek;). Pozatym za 512Mb/sek daje 35zł przez rok potem 66zł przez kolejny rok średnia 50zł myślę że do przyjęcia, a limit 15 GB miesięcznie wzupełności wystarczy. Neo mam 4 miechy i jeszcze nie miałem z nią problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze dodam, że niekompetencja pracowników tepsy jest straszna. Raz na pomocy technicznej powiedziano mi, że to ogólnopoznański problem, później, że z winy mojego komputera (bzdura!). Wkurzyłem się i wybrałem się do telepunktu, w którym mi powiedziano, że... oni się tym nie zajmują i odesłano mnie pod inny adres. I teraz najlepsze - zwiedziłem pół Poznania, aby przeczytać tabliczkę z napisem, że punkt przeniesiono dokładnie do tego miejsca, w którym byłem poprzednio!!! Próbowałem być miły, ale wstrętne babsko siliło się ze mną na bezczelność, tak że w końcu nie wytrzymałem i wydarłem na nią ryja. Powiedziałem, że albo dajecie technika, który idzie NATYCHMIAST (bo mam dość ściem i niekompetencji) technika, który idzie ze mną albo będzie bardzo niedobrze. Skutek? Po 2 godzinach czekania sprowadzili mi jakiegoś. I teraz UWAGA, UWAGA - wielki finał! "Fachowiec" (do Usterki go!) przyszedł, spojrzał i powiedział, że to faktycznie coś od nich, ale on to tak właściwie się na tym NIE ZNA, więc niewiele poradzi. A kto się ma znać?! Ja? O mało bym go z czwartego piętra nie wywalił, wyzwałem od patałachów cofnąłem się z nim (bardzo usilnie nalegałem) i on załątwił na kolejny dzień kogoś z... Bydgoszczy, kto przyjechał i mi to zrobił. Na litość boską - to autentyczne i żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w punkcie telekomunikacji neostrady. O dziwo musiałem pokazać ten nowy regulamin i dokładnie wskazać paragraf, w którym mowa o tym, że można rozwiązać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów. Podobnie było jak dzwoniłem na infolinię neostrady, tam nikt nic nie wiedział, dopiero musiałem powiedzieć że dostałem nowy regulamin itd...
Więc jak już zaszedłem do tego punktu, pani z telekomunikacji powiedziała mi, że owszem mogę zerwać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów, jednak wtedy jak będę chciał założyć neostradę na nowej umowie, to nie będę miał możliwości skorzystania z żadnych promocji. Czyli standardowo dla opcji 512, która mnie interesuje, musiałbym płacić około 90 zł miesięcznie, a to mi się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Byłem ciekaw jak się potoczą losy Twojej neostrady ;) Ale jaką podała przyczynę? No bo rozumiem, że gdybyś był nowym użytkownikiem mógłbyś z promocji korzystać do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:12, gaax napisał:

Poważnie? Byłem ciekaw jak się potoczą losy Twojej neostrady ;) Ale jaką podała przyczynę?
No bo rozumiem, że gdybyś był nowym użytkownikiem mógłbyś z promocji korzystać do woli.


Ta klientka powiedziała, że w nowym regulaminie nie ma żadnych promocji. I w razie podpisania nowej umowy nie mogę korzystać z promocji takich jak Np. neo512 33 zł przez rok, a następnie 66 zł następny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób... Nie wierzę, żeby się neo utrzymałą bez promocji. Prawdopodobnie jest tak teraz, żeby luidzie nie rezygnowali. Daję im góra miesiąc. No cóż, w takim razie przepraszam za zamieszanie, bo to chyba ja Cię tu najbardziej podburzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:20, gaax napisał:

No cóż, w takim razie przepraszam za zamieszanie,
bo to chyba ja Cię tu najbardziej podburzałem.

Spoko, Ty dobrze mówiłeś, skąd mogłeś wiedzieć że nie będzie promocji w nowym regulaminie. Moim zdaniem promocje będą w najbliższym czasie. Myślę że od razu po wejściu tego nowego regulaminu w życie pojawią się jakieś lepsze promocje. Wtedy nie będzie można już zerwać starej umowy. A w punkcie neostrady mówią tak - że nie będzie można skorzystać z promocji w nowym regulaminie, bo nie chcą aby ludzie nagminnie zrywali umowy, bo przecież to neostrada na tym traci.
To jest wszystko pięknie przemyślane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:24, DCP666THC napisał:

Czy neo jest dobra? Bo mam łacze takie wiejskie ze ma je 25 ludzi szybksoc ok 800 ale duzo
ping w grach przez neta to neo jest lepsza?

Pimg nie zawsze związany jest ze slabym netem. Czasem to slaby komp powooduje duże lagi w grach. Ale jeśli masz coś oprócz neo i radiowki to wybierz to "cos". Ja niestety mam neo----wytrzymac sie da nawt spoko. Tyle, ze czasem strasznie zwalnia....ale ogolnie jest znosnie i w grach moze być. A kompa mam takiego sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:24, DCP666THC napisał:

Czy neo jest dobra? Bo mam łacze takie wiejskie ze ma je 25 ludzi szybksoc ok 800 ale duzo
ping w grach przez neta to neo jest lepsza?


Zależy, czy masz jakąś alternatywę. Jeżeli mieszkasz w mieście neostrada jest dobrym wyborem na domowy internet, jeżeli chodzi o gry multiplayer. Sam gram w Quake2 przez neta i pigni w grach wahają się w granicach 27-33. Jeżeli w moim mieście było dostępne Np. Chello to nie zastanawiał bym się nad wyborem. ;)
Ważna jest także odległość twojego miejsca zamieszkania od centrali telekomunikacyjnej. Znam osoby, które mają neo 512, a mają gorsze pingi od mojej neostrady 256.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 17:29, Seqiu napisał:

> Czy neo jest dobra? Bo mam łacze takie wiejskie ze ma je 25 ludzi szybksoc ok 800 ale
duzo
> ping w grach przez neta to neo jest lepsza?

Zależy, czy masz jakąś alternatywę. Jeżeli mieszkasz w mieście neostrada jest dobrym wyborem
na domowy internet, jeżeli chodzi o gry multiplayer. Sam gram w Quake2 przez neta i pigni w
grach wahają się w granicach 27-33. Jeżeli w moim mieście było dostępne Np. Chello to nie zastanawiał
bym się nad wyborem. ;)
Ważna jest także odległość twojego miejsca zamieszkania od centrali telekomunikacyjnej. Znam
osoby, które mają neo 512, a mają gorsze pingi od mojej neostrady 256.

Niestety tak jest o to najwieksza wada neo. Ale ja mieszkam dlaeko od centrali i wielkich roznic nie ma. Czasem jest czasem nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że skończyła mi się umowa na Neo, skorzystałem z promocji "Pokręć prędkość". Umowa podpisana na 1 rok, bo po co na dłużej? Ale to nic wczoraj moja Neo zwolniła tak jakbym przekroczył limit (oj dobrze patrzyli mi na ręce;)) i dziś juz pogodzony z faktem, że do końca miesiąca będę skazany na transfer rzędu 4kB/s przeżyłem szok, włączam komputer wchodzę na x stronę i tu mi się wczytuje z maksymalną prędkością neta, więc sprawdziłem co się dzieje w panelu administracyjnym, a tam buum podają, że mam Neo 1Mb i mam limit 25GB, tylko że naprawdę tak będę miał od 1 grudnia. Nie wiem tylko po co zmieniali dane w panelu jak prędkość pozostała ta sama. Czy nie będą mieli czasu 1 grudnia?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc to co mowiłem wyżej jest prawdą. Upewniłem się jeszcze i poprosiłem kumpla, aby i on się coś dowiedział na temat zerwania umowy. Wyszło wszystko tak jak opisałem wyżej. W sumie to się nie dziwie tym ludziom od neostrady, musieli umieścić w tym wszystkim jakiś haczyk. Dziwne, że nie ma nic o tym w umowie, tzn że nie można korzystać z promocji po zerwaniu umowy w celu założenia nowej neostrady.
Jednak dowiedziałem się jeszcze, że aby móc korzystać z promocji na nowym regulaminie trzeba nie tylko zerwać starą umowę, ale rozwiązać umowę z TP ( telefon stacjonarny ) Wtedy wystarczy tylko założyć sobie nowy numer i korzystać do woli z promocji na nowym regulaminie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować