Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Mam problem z Liveboxem.Wszystko działa ,ale gdy przez kilkanaście minut nic nie robie przy komputerze ,który jest włączony ,to potem nie działa mi Internet .Przeglądarka nie otwiera stron ,Skype ,GG ,e-mail ,zupełnie jakby Internet nie był podłączony .W Xboxie 360 ,do którego Livebox jest podpięty Ethernetowym kablem wszystko jest ok .Dopiero restart pomaga .Jak to naprawić ? Do komputera LB mam podpiętego przez USB .Czymś różni się podpięcie przez Ethernet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 13:05, jackass napisał:

Do komputera LB mam podpiętego przez USB .Czymś różni się podpięcie
przez Ethernet ?

Różni się.
Podłączenie LB do kompa przez USB prawie zawsze kończy się zerwaniem połączenia po ok. 15 minutach. Doświadczyłem tego zarówno ja, jak i praktycznie wszyscy znajomi używający LB.
Podepnij kompa pod Ethernet, będzie śmigać. W ostateczności - WiFi przez dołączony do zestawu "sztyft".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 14:38, Krejt napisał:

> Do komputera LB mam podpiętego przez USB .Czymś różni się podpięcie
> przez Ethernet ?
Różni się.
Podłączenie LB do kompa przez USB prawie zawsze kończy się zerwaniem połączenia po ok.
15 minutach. Doświadczyłem tego zarówno ja, jak i praktycznie wszyscy znajomi używający
LB.
Podepnij kompa pod Ethernet, będzie śmigać. W ostateczności - WiFi przez dołączony do
zestawu "sztyft".

Czyli z tego właśnie wynika mój problem z zerwaniem połączenia z Internetem ? Jeśli cały czas jest używany to śmiga ,ale jak odejdę od komputera i wrócę to już musze restart robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 15:22, rob006 napisał:

A nie masz przypadkiem włączonego oszczędzania energii na portach USB?

A gdzie to się sprawdza i jak wyłącza ?
Ale chyba nie ,bo klawiaturę i wcześniej modem Neostrady też miałem pod USB .Mam też myszkę pod USB ,ale z nią też szą problemy bo czasem nie działa .Może to tego przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 15:38, jackass napisał:

A gdzie to się sprawdza i jak wyłącza ?

Dokładnie ci nie powiem bo nie siedzę teraz na Windowsie, ale chyba w Menedżerze urządzeń znajdź Kontroler magistrali szeregowej, wyświetl jego właściwości, i tam gdzieś powinna być ta opcja. Jeśli jest włączona - wyłącz. Jeśli wyłączona - to nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem .Kolejny .Mam w Liveboxie 2 wejścia Ethernet .Jednym jest podłączony do kompa ,drugi do Xboxa 360 .2 wejście Ethernet nie działa (chyba) bo jeśli wetknę komuter to nie ma neta ,a jeśli konsolę ,to też nie działa .Działa tylko to z czerwoną naklejką .Czy żółta naklejka jest tylko do videostrady i nie ma innej możliwości jak ciągłe zmieniane kabli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ich mam gdzieś. Przesiadłem się na ich kompana w spółce - Orange Freedom.
Za tą samą prędkość płaci się mniej, jest stabilniej i nieoficjalnie - szybciej.
Nie mogłem już znieść tych zwiechów tepsy; skończyło !! się !! ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 20:52, jackass napisał:

Problem .Kolejny .Mam w Liveboxie 2 wejścia Ethernet .Jednym jest podłączony do kompa
,drugi do Xboxa 360 .2 wejście Ethernet nie działa (chyba) bo jeśli wetknę komuter to
nie ma neta ,a jeśli konsolę ,to też nie działa .Działa tylko to z czerwoną naklejką
.Czy żółta naklejka jest tylko do videostrady i nie ma innej możliwości jak ciągłe zmieniane
kabli ?


Zaloguj sie na liveboxa i z lewej strony w menu wybierz ''tv przez adsl'' wylacz tam tam telewizje i zolty port bedzie działał normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:01, Keneth napisał:

Zaloguj sie na liveboxa i z lewej strony w menu wybierz ''tv przez adsl'' wylacz tam
tam telewizje i zolty port bedzie działał normalnie.

Dziękówencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem NEOSTRADY 1MB/s... Nie bierzcie tego szajsu! Co chwile się rozłącza, muli itd. Już nieraz mój modem od tepsy spotkał się ze ścianą... :) Niewiele to daje, ale jednak można się wyżyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:38, jakubg7 napisał:

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem NEOSTRADY 1MB/s... Nie bierzcie tego szajsu! Co chwile
się rozłącza, muli itd. Już nieraz mój modem od tepsy spotkał się ze ścianą... :) Niewiele
to daje, ale jednak można się wyżyć. :P


Nie chcę tu bronić Telekomuny, ale jakość internetu w technologii adsl zależy od bardzo wielu czynników, w tym nawet od komputera użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:38, jakubg7 napisał:

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem NEOSTRADY 1MB/s... Nie bierzcie tego szajsu! Co chwile
się rozłącza, muli itd. Już nieraz mój modem od tepsy spotkał się ze ścianą... :) Niewiele
to daje, ale jednak można się wyżyć. :P


Też tak miałem, zę cały czas mi się rozłączało, ale, ze jestem cierpliwym człowiekiem, to to przetrzymałem. A co do walenia modemem o ścianę... ta, jeszcze ci sie nie rozwalił, ja swój czasem pierdykne z pięści (po tym najczęściej działa) i już tak sie troche obudowa rozwala.
Ale tak bardzo na tą Neostradę nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:38, jakubg7 napisał:

Już nieraz mój modem od tepsy spotkał się ze ścianą... :) Niewiele to daje /.../


No jeśli tak rozwiązujesz swoje problemy z łączem to chyba nic dziwnego że nie daje...

Swoją drogą modemy od tepsy (i nie tylko) to przeważnie badziew, niewiele lepszy od ich oprogramowania które dostajesz na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:43, Mateox86 napisał:

Nie chcę tu bronić Telekomuny, ale jakość internetu w technologii adsl zależy od bardzo
wielu czynników, w tym nawet od komputera użytkownika

Masz jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:46, jakubg7 napisał:

> Nie chcę tu bronić Telekomuny, ale jakość internetu w technologii adsl zależy od
bardzo
> wielu czynników, w tym nawet od komputera użytkownika
Masz jakieś porady?


Po pierwsze nie instalować programów dostępowych operatora. w zupełności wystarczy sterownik od modemu oraz poprawnie wykonany dial-up. Jaki masz modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:49, Mateox86 napisał:

Po pierwsze nie instalować programów dostępowych operatora. w zupełności wystarczy sterownik
od modemu oraz poprawnie wykonany dial-up. Jaki masz modem?

Zainstalowałem tylko sterownik, a nie jakieś beznadziejne oprogramowanie od neostrady. Mój komputer jest na tyle mądry, że na to nie zezwala :) - błąd. Modem mam stary SAGEM F@ST 800... Internet rozłącza szczególnie wtedy gdy rozmawia się przez telefon, albo gdy coś ściągam (zawsze w połowie pobierania... kto się nie wścieknie?).
P.S. Z tym rzucaniem to przesadziłem. Jak się któryś raz rozłączy odłączam wszystko, wyżyję się na modemie (jakieś lekkie stuknięcie) i podłączam znowu :). No ale kto wytrzyma kilkanaste rozłączenie w ciągu 15 minut. Zdarza się to mniej więcej raz na dwa/trzy dni... Ale jednak się zdarza ]-:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:47, jakubg7 napisał:

Internet rozłącza szczególnie wtedy gdy rozmawia się przez telefon,


W takiej sytuacji proponuję sprawdzić mikrofiltry, jeżeli internet rozłącza się w trakcie korzystania z telefonu, może to wskazywać na uszkodzenie mikrofiltrów

Dnia 30.12.2008 o 20:47, jakubg7 napisał:

albo
gdy coś ściągam (zawsze w połowie pobierania... kto się nie wścieknie?).


rozłącza się, gdy ściągasz z www czy przy użyciu p2p/torrent? Jeżeli to drugie, sprawdź, czy nie przeciążasz kanału upstream, ponieważ jego przeciążanie może powodować rozłączenia.
Sprawdź też antywirusa. Niektóre (np. darmowy i nieskonfigurowany avast) mogą powodować rozłączanie się internetu.

Napisz proszę jeszcze, jak zachowują się diody na modemie w trakcie rozłączenia.

Jeżeli nie pomogą te wszystkie czynności, zgłoś sytuację do TP i poproś o wizytę technika.

Dnia 30.12.2008 o 20:47, jakubg7 napisał:

P.S. Z tym rzucaniem to przesadziłem. Jak się któryś raz rozłączy odłączam wszystko,
wyżyję się na modemie (jakieś lekkie stuknięcie) i podłączam znowu :). No ale kto wytrzyma
kilkanaste rozłączenie w ciągu 15 minut. Zdarza się to mniej więcej raz na dwa/trzy dni...
Ale jednak się zdarza ]-:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:57, Mateox86 napisał:

W takiej sytuacji proponuję sprawdzić mikrofiltry, jeżeli internet rozłącza się w trakcie
korzystania z telefonu, może to wskazywać na uszkodzenie mikrofiltrów

Jak sprawdzić? Mikrofiltry są całe, nic nie połamane.

Dnia 30.12.2008 o 22:57, Mateox86 napisał:

rozłącza się, gdy ściągasz z www czy przy użyciu p2p/torrent? Jeżeli to drugie, sprawdź,
czy nie przeciążasz kanału upstream, ponieważ jego przeciążanie może powodować rozłączenia.
Sprawdź też antywirusa. Niektóre (np. darmowy i nieskonfigurowany avast) mogą powodować
rozłączanie się internetu.

Nie używam sieci P2P ani torrent. Antywirus NORTON 2009 na 3 miesiące.

Dnia 30.12.2008 o 22:57, Mateox86 napisał:

Napisz proszę jeszcze, jak zachowują się diody na modemie w trakcie rozłączenia.

Diody? ADSL najpierw nie świeci później mruga, potem znowu nie świeci, mruka i nareszcie świeci... Zdarza się, że znów nie świeci i tak w kółko... :)

Dnia 30.12.2008 o 22:57, Mateox86 napisał:

Jeżeli nie pomogą te wszystkie czynności, zgłoś sytuację do TP i poproś o wizytę technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu "Pożal się Boże" opiszę tu swój przypadek, no to tak było to kilka lat temu... czekałem aż wreszcie będę mieć tą cudowną neozdradę, no to kurier przyjechał, umowa podpisana, teraz trzeba czekać na aktywację... po kilku dniach oczekiwań żadnego połączenia z netem, no to dzwonimy na błękitną? - już nie pamiętam - linię, monter za kilka godzin do państwa przyjedzie. Nie przyjechał, było tak kilka razy. Umowę podpisywaliśmy chyba z 3x, raz nam mówiono że nie ma żadnych przeszkód żeby podłączyć neo, później znowu "że centralka jest przeciążona" w końcu postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce, zadzwoniłem do prywatnego dostawcy internetu radiowego i na drugi dzień cieszyłem się internetem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować