Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 16:18, Doktor14 napisał:

W końcu po 3 latach męczarni z radiówką na moją ulice doprowadzili neostrade. Wiem, że
kiedyś było tak, że aby móc korzystać z neo trzeba było mieć linie telefoniczną. I tu
pojawia się pytanie - czy jest to wymagane dalej. Nie chcemy mieć w domu telefonu stacjonarnego
bo to co najmniej nie opłacalne...


Mozna miec neostrade bez telefonu stacjonarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:27, Keneth napisał:

Mozna miec neostrade bez telefonu stacjonarnego


Teraz trochę poszperałem w internecie i tak chyba mogę mieć, ale muszę zapłacić 25 zł tzw. "utrzymania linii". Żałosne, ale na czymś zarobić trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony i chcę się zapytać. Czy instalując LiveBoxa moge go podpiąć zwyklajskim kablem telefonicznym do mojego kompa, a dopiero później gwizdkiem(to, co jest niby domyślnym połączeniem, między kompem, a pudełkiem)do jakiegokolwiek kompa w chacie??? Czy trzeba kupić gwizdki jeszcze od TePSy ? Wiem, że to brzmi pożal się Boże, ale nie umiem tego jaśniej wytłumaczyć ;d. Czyli tak: Komp + kabel+ LiveBox -> dalej rozgałęzienie sygnału przez gwizdek do laptoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 22:08, bartog123 napisał:

Jestem zielony i chcę się zapytać. Czy instalując LiveBoxa moge go podpiąć zwyklajskim kablem telefonicznym > do mojego kompa, a dopiero później gwizdkiem(to, co jest niby domyślnym połączeniem, między kompem, a
pudełkiem)do jakiegokolwiek kompa w chacie??? Czy trzeba kupić gwizdki jeszcze od TePSy ? Wiem, że to
brzmi pożal się Boże, ale nie umiem tego jaśniej wytłumaczyć ;d. Czyli tak: Komp + kabel+ LiveBox -> dalej
rozgałęzienie sygnału przez gwizdek do laptoka?

Lol.
Faktycznie tak to wytłumaczyłeś, że nic nie zrozumiałem.

O jaki "gwizdek" chodzi? O adapter Wi-Fi na USB? Taki adapter jest tylko jeden w zestawie. TP chyba oddzielnie ich nie sprzedaje, ale bez problemu dostanie się takie w zwykłym sklepie czy na Allegro - ale to raczej nie jest konieczne.
Zwykłym kablem telefonicznym Liveboxa nie podłączysz, tylko kablem ethernetowym (który jest w zestawie). Można też kablem USB (również w zestawie).

Nie musisz rozgałęziać sygnały przez PC, gdyż Livebox sam w sobie jest takim "rozgałęźnikiem" - ma 2 wyjścia ethernet, 1 USB i wbudowane Wi-Fi. Tak więc nie ma problemu z podłączeniem większej ilości urządzeń: 3 przewodowo + kolejne (nie wiem czy jest jakiś limit) bezprzewodowo.

Jeśli dalej jakieś jeszcze wątpliwości to pisz - ale po ludzku. Lub po prostu przeczytaj instrukcje obsługi urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2009 o 23:05, balduran2 napisał:

Jeśli dalej jakieś jeszcze wątpliwości to pisz - ale po ludzku. Lub po prostu przeczytaj
instrukcje obsługi urządzenia.

No dobra, to teraz mi powiedz, czy nie będzie problemów, gdy będe chciał połączyć siecią z XP do Visty ?? Jakieś dodatkowe starania się, czy tak jak XP do XP to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 16:07, bartog123 napisał:

No dobra, to teraz mi powiedz, czy nie będzie problemów, gdy będe chciał połączyć siecią
z XP do Visty ?? Jakieś dodatkowe starania się, czy tak jak XP do XP to wygląda?

A w jakim celu Ty chcesz łączyć komputery w sieć? Bo ja nie widzę takiej potrzeby gdy posiada się Liveboxa.
Jeśli naprawdę potrzebujesz, to musisz udać się z tym pytaniem do innego tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 16:52, balduran2 napisał:

A w jakim celu Ty chcesz łączyć komputery w sieć? Bo ja nie widzę takiej potrzeby gdy
posiada się Liveboxa.
Jeśli naprawdę potrzebujesz, to musisz udać się z tym pytaniem do innego tematu...

No jak będe chciał podłączyć się laptokiem pod internet, prawda ? Chodzi mi o to, czy gwizdkiem da rady i czy będzie konieczna konfiguracja domowej sieci czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu zapytam sie, może ktoś w końcu odpowie. Otóż mam internet 1MB z neo i cały czas się odłącza tzn. co jakieś 5 minut, coś się zrobi w necie i jeb, internet odłączony. Jest to tylko czasami (czyt co drugi dzień i jakiś jeden tyg na miesiąc) Wiecie jak to jest denerwujące kiedy nie ma się gry która chodziła by bez użycia internetu. Nie wiecie może co na to poradzić? A mam modem Thomson Speedtouch 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wina modemu - u mnie po wymianie modemu na router w ogóle nie rozłącza neta (poza 1 razem na 24h, przy zmianie IP).

@bartog123
Sieć będzie ci potrzebna tylko jeśli będziesz chciał przez sieć lokalną przesyłać pliki z jednego komputera na drugi, a problemy z połączeniem Visty i XP są, i to spore. Jeśli chodzi o sam internet, to wystarczy tylko podłączyć kabelek i wszystko powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 18:23, bartog123 napisał:

No jak będe chciał podłączyć się laptokiem pod internet, prawda ?

No nie - nie potrzeba żadnej sieci...
Czy Ty w ogóle wiesz do czego służy Livebox?

Dnia 25.02.2009 o 18:23, bartog123 napisał:

Chodzi mi o to, czy gwizdkiem da rady i czy będzie konieczna konfiguracja domowej sieci czy jakoś tak.

Zapewne nie potrzeba będzie "gwizdka", gdyż najprawdopodobniej laptop ma wbudowane Wi-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:49, rob006 napisał:

Możliwe, że to wina modemu - u mnie po wymianie modemu na router w ogóle nie rozłącza
neta (poza 1 razem na 24h, przy zmianie IP).


No, a ja teraz zadam bardzo newbie''owskie pytanie. Czy mógłbyś wytłumaczyć jak wymienić modem na router? Bo ja to w sprawach tego całego internetu to...

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 07:06, trutututu napisał:

No, a ja teraz zadam bardzo newbie''owskie pytanie. Czy mógłbyś wytłumaczyć jak wymienić
modem na router? Bo ja to w sprawach tego całego internetu to...


Po prostu kupujesz w jakimś sklepie router, najlepiej w wbudowanym modemem (ważne parametry to: ADSL, Annex A - wiele powinno mieć też podpis, że pasuje do neostrady), w konfiguratorze wpisujesz login i hasło, i działa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:51, Citkowsky napisał:

> Dobrze, skończmy pisać o tym, co ja pisałem, bo tylko coś pochwaliłem a tu już się
prawie
> jedna strona sprzeczek zrobiła.
>
> Najzwyczajniej: mam transfer 120 czegośtam na sekundę z neostradą 512.

No to sie ciesz bo to predkosc ściągania dla neta 1024kb. Jeszcze rok temu mialem 1mb
i lecialo max 128 na sekunde. teraz mam 2mb i leci naturalnie 2x tyle czyli 256 ;)


Powinno się w końcu przyjąć jedną jednostkę prędkości.
Można sobie przeliczyć 1 kB/s = 8 kb/s, ale wiekszość ludzi zapisuje "kB" (kilobajt) jako "kb" - co jest błędne, bo kb oznacza kilobit... potem się robi zamieszanie i ciągłe bulwersy od nowych użytkowników neostrady którzy się skarżą, że kupili neo 1024 a mają 128 "cośtam". To 1024 jest w kilobitach, a 128 w kilobajtach, więc jest to to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2009 o 09:18, rob006 napisał:

Po prostu kupujesz w jakimś sklepie router, najlepiej w wbudowanym modemem (ważne parametry
to: ADSL, Annex A - wiele powinno mieć też podpis, że pasuje do neostrady), w konfiguratorze
wpisujesz login i hasło, i działa. ;)


Sorry, ze odpowiadam na nie młodego posta, ale...

Bo piszesz, ze wystarczy wpisać login i hasło. A jak dzisiaj w sklepie byłem poszukać routeromodemu, to koleś się pytał, czy znam kogoś kto by skonfigurował go i słyszałem, że tam jest w kij opcji... A i nie mam pewności czy to przez modem, a takto wydam te 200 zł, a net i tak by się wyłączał.
W sumie, to wpadłem na taki pomysł, że ktoś chciał sobie zrobić neta na lewo i się do mnie podpiął, bo np. w sobotę internet działał przez pół dnia, w niedziele już nie. Ale nie wiem.
Ale się jeszcze ciebie upewnie, na pewno wpisuje się tylko login i hasło? W tym routeromodemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:36, trutututu napisał:

Bo piszesz, ze wystarczy wpisać login i hasło. A jak dzisiaj w sklepie byłem poszukać
routeromodemu, to koleś się pytał, czy znam kogoś kto by skonfigurował go i słyszałem,
że tam jest w kij opcji... A i nie mam pewności czy to przez modem, a takto wydam te
200 zł, a net i tak by się wyłączał.


Jest tam trochę parametrów, ale np ja korzystałem z kreatora konfiguracji i praktycznie wszystko do razu było dobrze ustawione. W sumie to od modelu routera zależy, ale nie powinno być problemów których nie da się przeskoczyć, najwyżej będziesz musiał trochę w google pogrzebać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem sobie modem, bo router miałem kupic dopiero jak to na pewno od modemu. No to wydałem to 73 (bo zł za parking) zł. Podłączam, wszystko ładnie, sterowniki pod vistę... I kij włączam Left 4 Deada i jeb internet znowu się odłączył.
Koleś u mnie 2 dni temu był posprawdzać czy wszystko ok, no i powiedział, że wszystko jak marzenie i nie powinno się odłączać. Ale niee, bo ja to kurna zawsze mam pod górkę.
Teraz mam Sagema F@st 800, przedtem miałem SpeedToucha 330.

Nie wiem, może macie jakiś pomysł od czego może to być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:35, trutututu napisał:

Dobra, kupiłem sobie modem, bo router miałem kupic dopiero jak to na pewno od modemu.
No to wydałem to 73 (bo zł za parking) zł. Podłączam, wszystko ładnie, sterowniki pod
vistę... I kij włączam Left 4 Deada i jeb internet znowu się odłączył.
Koleś u mnie 2 dni temu był posprawdzać czy wszystko ok, no i powiedział, że wszystko
jak marzenie i nie powinno się odłączać. Ale niee, bo ja to kurna zawsze mam pod górkę.
Teraz mam Sagema F@st 800, przedtem miałem SpeedToucha 330.

Nie wiem, może macie jakiś pomysł od czego może to być.



Mi też się rozłancza dość często i zawsze musiałem resetować kompa, a teraz mam router i tylko muszę czekać z 10 sek. i kilkac connect. niestety nic mi tez nie pomaga mam chyba taki sam problem. Nie wiem miał jakiś gość przyjechać podłaczyć TV z neo ale przysłali tylko kuriera z satelita to go wy brechałem i powiedziałem że mi sie nie chce samemu nic podłanczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neostradę, i router Edimax. Zaznaczam, że jestem lamerem.

Chciałbym podłączyć net na obydwa kompy, ale najpierw chciałem sprawdzić, czy sama neostrada zadziała na drugim kompie. Zakładam takie konto, jak na pierwszym, i zawsze pokazuje się komunikat ,,usługa przeciążona''''. Czy w ogóle Neostrada będzie dłużej potrzebna? Pytam, bo komp z internetem bezproblemowym mam na dole, ten drugi na górze, i wygodniej byłoby podłączyć do tego drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 11:29, Asthariel napisał:

Mam neostradę, i router Edimax. Zaznaczam, że jestem lamerem.

Chciałbym podłączyć net na obydwa kompy, ale najpierw chciałem sprawdzić, czy sama neostrada zadziała
na drugim kompie. Zakładam takie konto, jak na pierwszym, i zawsze pokazuje się komunikat ,,usługa
przeciążona''''.

Bo robisz błąd - niepotrzebnie (nawet chyba nie można) zakładasz drugie konto.

Dnia 28.03.2009 o 11:29, Asthariel napisał:

Czy w ogóle Neostrada będzie dłużej potrzebna?

Potrzebny będzie najprawdopodobniej tylko login i hasło - te które używasz obecnie.

Dnia 28.03.2009 o 11:29, Asthariel napisał:

Pytam, bo komp z internetem bezproblemowym mam na dole, ten drugi na górze, i wygodniej
byłoby podłączyć do tego drugiego.


Zacznijmy od tego: Czy ten Twój router ma wbudowany modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2009 o 14:58, balduran2 napisał:

Bo robisz błąd - niepotrzebnie (nawet chyba nie można) zakładasz drugie konto.

Nie zakładam nowego, próbowałem założyć identyczne do tego na wcześniejszym komputerze, z tym samym loginem i hasłem.

Dnia 28.03.2009 o 14:58, balduran2 napisał:

> Czy w ogóle Neostrada będzie dłużej potrzebna?
Potrzebny będzie najprawdopodobniej tylko login i hasło - te które używasz obecnie.
> Pytam, bo komp z internetem bezproblemowym mam na dole, ten drugi na górze, i wygodniej

> byłoby podłączyć do tego drugiego.

Zacznijmy od tego: Czy ten Twój router ma wbudowany modem?

Tak, ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować