Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2009 o 15:19, Asthariel napisał:

Nie zakładam nowego, próbowałem założyć identyczne do tego na wcześniejszym komputerze,
z tym samym loginem i hasłem.

Tak czy siak - jest to niepotrzebne.

Dnia 28.03.2009 o 15:19, Asthariel napisał:

> Zacznijmy od tego: Czy ten Twój router ma wbudowany modem?
Tak, ma.

Więc sprawa jest prosta.
Podpinasz kabel telefoniczny do rutera, od niego po jednym kablu ethernetowym do każdego komputera.
Wklepujesz w przeglądarkę internetową adres routera (musi być podany w instrukcji) i tam gdzieś powinno być miejsce do wpisania loginu i hasła od Neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej mam problem z liveboxem. Mam kompa i laptopa. Do kompa podłączony jest Ethernet, a do laptopa adapterem wifi. Wszystko było wporzo, do czasu az nie chciałem podłączyć zasilacza, a ponieważ adapter jest za duży musiałem przełożyć go do innego portu USB. Jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłem, że dupa zbita - neta nie ma. przełożyłem z powrotem - net jest. WTF? Aha, porty działają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 18:35, Sand_Wraith napisał:

Okej mam problem z liveboxem. Mam kompa i laptopa. Do kompa podłączony jest Ethernet, a do laptopa
adapterem wifi. Wszystko było wporzo, do czasu az nie chciałem podłączyć zasilacza, a ponieważ adapter jest za > duży musiałem przełożyć go do innego portu USB. Jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłem, że dupa zbita -
neta nie ma. przełożyłem z powrotem - net jest. WTF? Aha, porty działają ...

Wystarczy od nowa zainstalować sterowniki do adaptera.
Kiedy każe podłączyć adapter, podłączysz go do tego portu, który Ci aktualnie odpowiada.
Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będę ulepszenie prędkości net np prędkośc 10 mb/s lub 16 mb/s albo 20 mb/s? Bo widzę tylko ma opcje 512 kb/s, 1 mb/s, 2 mb/s i 6 mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam neostradę z telewizją i chciałem tę telewizję uruchomić bez anteny, tylko z użyciem liveboxa - da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:35, kobe47 napisał:

mam neostradę z telewizją i chciałem tę telewizję uruchomić bez anteny, tylko z użyciem
liveboxa - da się?


Neostrada z tv jest swiadczona na 2 sposoby: przez satelite(dth) i przez linie telefoniczna(iptv).
Jesli zamowiles w opcji dth to musisz podlaczyc do dekodera antene i livebox, jesli iptv to wystarczy sam Livebox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Mamy pociągnięte do domu wszystkie kable telefoniczne, a teraz chcę aktywować linię tp co muszę zrobić? Czy trzeba przynieść jakieś zaświadczenia o dochodach do salonu tp? Jakiś formularz na miejscu wypełnić? Planuję też neo 1mb na rok za 64zł albo orange freedom mogę to od razu zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 18:19, Witcher1990 napisał:

Mam takie pytanie. Mamy pociągnięte do domu wszystkie kable telefoniczne, a teraz chcę
aktywować linię tp co muszę zrobić?

Najlepiej najpierw zadzwonić czy możliwe jest zamontowanie neostrady - później same formalności - umowa, modem, instalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:16, Piciambeer napisał:

> Mam takie pytanie. Mamy pociągnięte do domu wszystkie kable telefoniczne, a teraz
chcę
> aktywować linię tp co muszę zrobić?
Najlepiej najpierw zadzwonić czy możliwe jest zamontowanie neostrady - później same formalności
- umowa, modem, instalacja.

Ale żeby to sprawdzić trzeba mieć aktywną linię tpsy. A dlaczego miałoby się nie dać skoro są kable i kilka lat temu miałem telefon?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 20:05, Witcher1990 napisał:

A dlaczego miałoby się nie dać
skoro są kable i kilka lat temu miałem telefon?;>

A choćby dlatego, że my mamy telefon w TP/Netii O lat dziesięciu a u neostradę nie możemy się od równo dwóch lat doprosić. A miał być latem ''07 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 21:14, Piciambeer napisał:

> A dlaczego miałoby się nie dać
> skoro są kable i kilka lat temu miałem telefon?;>
A choćby dlatego, że my mamy telefon w TP/Netii O lat dziesięciu a u neostradę nie możemy
się od równo dwóch lat doprosić. A miał być latem ''07 ;P

o_O fajnie;| Dzisiaj byłem w salonie (specjalnie do czewy jechałem;/) i dowiedziałem się co i jak bo tutaj nikt mi konkretnie nie odpowiedział. Podałem stary numer telefonu domowego pni coś tam sprawdziła zapytała czy inni mają neo i czy działa i powiedziała, że widzi że są porty i że internet będzie. Jutro jadę z mamą podpisać umowę na telefon mają w ciągu tygodnia aktywować linię, a gdy już założą trzeba starać się o neta. Można też po założeniu neo wywalić fon domowy. Płaci się wtedy ponad 100zł i później co miesiąc 21,35zł za utrzymanie linii. Ale telefon się przyda, a poza tym wielka oszczędność to nie jest. Ehh jak tylko założą mi internet 1mb to zaczynam no life za te dwa lata katorgi z bezprzewodowym 15kbps i limitem 0,5Gb o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:08, Witcher1990 napisał:

Podałem stary numer telefonu
domowego pni coś tam sprawdziła zapytała czy inni mają neo i czy działa i powiedziała,
że widzi że są porty i że internet będzie.

Otóż to - można to załatwić nawet przez telefon.

Dnia 04.06.2009 o 19:08, Witcher1990 napisał:

Ehh jak tylko założą mi internet 1mb to zaczynam no life za te dwa lata katorgi
z bezprzewodowym 15kbps i limitem 0,5Gb o_O

Jesteś hardkorem. Ja mam 30kbps bez limitu od dwóch lat i uważam, że to przeginka i strasznie wolny ;] Może w tym miesiącu będę też miał 1MB, ale jest szansa na 2MB... Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środę byliśmy podpisać umowę na neo. Pani powiedziała, że teraz zrobili taki myk- przy końcu umowy raczej nie będzie czegoś takiego jak teraz, że np dostaję większą prędkość i mniejszy rachunek. No to mama powiedziała żebyśmy podpisali umowę na 2lata dostaniemy drukarkę, bo po roku nie będzie jej się znowu chciało zmieniać operatora na tańszego np netię. W sumie 1mb na dwa lata to chyba nie tak źle. Poza tym w salonie nawet nie byli pewni czy u mnie na wsi będzie śmigać 1mb. Zadzwonili więc do takiego gościa zapytać, ktoś tam później do mnie oddzwonił i zapytał na ile umowa, jaka prędkość. Tak jak pani w salonie tak i on powiedział, że mają jakąś przerwę i jeśli w środę nie zdąży to dopiero pon będzie wszystko dostępne.
Rozumiem, ze skoro nie przyjechał to będzie dopiero w pon ew wyśle toto wszystko? Dzwoniłem też na ich infolinię ale pani powiedziała, że nie jest aktywowane czy coś i że później oddzwoni ale też się nie odezwała więc widocznie zaczęła się ta przerwa... A ja ciągle nic nie wiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o Liveboxie nikt za bardzo nie chce mi odpowiedzieć, a jako, że Neostrada i Livebox są ze sobą ściśle związane to zapytam tutaj;

Mam Liveboxa w domu, i korzystam z niego ja i siostra. Gdy siostra pobiera jakiś plik, ja od razu dostaję takich lagów podczas gry, że pozostaje nic innego jak ją wyłączyć, bo grać się nie da. Czy da się ustawić, by podzielić transfer? W moim przypadku 512/2, czyli na każdy komputer by przypadało 256kb/s, ale tak żeby żaden z komputerów nie mógłby tego przekroczyć? Wtedy ja mógłbym robić co chcę, a siostra również. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:11, nolif3r napisał:

(...)

Nie wiem za bardzo czy jest sens dzielić tak słaby transfer, na 256 ani Ty sobie komfortowo nie pograsz, ani siostra nic nie ściągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:19, Kryhuu napisał:

Nie wiem za bardzo czy jest sens dzielić tak słaby transfer, na 256 ani Ty sobie komfortowo
nie pograsz, ani siostra nic nie ściągnie.


Pewnie tak... ale jeśli nie byłoby z tym za dużo roboty mógłbym spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:11, nolif3r napisał:

Mam Liveboxa w domu, i korzystam z niego ja i siostra. Gdy siostra pobiera jakiś plik,
ja od razu dostaję takich lagów podczas gry, że pozostaje nic innego jak ją wyłączyć,
bo grać się nie da. Czy da się ustawić, by podzielić transfer? W moim przypadku 512/2,
czyli na każdy komputer by przypadało 256kb/s, ale tak żeby żaden z komputerów nie mógłby
tego przekroczyć? Wtedy ja mógłbym robić co chcę, a siostra również. Z góry dzięki za
odpowiedzi.

Choćbyś i 6Mb/s miał i tak będziesz miał chore lagi. Podzielić transfer mógłbtyć conajwyżej spróbować jakimś switchem, ale generalnie rzecz ujmując nawet fizyczny podział łącza nie gwarantuje (podobno), że nie będziesz miał dużych lagów. A softwareowo (np odpowiednią aplikacją lub ustwieniami firmwareu routera) to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lagów mógłbyś się pozbyć odpowiednio konfigurując QoS, ale z tego co wiem boski LiveBox nie posiada takiej funkcji. :D

@zadymek
Bullshit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować